VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

17.8.2017

Pátrací akce objevila muže v ohrožení života

Nymburk – Nestává se často, aby se během tak krátké doby na Nymbursku ztratili dva lidé. Právě to se však ve středu stalo. 

17.8.2017

Policisté vyhlásili sbírku pro zraněného kolegu

Nymburk – Pomoci rodině policisty, který se zotavuje po vážném zranění a jehož léčba je velmi nákladná. To je cílem sbírky, kterou vyhlásilo vedení nymburských policistů ve spolupráci s odbory.

16.8.2017

FOTO: Nový bytový dům Hynek vyvolává diskuze

Nymburk /ANKETA/ - Před několika dny skončily dokončovací práce na stavbě nového bytového domu Hynek na Velkých Valech. Netradiční dům vyrostl za rok a půl a jako každá nová stavba, která mění tvář Nymburka, vyvolává diskuze. Od těch nadšených až po ty nejkritičtější. 

16.8.2017

KRÁTCE: Mrtvým byl hledaný muž

Tatce – Testy DNA bohužel potvrdily, to co příbuzní očekávali. Mrtvola muže nalezená v červenci u nádraží v Tatcích je šestapadesátiletý místní obyvatel.

16.8.2017

KRÁTCE: V pivovaru očešou chmel

Nymburk – Základní surovinou pro výrobu piva je chmel. Svůj vlastní, sice jen na ukázku, budou sklízet v nymburském pivovaru v sobotu 26. srpna.

16.8.2017

Nejhorší poděbradská křižovatka čeká na verdikt

Poděbrady – Lidé z Poděbrad a okolních vesnice mají příležitost nejpozději do dnešního odpoledne hlasovat na sociální síti na stránkách města, která křižovatka je v lázeňském městě nejnebezpečnější.

15.8.2017

OBRAZEM: Hadraplány parkovaly pod koněm

Poděbrady - Tradiční sraz netradičních vozítek se uskutečnil nedaleko Poděbrad. Akce s názvem V pátek v Pátku oslovila majitele zhruba čtyř desítek velorexů z celé republiky a užili si během několika dnů zábavný program včetně několika spanilých jízd po našem regionu. Velorexy byly také k vidění v centru Poděbrad na Jiřího náměstí. Kolemjdoucí si tak mohli prohlédnout i historické stroje z 50. let minulého století, nebo auto vyzdobené jako beruška sedmitečná. Jeden ze strojů měl dokonce nad „očima“ i překrásné umělohmotné řasy! 

15.8.2017

KRÁTCE: Traktory čeká slalom

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.8.2017

Povodeň se stala vzpomínkou na solidaritu

Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Dnes je to přesně patnáct let, co se ničivá povodeň prohnala krajem.

14.8.2017

FOTO: Modelové kolejiště otevřelo své dveře

Nymburk - Zájemci si o víkendu mohli prohlédnout velké modelové kolejiště, které je k vidění v domě na výjezdu z Nymburka směrem na Drahelice. O víkendu po čase opět otevřel pro veřejnost a rodiče s dětmi nadšeně sledovali, jak vlaky nejrůznějších typů se zvuky známými ze skutečných nádraží jezdí po složitých tratích, zajíždí do tunelů, nebo staví u budov nádraží. Sečteno a podtrženo: děti byly nadšené a rodiče se vrátili do jejich věku. 

14.8.2017

Opravy v nymburské nemocnici se prodraží

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Původně mělo jít o rekonstrukci rehabilitačního oddělení v budově A, o vybudování nového sociálního zařízení a kuchyňky v přízemí chirurgického oddělení v téže budově plus stavební úpravy v podobě podhledů na chodbě a rekonstrukce rozvodů vody a topení. Nyní se situace zkomplikovala.

12.8.2017

Pokračuje budování nových parkovacích míst

Nymburk – Denně jsou v ulicích kolem centra vidět silničáři, kteří malují nová parkovací stání a vymezují nové zóny. „Z tohoto důvodu je v závislosti na probíhajících pracích a klimatických podmínkách dočasně omezena doprava značkou zákaz zastavení postupně v jednotlivých ulicích. Po ukončení prací bude zákaz zastavení odstraněn,“ řekl mluvčí radnice Petr Černohous.

10.8.2017

Lidé z Pátku se bojí každého zahřmění

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Po letních parnech předpovídají meteorologové deště, které mohou provázet bouřky. V Pátku na Nymbursku mají od letošního jara strach z každého zahřmění. Tehdy tam blesk uhodil do stromu těsně za domem starosty Jiřího Buluška a plameny se rychle šířily do podkroví, kde spaly děti. Naštěstí je dospělí stihli dostat do bezpečí.

9.8.2017

Skřivan se léčí po srážce s autem

Nymbursko - Všichni jeho jméno znají, ale jen málokdo ho doopravdy viděl živého nebo alespoň na snímku. Řeč je skřivanovi polním. Mládě tohoto pěvce se v těchto dnech dostalo do Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku.

9.8.2017

Hledají se dobrovolníci na doučování

Nymburk – Trable sedmáka Martina se školní němčinou skončily poté, co začal docházet na doučování do Dobrovolnického centra Farní charity v Tyršově ulici. S pomocí speciální pedagožky si dokázal na konci roku zlepšit známku dokonce o dva stupně. Deváťačku Denisu zase úspěšně připravila dobrovolnice z centra k přijímacím zkouškám na gymnázium. 

