Podle čeho budete vybírat kandidáty v komunálních volbách?

close Jaroslav Jandl zoom_in

Jaroslav Jandl
podnikatel, Sadská
Prostuduji si kandidátky a budu preferovat ty lidi, kteří za sebou už něco zanechali. Samozřejmě, že se podívám i do kandidátek nových subjektů, kde se může objevit 
i někdo nový, kdo dokázal něco zajímavého. Dneska už je doba, kdy je potřeba se dívat na výsledky práce, co za tím člověkem je vidět.

close Jaromír Joo zoom_in

Jaromír Joo
ředitel cirkusu, Zbožíčko

Sice mám trvalé bydliště ve Zbožíčku, takže budu volit tam, ale jelikož se při naší práci doma moc nezdržujeme, lidi v obci znám jen zběžně. Ale mám tam správce, pana Protivného, který tam bydlí celý život a lidi zná velmi dobře. Nechám si poradit od něj. Důvěřuji mu, že poradí dobře. Nedávno jsem se setkal s jednou političkou, která kandiduje v Brně, a zeptal jsem se jí, jestli se mnou půjde do tygří klece. Odpověděla, že když se dala na politiku, tak už ji tygři nemohou rozházet.

close Bohumil Valenta zoom_in

Bohumil Valenta,
sládek, Poděbrady

Bydlíme 
s manželkou v Poděbradech krátkou dobu na to, abychom znali dobře lidi, kteří se objevili na kandidátkách. Já proto dávám preference určitému subjektu, kterému dáme hlas, ale dám i na doporučení svých známých. Byly kandidátky, které jsem dostal do schránky a ihned vyhodil, ale některé mám schované a chystám se je ještě podrobněji prostudovat. Už také proto, abych mohl poradit manželce, která tady nezná téměř nikoho. Určitě je ale fajn dát na osobní zkušenost.

close Jiří Steigr zoom_in

Jiří Steigr
bývalý hrobník, Chotutice

Vybírám kandidáty hlavně podle jmen a kombinuji to se stranou nebo sdružením. Ale myslím, že nejdůležitější vidím to, aby to byli slušní a poctiví lidé, kteří myslí na nás obyčejné, tedy ty, co je volí.

close Vojtěch Kladívko zoom_in

Lukáš Kladívko
výtvarník, Poděbrady

Zásadní pro mě je, co ten který člověk vytvořil, jaká je za ním práce. Politik, který se jen přesouvá z místa na místo, pro mě není důvěryhodný. Důležitá je odvedená práce, ne sliby. V komunální politice mám docela velký problém si vybrat svého kandidáta. Doslova nesnáším podbízivé předvolební akce, kdy se politici za pivo a klobásu snaží lacině získat hlasy.

close Jiří Teper zoom_in

Jiří Teper
básník a novinář, Nymburk

Já to mám jednoduché. Nevolím strany, ale budu kroužkovat konkrétní lidi. 
V Nymburce žiji celý život, takže většinu lidí, kteří zde něco udělali, znám. Kandidát mi musí být sympatický tím, co dokázal, nemusím jej znát osobně, ale musím o něm vědět a vážit si jeho práce. Budu volit napříč politickým spektrem, jak je dnes moderní říkat.

close Vojtěch Říha zoom_in

Vojtěch Říha
muzikant, Nymburk

Jelikož se jedná o komunální volby, volím lidi, které znám. Rozhoduji se na základě osobních sympatií. Je to samozřejmě subjektivní hodnocení, ale pokud skutečně vím, jaký ten člověk je, nemělo by případně nastat zklamání, že jsem si toho konkrétního kandidáta představoval jinak, že se bude chovat jinak.

close Simona Lazarová zoom_in

Simona Lazarová,
městská policie, Nymburk

Já určitě budu vybírat konkrétní lidi. Ty, co dobře znám a vím, že jsou slušní a poctiví. Ani pro mě není až tak důležité, jestli se jim třeba podařilo sehnat nějakou dotaci…

close Ivan Černovský zoom_in

Ivan Černovský
astrolog

Rozhoduji se na základě programu 
a důvěryhodnosti osob, které ho prosazují. Jestliže někdo kandiduje, tak to pro mě znamená, že už něco vykonal, dokázal, byl viděn a ne, že se nechá vyfotit na billboard a čeká, že bude zvolen.

close Luboš Vaněk zoom_in

Luboš Vaněk
vedoucí záchranné stanice pro zraněné živočichy, Pátek

Vůbec mi nezáleží na titulech, ale na tom, co kdo udělal. Jakou práci odvedl například pro obec. My se na malé vsi všichni známe, takže je tu jasně vidět, kdo skutečně pracuje. Budu se rozhodovat také podle charakteru konkrétního člověka.

close Lenka Náměstková zoom_in

Lenka Náměstková
výživová poradkyně, Loučeň

Rozhoduji se podle konkrétního člověka. Hlavně podle jeho skutků. Něco jiného totiž lidé říkají a něco jiného dělají. U mě jsou na prvním místě skutky a s tím souvisí, že toho kandidáta musím znát.

close Jaroslav Kříž zoom_in

Jaroslav Kříž
ředitel divadla, Nymburk

Troufnu si říct, že 
v Nymburce 
v současné době znám lídry všech kandidujících stran. Volím podle osobní intuice, která mě v minulosti zatím nezklamala a pak hlavně podle zkušeností 
s tím konkrétním člověkem 
a řekněme i osobní známosti. Je mi jedno z jaké politické strany který kandidát je, ale musí to být pracant. Práce za ním musí být vidět a ne se jen tvářit, že pracuje.