VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

11.9.2017

Přerovský zámek chce kraj jen bezplatně

Přerov nad Labem - Tisíce lidí už podepsaly petici za záchranu přerovského zámku, která je k dispozici na facebooku. Lidé tak dávají najevo nesouhlas s tím, aby majitel zámku, Český rozhlas, prodal tuto nemovitou kulturní památku do soukromých rukou. Obávají se, že by pak zámek nemohl být součástí unikátního národopisného celku se sousedním skanzenem, jak o něm uvažovalo bývalé vedení kraje.

10.9.2017

Chovatelé předvedli krásné ušáky i drůbež

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Kokrhání, šum holubích křídel i typické hrdelní zvuky kachen. To vše naplnilo výstavní haly v Lysé nad Labem, kde se konala celostátní výstava mláďat králíků, holubů a drůbeže.

10.9.2017

Novou dráhu pro terénní cyklisty otevřeli v Poděbradech

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Malí i velcí mohou užívat novou terénní trať určenou pro cyklisty. Takzvaný dirtpark slavnostně za přítomnosti vedení města otevřeli v pátek odpoledne v ulici Na Hrázi v blízkosti fotbalového hřiště na Jiskře.

10.9.2017

Nový druh jiřiny pokřtil Aleš Cibulka

Sloveč /OBRAZEM/ – Tobogan. Tak se jmenuje letošní speciálně vyšlechtěný druh jiřiny. Název dostal po nejstarším rozhlasovém pořadu v Evropě, který uvádí moderátor Aleš Cibulka. Ten se také v sobotu ujal slavnostního křestu. „Jiřina jako květina obecně nevoní. Já mohu říci, že tato jediná voní. Protože byla pokřtěna poprvé už dopoledne v místní hospodě, odkud jsme dnešní Tobogan vysílali živě. Je zlitá šampusem, takže má šampusovou vůni,“ řekl při odpoledním křtu v zahradnictví Dahlia známý moderátor.

10.9.2017

Nymburk posedmé otevřel nepřístupné památky

Nymburk /OBRAZEM/ - Už posedmé se Nymburk připojil k tradiční akci Dny evropského dědictví a otevřel několik jinak nepřístupných památek. Kromě obvyklých lokalit, jako je Staré děkanství a věž Kaplanka, mlýn Bašta v Drahelicích, nebo kaple svatého Jana Nepomuckého i letos vedení radnice připravilo několik novinek.

8.9.2017

OBRAZEM: V Libici vystavují sedmnáct odrůd melounů

Libice nad Cidlinou - Výstava melounů s názvem Melounobraní je otevřená v libickém zahradnictví do neděle. Expozice je opravdu bohatá, protože zahradníkům se letos podařilo vypěstovat sedmnáct odrůd této chutné plodiny.

8.9.2017

Dívka skočila, nebo vypadla z okna internátu

Poděbrady – Tři dny po začátku školního roku musí na hotelové škole v Poděbradech řešit případ šestnáctileté studentky. Ta ve čtvrtek před sedmou hodinou večer skončila pod okny internátu školy, kterým je hotel Junior na náměstí 5. května. Zatím není jasné, zda dívka ze čtvrtého, tedy nejvyššího patra budovy vypadla, nebo úmyslně skočila. Nebo zda jí dokonce někdo strčil. 

7.9.2017

Tři sta druhů jiřin čeká ve Slovči

Sloveč - Pole s tisíci květy více než tří set odrůd jiřin v zahradnictví ve Slovči u Městce Králové je připraveno pro sedmnáctý ročník Jiřinkových dnů. Brány zahradnictví Dahlia se otevřou v sobotu 9. září v 8 hodin, otevřeno je i v neděli 10. září.

7.9.2017

U Milovic se objevily mravenčí zahrádky

Milovice - „Bylo to jako najít pod stromečkem toužebně očekávaný dárek, protože dosud jsme o mravenčích zahrádkách, jako o typickém fenoménu pastevní krajiny, pouze mluvili.“

7.9.2017

OBRAZEM: Policisté ze šesti zemí cvičili v depu zásahy

Nymburk /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na kolejích před vagónem sedí proti sobě zhruba po deseti mladí lidé a řvou ze všech sil. Jedna skupina křičí: „Se šípkovou!“ Druhá odpovídá: „Se zelím“. Po chvíli se na místě objeví rumunští a bulharští policisté a bránící se mládež pomocí chvatů dostávají mimo kolejiště.

7.9.2017

Krátce z Nymburska

Nmybursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

7.9.2017

Stavba hypermarketu čeká na souhlas města

Poděbrady – Už několik měsíců se hovoří o tom, že z řetězců chtějících stavět v lázeňském městě svůj hypermarket má k cíli nejblíže Billa na Žižkově. Stejnou dobu se ale nic neděje. Kde je problém? A jak situace vypadá nyní?

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

KRÁTCE: K vidění budou i králíci, na oslavy pojede autobus

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku?

