Účastníci hry musí rozluštit poselství, které andělé skryli do tajenky. „Už nemusíte nikam pospíchat, přijměte pozvání na procházku vánočně ozdobeným městem. Vyzvedněte si kouzelný herní plán, mapu všech míst, kde na vás andělé nyní dávají pozor. Blízko značky na mapě naleznete nejen andílka, ale i vzkaz - písmenko či znak. A ten musíte zapsat do herního plánu,“ vysvětluje místostarostka Stanislava Tichá.

Herní plán je možné si vyzvednout v krabici, kterou hlídá anděl číslo jedna u brány radnice. Zájemci jej naleznou také na podatelně Městského úřadu, anebo si ho můžou sami vytisknout po stažení ze stránek města.

Všichni úspěšní luštitelé se mohou zastavit pro sladkou odměnu od 4. do 10. ledna v Turistickém informačním centru na náměstí. „Budeme samozřejmě rádi i za každou fotografii z vašeho toulání po andílcích,“ doplnila místostarostka.

Vedení města připravilo na adventní čas téměř detektivní hru, kterou se mohly bavit děti i celé rodiny. Každý sudý den se kdesi ve městě rozsvítil jeden zatoulaný andělíček. Veršovánku s fotografií, která také trochu napověděla o jeho umístění, našli hledající na facebooku a na webu města právě v den, kdy se rozhodl ukázat. První tři detektivové, kteří anděla našli a nahráli jeho fotografii do komentářů pod nápovědu na facebooku, získali od radnice odměnu. Hra nyní pokračuje zmíněným luštěním tajenky, kterou tvoří znaky u rozmístěných andělů.