Středočeský kraj zrušil mnoho autobusových linek. Některé se ovšem na silnice nymburského regionu mohou vrátit. Je to celkem 8 spojů, které vozily o víkendu lidi z výletních lokalit jako je například Loučeň.

„Zrušené sobotní a nedělní spoje, které na společném jednání vytypovali zástupci obcí, budou na základě rozhodnutí zastupitelstva Nymburka ze dne 16. března financovány z rezervy na bankovním účtu ostatní dopravní obslužnosti,“ řekla mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková.

Podle starosty Miloše Petery se jedná o částku až do výše 2,6 milionu korun. K použití peněz je ovšem ještě třeba získat souhlas obcí, které na tento účet skládají na dopravní obslužnost své příspěvky.

U znovu zavedených spojů bude odstraněno logo Středočeského kraje. „Tam je stále uvedeno, že linky zajišťuje kraj, to je nesmslné. Proto musí být logo odstraněno nebo zakryto,“ připomněl radní Jiří Kuhn.

Zastupitelstvo kraje snížilo ve svém rozpočtu na rok 2011 finanční prostředky na zajištění základní dopravní obslužnosti autobusovou dopravou. „Výsledkem tohoto rozhodnutí byla změna jízdních řádů a zrušení některých pravidelných spojů. Dotčené obce však k tomuto omezení dopravní obslužnosti vznesly připomínky a požadavky. Na základě těchto podnětů už došlo k navrácení některých spojů do provozu,“ dodala mluvčí Tomčíková.