6.9.2017

KRÁTCE: Muž vyhrožoval, že se zastřelí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.9.2017

Byšičky oslaví 300 let od založení obce. Přijede požehnat i kardinál Duka

Byšičky – Více než rok připravovali organizátoři z řad dobrovolných hasičů společně s Lysou nad Labem oslavy 300 let od založení Byšiček. Oslavy se konají už tuto sobotu 9. září. Slavnostní zahájení oslav je naplánováno na 14. hodinu za účasti předsedy Parlamentu Jana Hamáčka a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové. Pozvání přijala i Maria Werba, potomek rodu Šporků.

5.9.2017

Krátké zprávy z Nymburska

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

5.9.2017

Žebrající bezdomovce u školy město vyhání

Nymburk – Přinejmenším od začátku letošního roku řeší město, obyvatelé ulice V Kolonii, ale i žáci místního učiliště a střední školy situaci s bezdomovci. Ti se usídlili v křovinách kolem jehličnanu na zeleném plácku hned vedle školy a podle svědectví několika lidí obtěžovali kolemjdoucí včetně školáků žebráním peněz a jídla.

5.9.2017

Nymburská kaple bude konečně v suchu. Město investuje 1,7 milionu

Nymburk - Jednu z nejcennějších architektonických památek města, kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce, čeká další část velmi důležitých oprav. Práce by měly budovu zachránit od postupné koroze.

5.9.2017

Milovice chtějí zachránit unikátní mozaiku

Milovice – Nejdůležitější fragmenty z venkovní mozaiky od neznámého autora, která byla umístěna na bývalém vojenském skladu lékařského materiálu v Zátopkově ulici, chce město přesunout do interiéru nově zrekonstruovaného Kulturního domu, kde budou součástí stálé expozice. Sklad totiž čeká demolice. Mozaika je jedna z důležitých připomínek vojenské historie.

4.9.2017

V Kovanicích přivítali pět prvňáčků

Kovanice /FOTOGALERIE/ - Rodinná škola. Tak se dá charakterizovat dvoutřídka v Kovanicích, kam v pondělí 4. září nastoupilo pět nových prvňáčků. Všichni se dobře znají, takže jejich první den ve škole byl takovým rodinným setkáním. Ve škole jsou dvě třídy, do té nalevo budou chodit prvňáčci společně s druháky.

4.9.2017

Vítání prvňáčků: hlavně to tu přežij!

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Po půl osmé ráno. Přes nymburské náměstí kráčí prvňáček, za ruku se drží maminky. Smutně pokukuje po posvícenských atrakcích a hlavně jakoby v letu zaražených opuštěných labutích. Ještě včera se točil a houpal. Byly prázdniny. Bylo posvícení a léto. Dneska už je podzim a poprvé v životě škola. Ach jo! Hluboký povzdech má vepsaný v malém obličeji.

2.9.2017

Kdo asi vytvořil unikátní malby na zámku v Křinci?

Křinec – Unikátní nástěnné malby v šedomodré barvě na stěnách rokokových salonků, jakými se pyšní křinecký zámek, se nikde jinde v Čechách nenajdou. Ještě před pár lety o nich nikdo nevěděl…

2.9.2017

Majitel domu může zaplatit až dva miliony

Nymburk – Pokuta až dva miliony korun hrozí majitelům činžovního domu s reliéfem Elišky Přemyslovny v nymburské Palackého třídě. Už před několika lety začala z čelní strany opadávat omítka na chodník, takže musel být i na nějakou dobu uzavřený. „Dům, který by mohl být ozdobou města, je dnes spíše jeho ostudou,“ shrnul problém starosta Pavel Fojtík.

1.9.2017

KRÁTCE: Kino promítne Hurvínka

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku? Přečtěte si přehled krátkých zpráv!

1.9.2017

První třída bude bez domácích úkolů

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Netypický začátek školního roku zažilo deset prvňáčků z Nymburska. Právě se vrátili z adaptačního výletu ve skautském tábořišti, kde si v prostředí lesa, bez teplé vody a elektřiny, zvykali na sebe, na novou paní učitelku, a dokonce zkusili být pár dní bez rodičů.

1.9.2017

Milovice zvažují odkup VTP za trojnásobek

Milovice /FOTOGALERIE/ – Megalomanský projekt Vědecko – technického parku (VTP) v Milovicích má výsledek. Opuštěné pozemky čítající přes 202 tisíc metrů čtverečních s betonovou konstrukcí jdou do dražby. Za více než 69,5 milionů korun.

31.8.2017

KRÁTCE: Letní fesťák ovládne Bezděz

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

31.8.2017

Budova Hlaholu se změní k nepoznání

Nymburk /FOTOGALERIE/ - K největším investicím města Nymburk v letošním roce patří dvacetimilionová rekonstrukce budovy Hlaholu. Sídlí v ní jídelna a kuchyň pro Základní školu Komenského, ale současně se zde vaří i pro Základní školu v Tyršově ulici.

31.8.2017

Sinice v Sadské ukončily předčasně sezonu

Nymbursko – S koncem prázdnin přichází postupně i konec sezony na koupalištích na Nymbursku. Koupaliště, kam je zpoplatněn vstup, je Jezero v Poděbradech, a koupaliště v Městci Králové, kterým oficiálně končí sezona 15. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT