VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

5.3.2018

Obce opět začaly plánovat Labskou cyklostezku

Nymbursko - Úsek cyklostezky mezi Čelákovicemi a Nymburkem je takovým bolavým místem celé Labské cyklostezky. Ta by měla vést od pramene podél celého Labe až do Německa. Mezi zmíněnými městy však cyklisté stále jezdí po pěšinách.

5.3.2018

Oběti holocaustu připomínají květy

Milovice - Žáci Základní školy T. G. Masaryka se zapojili do mezinárodního projektu Krokusy, jehož cílem je připomenout veřejnosti dětské oběti holocaustu. Ke každému na jaře vykvetlému krokusu v okolí budovy školy položili milovičtí žáci kartičku se jménem a příběhem zemřelého dítěte.

3.3.2018

FOTO: V kině se sešli příznivci akrobatického létání

Nymburk - Příznivce letadel a létání jistě potěšil 2. března komponovaný večer v nymburském kině. Jan Rudzinskyj, špičkový letec a pilot The Flying Bulls Aerobatic Team četl ve foyer přítomnému publiku ze své knihy Na křídlech racků, fotograf David Choděra vyzdobil stěny svými fotografiemi s leteckou tematikou a v sále kina byl na závěr promítnut dokument ze světa leteckých akrobatů s názvem V kokpitu.

3.3.2018

FOTO: Do ateliéru Kuba zavítalo jaro

Kersko - Přestože tomu teploty venku neodpovídají, blíží se jaro. Sérii prvních jarních výstav a programů, které ohlašují blížící se Velikonoce, odstartovali v Ateliéru Kuba v Kersku. Hned o první březnové sobotě ho navštívila Lucie Trešlová se svými květinovými členkami, věnečky, hřebínky či brožemi. Každá žena i holčička, která se v sobotu u Kubů zastavila, zatoužila po nějakém jejím výrobku.

3.3.2018

Nymburk rozdělil granty za osm set tisíc korun

Nymburk – Podpora sportovních reprezentantů města Nymburk v mezinárodních soutěžích, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. To jsou hlavní projekty, které se město rozhodlo podpořit formou grantů v letošním prvním kole přidělování peněz z rozpočtu města. Celkem přišlo 68 žádostí o peníze, nedostalo se na 14 z nich. 

2.3.2018

Bobista Šindelář se vrátil z olympiády do Nymburka

Nymburk – Pár dnů po skončení olympiády v jihokorejském Pchjongjangu dorazil na nymburskou radnici její účastník bobista Jan Šindelář. Kromě krasobruslařky Anny Duškové to byla jediná stopa našeho regionu na zimních hrách. Před odletem deklaroval, že by za úspěch považoval umístění do 15. místa, případně zajištění si finálové 4. jízdy, což po třech jízdách předpokládá umístění do 20. místa. To se jen o pár setin vteřiny nepodařilo. Čtyřbob s Janem Šindelářem skončil nakonec na 21. místě. „Těsně po závodě nás to samozřejmě mrzelo. Ale s odstupem času jsem za to rád. Myslím si, že není tak špatné být 21. na olympiádě,“ řekl na radnici při setkání se starostou Pavlem Fojtíkem.

2.3.2018

Havárie odřízla od vody Habeš

Nymburk – Další havárie na vodovodním řadu způsobila suché kohoutky v nymburské čtvrti Habeš. Přerušení dodávek vody je v posledních týdnech a měsících v Nymburce poměrně častým jevem.

2.3.2018

V Lysé začíná jezdit senior taxi

Lysá nad Labem - Od čtvrtka ve městě funguje na zkoušku nová služba pro seniory - takzvané senior taxi. Za pouhých deset korun se mohou starší lidé nechat dovézt k lékaři či do lékárny. 

2.3.2018

Rodina zraněného policisty pomohla malé Žanetce

Městec Králové – Takovou atmosféru na policejní stanici v Městci Králové už dlouho nezažili. Ani příběh, jehož vyvrcholení se právě tady odehrálo, rozhodně není všední. Má několik hrdinů. 

