Obrovské štěstí v neštěstí měli včera po osmé hodině ranní pětatřicetiletá žena, která ve svém voze Audi vezla ještě svého syna. Nedaleko Žehuně, kde bydlí, vyjela ze silnice rovnou do známého rybníka.
Naštěstí oba včas zareagovali a podařilo se jim z mrazivé vody rychle vyplavat. Dokonce jsou bez jakéhokoliv zranění. „Žena odmítla i lékařskou pomoc, i když byla mírně v šoku,“ popsal stav účastníků nehody jeden ze zasahujících policistů. Hrůzně vypadající nehoda, při níž osobní auto skončilo celé pod hladinou rybníka a z vody vykukovala jen jeho kratičká anténa, mělo zřejmě jednoduchou příčinu. Řidička dostala smyk na kluzkém povrchu vozovky.
„Smyk na kluzkém terénu dostala řidička v těsné blízkosti Žehuňského rybníka. Dále nezvládla řízení a s autem skončila ve vodě. Zavinění nehody policie vyšetřuje,“ řekla Deníku policejní mluvčí nymburské policie Zuzana Tuzarová. Pravděpodobně ale řidička vyjela na letních gumách.
Následně se rozjela velká záchranná akce, a to výlov stříbrného Audi z vody, které se zúčastnily složky státní a poříční policie a hasičů. Trvala bezmála tři hodiny. Potápěč uvazoval popruhy za kola, aby hasiči mohli jeřábem auto vytáhnout ven. Nešlo to ovšem tak, jak si představovali.
Auto zůstalo pod vodou řečeno potápěčskou terminologií, takzvaně „viset ve vzduchu“. Takže když se nad hladinou objevil zadek vozu, pak teprve přišly na řadu i další popruhy, které pomohly uvázat i přední část vozu. Audinu se stejně podařilo vylovit jen nabok a až s pomocí hasičů na břehu převáhnout na všechny čtyři.
Nejdůležitější ale bylo stejně to, že nehoda neskončila tragicky. „Hlavně, že jsou v pořádku,“ hodnotil situaci hlouček přihlížejících Žehuňáků.