VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

2.8.2017

Vlakové nádraží i prostor před ním čekají velké změny

Nymburk - Lidé z nymburského sídliště a dalších čtvrtí, dojíždějící do práce vlakem, postrádají u nádraží parkovací plochu. Auta, jimiž se tam dopravují, nechávají v okolních ulicích. A rezidenti, kteří pak nemají přes den kde zaparkovat, jsou naštvaní.

1.8.2017

Matka paterčat nedostala peníze ze sbírky, rozhodl soud. Přišla navíc i o dávky

Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová neuspěla se svou žalobou, kterou se po Klubu dvojčat a vícerčat domáhala vydání částky shromážděné pro děti ve veřejné sbírce. Zamítnutí nároku dnes potvrdil odvolací soud. Klub peníze už dříve převedl na magistrát, který je Kiňové letos v únoru předal formou daru. Kvůli tomu však matka celkem šesti dětí ztratila nárok na sociální dávky, jež dříve pobírala.

1.8.2017

Bylo nás na zásah prostě málo, říká policista

Oseček /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Policie zveřejnila čísla v souvislosti s víkendovou technoparty u Osečka. Celkem bylo připraveno se do akce zapojit více než 700 policistů z celé republiky. Ovšem drtivá většina z nich dorazila až v neděli.

1.8.2017

Dovolená v Egyptě? Turisté z Nymburska strach nemají

Nymbursko /ANKETA/ – Turisté nemají strach odletět na dovolenou do Egypta ani po tragédii v Hurghadě, po které zemřela napadená Češka. Většinou si však vybírají klidnější místa.

31.7.2017

OBRAZEM: Volejbalisté mají nové hřiště

Nymburk - Na začátku éta se v centru Nymburka konal Týden beach volejbalu. Písek ze hřiště vytvořeného na náměstí se po skončení akce přesunul jen o několik desítek metrů dál. Nové beach volejbalové hřiště vyrostlo na zahradě Šafaříkova mlýna u Labe vedle kamenného mostu. 

31.7.2017

Louka u Osečka je vyklizená. Starosta: technaři mají využívat jiné plochy

Oseček /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Bez policejního zákroku a vážnějšího incidentu se obešlo nedělní ukončení technoparty na louce u Osečka.

30.7.2017

Nová cyklostezka prodlužuje labskou trasu

Nymbursko – V těchto dnech byla otevřena další část projektu Labské cyklostezky, která míří podél naší největší řeky z Krkonoš až k Severnímu moři. Největší radost z ní mají vyznavači cyklistiky a in-line bruslení z Mělnicka, Nymburska a Prahy východ. Právě na pomezí těchto regionů se nachází.

AKTUALIZOVÁNO
29.7.2017

Technaři louku u Poděbrad opouštějí

Nymbursko - Technaři vyrazili se svojí technoparty na louku poblíž Osečku. Původně se spekulovalo, že bude na Benešovsku poblíž Čapího hnízda. Technoparty však nejspíše končí, příznivci techna místo opouštějí.

28.7.2017

FOTO: Zábradlí u mostků přes Malé i Velké Valy září čistotou

Nymburk - V těchto dnech mohou Nymburáci u mostků přes Malé i Velké Valy potkat muže, kterému jakoby se intenzivně kouřilo od rukou. I proto jsme se zeptali, co to s mostky nad vodou dělá. „Čistím všechna zábradlí od mechů, nánosů a dalších nečistot. Jak vidíte, zábradlí jsou pak dokonale čistá. Jen to trochu létá do obličeje,“ usmívá se zaměstnanec technických služeb. Onen zdálky viditelný kouř vytváří pouze wapka a tlak teplé vody. „Žádná chemie v tom není, jen teplá voda,“ ujišťuje čistič zábradlí. 

28.7.2017

Vraky aut zabírají v ulicích parkovací místa

Nymbursko – Vraků v ulicích měst podle ohlasu čtenářů Nymburského deníku přibývá. Za tři dny po výzvě na sociální síti upozornili na dvacet nepojízdných aut, která stojí na svých místech už drahnou dobu. Většina z nich přímo v Nymburce. Amatérští automechanici je na místě rozebírají na součástky, další auta chátrají vlivem přírody nebo působením vandalů. Některá mají za sklem výzvu majiteli od městských strážníků k odstranění. Ty však nezabírají.

27.7.2017

OBRAZEM: Nový Relax park využívají hlavně děti

Milovice - Děti i dospělí mohou nově využívat Relax park v Milovicích. Nachází se ve Slepé ulici nedaleko hlavní Armádní ulice v části Mladá. Plochu, na které se nachází in-line dráha, stůl na stolní tenis, odrazová stěna na trénování tenisu, lanová pyramida, gymnastická sestava, houpačka, dětská lezecká stěna a dřevěný vláček s vagónky využívají hlavně děti. Prostor je neoplocený a o prázdninách je přístupný od 8 do 22 hodin.

27.7.2017

Sestry dostanou vyšší platy. Ale ne všechny

Nymbursko – Zdravotních sester je nedostatek a jejich platy nejsou slavné. Mají proto dostat dva tisíce korun navíc. Ovšem podle zjištění Nymburského deníku se to netýká všech.

27.7.2017

KRÁTCE: Batole, které vypadlo z balkonu, už by mělo být doma

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.7.2017

Horáček a Drahoš hledají podporu i na Nymbursku

Nymbursko /ANKETA/ - Kandidáti na českého prezidenta mají před sebou posledních pár týdnů, kdy mohou sbírat na podpisové archy co nejvíce hlasů na svou podporu. Aby se mohli ucházet o nejvyšší post v zemi, potřebují jich padesát tisíc.

26.7.2017

Centrum Nymburka hyzdí výkopy kvůli úniku plynu

Nymburk - Před radnicí na náměstí a u soudu v ulici Na Fortně. To jsou dvě místa, kde aktuálně rostou výkopy, které znepříjemňují především chodcům pohyb po centru města.

26.7.2017

KRÁTCE: V týdnu pozlobí pyly bylin

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

26.7.2017

Nymburská nemocnice zůstává jablkem sváru

Nymburk – Zastupitelé údajně schválili dotování provozních ztrát nemocnice z městské kasy. „Tak to není,“ oponuje starosta Pavel Fojtík.

26.7.2017

KRÁTCE: Zvířecí záchranáři bodují, zachránili dva rorýse

Nymbursko - Záchranáři ze stanice na Huslíku podnikli dva výjezdy k uvízlým rorýsím mláďatům.

25.7.2017

OBRAZEM: V knihovně mrzne, až praští

Nymburk - Opravdu mrazivé prázdniny si užívají malí čtenáři v nymburské městské knihovně. Dětské oddělení pro ně připravilo celoprázdninový program, který je tentokrát zaměřený na zimní radovánky a vůbec na všechno, co k zimě neodmyslitelně patří. Už 48 dětí se zapsalo a přichází tvořit, luštit, číst i hrát si. Několik úkolů z dvaceti splnily také devítileté slečny Amálka a Jolanka. Jen se obávají, že asi všechno nestihnou. Obě totiž kromě toho, že rády čtou a navštěvují knihovnu, také hodně sportují a v srpnu pojedou na soustředění.

25.7.2017

KRÁTCE: Sestry v nymburské nemocnici dostanou přidáno

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.7.2017

V Nymburce bude možné platit parkovné mobilem

Nymburk /ANKETA/ - S parkováním zdarma v centru Nymburka bude od září konec. Řidiči se musí připravit na to, že ve všední dny od 6 do 18 hodin a v sobotu od 6 do 12 hodin budou muset zaplatit.

24.7.2017

FOTO: Po Poděbradech chodí Bílá paní

Poděbrady - Podobně jako v minulých letech se i letos v létě zjevuje v Poděbradech Bílá paní.

24.7.2017

Přemnožení divočáci řádí v létě v lesích i na polích

Nymbursko - Na Moravě bylo nalezeno už devadesát uhynulých prasat, většinu z nich přitom zabil africký mor prasat. Mezi chovateli panuje napjatá atmosféra.V případě rozšíření nákazy totiž hrozí uhynutí nebo vybíjení celých chovů. Myslivci na Nymbursku ale žádná zvláštní opatření nepřipravují.

24.7.2017

OBRAZEM: Zrakově postižení cyklisté mají v Poděbradech soustředění

Poděbrady - Soustředění zrakově postižených cyklistů na dvojkolech v Poděbradech začalo v neděli první jízdou po Nymbursku. Pořádá jej Odbor zrakově postižených při SK Slavia Praha pro čtyřicet účastníků. V tomto týdnu tak mohou lidé na silnicích potkat skupinu šestnácti dvojkol. Jako vodič jede vždy zdravý cyklista. 

24.7.2017

OBRAZEM: Velenkiáda neboli Hasičský sedmiboj se konala ve Velence

Velenka - Neobyčejného klání, při kterém hasičská družstva zdolávají velmi netradiční disciplíny, se zúčastnilo celkem deset družstev dobrovolných hasičů nejen z Nymburska, ale například i z pražských Satalic. Cílem už osmé akce bylo nejen si zasportovat, ale hlavně se pobavit. Hasiči zdolávali například „obrácený“ požární útok, při kterém se mohlo stát, že místo nasátí z nádrže do hadic utíkala voda druhou stranou, museli se strefit mincí do nádoby pod vodou, stavěli věž z pneumatik nebo plnili balónky a absolvovali pivní štafetu. 

24.7.2017

Vězni v Jiřicích mají šanci získat vzdělání

Jiřice – Jiřická věznice je zřejmě jediná v Česku, která nabízí vězňům možnost získání certifikovaného vzdělání. Mohou se stát například včelaři, chovateli ovcí a koz nebo sadaři.

23.7.2017

Happyend na komíně: čapí láska v Hořátvi kvete

Hořátev – Dojemných příběh čápů z Hořátve, který sleduje řada médií, má zatím šťastný konec. Ačkoliv další nepříjemnost po květnovém zveřejnění zvířecího dramatu přece jen ještě nastala. Podle aktuálních zpráv však nový čapí pár na komíně zahnízdil a mladé by mohl vyvést příští rok.

21.7.2017

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Nymbursku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

21.7.2017

Trest pro lékaře potvrzen, primář v nymburské nemocnici skončil

Nymburk, Praha – Krajský soud v Praze potvrdil, že lékaři nymburské interny jsou zodpovědní za smrt pacienta a následné falšování lékařské dokumentace. U primáře Václava Hulínského a lékaře Michala Křižanoviče tresty potvrdil. U lékařky Tamary Malcevové, která se podílela na falšování dokumentace, trest snížil. Primář a zmíněný lékař v nymburské nemocnici končí, lékařku čeká podle jednatelky nemocnice Aleny Havelkové „pracovně-právní postih“.

21.7.2017

Město nechá opravit rozpadající se památku

Nymburk - O tom, že Staré děkanství v Nymburce je nutné v nejbližší době opravit, jelikož je přinejmenším jeho část ve vysloveně havarijním stavu, o tom se mluví už dlouho. První krok k záchraně místa, které navštěvují stovky turistů i místních, činí radnice právě teď. U Starého děkanství a slavné věže Kaplanky, která je součástí nymburských hradeb, město opraví chátrající ohradní zeď.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT