Nejaktuálnější uzavírky vyrostly v lázeňském městě teprve v neděli. Jedná se o zavření dvou železničních přejezdů, přičemž hlavně ten nedaleko nového nadjezdu je poměrně frekventovaný.

Jedná se o přejezd mezi ulicemi Boučkova a Stavební. „V rámci oprav přejezdu bude uzavřena ulice Boučkova v úseku u ulice Stavební, a to v termínu od 17. do 29. července," oznámil odbor dopravy a životního prostředí poděbradské radnice.

Stejný termín má i oprava přejezdu o pár stovek metrů dál v ulici Nádražní ve Velkém Zboží. Na tomto místě se předpokládá uzavírka pouze samotného přejezdu.

Největší komplikace působí řidičům z Nymburka uzávěra hlavního tahu přes Ostrou, kde budují kanalizaci. Je tak odkloněn frekventovaný úsek mezi Nymburkem a Lysou nad Labem. Což potrvá podle plánu do konce prázdnin.

Další zásadní zdržení zažijí šoféři na kraji Poděbrad při částečné uzavírce kruhového objezdu u obchodního centra. Na místě se opravuje povrch momentálně první poloviny kruháku směrem blíž k centru Poděbrad, kam je nyní zakázáno odbočit. Řidiči tak aktuálně projedou pouze ve směru od Nymburka na Kolín a opačně, přičemž provoz řídí semafor a zdržení v kritických hodinách trvá i desítky minut. Tato část objezdu má být opravena do příští neděle, tedy do 24. července. Hned potom se uzavře opačná část kruháku směrem na Prahu, a ta se bude opravovat do 17. srpna.

Týden je zavřen most přes Mrlinu v Křinci. Řidiči si tak zajedou mimo jiné do Dymokur a Netřebic. Zásadní rekonstrukce mostu potrvá až do konce listopadu 
a upraven bude nejen povrch a podsilniční konstrukce, ale restaurátorskými pracemi projdou i sochy umístěné na mostě.