Oblíbená Noc s Andersenem, při které děti tráví večerní i noční hodiny s knížkami a zajímavými lidmi, proběhnev pátekvečer na mnoha místech okresu. Zřejmě nejzajímavější zažijí děti z poděbradské školy T.G.M., mezi které má zavítat spisovatel Michal Viewegh. Děti nejdříve zhlédnou od 21 hodin desetiminutovou dramatizaci v parku u pošty, odtud se odeberou na zámek a ve 22 hodin se sejdou právě se spisovatelem v divadle Na Kovárně. Tam se pokusí vyvolat ducha známého pohádkáře Andersena a vyslechnou si přímo od Michala Viewegha úryvek z jeho knihy Pohádky pro unavené rodiče. Mají pro něj připravené i velké překvapení.

Pohádková noc v Kounicích – Noc s Andersenem se letos uskuteční opět v prostorách kounické základní školy. Na účastníky čeká čtyřicet spacáků, 20 poctivě upečených bábovek, devatero učitelek. Organizátoři slibují i několik překvapení.

Zjistit, co dělají knížky v noci, když se setmí a zapadnou dveře za posledním čtenářem, mohou zjistit i děti v Nymburce. Na programu bude bohatý program plný soutěží, hledání pokladu, pohybových aktivit, ale hlavně zábavy a legrace. Začátek je v 18 hodin.

Podobně jako na jiných místech, tak i v Dobšicích uspořádá obecní knihovna pro své dětské čtenáře populární akci nazvanou Noc s Andersenem. Účastníci se mohou těšit od 18 hodin na zajímavý program. „S dětmi si přijde povídat spisovatel a publicista Jan Řehounek. Dále je připravena noční stezka odvahy a čtení pohádek na dobrou noc. Děti, které budou v knihovně spát, budou potřebovat karimatku, spacák, oblečení na spaní, hygienické potřeby a baterku. Ostatní si mohou vzít s sebou svoji oblíbenou knížku. Společného povídání se mohou samozřejmě zúčastnit i dospělí,“ vysvětlil dobšický starosta František Malý. Pro děti bude připraveno občerstvení.