9.8.2017

KRÁTCE: V Křečkově chystají košt pálenek a vín

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.8.2017

Obec Ostrá a dešťová voda? Velký problém!

Ostrá – Nedávno lilo jako z konve a některé komunikace v obci se opět ocitly pod vodou. Po prudkých lijácích, které jsou v dnešní době spíš pravidlem než výjimkou, je to v obci častý jev. Ne dosti na tom. Jakmile trochu víc zaprší, průtok vody v nové kanalizaci se až ztrojnásobí. Hrozí poškození čerpacích stanic i čistírny odpadních vod. Na vině je špatné zacházení s dešťovou vodou. Obec to nehodlá nechat jen tak.

8.8.2017

OBRAZEM: Skleníky v Dymokurech jsou plné příšerek

Dymokury - Jaroslava Bittmanna, majitele zahradnictví v Dymokurech, fascinují odjakživa rostliny s nevšedními odchylkami. Jejich množením a křížením získává zahradník stovky jedinečných exemplářů, které se nenajdou ani v botanické zahradě. 

8.8.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Nymburský deník

Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

8.8.2017

Dluhy mají řešení. Je však nutné komunikovat s věřiteli

Nymbursko – Dcera dluží za nájem městského bytu přes dva miliony korun, v současné době je vedena na Úřadu práce bez nároku na podporu. S touto informací přišel nešťastný otec do občanské poradny Respondea. Nevěděl, jak dceři pomoci.

8.8.2017

KRÁTCE: Přejezd v Boučkově ulici čeká oprava, bude uzavřen

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.8.2017

Nejnebezpečnější křižovatku vidí Poděbradští na Žižkově

Poděbrady – Nejnebezpečnější křižovatka ve městě. Právě tu hledají obyvatelé lázeňského města. Zajímavý projekt prezentují facebookové stránky Město Poděbrady. „Po několika dnech dojde k vytvoření ankety a Vy rozhodnete, kterou křižovatkou by se mělo město důkladně zabývat,“ vyzývají autoři akce. 

7.8.2017

OBRAZEM: Řidiči dostávali plechovky nealkoholického piva

Nymburk - Řídím, piju nealko. To je název už tradiční akce, kterou policisté ve spolupráci se sdružením BESIP pořádají několikrát ročně po celé republice. Konala se i v Nymburce. Spočívá v klasické dopravní kontrole provedené policejní hlídkou zaměřené na požití alkoholu před jízdu. Šoféři, kteří nenadýchají, pak za odměnu dostanou nealkoholické pivo a alkotester. 

7.8.2017

Lesy jsou prázdné, houbaři se modlí za déšť

Nymbursko – Srpnové týdny patří většinou do hlavní houbařské sezony. V letošním roce je to ale sporné. Ve středních Čechách je naděje na plné košíky, pouze bude-li zbytek léta plný přeháněk.

6.8.2017

OBRAZEM: Výstava prezentovala bonsaje v duchu starého čínského umění

Činěves - Samostatnou komorní akcí na faře byla v rámci setkání majitelů veteránů výstava bonsají. Kdo z návštěvníků si chtěl na chvíli odpočinout od ruchu panujícího kolem vystavených historických vozidel, mohl vystoupat po několika schodech do úplně jiného světa: světa ticha, vzácných stromů, kamenů a pergamenových svitků. Část své sbírky bonsají zde představil Luboš Šebek z Městce Králové. 

6.8.2017

OBRAZEM: Fara hostila sraz automobilových a motocyklových veteránů

Činěves - Milovníci veteránů se sjeli v sobotu zblízka i zdaleka na zdejší faru, kde se konalo tradiční setkání sběratelů historických vozidel.

6.8.2017

Letošní sklizeň: kukuřice výborná, obilí na průměru

Nymbursko - Přes dvě třetiny zrna už mají zemědělci na Nymbursku pod střechou. Moc radosti z letošní sklizně obilí však nemají. Především ti, kteří zaseli jarní ječmen.

4.8.2017

Policie vysvětlovala situaci na technoparty

Poděbrady /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Kolem šesti tisíc technařů, stovky aut, nesnesitelný hluk v obcích a zablokovaná silnice z Poděbrad na Kolín i dálnice D11. Tak to vypadalo minulý víkend u Osečku, kde se na louce konala nelegální technoparty. Tisíce lidí z okolních obcí včetně Poděbrad měly kvůli obrovskému hluku dvě bezesné noci. Setkání příznivců techna skončilo až v neděli kolem poledne. Mnozí z obyvatel nechápali, proč policie nezasáhla a nechala další auta najíždět na louku.

3.8.2017

KRÁTCE: Výkopy v centru Nymburka mají zmizet do úterý

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

3.8.2017

Domobranu? Nepotřebujeme, míní většina lidí

Nymbursko – Nebezpečné ozbrojené spolky, které jsou schopné brát zákon do vlastních rukou? Nebo anonymní skupiny „vlastenců“, kteří skrývají svoji tvář? Nikdo zatím není schopen definovat, co se za skupinami vznikajících „národních domobran“ skrývá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT