VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

25.3.2018

OBRAZEM: Děti vyráběly ptáčky a pletly pomlázky

Nymburk - Jarní hraní je akce určená především pro rodiče s dětmi, která se pořádá v Obecním domě. Součástí jsou tvořivé dílničky, kde si každý z malých návštěvníků mohl vytvořit výrobky s jarní tématikou.

24.3.2018

Na výstavišti kralovali koně a zemědělci

Lysá nad Labem – Pětidenní výstava Zemědělec tradičně přiláká na výstaviště tisíce lidí. Také letos si mohli příchozí vybrat například z řady semen, zahrádkářských přípravků či nářadí. Nebo si jen poslechnout odborné přednášky, které se konaly v hale v prvním patře. 

24.3.2018

Z poesiomatu v Kersku zní i hlas Bohumila Hrabala

Kersko – Člověk přijde, posadí se na lavičku vedle zvláštní roury, vybere si ukázku jednoho z Hrabalových děl, zmáčkne knoflík, nic neplatí a pak už se jen nechává unášet spisovatelovou poetikou v místech, kde sám Hrabal trávil svůj čas. 

23.3.2018

OBRAZEM: Velikonoční jarmark pokazilo počasí

Nymburk – Tradiční jarmark spojený s největšími jarními svátky se v pátek konal v nymburské lokalitě na Rejdišti u hradeb. Stánky nabízely například hrnky a některé kuchyňské doplňky, které mohou pomoci při velikonočním pečení. Jinde zase voněly dobroty k jídlu a pití. Bylo také možné pomoci dobré věci. Své výrobky tu nabízely i provozovatelé chráněných dílen, kterým peníze za nákup například vonných svící pomáhají v další činnosti. Ovšem počet návštěvníků, alespoň kolem poledne, kdy situaci mapoval objektiv našeho fotografa, limitovalo pošmourné počasí s občasnými kapkami deště. „Je škoda, že to není na náměstí. Sem si za takového počasí tolik lidí cestu nenajde,“ řekl jeden z návštěvníků jarmarku.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2018

Bývalý Azos má ukončit výrobu do 5 dnů!

Nymburk – Většina obyvatel, která čtyři roky bojuje proti provozu zinkovy APP (bývalý Azos) na Zálabí, bude zřejmě celý víkend slavit. Stavební úřad v Mladé Boleslavi po kontrole z minulého pátku rozhodl, že firma využívá některé výrobní objekty bez řádného povolení a porušuje tak zákon. 

23.3.2018

Závodníci vybrali pro Speciální školu 7 tisíc korun

Poděbrady, Žíželice – Co mají společného profesionální rallye tým jezdce Václava Dunovského a Speciální škola v Poděbradech? Obě organizace sídlí v lázeňském městě. A ta první pomohla nyní významně té druhé.

23.3.2018

Srdce na talíři měli budoucí kuchaři

Městec Králové – Popáté se v místním kulturním domě konala gastronomická soutěž s názvem Srdce na talíři. Klání je určeno žákům učebních oborů kuchařské práce, resp. stravovací a ubytovací služby a cukrářské práce. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 19 škol z celé České republiky.

22.3.2018

Vydání řidičáku už lze zaplatit kartou

Nymburk – Jako rozšíření služeb pro veřejnost prezentuje místní radnice několik novinek. Především se jedná o instalaci nového informačního kiosku ve vestibulu radnice. Dalším vylepšením je zavedení platebního terminálu na oddělení dopravních činností.

21.3.2018

Kraj ocení další várku regionálních laskomin

Střední Čechy – Nikoli pouze dobrému, ale prostě vynikajícímu jídlu i pití regionálního původu bude Středočeský kraj věnovat mimořádnou pozornost na výstavě Jarní Zemědělec 2018, která se od středy do neděle koná na výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku.

21.3.2018

Školáci vytvořili učebnici o bezpečnosti

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – V místním Kulturním a informačním centru byl vyhodnocen letošní ročník literárně výtvarné soutěže s názvem Víte dosti k bezpečnosti.

21.3.2018

Policisté pátrají po seniorce

Milovice – Policie žádá o pomoc při pátrání po pohřešované ženě slovenské národnosti čtyřiašedesátileté Ludmile Sedláčkové, která se asi jeden rok zdržuje v obci Milovice u syna. 13. března žena odešla z místa současného bydliště a nevrátila se domů, ani o sobě nepodala žádnou zprávu.

21.3.2018

Se zprovozněním zavřené lávky se nepočítá

Nymburk – Beseda odborníka, vedení města a obyvatel v kině o zavřené lávce nastínila řešení. Musí vzniknout nová lávka.

20.3.2018

Nymburák ovládl AZ kvíz!

Nymburk – Od středečního po dalších pět večerů se příznivci televizní soutěže AZ kvíz z Nymburka a okolí mohou těšit na to, že mají komu fandit a mohou sledovat místního borce.

20.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Adélka Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.3.2018

Varně i pivu požehnal otec Gabriel

Nymburk - „19. března 1898 byla sobota, významný a krásný den. Tehdy ještě pracovní. V pivovaru se sešli příslušní pánové, většinou z nymburské smetánky.“ V tomto duchu začal Jiří Černý své vzpomínání na den, kdy v současném pivovaru byla před 120 lety uvařena první várka piva.

19.3.2018

Sedmnáctiletá dívka skočila z nadjezdu

Nymburk – Zřejmě jako pokus o sebevraždu bude klasifikován případ, který se stal v pondělí kolem 11. dopoledne u nymburského železničního nadjezdu na Boleslavské třídě. „Jednalo se o pád nezletilé dívky, pravděpodobně šlo o pokus o sebevraždu. Dívka byla při vědomí, ale nebyla schopna komunikace. Další okolnosti zatím prověřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

19.3.2018

OBRAZEM: V Hradištku vynesli Smrt, skončila ve vodě

Hradištko /FOTOGALERIE/ - Prastará oslava spojená s koncem zimy a oslavou jara se konala v neděli v Hradištku. Slavnostní průvod s Moranou vyrazil od základní školy k Labi, kam byla loutka představující smrt a zimu vhozena. Přestože venku mrzlo a foukal ledový vítr, děti během pochodu zpívaly a tančily na tradiční jarní písně.

19.3.2018

Dialyzační středisko slouží pacientům už rok

Nymburk - Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, už jeden rok funguje moderní dialyzační středisko v Nymburce. V dialyzační středisko se proměnila zchátralá budova v Nádražní ulici, která posledních dvanáct měsíců slouží desítkám pacientů.

19.3.2018

Zubrů je poprvé od středověku u nás více než 100!

Milovice – Také sedmnáctihlavé polodivoké stádo zubrů v bývalém vojenském prostoru u Milovic je součástí zásadního přepisu dějin těchto zvířat v našich končinách. Poprvé od středověku je zubrů na našem území více než stovka. Potvrdili to vědci, kteří zveřejnili počet zubrů v Česku k poslednímu dni loňského roku. Zubr evropský patří mezi ohrožené druhy zvířat.

17.3.2018

Zákaz kouření rozčiluje hospodské i některé návštěvníky

Nymburk – Brzy uplyne rok od zavedení takzvaného protikuřáckého zákona. Diskuze kvůli radikálnímu opatření stále neutichá. Část zákonodárců chce po vozu některých zemí zákon zmírnit a do malých pivnic kouření vrátit. Současná vláda v demisi však tento krok nepodpoří. A jaká je v tomto ohledu situace v Nymburce? Co si o tom myslí provozovatelé restaurací a co zákazníci?

16.3.2018

Lidí s bydlištěm na obecních úřadech je stále více

Trvalé bydliště: městský úřad. Lidí s takovou adresou v posledních letech přibývá. Třebaže by se to mohlo zdát jako alarmující údaj, nemusí to nutně znamenat, že by končili obyvatelé měst s tímto údajem v občanském průkazu na ulici. Pokud by se ale dostali i do takové těžké životní situace, města jim v mnohých případech dokážou pomoci. Počet lidí, kteří mají trvalé bydliště na městském úřadu, stoupá ale téměř všude.

15.3.2018

Studenti stávkovali. Kritizují hlavně prezidenta

Nymburk, Poděbrady – Nejmenování trestně stíhaného premiéra, neohýbání ústavy. To jsou některé požadavky studentů, kteří ve čtvrtek v pravé poledne vyjádřili svůj postoj k současnému politickému dění. Stávky se na Nymbursku oficiálně zúčastnili studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce a Gymnázia Jiřího z Poděbrad. V lázeňském městě však přišli na shromáždění i zástupci některých dalších středních škol.

15.3.2018

Chlebská zoo má novou atrakci: hbité medvědy

Chleby – Po vzácných opicích langur duk má chlebská zoo další zajímavý přírůstek. Poprvé se v této zahradě objeví medvědi. Konkrétně mladý pár medvědů ušatých, kterým se říká také himalájští.

15.3.2018

Policie prověřuje, zda si motoristé cvakli. Kontroluje pásy

Střední Čechy – Větší počet policejních hlídek než obvykle mohou v tomto týdnu potkávat řidiči nejen na silnicích ve středních Čechách, ale po celé zemi – a vlastně i v dalších koutech Evropy. Rozjela se totiž rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce koordinovaná mezinárodní organizací složek dopravní policie Tispol. 

15.3.2018

Studenti budou stávkovat za dodržování ústavy

Nymburk, Poděbrady – Studenti po celé republice dnes chtějí dát najevo nesouhlas s postupem některých politiků. Konkrétně vyzývají prezidenta k dodržování ústavy jmenováním premiéra, jehož vláda získá důvěru a který nebude trestně stíhán. Na Nymbursku se do akce zapojí Gymnázium Jiřího z Poděbrad a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. „Oslovujeme i další školy v Nymburce, aby se do akce zapojily, ale zatím neznám konkrétní výsledky jednání,“ řekl ve středu před polednem Vojtěch Vejvoda, organizátor nymburské stávky a student Oktávy A.

14.3.2018

V Hořátvi rekonstruují výjimečnou památku

Hořátev - Ve středu obce stojí barokní památka z roku 1792, která postupně odkrývá různá tajemství. V současné době je kvůli rekonstrukci uzavřena, místní evangelický sbor má upřímnou snahu, aby se podařilo památku opravit a od konce roku 2018 ji potom opět zprovoznit.

14.3.2018

Kulturní památka s asijskou tržnicí. To je Záložna

Poděbrady – Ministerstvo kultury prohlásilo budovu na poděbradském náměstí památkou. Město z toho nejásá.

14.3.2018

FOTO: Velikonoční výstava zve na speciální tabule

Městec Králové – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek. To jsou některé dny ze Svatého, či Pašijového týdne, který tvoří Velikonoční svátky. Jak připravit speciální tabule pro jednotlivé dny? I takovou inspiraci nabízí právě konaná Velikonoční výstava ve Středním odborném učilišti a Střední odborné škole v Městci Králové. Kromě toho si příchozí mohou zakoupit i výrobky vzniklé v rukách zdejších budoucích cukrářů. Nechybějí samozřejmě velikonoční beránci, ale i tradiční perníčky a další dobroty. Výstava je otevřena ještě dnes a zítra od 8 do 16.30 hodin.

13.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Větrník Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.3.2018

Budoucím školákům se blíží zápisy

Nymbursko - Předškoláci už si doma s rodiči opakují barvy, učí se první písmenka nebo si zkouší zavázat boty. Důvod je jednoduchý. Už za necelý měsíc je čeká zápis do prvních tříd. Ve kterých termínech se budou konat? Které školy vyhlásili i náhradní termíny a které spoléhají na případnou individuální domluvu pro druhý pokus? To zodpoví následující řádky.