1.3.2018

Krahujec je zpátky ve volné přírodě

Poděbrady – Dva odlišné ptačí příběhy zažívají v těchto dnech v Záchranné stanici pro zraněné živočichy na Huslíku. V prvním případě jde bohužel o život. Do stanice se dostal zvonohlík zahradní, se kterým se u nás v zimě potkáme vzácněji. Zůstávají zde jen malá hejna nebo jednotliví ptáci.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Nymburce

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

1.3.2018

Oprava silnice z Kounic do Bříství začne později

Kounice - Silnice spojující Kounice s Břístvím i hlavní tah z dálnice na Český Brod je už po léta v příšerném stavu. Letos má kraj na její opravy konečně peníze.

28.2.2018

Kostomlaty a Hradištko propojí lávka přes Labe

Kostomlaty nad Labem, Hradištko - Jednání o stavbě lávky pro chodce a cyklisty přes Labe, která by spojila dvě vesnice na protilehlých březích řeky, trvá už dva roky. Středočeský kraj kdysi přislíbil, že projekt zaplatí, když jej obce připraví. Nyní se vše řeší opět od začátku, protože lávka bude muset kvůli budoucí přestavbě zdymadla stát o něco výš proti proudu řeky. O přestavbě plavební komory se bohužel obce dozvěděly teprve nedávno.

28.2.2018

Lesní školka bude i v Poděbradech

Poděbrady – Trend zřizování lesních školek postupuje i na Nymbursku. Nová lesní školka otevře za měsíc v lokalitě Na Hrázi. Jejím provozovatelem bude kolínská společnost Prostor plus.

27.2.2018

Zdravotnice dorazily do školky

Nymburk – O tom, že základy první pomoci se vyplatí nenásilnou formou sdělovat i malým dětem asi nikdo nepochybuje. Proto vedení nymburské Mateřské školky Větrník pozvalo zdravotnice mezi děti do třídy.

27.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Sluníčko Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.2.2018

KRÁTCE: Policie bude měřit v Opočnici i Osečku

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

27.2.2018

Kvůli požáru mrazíren uhynulo v potoce přes 300 kilogramů ryb

Mochov - Rozsáhlý požár mochovských mrazíren nepředstavuje katastrofu jen pro samotnou firmu, ale i pro čelákovické rybáře. Voda znečištěná hasební pěnou a odpadem z požáru natekla kanalizací přímo do potoka Výmola a otrávila více než 300 kilogramů ryb. 

27.2.2018

Cyklostezka u Vesláku se zavře kvůli opravě

Nymburk – Nový povrch cyklostezky, opravy a doplnění laviček a vykácení několika stromů, které budou nahrazeny jinými. To jsou základní parametry opravy cyklostezky, která by měla začít v horizontu několika dnů.

26.2.2018

Chystané projekty: přístaviště i cyklostezka u Mrliny

Nymburk – Přístaviště malých plavidel, generální rekonstrukce Kostelního náměstí, nové řešení teras pod Eliškou v centru města, nebo zásadní změny týkající se jedné z dopravních tepen – Palackého třídy. To jsou projekty, které vedení města chystá pro příští léta. A je jich daleko více. Samozřejmě místní bude eminentně zajímat postup příprav na rekonstrukci hlavního nádraží a prostoru před ním. Stejně jako revitalizace jankovického sídliště či projekt chybějícího venkovního hřiště u Základní školy Tyršova.

25.2.2018

OBRAZEM: Na šibřinkách se sportovalo

V Lysé nad Labem se v sobotu konaly tradiční sokolské šibřinky. Odpoledne patřilo dětem, které řádily při nejrůznějších sportovních hrách. Oblečené byly nikoliv ve cvičebním úboru jako obvykle, ale v maskách. Po tělocvičně tak běhaly princezny v sukních, nejrůznější zvířátka i rytíři. Šibřinky se v Lysé konají již od počátku 90. let, mají tedy více než dvacetiletou tradici. Po skončení dětského karnevalu začali se zábavou dospělí Sokolové. Foto: Zuzana Pelantová

25.2.2018

OBRAZEM: Společenský ples roztančil sál v Sadské

Sadská - Na společenském plese v Sadské panovala dobrá nálada. V sobotu se v místní sokolovně sešlo na 200 lidí, aby si zatančilo a pobavilo se. Organizátorka plesu a ředitelka Kulturního a informačního centra Zdena Hamerová se představila také jako zpěvačka a po celý večer zpívala společně s kapelou Pohoda. Zájem o ples byl velký, lístky byly vyprodány už v lednu.

25.2.2018

Střední škola oděvního a grafického designu se představila na výstavišti

Lysá nad Labem - Na výstavišti se v rámci výstavy Řemesla 2018 prezentovala také Střední škola oděvního a grafického designu z Lysé. Návštěvníci mohli v rámci výstavy shlédnout také módní přehlídku. „Všechny modely na krátké módní přehlídce navrhli a zhotovili žáci oboru Oděvní design. Na předvedení se podílela děvčata všech studijních oborů školy,“ komentuje přehlídku učitelka Eva Nováková. U školního stánku mohli příchozí vidět velkoformátové plakáty s pracemi ze všech vyučovaných oborů: tedy Oděvního, Grafického a Interiérového designu. Po dobu výstavy bylo možné spatřit i žáky, kteří naživo kreslili instalované zátiší. Prezentaci školy měly na starost žákyně oboru Produkční činnost v umění a reklamě. Foto: SŠOGD Lysá nad Labem

24.2.2018

Radnice nastíní řešení s lávkou

Nymburk – Vedení města chystá setkání s Nymburáky v kině. Chce vysvětlit další postup kolem zavřené lávky.

23.2.2018

Rekonstrukce za stamiliony připraví most v Lysé i na náraz vlaku

Lysá nad Labem – Práce začnou už za pár dní – a s úplnou uzavírkou je nutno počítat v polovině dubna. To je důležitá informace nejen pro obyvatele Nymburska, ale pro každého, kdo je v Lysé nad Labem zvyklý využívat most na silnici druhé třídy číslo 272, který nad železniční tratí spojuje dvě části města. Nastane změna. Frekventovaný most na komunikaci, jež v Lysé patří k nejdůležitějším, čekají opravy.

23.2.2018

Fanoušci se snažili, nestačilo to

Nymburk – Zhruba dvě desítky fanoušků se netradičně sešly v Hudebním klubu Mlejn v pátek v 8.30 ráno. Některé z nich zdobily vlajky a dresy s národními symboly. Všichni přišli povzbudit české hokejisty v semifinále olympijských her v zápase prosti ruskému týmu. 

23.2.2018

Přívoz ani kyvadlové autobusy se nevyplatí

Nymburk – Už více než dva měsíce je zavřená lávka pro pěší přes Labe. Začaly se ozývat hlasy obviňující radnici z pomalého řešení a špatné informovanosti o dalších krocích.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Městci Králové

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

22.2.2018

KRÁTCE: Poděbradské farmářské trhy začnou příští pátek

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

22.2.2018

Proměna sportovní haly má stát 72 milionů

Poděbrady – Městská sportovní hala Bios vedle zimního stadionu přestane v příštích týdnech a měsících plnit svoji funkci. Čeká ji generální rekonstrukce, na níž čeká už desítky let. Výsledkem by mělo být mnohem větší a příjemnější sportoviště. Jak pro samotné sportovce, tak pro příchozí diváky.

21.2.2018

Žanetce pomáhají stovky dárců

Vrbice – Příběh sedmileté dívky z obce na Poděbradsku vybudil k pomoci přes 600 dárců z Nymburska.

20.2.2018

Nymburští diskutovali s odborníky o sochách a pomnících

Nymburk – Připomínka 70 let od komunistického puče v únoru 1948 a poukázání na možná podobenství s dnešním vývojem. I to bylo jedním z témat besedy nazvané Němé symboly dějin, která byla primárně zaměřena na osudy soch a pomníků ve 20. století.

20.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ U Pejska a kočičky Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

Město nabízí dotace na opravy domů v centru

Nymburk – Radnice navazuje na loňský úspěšný projekt, kdy poprvé nabídla dotace těm, kdo opraví vzhled své budovy v památkové zóně. Letos chce tento dotační program ještě rozšířit.

19.2.2018

Vzácný pták skončil se zraněním ve stanici

Poděbrady – Nezvyklý pták se dostal do Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Přitom měl být podle všeho dávno v Africe.

19.2.2018

Černý kouř z komína, pak zima. Rozbil se kotel v teplárně

Nymburk – Poslední den jarních prázdnin si část obyvatel Nymburka příliš neužila. Ti, co se vraceli z hor, psali na sociální síť překvapené zprávy o temně kouřícím komínu z teplárny sídlící v bývalé provozovně ŽOS za nadjezdem. „Po příjezdu z hor "krásné" přivítání,“ uvedl například bývalý starosta Tomáš Mach. 

19.2.2018

Žáci píší knihu o odbojáři a chystají výstavu o válečných letech

Milovice - Děti z milovické základní školy s pomocí pamětníků a na základě bádání v archivech a kronikách připravili výstavu o tom, jak žili školáci ve válečných letech 

17.2.2018

V Hlaholu betonují podlahy. Školáci se vrátí v září

Nymburk – Čilý stavební ruch panuje v nejen v těchto dnech v objektu Hlahol. V budově, v níž sídlila například školní jídelna, nebo zkoušelo několik hudebních těles, se vše mění k nepoznání. Především však v této budově byly učebny školáků, kteří se dočasně museli přesunout do nedalekého Obecního domu. Po letních prázdninách by se do Hlaholu měli žáci opět vrátit. To však už bude dočista jiná budova, než loni v létě, kdy ji opouštěli.

17.2.2018

Na Nymbursku je nejméně nemocných z celého kraje

Nymbursko – Náš region je podle páteční zprávy Krajské hygienické stanice stále zasažen chřipkovou epidemií nejméně z celého kraje. Na opačném pólu s nejvyšší nemocností se nachází Příbramsko.

16.2.2018

Na sídlišti zmizely desítky značek. Platí jen přednost zprava!

Nymburk – Nově vítají motoristy i cyklisty při vjezdu na drahelické sídliště nové mohutné cedule se zásadním oznámením: Pozor, změna přednosti v jízdě! Ta změna je od čtvrtka na sídlišti opravdu razantní.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Nymburce

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

15.2.2018

Lipová už je k nepoznání. Alej zůstane na jedné straně

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Jedna ze zásadních investic města loňského a letošního roku, oprava Lipové ulice vedoucí ke hřbitovu, postupuje viditelnou rychlostí. Část ulice už je zmodernizovaná, stavební čety i ti, co pokládají chodníky, jsou už blíže ke zmíněnému hřbitovu.

14.2.2018

Milovičtí pratuři míří na Moravu

Milovice – Před necelými dvěma lety byly z Holandska do Milovic přivezeny první kusy praturů, které se u nás v moderní době nevyskytovaly. V těchto dnech se malá část nových přírůstků stěhuje na Moravu, aby tam vytvořily nový chov a nové stádo. 

14.2.2018

Pomoc nebo černá skládka? Nábytek se objevil na Rejdišti

Nymburk – Zajímavý příběh se odehrál v lokalitě na Rejdišti nedaleko hradeb. Během úterý se vedle kontejnerových stání objevil několik kusů starého nábytku. Mimo jiné stůl, šest židlí, skříňky i trojdílné zrcadlo. To vyfotil zastupitel a bývalý místostarosta Zdeněk Vocásek a fotku s komentářem „Bazar použitého nábytku - Rejdiště Nymburk“ zveřejnil na svém facebookovém profilu.

13.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Růženka Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.2.2018

KRÁTCE: Veletrh představí učňovské a studijní obory

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

13.2.2018

Hazard z měst mizí. Zavřelo i kasino

Nymbursko – Novela zákona umožnila městům a obcím přitvrdit v boji proti hazardu. Přísnější podmínky nastavil také stát. Výsledkem je razantní úbytek míst, kde se hazard provozuje. V Nymburce je typickým příkladem kasino na náměstí, kde bylo nejvíce herních automatů. Už zavřelo.

12.2.2018

Fotili jste masopust? Pochlubte se se svými fotkami

Byli jste na fašanku? Podařilo se vám vyfotit masopustní maškary? Pošlete nám je, uveřejníme je na našem webu i v novinách. 

12.2.2018

Nebezpečné jízdy cyklistů přes Labe vyřeší nájezdy

Lysá nad Labem - Cyklisté si už dlouhá léta stěžují, že jízdy přes Labe po mostě v Litoli jsou nebezpečné. Před patnácti lety, kdy se most stavěl, asi nikdo nemyslel na seniorky, které jezdí do Lysé na kolech na nákupy. Teď je naděje, že se to změní. Lysá chce nechat postavit nájezdy pro cyklisty, které budou navazovat na cyklotrasy podél Labe.

12.2.2018

Meteostanice pomůže měřit emise na Zálabí

Nymburk – Místní radnice se chystá podat žádost o dotaci na nákup meteostanice. Ta by měla pomoci sbírat data o směru a rychlosti větru a díky sofistikovanému softwaru také určit rozptyl emisí nad oblastí Zálabí. Umístěna má být na střeše sladovny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT