VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

13.6.2018

Lidé rozhodli: městský rozhlas hlásí až odpoledne

Nymburk – Nespokojené komentáře na sociálních sítích. To byl jeden z hlavních důvodů, proč nymburská radnice uspořádala anketu o tom, kdy má znít v ulicích města hlášení místního rozhlasu. A jak lidé rozhodli? Místo dosavadní 9. hodiny ráno začaly od června znít aktuální informace až ve 2 odpoledne.

11.6.2018

Lávka přes Labe má zmizet do dvou měsíců

Nymburk – Problematická lávka pro pěší, která v poslední době způsobila řadu zákazů a přidělala starosti místním, brzy zmizí. Po pondělním jednání radních vedení města oznámilo, že by to mělo být v řádu týdnů.

11.6.2018

Miss Polabí ovládla krásná Nela z Poděbrad

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už po dvanácté se konal finálový večer soutěže Miss Polabí, který i tentokrát hostil sál poděbradského divadla Na Kovárně. Během tříhodinového programu tryskaly emoce jak z pódia od soutěžících dívek, tak z hlediště, kde měly slečny podporu svých blízkých. Odborná porota se pak zcela jednomyslně shodla, že nejkrásnější a nejtalentovanější dívkou a tedy Miss Polabí 2018 se má stát třináctiletá Nela Dobiášová z Poděbrad.

11.6.2018

Nemyjte auta, nezalévejte hřiště, vyzývají úřady

Nymbursko - Vodoprávní úřad vydal výzvu k šetření vodou, zda bude následovat i zákaz zalévání a dalších činností, ukáže počasí.

10.6.2018

OBRAZEM: Hotelovka oslavila padesátku pojídáním knedlíků

Poděbrady - Důstojná a zároveň rozpustilá byla víkendová oslava Hotelové školy. Ta slavila na kolonádě 50 let od založení. Na své si přišli pozvaní i náhodní kolemjdoucí. 

10.6.2018

Dračí lodě ovládly Nymburk na Labi

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Již 14. ročník Dragonfestu se konal pod nymburskými hradbami. Na Špičce se utábořil rekordní počet týmů, letos se jich přihlásilo 48. V pátek se jela vytrvalostní jízda, sobota patřila trati 150 metrů a různobarevnému festivalu posádek kamarádů, firem a různých organizací.

8.6.2018

Hasiči očima dětí. Ceny dostali nejlepší kreslíři a literáti

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Další vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Hasiči očima dětí se uskutečnilo v pátek dopoledne v sídle nymburských profesionálních hasičů u zimního stadionu. Pro ceny si přijeli zástupci mateřských i základních škol, ale také mladí členové dobrovolných hasičských sborů.

8.6.2018

Lodě po Labi nepoplují kvůli havarijnímu stavu lávky v Nymburce

Nymburk – Na letní výlety lodí po Labi přes Nymburk mohou zájemci pro letošní sezónu zřejmě zapomenout. Státní plavební správa v Praze vydala zákaz provozu na Labi pod uzavřenou lávkou pro všechna plavidla. Výjimku nebudou mít ani poříční policisté, kteří vedle lávky sídlí a nebudou moci vyjíždět směrem vlevo ze svého stanoviště. Podle Pavla Hlaváče ze Zlatého pruhu Polabí zasáhnou aktuální zákazy související s havarijním stavem lávky výrazně celou turistickou sezónu.

7.6.2018

Miss Polabí dostane korunku už v neděli

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už v neděli se v divadle Na Kovárně uskuteční finálový večer letošního ročníku soutěže. Soutěžící už vědí, jak vypadají letošní korunovační klenoty. Diadém elfí královny se rozhodla vytvořit kolínská šperkařka Jitka Slavíková, která i letos věnuje originální korunky pro vítězky soutěže.

7.6.2018

Lávka není bezpečná, zavírá se prostor pod ní

Nymburk – Motoristé, cyklisté i pěší jsou od čtvrtečního odpoledne překvapení. Část parkoviště pod Eliškou je uzavřena, je tak zamezen přístup i k části cyklostezky vedle poříčního oddělení. S poříčními policisty je řešena dočasná možnost příjezdu přes školní dvůr. Na druhém labském břehu jsou zátarasy na cyklostezce u prostor před zavřenou lávkou.

7.6.2018

Kolik ve městech a obcích přibylo dětí? Někde ani jedno!

Nymbursko – Statistici zveřejnili čísla o loňské porodnosti v jednotlivých městech a obcích. Deník se podíval na to, jak to vypadá s mírou porodnosti - tedy s počtem dětí k počtu obyvatel. Ta za celou ČR činila 10,8 narozených dětí na 1000 obyvatel. Jak jsou na tom města a obce na Nymbursku? Kde je míra porodnosti nejvyšší a kde se loni nenarodilo ani jedno dítě? Na tyto otázky odpoví následující řádky.

6.6.2018

Žehuňský rybník ve dvou letech vypustí a odbahní dno

Žehuň – Největší středočeský rybník je každoročně v říjnu atrakcí pro tisíce lidí při jeho výlovu. V příštích letech však zájemci budou mít možnost sledovat jiné unikátní práce spojené s touto obrovskou vodní plochou. Rybník bude vypuštěn a poprvé po 500 letech bude za pomoci těžké technicky odbahněno jeho celé dno. Zároveň jej čekají i další úpravy.

5.6.2018

Lidé na Nymbursku utratí nejvíce peněz za bydlení

Nymbursko – Bydlení, doprava, škola, zážitky. To jsou asi nejčastější odpovědi na dotaz, co ukrajuje největší díl koláče z rodinného rozpočtu. Oficiální statistiky mluví o tom, že Středočeši ze všech regionů v republice utratí nejvíce za dopravu. Což je přirozené vzhledem k tomu, že řada lidí i z Nymburska denně dojíždí za prací do hlavního města.

4.6.2018

OBRAZEM: Park Mirakulum slavil Den dětí radostným smíchem

Milovice - Na Den dětí nezapomněli ani v milovickém rodinném parku Mirakulum. V sobotu se v místním amfiteátru vystřídali kouzelník Roberto, legendární oživlé loutky Hurvínek se Spejblem, sokolník či Michal Nesvatba a jeho show. Kromě tohoto speciálního programu měly děti šanci si vyzkoušet všechny ostatní stálé atrakce jako hrad s kovovými prolézačkami, vodní svět, podzemní bludiště, lanové prolézačky, velkou trampolínu nebo malé zoo. Tady mohou jít děti přímo do výběhu holandských minikoz a pohladit si je.

4.6.2018

Kruhové objezdy u nemocnice nevyrostou ani letos

Nymburk – Je to už prakticky místní evergreen. O výstavbě dvou kruhových objezdů u nymburské nemocnice se hovoří několik let. Mají být vybudovány současně před Hudebním klubem Mlejn a na místě před policejním ředitelstvím, kde už provizorní kruhový objezd funguje.

3.6.2018

Pohádkové zámky krále Ludvíka II. Bavorského

Bavorsko /CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 3./ - Naším útočištěm při putování jižním Bavorskem se stal nakrátko sympatický penzion v městečku Schwangau. Po ubytování rychle vyrážíme na vycházku k místnímu zámku Hoheschwangau. Cesta vede až k zámecké bráně, ale večer je už samozřejmě zavřeno. Celý objekt však v pološeru působí krásně tajuplně. A právě tady prožil své dětství a mládí pozdější král Ludvík II. Bavorský.

1.6.2018

Část autobusů nevyjela, dopravci chybí řidiči

Nymbursko – 11 řidičů z 50 je v pracovní neschopnosti. To je hlavní důvod, proč se ve čtvrtek cestující nedočkali příjezdu autobusu v 9 případech, v pátek pak dokonce ve 24 případech.

31.5.2018

Bývalý Azos už nařízení neporušuje, může vyrábět dál

Nymburk – Stavební úřad z Mladé Boleslavi provedl ve firmě kontrolu a zjistil, že v nezkolaudovaných prostorách výroba nejede.

31.5.2018

Zemřela nymburská legenda, kanoista a lékař Jiří Vokněr

Nymburk – Odešla nymburská legenda. Skaut, lékař a skvělý sportovec Jiří Vokněr zemřel v úterý večer ve věku 87 let. Od roku 1998 čestný občan města Nymburk skonal tiše ve svém nymburském bytě.

31.5.2018

V Nymburce sází nové aleje. Lípy i akáty

Nymburk – Četa zaměstnanců technických služeb sázející stromy. To je obrázek, který v těchto dnech mohou místní ve městě vidět poměrně často. A podle aktuálních plánů radnice tomu tak bude i v blízké budoucnosti. Vedení města rozšiřuje počty stromů i alejí.

30.5.2018

OBRAZEM: Děti si užívaly svůj den pod hradbami

Nymburk – Pracovní stůl v radniční kanceláři vymění za stanoviště pro děti pod hradbami. Už se stalo tradicí, že v rámci série akcí Radnice dětem se úředníci promění v baviče a pro všechny příchozí uspořádají Dětský den.

30.5.2018

Mirakulum chystá oslavu Dne dětí

Milovice – Den dětí je za dveřmi, a pokud rodiče shání, kde si užít s dětmi nádherné celé odpoledne, pak jedním ze zajímavých tipů je rozhodně velký zábavní park Mirakulum. Ten chystá bohatý program na nadcházející sobotu. A bavit se mohou nejen děti, ale celé rodiny.

29.5.2018

Labuťáka Bohouše skřípla vrata, labuť bojuje o život mláďat

Poděbrady – Příběh labutího páru sídlícího dlouhá léta v místní plavební komoře dostal minulý týden tragický nádech. Vývoj v těchto dnech však dává naději, že by se ze zvířecí story mohl stát silný příběh s relativně dobrým koncem.

29.5.2018

Tomáš Kokojan pokřtil knihu o volejbalových deblech

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Český volejbalový debl. To je název nové knihy, jejímž autorem je sportovec, funkcionář a také tělocvikář Základní školy Komenského Tomáš Kokojan. Kniha popisuje turnaje, zápasy a atmosféru ne až tak obvyklé sportovní disciplíny, v níž ovšem právě týmy z Nymburka a nejbližšího okolí vždy vynikaly v rámci celé republiky.

29.5.2018

Na náměstí se vrátí písčité hřiště

Nymburk – Příjemné oživení dění v centru města a možnost vidět sportovat některé osobnosti na vlastní oči. To nabízí týden beachvolejbalu na náměstí Přemyslovců, jehož druhý ročník začne příští čtvrtek. Část místních ovšem upozorňuje také na možné komplikace dopravě a úbytek místa k parkování pod dobu konání akce.

29.5.2018

Rok nekouření: většina je se zákazem spokojena

Nymburk - Po roce od zavedení zákazu kouření v restauracích je většina lidí se zákonem spokojena.

28.5.2018

Postřižinský expres připomněl slavné natáčení

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Každoročně touto dobou se vydává na cestu Postřižinský expres, jehož výpravu ve spolupráci s Českými drahami vždy zařizuje nymburský pivovar. V sobotu zamířil do legendární stanice na Berounsku – do Loděnice. Na místo, kde se natáčely slavné Ostře sledované vlaky podle knihy Bohumila Hrabala.

28.5.2018

Spojení centra se Zálabím večer posílilo

Nymburk - „Když bych měla jít večer sama z divadla přes železniční most, tak je to pro mě jednak dálka a jednak bych se bála. To radši do toho divadla ani nejdu,“ konstatovala jedna ze starších obyvatelek Zálabí na setkání vedení města s místními kvůli zavřené lávce pro pěší přes Labe.

27.5.2018

Historický klášter Ettal a bavorské Versailles

Bavorsko /CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 2./ - Při poznávací cestě na jih Bavorska vedly naše další kroky do kláštera Ettal. Při krátkém ohlédnutí do historie lze říci, že toto benediktinské opatství založil už ve 14. století římský král Ludvík Bavor. Samotný areál kláštera je proslaven díky monumentálnímu baroknímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie. 

25.5.2018

Co dál s bazénem? Není jasné, zda bude nový

Nymburk /ANKETA/ – Od základů nový bazén s moderními prvky, ovšem při možné ceně až 250 milionů korun. Nebo skromnější rekonstrukce stávající budovy za poloviční cenu. Nebo třetí varianta, která je bohužel opět ve hře: nedohoda zastupitelů, a Nymburáci po nedávném uzavření zcela bez bazénu.

23.5.2018

V rezervaci se narodilo první letošní mládě zubra

Milovice – V ojedinělé rezervaci u Milovic a Benátek nad Jizerou se to v těchto dnech jen hemží mláďaty. Dosud ochránci přírody a vědci, kteří projekt nepřetržitě sledují, registrovali mláďata divokých koní a praturů. Tento týden už konečně mohou konstatovat, že přibylo i první malé zubře.

23.5.2018

Myslivci, rybáři a včelaři se sešli na výstavě. Začala Natura Viva

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Pušky i dalekohledy, rybářské pruty nebo dobrý včelí med. To vše je od středy k dostání na lyském výstavišti, kde začala tradiční výstava věnovaná myslivosti, rybaření a včelaření s názvem Natura Viva 2018.

22.5.2018

Run for Help letos pomohl dvěma dětem

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Téměř tisícovka dětí a dospělých běžela v neděli v Poděbradech pro dobrou věc. Finanční pomoc dětem s postižením je totiž hlavním cílem charitativního závodu Run for Help Poděbrady. Letošního čtvrtého ročníku se za letního počasí zúčastnilo celkem 970 běžců v rodinném běhu na 3 kilometry a v hlavním závodu na 10 kilometrů.

AKTUALIZOVÁNO
22.5.2018

Výroky Reného Fraňka pobuřují politiky i veřejnost

Nymburk – V komentáři na sociální síti označil Meghan Markleovou, novomanželku prince Harryho, za cikánku. Už dříve upoutal komentářem ke snímku, na němž si podávají ruku člověk bílé a tmavé pleti. „Lidé si podávají ruku jinak. Zde ale podává ruku člověku jiný živočišný druh.“

22.5.2018

Hlasujte pro Miss Polabí! Představujeme finalistky

Nymbursko /ANKETA/ – Představujeme čtenářům deset nejsympatičtějších, nejšikovnějších a nejhezčích finalistek Miss Polabí 2018, které se utkají ve finálovém večeru v poděbradském divadle Na Kovárně v neděli 10. června od 17 hodin.

21.5.2018

Gloriet asi získá peníze na opravu

Poděbrady – Poděbradský altán uspěl v hlasování mezi 220 projekty na stránkách Pro památky.

21.5.2018

Poděbradské jezero zahájilo koupací sezónu

Poděbrady – Vstupné za 50 korun, pro seniory a děti za 30 korun. Rodinná vstupenka pro rodiče s nejvýše třemi dětmi do 15 let za 120 korun. To jsou jedny z nejzásadnějších informací pro tisíce lidí, kteří každoročně využívají letní počasí ke koupání v nejvyužívanější vodní ploše v regionu. Tedy v poděbradském jezeru.

20.5.2018

Alpská příroda a pohádkové zámky Bavorska

Bavorsko /CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 1./ - Začátkem května jsme se s manželkou vydali na pár dní do Bavorska. Naše cesta vedla především po stopách krále Ludvíka II. Bavora. Hlavně po zámcích, na kterých přebýval. Ale úplně prvním naším cílem se stalo velmi známé alpské středisko zimních sportů a vysokohorské turistiky Garnisch-Partenkirchner, zkráceně tedy Ga-Pa. Toto centrum leží pod nejvyšším německým vrcholem Zugspitze (2963 m.). A lze říci, že právě tady začala dlouhá historie skokanských závodů na lyžích - Turné čtyř můstků.

19.5.2018

OBRAZEM: Hrabalovo Kersko oslavilo jubilejní 20. ročník

Kersko – Příjemnou, pohodovou akcí byl letošní jubilejní 20. ročník Hrabalova Kerska. V lesním ateliéru Kuba jako by na příchozí dýchla zvláštní atmosféra jak vystřižená z Hrabalových děl.

19.5.2018

V Čelákovicích mají nové nástupiště i koleje

Čelákovice – Zvýšení komfortu cestujících na jednotlivých nádražích, ale i při cestě vlakem. To jsou hlavní cíle dlouhodobého projektu zásadní rekonstrukce trati mezi Lysou nad Labem a Prahou Vysočany. Jeho součástí je i úprava nádraží a kolejí v Čelákovicích, která se po roce a půl blíží do finále.

17.5.2018

Poděbrady hledají osobnosti

Poděbrady – Město hledá osobnosti, které ocení v říjnu v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

17.5.2018

Bazén se musí zavřít, hrozil pád podhledů

Nymburk – Kontrola krajských hygieniků a následně stavebního úřadu upozornily na závažné závady.

17.5.2018

Na hřišti u Vesláku se dá díky osvětlení hrát i večer

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Po hřišti u Základní školy Letců RAF je to teprve druhé multifunkční hřiště, kterému se v Nymburce dostalo umělého osvětlení. Řeč je o hřišti u Vesláku, které se dá využít například k hraní malého fotbalu. Což po slavnostním rozsvícení názorně předvedli zástupci města i sportovci.

17.5.2018

Natura Viva přiláká myslivce, rybáře i včelaře

Lysá nad Labem – Největší myslivecká akce roku v celé republice. Tak prezentují pořadatelé každoroční setkání a výstavu na lyském výstavišti s názvem Natura Viva. Letošní 23. ročník mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě se uskuteční od středy 23. do neděle 27. května.

17.5.2018

Uzavírka na kamenném mostě skončila

Nymburk - Ve čtvrtek se to kolem sedmé ráno na kamenném mostě opět rozjelo normálně, dopravu přestaly řídit semafory.

17.5.2018

Děti se vrátí do Hlaholu, opravy jsou u konce

Nymburk – Stavební práce budou do konce měsíce hotové. Součástí historického Smetanova domu bude supermoderní kuchyně. Původní číslice a písmena s nápisem Hlahol a Smetanův dům 1935 jsou už také vyrobena a připravena k umístění. Kolemjdoucí si jistě všimli, že fasáda z boční strany je již ve žluté okrové barvě korespondující s barvou základní školy. Zkrátka všechny známky toho, že náročná rekonstrukce, která je jednou z největších investic nymburské radnice v posledních letech, se úspěšně blíží ke svému cíli.

16.5.2018

Zamčená zastávka hyzdí Hořátev

Hořátev – Chátrající železniční zastávka působí tak, že na ni již dlouho nikdo nevstoupil. Opak je pravdou. Denně ji využívají stovky lidí, kteří přijíždějí vlakem do sousedícího technologického parku, ve kterém pracuje asi tisíc lidí a patří tak mezi největší zaměstnavatele v regionu. Zastávku využívají také obyvatelé Hořátve, kterých je zhruba 800.

15.5.2018

Poslední etapa oprav drahelického sídliště skončí v srpnu

Nymburk – Od března jsou rozkopané některé ulice v rámci poslední fáze regenerace drahelického sídliště. Poslední sedmá etapa se nejvíce dotýká obyvatel v ulicích Jurije Gagarina, Karla Čapka a Mládežnická. Stavební práce běží naplno a vše by se mělo stihnout do konce prázdnin.

14.5.2018

Koncerty, snídaně i módní přehlídka zahájily lázeňskou sezónu

Poděbrady – Už dlouho nebylo na lázeňské kolonádě tak rušno, jako uplynulý víkend. Celá série akcí se uskutečnila v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny. Od pátku do neděle si příchozí mohli vybrat, zda si zajdou poslechnout některý z koncertů na mobilní scénu vedle kongresového centra, či se budou kochat ve znovuotevřené Galerii Ludvíka Kuby novou výstavou. Nebo třeba zda v sobotu ráno vyrazí s dekou na piknik k soše TGM a podpoří tak akci hotelové školy propagující férové snídaně.

14.5.2018

Fanoušci Čechům fandí, ale příliš nevěří

Poděbrady, Kodaň – Čeští hokejisté letos na šampionát do Dánska určitě necestovali v roli favoritů. Řada nováčků, mladý tým, porážky v přípravě. Naproti tomu hvězdný výběr Švédů, tým čerstvých olympijských vítězů z Ruska a jako vždy hráči z NHL vyztužená Kanada.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT