Byl jím Roman Biel, který si říká Alias, a v neděli se připojil ke stovkám muzikantů na celém světě, kteří hráli na ulici pro charitu Musequality. „V roce 2009, kdy se konal první ročník, padl rekord. Hrálo celkem 483 pouličních hudebníků ve 14 zemích, 7 kontinentech včetně takových kuriozit jako rocková kapela na Antarktidě, či muzikant na letadlové lodi,“ vypráví nadšeně Roman, který hrál hlavně své písně a také songy Boba Dylana, kterého obdivuje.

Letos jsou přihlášení do pouličního hraní lidé z Bolívie, Austrálie, Itálie, Libanonu, Kanady, Kostariky, Japonska, nebo Brazílie. „Podle koordinátorky jsem prý jediný Čech, který se připojil,“ smál se písničkář.

Musequality je charita, která se svými projekty zaměřuje na nejchudší děti v rozvojovém světě. Vloni se soustředila na podporu hudební školy Nejsvětější trojice na Haiti. Její zakladatel je mezinárodně známý houslista David Juritz.

V tomto týdnu bude hrát Roman ještě v Pardubicích a Kolíně. „Nevím kolik vyberu, ale mám připravené 2 tisíce, které na účet charity pošlu každopádně,“ dodal Roman a začal hrát další píseň, kde se doprovázel kromě kytary také na foukací harmoniku.