12.3.2018

Výstava Zemědělec nabídne levná vejce a krásné koně

Lysá nad Labem /INFOGRAFIKA/ – Pětidenní výstava, kterou navštíví tisíce lidí, začíná už příští středu na lyském výstavišti. 

10.3.2018

Olympijské vítězky z Pískové Lhoty slavily

Písková Lhota – Velká oslava všech sportovních družstev místních dobrovolných hasičů se konala v Pískové Lhotě. A čekalo je nejedno příjemné překvapení. V první řadě jim jejich vedoucí Monika Němečková, která celý slavnostní podvečer moderovala, oznámila úžasnou zprávu.

9.3.2018

Na nymburské radnici podruhé září tibetská vlajka

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ – Historicky podruhé zavlála na nymburské radnici tibetská vlajka. Tentokrát ne jen na jeden den, jak tomu bývá zvykem, ale na celý víkend. Výročí tibetského povstání, a tedy i jeho připomínka vyvěšením tibetské vlajky, letos vychází na sobotu 10. března. V Nymburce tak vlajku vyvěsili už v pátek ráno a nechají ji vlát přes víkend. „Vnímáme to jako symbolickou podporu vyjádřenou nejen tibetskému lidu, ale všem utlačovaným národům,“ řekl starosta Nymburka Pavel Fojtík. Osobně z plošiny vlajku na radnici instaloval.

9.3.2018

Nemocnice dostala nové monitory dechu

Nymburk – Patnáct kusů monitorovacích podložek, které hlídají dech novorozenců. To je dar, který tento týden předali zástupci Nadace Křižovatka vedení nymburské nemocnice. Přístroje mají hodnotu 44 500 korun a peníze na ně věnovaly dvě firmy právě prostřednictvím Nadace Křižovatka. Ta spolupracuje s nymburskou nemocnicí dlouhodobě a v minulosti jí věnovala i jiné potřebné přístroje.

8.3.2018

Krajské kolo psychologické olympiády hostila zdravotní škola

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Krajské kolo psychologické olympiády se ve čtvrtek uskutečnilo na Střední zdravotnické škole v Nymburce. Soutěžit přijelo celkem osm studentů z celého kraje.

8.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Milovicích

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

8.3.2018

Některé opravy silnic v okolí Lysé se přesouvají na příští rok

Lysá nad Labem - Před několika dny oficiálně začaly práce týkající se rekonstrukce nadjezdu ve městě. Od půlky dubna bude přemostění nad železnici zcela uzavřeno. Souběžně s touto velkou stavbou, která na rok a půl rozdělí Lysou na dvě půlky, se měly opravovat i další silniční tahy, po nichž Lysáci denně jezdí do práce. Velká část se jich ale posune na příští rok.

8.3.2018

Dětský klub Romodrom už chystá Velikonoce

Nymburk – Mezi rodiči v Nymburce není příliš známý fakt, že v Jičínské ulici už od roku 2016 funguje zařízení, které tak trochu supluje školní družinu. Je zcela zdarma a v současné době poskytuje azyl především dětem ze sociálně slabých rodin. Nicméně nadšená vedoucí Tereza Košková by byla ráda, aby se klientela dětí rozšířila.

7.3.2018

Havárie vodovodu uzavřela Zámečnickou ulici

Nymburk – Další havárie vodovodu uzavřela na dva dny Zámečnickou ulici nedaleko nymburského nádraží. Dělníci rozkopali ulici kvůli výměně prasklého potrubí.

7.3.2018

OBRAZEM: Hasiči cvičili na Labi záchranu tonoucího

Poděbrady – Právě v těchto dnech hrozí nebezpečí propadnutí na ledu asi nejvíce z celého roku. Počasí, kdy je Labe ještě pokryto vrstvou ledu, využili také profesionální hasiči k tomu, aby si v praxi zkusili případnou záchranu tonoucího.

7.3.2018

V Poděbradech ocenili letce, skauty, ale i pedagogy, sportovce a podnikatele

Poděbrady - Galavečer, při němž starosta města předal ocenění občanům města, se už 14. rok koná u příležitosti Dne Poděbrad. Letos ceny dostali umělci, pedagogové a vychovatelé dětí a mládeže za svou dlouholetou činnost, ale také mladí a nadějní sportovci za vzornou reprezentaci. Především ti jistě ocenili výběr moderátora galavečera. Byl jím český sportovní redaktor a televizní komentátor Petr Vichnar. 

7.3.2018

Nymburk výrazně navýší počet kontejnerů. Kvůli třídění

Nymburk – Málo kontejnerových hnízd s nádobami na tříděný odpad. Navíc daleko od sebe. To je zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč třídění odpadu není v Nymburce na takové úrovni, jako v některých srovnatelných městech v kraji. To chce vedení města změnit, a proto radní odhlasovali navýšení kontejnerových stání ze současných 49 na 69. Přibude jich tedy rovných 20.

6.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Čtyřlístek Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.3.2018

Hypermarket přepracoval plány na stavbu u nadjezdu

Poděbrady – Obchodní řetězce stále usilují o stavbu hypermarketů v lázeňském městě. Novinkou je přepracovaný plán týkající se lokality u nadjezdu, kde chce svůj obchod už několik měsíců stavět řetězec Kaufland. 

5.3.2018

OBRAZEM: Bruslaři obsadili Velké Valy. Poprvé a naposled

Nymburk - Poprvé a zřejmě také naposled si malí hokejisté i větší bruslaři a bruslařky mohli vyzkoušet přírodní led na zamrzlých Velkých Valech v Nymburce. Předpověď mluví jednoznačně o oblevě, a tak bude možná víkendové bruslení vedle silnice letos mimořádným zážitkem.

5.3.2018

Obce opět začaly plánovat Labskou cyklostezku

Nymbursko - Úsek cyklostezky mezi Čelákovicemi a Nymburkem je takovým bolavým místem celé Labské cyklostezky. Ta by měla vést od pramene podél celého Labe až do Německa. Mezi zmíněnými městy však cyklisté stále jezdí po pěšinách.

5.3.2018

Oběti holocaustu připomínají květy

Milovice - Žáci Základní školy T. G. Masaryka se zapojili do mezinárodního projektu Krokusy, jehož cílem je připomenout veřejnosti dětské oběti holocaustu. Ke každému na jaře vykvetlému krokusu v okolí budovy školy položili milovičtí žáci kartičku se jménem a příběhem zemřelého dítěte.

3.3.2018

FOTO: V kině se sešli příznivci akrobatického létání

Nymburk - Příznivce letadel a létání jistě potěšil 2. března komponovaný večer v nymburském kině. Jan Rudzinskyj, špičkový letec a pilot The Flying Bulls Aerobatic Team četl ve foyer přítomnému publiku ze své knihy Na křídlech racků, fotograf David Choděra vyzdobil stěny svými fotografiemi s leteckou tematikou a v sále kina byl na závěr promítnut dokument ze světa leteckých akrobatů s názvem V kokpitu.

3.3.2018

FOTO: Do ateliéru Kuba zavítalo jaro

Kersko - Přestože tomu teploty venku neodpovídají, blíží se jaro. Sérii prvních jarních výstav a programů, které ohlašují blížící se Velikonoce, odstartovali v Ateliéru Kuba v Kersku. Hned o první březnové sobotě ho navštívila Lucie Trešlová se svými květinovými členkami, věnečky, hřebínky či brožemi. Každá žena i holčička, která se v sobotu u Kubů zastavila, zatoužila po nějakém jejím výrobku.

3.3.2018

Nymburk rozdělil granty za osm set tisíc korun

Nymburk – Podpora sportovních reprezentantů města Nymburk v mezinárodních soutěžích, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. To jsou hlavní projekty, které se město rozhodlo podpořit formou grantů v letošním prvním kole přidělování peněz z rozpočtu města. Celkem přišlo 68 žádostí o peníze, nedostalo se na 14 z nich. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT