VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

24.9.2017

Knihy se budou od zimy půjčovat i na sídlišti

Nymburk /ANKETA/ – Dobrá zpráva! Čtenáři ze sídliště, využívající služeb městské knihovny, už brzy nebudou muset do centra města. Novou pobočku totiž bude mít knihovna přímo na sídlišti v budově polikliniky na Okružní ulici.

23.9.2017

Nymburské pivní speciály uspěly v Žatci

Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály. 

23.9.2017

Nové školní hřiště otevřel i mistr světa

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - „Jsme rádi, že můžeme otevřít v našem městě další hřiště odpovídající potřebám 21. století.“ To jsou slova starosty Ladislava Langra na slavnostním otevření sportovního hřiště u Základní školy TGM na poděbradském Žižkově. To se konalo ve čtvrtek dopoledne.

22.9.2017

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

22.9.2017

KRÁTCE: Děti budou pouštět draky

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

22.9.2017

Kraj ještě nevybral zhotovitele nadjezdu

Lysá nad Labem – Původně měl být nadjezd nad železnicí v Lysé nad Labem uzavřen už letos na jaře. Akce se nejdříve zdržela kvůli administrativě, nyní se čeká na nabídky firem, které se budou o stavbu za čtvrt miliardy korun ucházet.

21.9.2017

Pivovar chystá várku z vlastního chmele a cyklozavírák

Nymburk – Postřižinský pivovar hýří aktivitou i na konci letní sezony. Získal významná ocenění na vysoce ceněné degustaci odborníků na Dočesné v Žatci. 

21.9.2017

KRÁTCE: Pylová sezona pomalu končí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.9.2017

Krajské inovační centrum má vzor v Kněžicích

Kněžice – Zástupci Středočeského inovačního centra navštívili Kněžice s cílem ověřit si přímo na místě využití obnovitelných energetických zdrojů, kterými je obec známá doma i za hranicemi. Poznatky využijí pro připravovaný Program rozvoje kraje na příští roky.

20.9.2017

OBRAZEM: Na burze práce sháněli skláře i policisty

Nymburk - Opět po roce se otevřely dveře burzy práce konané v nymburském Obecním domě. Více než dvacítka zaměstnavatelů nabízela práci v různých oborech. Nechyběli náboráři z policie či jiřické vězeňské služby. Hledají se také skláři, dělníci do nymburského Niehoffu či do Poděbradských mlékáren a skláren. „Na místě jsme zprostředkovali jednomu zájemci možnost získání řidičského průkazu skupiny D, aby se následně mohl stát řidičem autobusu,“ řekl Miloš Kozák z nymburského Úřadu práce. Tento úřad celou burzu ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou pořádá. 

20.9.2017

Houbaři, pozor! Nemocnice hlásí otravy z hub

Nymburk /ANKETA/ – „Interní ambulance nymburské nemocnice je každoročně mezi prvními, kdo zjistí, že houby konečně rostou.“ To říká s trochou nadsázky lékařka zmíněného oddělení Šárka Klimešová.

19.9.2017

Ve středu v Nymburském deníku: prvňáčci ze ZŠ Letců R.A.F. Nymburk

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Letců R.A.F. Nymburk. Už ve středu v Nymburském deníku.

19.9.2017

Malý kruhák na Jiřího náměstí nevyroste

Poděbrady – Hlasování o nejnebezpečnější křižovatku ve městě nepřineslo ze strany radnice téměř žádnou odezvu. Místní určili, že nejhorším místem v dopravě je samotné centrum, tedy křižovatka na Jiřího náměstí.

19.9.2017

Matematiku se budou učit v angličtině

Nymburk - Soustředit se na rovnice či zlomky dá samo o sobě fušku. Ale vstřebávat záludnosti matematiky v angličtině? Stejně jako diskutovat o dějinných událostech ve francouzštině? Právě taková výuka čeká studenty Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. S matematikou v angličtině se setkají žáci sekund nižšího gymnázia, s dějepisem ve francouzštině pak kvintáni na vyšším stupni školy.

18.9.2017

FOTO: Výstava hub přilákala stovky návštěvníků

Poděbrady - Výstava hub, kterou uspořádal Spolek houbařů Poděbrady, představila veřejnosti na 260 druhů hub, mezi nimi i kuriozity jako hřib dřevožijný či rubínový. Návštěvníci si nejen prohlédli exponáty, ale od přítomných odborníků se třeba dozvěděli, že klouzek je velmi chutná houba, nebo že houby se správně suší pomalu. „Jedině tak si zachovají krásnou vůni,“ říká mykolog Jiří Baier. 

18.9.2017

Dětské hřiště u Labe vybudují ještě letos

Poděbrady, Nymburk – Skluzavka, prolézačky, sítě, ale i malovací tabule z vodovzdorné překližky. To všechno jsou prvky, které by se během pár týdnů měly objevit na novém dětském hřišti. Vyrůst má na břehu Labe mezi pivovarem a Říční ulicí.

16.9.2017

OBRAZEM: Výstaviště v Lysé nad Labem patřilo koním

Lysá nad Labem – Snad žádný milovník koní zblízka i zdaleka si nemohl nechat ujít mezinárodní výstavu Kůň 2017, která se konala na lyském výstavišti. Návštěvníci měli jedinečnou příležitost potkat se tu s našimi i zahraničními vystavovateli a užít si bohatý doprovodný program. Ti, kdo dorazili do haly C například v pátek odpoledne, viděli přehlídku koní různých plemen, ale třeba také koníky, kteří vystupují ve filmech. Ti si v čele s matadorem Romeem vysloužili za své „kousky“ bouřlivý potlesk.

16.9.2017

Milovická škola usiluje o titul Stavba roku

Milovice – Největší základní škola v republice soutěží mezi 13 projekty, zatím je na 4. místě.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2017

Sedmnáctiletá dívka z Poděbrad byla nalezena

Poděbrady - Sedmnáctiletá Barbora, po které od úterý pátrali policisté, byla v pořádku nalezena.

15.9.2017

OBRAZEM: Topoly už cyklostezku neohrožují

Nymburk - Kritická situace z léta, kdy na pravobřežní cyklostezce podél Labe při každém zafoukání větru padaly mnohdy silné větve a ohrožovaly cyklisty, bruslaře i chodce, by měla být vyřešena. Ještě před koncem prázdnin se radní sešli na mimořádném zasedání a vybrali firmu, která měla ihned začít konat. 

15.9.2017

V nymburském bunkru budou žít pod zemí ryby

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Protiatomový kryt, který byl donedávna ukryt na zarostlé louce za nymburským hřbitovem, čeká zásadní proměna. Podnikatel Bohuslav Škoda si prostory pronajal od města pro svůj projekt akvaponie. Místo komunistických papalášů, kterým byl původně bunkr v dobách nebezpečí určen, budou v jeho útrobách pod zemí žít ryby a růst saláty nebo rajčata. Jde o trvale udržitelný ekologický systém, který by měl při ohrožení zajistit přežití desítek lidí až na deset let, aniž by bunkr museli opustit.

14.9.2017

KRÁTCE: Modelové kolejiště otevírá

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

13.9.2017

Muži přestalo bít srdce, začal boj o život

Poděbrady – Drama, ve kterém šlo o život. Místo: cyklostezka nedaleko poděbradského Tesca. Doba: úterý 16.13 hodin. Aktéři: náhodní kolemjdoucí, dvě policejní hlídky a rychlá záchranná služba z Městce Králové.

13.9.2017

FOTO: Na Nymbursku vyrostl obří hřib

Nymburk - Úterní výprava do loučenských lesů se Ivu Müllerovi z Nymburka vyplatila. Stačila hodinka a téměř celý košík zaplnil parádní kousek - hřib dubový vážící 85 dkg. 

13.9.2017

KRÁTCE: Burza nabídne zaměstnání

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.9.2017

Změnám v milovickém prostoru brání čekání na verdikt soudu

Milovice – Nic nového se zatím nerýsuje – a pokud nedojde k dohodě o mimosoudním narovnání, čekání na verdikt se asi ještě protáhne. Taková je situace týkající se budoucnosti někdejšího vojenského výcvikového prostoru u Milovic.

12.9.2017

KRÁTCE: Novinky z vesnic na Nymbursku

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

11.9.2017

Dívka bude mít po pádu trvalé následky

Poděbrady, Praha – Šestnáctiletá dívka, po jejímž pádu z okna internátu hotelové školy v Poděbradech zasahoval vrtulník, bude mít podle dostupných informací trvalé následky. V bezprostředním ohrožení života není.

11.9.2017

OBRAZEM: V Byšičkách odhalili desku Cimrmanovi

Byšičky - Více než rok připravovali organizátoři slavnosti, při nichž si v malebné obci zakončené kruhovou návsí letos připomínají 300 let existence. Řeč je o Byšičkách, kde se o víkendu děly velké věci. Požehnat obci přijel i kardinál Dominik Duka. 

11.9.2017

KRÁTCE: Obce zveřejnily volební okrsky

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT