Start stezky je u knihovny

Sadská - Dvě čarodějnické akce čekají Sadskou v neděli 30. dubna. Bohatý program čeká děti i dospělé od 15 hodin u jezera u hospůdky Rybářka. Od 19 do 24 hodin tam zahraje nymburská kapela Fortuna77. V případě velmi nepříznivého počasí bude večerní část programu zrušena. Druhou akcí je veselý rej čarodějnic na skále a ježibabí čarodějná stezka. Začátek stezky, která startuje v 16 hodin, je u knihovny na Palackého náměstí. Cestou na skalnatý vrch budou děti plnit úkoly a než zaplápolá oheň, roztočí se disco pro děti a za soumraku old disco pro dospělé. 

K výbavě patří dalekohled

Lysá nad Labem - Tři akce v rámci Dne Země jsou připraveny v Lysé nad Labem. Terénní exkurze nazvaná Vítání ptačího zpěvu se uskuteční v sobotu 29. dubna. Sraz účastníků je v 7.30 hodin u vstupu do zámeckého parku v Komenského ulici. S sebou musí mít dalekohled. Druhá akce, terénní exkurze Žabí kvákání I. se odehraje ve čtvrtek 4. května ve 20 hodin u mokřadu Hladoměř ve Staré Lysé u informační tabule ze strany od fotbalového hřiště. Další terénní exkurze Žabí kvákání II. se uskuteční o den později, v pátek 5. května v 18 hodin u tůňky v Hrabanovské černavě u informační tabule ze strany od Velasu. V případě vytrvalého deště se akce ruší.

Štastná divačka Anička Uhlířová, při setkání s legendou panem Váňou.
Setkání s legendárním Váňou na velikonoční svátky

Turisté vyrazí kolem Poděbrad

Poděbrady - Klub českých turistů pořádá v sobotu 13. května 42. ročník turistického pochodu a cykloturistických jízd Tour de Poděbrady. Pro pěší jsou připraveny trasy dlouhé 5, 10, 20 a 30 kilometrů, cyklisté absolvují 40 a 60 kilometrů. Start je od nádraží v Poděbradech mezi 7. a 10. hodinou, cíl pořadatelé naplánovali do restaurace Na Kempu do 16 hodin. Účastníci mají na trasách zajímavá zastavení.

Uctí památku partyzánů

Sokoleč - Pochodem k Pomníku u partyzána s položením symbolické kytice si připomenou v pondělí 8. května ve 14 hodin občané Sokolče oběti války a statečnost sokolečských občanů v boji proti nacistům za 2. světové války. Na pochod naváže v 16.30 setkání pamětníků za účasti potomků vězňů z transportu, Barbary Penn se synem Michaelem. Beseda s promítáním dobových fotografií se koná U Chovatelů.

Lékařka poradí s hubnutím

Nymbursko - Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jestli jako hubnoucí metoda funguje zahřívání. Hojně ji využívají například fitness studia. Dozvíte se, také, jestli jsou účinné zahřívací nápoje a zda je vůbec zapocení kvůli teplu zdravé. Hubněte zdravě na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Ilustrační foto.
Drama na obchvatu: muž v autě se bodl do hrudi