VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

1.2.2018

KRÁTCE: Prošlé dálniční známky musí z aut zmizet

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Nymburce

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

1.2.2018

Litolské děti pojedou do školy dvacet minut

Lysá nad Labem - Odříznutá od dalších částí Lysé nad Labem zůstane čtvrť Litol rok a půl v době demolice a stavby nového železničního nadjezdu. Místní lidé mají obavy především z dopravy dětí do školek a škol.

31.1.2018

Mladá žena se otrávila v autě u Osečka

Nymbursko – Tolik pátracích akcí ve dvou dnech policisté na Nymbursku dlouho nepamatují. Během pondělí a úterý pátrali v našem regionu celkem po šesti osobách. Případy spolu nesouvisely a odehrály se na různých místech. Pětkrát se pohřešovanou osobu podařilo vypátrat, aniž by byla v ohrožení života. Jednou pátrání bohužel skončilo tragicky.

31.1.2018

KRÁTCE: V Lysé nepoteče voda kvůli opravě vodovodu

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

31.1.2018

OBRAZEM: Prvňáci v Sadské dostali vysvědčení od hejtmanky

Sadská - Málokdo se může pochlubit tím, že své první vysvědčení v životě dostal z rukou hejtmana či hejtmanky. Právě tím se od středy může pyšnit zhruba dvacítka školáků z 1. A ze Základní školy v Sadské. 

31.1.2018

Pohotovost pro dospělé se přesunula do nemocnice

Nymburk – Pohotovost pro dospělé fungovala dlouhá léta v nymburském Obecním domě. Od zítřka ji tam ale pacienti nenajdou. S akutními problémy budou muset do nymburské nemocnice, která bude nově od 1. února lékařskou pohotovost pro dospělé v Nymburce zajišťovat.

30.1.2018

Pátý ročník Zimního jezdeckého poháru otevřelo úvodní kolo v Hradištku

Hradištko - V pořadí již pátý ročník Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace odstartoval v sobotu 27. ledna v Hradištku. Pro jezdce byly připraveny celkem tři bodované seriálové soutěže. Hned ve dvou z nich nenašel přemožitele Petr Vlašic.

30.1.2018

Místo autem budou jezdit lidé z Litole na kole

Lysá nad Labem - Už v dubnu se definitivně uzavře nadjezd přes železnici, spojující městskou část Litol se zbytkem města. Především obyvatelé Litole se oprávněně obávají dopravních komplikací.

30.1.2018

Za mrazu i deště putovali turisté Zimním Polabím

Poděbrady - V sobotu ráno přituhlo, dopoledne poletoval sníh a odpoledne pršelo. Takovéto počasí přivítalo účastníky druhého ročníku turistického pochodu Zimním Polabím, který v sobotu pořádal KČT Kostomlaty nad Labem.

29.1.2018

Okradení, vytopení. Příběh seniorů z Poděbrad pokračuje

Poděbrady – Zkušenost čtyřiaosmdesátiletého Josefa a jeho ženy Jitky by zřejmě zlomila i mladší a otrlejší povahy. Loni na konci října v době, kdy byli v zahraničí na ozdravném pobytu, se do jejich domu vloupal zloděj. Způsobil požár a potopu. Co neukradl, bylo zničeno. Nešťastným seniorům se však rozhodli pomoci známí, příbuzní i lidé z místního Sokola. Vyhráno však zdaleka neměli. Přinášíme lednové pokračování příběhu. Tak, jak je popsal sám hlavní aktér.

AKTUALIZOVÁNO
28.1.2018

Na Nymbursku Drahoš porazil Zemana

Nymbursko – Ačkoli prezidentský post obhájil opět Miloš Zeman, v našem regionu by lidé měli hlavou státu raději Jiřího Drahoše, podobně jako v dalších středočeských okresech.

27.1.2018

Výsledky druhého kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Nymbursku

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo druhé kolo prezidentských voleb na Nymbursku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 67,47 procenta. Nejvyšší zaznamenaly obce Jiřice - 89,66 procent a Vlkov pod Oškobrhem - 83,87 procenta.

26.1.2018

Lidé diskutovali před volebními místnostmi

Nymbursko - Jako při rodičovských sdruženích, kdy se přišli na své potomky přeptat kromě rodičů i prarodiče. Tak to vypadalo v pátek krátce po druhé odpolední na chodbách Základní školy Letců RAF na nymburském sídlišti. 

26.1.2018

V závodní kuchyni našli hygienici špínu. Na vybavení i na zdech

Lysá nad Labem – Nejenom důkladný úklid, který po návštěvě hygieniků ve stravovacích provozech nebývá výjimkou, ale dokonce i malování a natěračské práce. Takovou podobu měla nápravná opatření následující po kontrole, na niž se v rámci státního zdravotního dozoru vypravili hygienici z územního pracoviště v Nymburce do Lysé nad Labem. 

26.1.2018

Spolu s nadjezdem se bude opravovat i most přes Labe

Lysá nad Labem - Ještě letos by měl kraj nechat opravit asi pět kilometrů dlouhý úsek silnice od Starého Vestce až po Litol. Oprava by se týkala i mostu přes Labe. O tom, kudy budou jezdit místní obyvatelé, se zatím jedná. Zároveň s mostem se totiž bude stavět také nový nadjezd přes železnici.

26.1.2018

KRÁTCE: Od úterý zavřou část Jičínské

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

26.1.2018

Do Hradištka přijede 40 koňských spřežení

Hradištko – Už v sobotu startuje v Hradištku Zimní jezdecký pohár. O první body tohoto seriálu přijde bojovat zhruba 40 spřežení.

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Milovicích

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

25.1.2018

Nové víkendové spoje už jezdí

Nymburk - Nový jízdní řád s přidanými spoji po Nymburce už platí. Radnice od uzavření lávky přes Labe pro pěší jedná s autobusovým dopravcem o nejefektivnějším spojení mezi Zálabím a centrem města. Kvůli tomu už byly přidány ranní a odpolední školní spoje. 

25.1.2018

Cyklověž v Poděbradech se začne stavět v březnu

Poděbrady - Původně měla stát automatická kolárna u poděbradského nádraží loni na podzim. Kvůli zpřísnění podmínek k získání dotace se ale termín posunul na letošní březen. Nyní město muselo znovu kvůli drobné chybě zadat veřejnou zakázku. To by ale nemělo březnový termín ohrozit.

24.1.2018

KRÁTCE: Lidé se mohou ptát starosty

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

24.1.2018

Nymburk má nový plán a výstražný systém pro případ povodně

Nymburk - Město Nymburk a okolní vesnice mají nově zpracovaný digitální povodňový plán. Na jeho základě také vybudovaly výstražný systém, který by měl lidi varovat před velkou vodou. Dá se použít i jako městský rozhlas.

24.1.2018

Zrádná zatáčka za Jiřicemi se do podzimu narovná

Jiřice – Vesnice za Lysou nad Labem, ležící na pomezí Nymburska a Mladoboleslavska, je známá především kvůli věznici. V posledních letech ji však proslavila nechvalně známá a už téměř legendární zatáčka. Ta se nachází za Jiřicemi při cestě do Benátek nad Jizerou a její průjezd nezvládají desítky, nyní už spíš stovky řidičů. Naposledy se v tomto úseku zastavil provoz v minulém týdnu, kdy v příkopu skončily současně kamion a osobní auto.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

Policie nabízí nováčkům sto padesát tisíc korun

Nymbursko – Stovky chybějících policistů napříč celou republikou. To je důvod, proč policisté lákají do svých řad nové členy. Mimo jiné i na velmi zajímavý náborový příspěvek. Každý, kdo k policii nově nastoupí, získá po půlroční zkušební době 150 tisíc korun. 

22.1.2018

Mimořádné volby v Pískové Lhotě budou v březnu

Písková Lhota – Mimořádné volby se v Pískové Lhotě uskuteční poslední březnový den. Informují o tom stránky poděbradské radnice, která je pověřeným úřadem.

21.1.2018

Místo, kde sídlil bájný Mínotaurus

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 6./ - Knossos sice zůstal i nadále významným centrem, ale někdy během 9. století se zdejší obyvatelstvo přemístilo do nově vznikajícího blízkého města, dnešního Herakleionu. 

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2018

Na Dymokurské kouli se sešli kulečníkoví hráči z celé země

Činěves - Již po patnácté se sešli příznivci kulečníku na soutěži Dymokurská koule, aby poměřili své síly. Hráči dorazili ze všech koutů země, například z Jaroměře, Ostravy, Brna či Neratovic. Celkem se zúčastnilo 45 lidí, nejmladším hráčem byl tentokrát Jiří Solom z Poděbrad, kterému bylo 15 let. Naopak nejstarším soutěžícím byl Petr Knespl, 57 let. 

20.1.2018

OBRAZEM: Děti putovaly po stopách Andersenovy Sněhové královny

Sadská - V sobotu odpoledne se děti ze Sadské a okolí přenesly do Andersenovy pohádky o Sněhové královně a pomáhaly zachraňovat odvážné Gerdě začarovaného přítele Kaje.

20.1.2018

Uzavření nadjezdu budou doprovázet výluky vlaků

Lysá nad Labem – Ačkoli nadjezd začnou bourat až v půli dubna, první komplikace spojené s železniční dopravou mohou lidé očekávat už v březnu. Měli by se připravit na výluky. Kdy se začnou opravovat páteřní ulice ve městě, zatím jasné není.

19.1.2018

Jak jsme žili v Poděbradech za dob Československa

Nymbursko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Poděbrad.

19.1.2018

Vězeň skládal zkoušky. Ukázal i kastraci beránka

Jiřice – Získání zkoušky v oboru chovatel. O to se v pátek pokoušel jeden z vězňů jiřické věznice. Je to součást rozsáhlejšího projektu, v rámci nějž chce vedení věznice umožnit vězňům doplnit si vzdělání v několika oborech.

19.1.2018

Opravy historické kaple postupují do další fáze

Nymburk - Základy a spodní část zdiva kaple svatého Jana Nepomuckého na břehu Labe se zbavily vlhkosti. Navíc je památka v noci kouzelně osvětlena. Radnice tím dokončilo další etapu rekonstrukce kaple.

19.1.2018

KRÁTCE: Studenti volili Drahoše

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

19.1.2018

Provizorní lávka nebude nalepená na most

Nymburk – Provizorní lávka pro pěší nalepená na kamenný most. S výhledem otevření letos v září. Taková byla nedávná představa vedení města o zásadním opatření, které mělo po uzavření sousední lávky pro pěší zjednodušit situaci nejenom lidem ze Zálabí.

AKTUALIZOVÁNO
18.1.2018

Vítr: nešel proud a netekla voda

Nymbursko – Vichr se přehnal ve čtvrtek odpoledne a večer také naším regionem. K zásahům vyjížděli hasiči. Velká část Nymburka se  ocitla bez elektřiny a vody. 

18.1.2018

Divocí koně z Milovic poputují do dalších rezervací

Milovice - Pastvinu divokých koní v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích opustí za pár dní transport prvních deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou dvě unikátní východočeské lokality, přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

17.1.2018

AZOS už není AZOS. Soud byl odročen

Praha, Nymburk – V úterý odpoledne se mělo u Krajského soudu v Praze projednat odvolání Města Nymburk proti zinkovně AZOS. Radnice a část obyvatel dlouhodobě protestuje proti působení této firmy na nymburském Zálabí. Firma údajně způsobuje nesnesitelný zápach a do ovzduší vypouští jedovaté látky. Zatím se však nepodařilo tato obvinění prokázat a firma nadále v Nymburce působí.

17.1.2018

KRÁTCE: U Křince vyroste nový dům seniorů

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

17.1.2018

Cyklověž využilo už tisíc zákazníků

Lysá nad Labem - V pondělí si do parkovací věže pro jízdní kola v Lysé uschoval svůj bicykl tisící cyklista. Cyklověž stojí u nádraží už od začátků prosince a vejde se do ní 118 kol.

16.1.2018

FOTO: Studenti volí prezidenta už nyní

Poděbrady - Další díl projektu Studentské volby se přirozeně týká druhého kola prezidentských voleb. Studenti ze 337 středních škol z celé republiky rozhodují, zda by se podle jejich mínění měl českým prezidentem stát Jiří Drahoš nebo Miloš Zeman. 

16.1.2018

Lidé mají hlad po seriózních informacích, říká Kmenta

Nymburk - Beseda s jedním z nejrespektovanějších investigativních novinářů, redaktorem časopisu Reportér a zároveň nymburským rodákem Jaroslavem Kmentou přitáhla velkou pozornost. 

15.1.2018

Kvůli zavřené lávce budou jezdit nové spoje. I ráno

Nymburk – Nové opatření kvůli zavřené lávce přes Labe pro pěší platí od podnělního rána. Všechny linkové spoje na trase mezi zastávkou na Zálabí a náměstím Přemyslovců jsou pro cestující od 18 do 70 let zdarma. Navíc podle aktuálních informací starosty Pavla Fojtíka budou přidány další spoje o sobotách a nedělích.

14.1.2018

V Lysé a Poděbradech Drahoš porazil Zemana

Nymbursko /ANKETA/ - Výsledky prvního kola prezidentských voleb na Nymbursku se jen málo lišily od těch celorepublikových. V některých městech vyhrál Drahoš. Jinde naopak Zeman na celé čáře.

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Nymbursku

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Nymbursku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 63,87 procenta. Nejvyšší zaznamenaly obce Jiřice - 89.77 procent a Vlkov pod Oškobrhem - 79.03 procenta.

13.1.2018

Volební komisi v Lysé překvapila kontrola z kraje

Nymbursko - V Lysé komise tradičně navštěvuje i domov seniorů, takže každoročně hlásí nejstaršího voliče v regionu. Oproti tomu Milovice zase mívají v průměru voliče poměrně mladé. Někde se volilo v nových prostorách, jinde se zase úplně vyměnila volební komise.

13.1.2018

Práce na nadjezdu v Lysé začnou 1. března

Lysá nad Labem – Práce na železničním nadjezdu mezi Litolí a Lysou nad Labem by podle krajského úřadu měly začít v prvním březnovém dni. Zcela uzavřen ale bude až v dubnu. Řidiči budou muset nejspíš jezdit přes Stratov.

12.1.2018

Volit prezidenta chodily na Nymbursku celé rodiny

Nymbursko – Úderem 14. hodiny se také na Nymbursku otevřely dveře všech volebních místností a první voliči mohli do uren vhodit obálku s volebním lístkem svého favorita. První opatrné odhady hovoří z pátečního odpoledne o srovnatelném zájmu, jaký byl na podzim o parlamentní volby. Připomeňme, že tehdy nakonec volilo více než 60 procent oprávněných voličů.

12.1.2018

Jak jsme žili v Nymburce za dob Československa

Nymbursko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Nymburka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT