VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

12.9.2018

Děti v netradičních kroužcích tetují, nebo poznávají roboty

Nymbursko - Začátek školního roku a konec prázdnin neznamená jenom zhoršující se počasí a začátek školy. Po prázdninovém odpočinku opět startují různé kroužky, volnočasové aktivity a nábory nováčků. Někteří se vrací ke svým zálibám z minula a jiní se rozhodují zkusit něco nového. Na Nymbursku si naštěstí mají z čeho vybírat. Na své si přijdou milovníci umění, ručních prací, sportu, tance, hudby, ale také třeba elektroniky, šachů nebo včelařství.

12.9.2018

Nymburské Respondeo nově řeší i konflikty ve vztazích

Nymburk – Poradna Respondeo sídlící na nymburském náměstí může nově pomáhat i při řešení problémů, které vrcholí agresí. Týkat se to může situací v partnerství, při soužití s rodiči či výchově dětí. Pomoci může psychoterapeut, který je zaškolen v rámci speciálního programu podporovaného ministerstvem vnitra.

11.9.2018

Kapitán Demo v Čelákovicích rozskákal diváky

Čelákovice - V sobotu to v Čelákovicích opravdu žilo. Ve dvoře hospody u Najmanů se již od odpoledne scházeli lidé, aby si společně zabubnovali, dali si pivo, nechali si pomalovat obličej, společně si něco vytvořili nebo si zkusili vylézt po lezecké stěně od organizace Opři se, ve které pomáhají dětem z dětských domovů se integrovat do většinové společnosti. Hlavní program každoročního festivalu Czela. Fest byl ale ten hudební. Na podiu v zahradě podniku zahrálo několik kapel různých hudebních stylů. Zatímco nejprve si zájemci mohli zkusit zahrát na ukulele, tak později si zatančili a zaskákali pod podiem na reggae, blues nebo na překvapivě divoký Gott Revival.

11.9.2018

Novinář Jaroslav Kmenta se má stát Čestným občanem Nymburka

Nymburk – Svoji investagitivní prací přispěl k pádu premiéra Stanislava Grosse. Pohyboval se na tenkém ledě i ve chvíli, kdy rozplétal vztahy kolem kmotra Františka Mrázka a jeho vazby na tehdejší politické elity. Opustil značku Mladá fronta ve chvíli, kdy vydavatelství stojící za touto značkou koupil podnikatel a v současnosti premiér. O něm napsal a vydal knihu s titulem Boss Babiš. Nyní má zkušený novinář aktuálně působící v Magazínu Reportér dostat nejvyšší městské vyznamenání ve svém rodném Nymburce, kde stále žije a k němuž se hlásí. Má se stát 23. Čestným občanem Nymburka. Navrhla to Rada města, schválit to mají zastupitelé na jednání 19. září.

11.9.2018

Lávku přes Labe by mohl kompletně zaplatit stát

Nymburk – Už za pár dnů, přesně 14. září, se budou otvírat obálky s návrhy na podobu nové lávky. Ještě před vyhlášením vítěze této soutěže byli jednat zástupci města na Státním fondu dopravní infrastruktury (SFDI) v Praze. A přivezli zajímavou a pro místní určitě dobrou zprávu.

11.9.2018

Studentky Univerzity třetího věku dokončily semestr

Nymburk – Slavností předání diplomů při ukončení dalšího semestru Virtuální univerzity třetího věku se konalo v obřadní síni Městského úřadu v Nymburce. Studenti a především studentky jednou za 14 dnů navštěvují městskou knihovnu, kde se seznamují se zajímavými tématy formou předtočených přednášek vysokoškolských pedagogů.

11.9.2018

Mladý nymburský filmař Jan Koutek debutuje v kině dokumentem 42!

Kino Sokol promítne v neděli 16. září od 19 hodin dokument filmaře, režiséra a také patnáctiletého nymburského studenta Jana Koutka o běžkyni Adéle z Nymburka, která se připravuje na svůj první maraton. Film s názvem 42! je symbolikou čtyřiceti dvou kilometrů běžeckého závodu, kterému předchází jeden rok příprav. Pro režiséra Jana Koutka, který započal práce na filmu ve svých třinácti letech, byl velkou inspirací krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

11.9.2018

Do spřáteleného města vyrazí studenti i kuchaři

Nymburk – Německý Neuruppin je tradičním spřáteleným, či dřívějším slovníkem družebním městem Nymburka. Početná skupina německých hostů zavítala do Nymburka na posvícenský víkend. Na programu však byla nejen zábava, ale i plány do budoucna. Podle starosty Pavla Fojtíka chtějí obě města zintezivnit spolupráci.

10.9.2018

Rejdiště se dočká kompletní proměny

Nymburk - Místo, odkud se branou vchází do parku pod hradbami. Lokalita, kterou si až do loňska místní pamatovali hlavně v souvislosti s posvícenskou hudební scénou a kde se každoročně při té příležitosti mačkaly stovky lidí. Řeč je místě s adresou Na Rejdišti. Právě to se dočká v příštích týdnech a měsících zásadních úprav.

9.9.2018

OBRAZEM: Kam dřív skočit? Na regionálním dni pražské dopravy zahrál Ivan Mládek

Z Opavy, z Opavy jede rychlík do Prahy, znělo zrekonstruovaným čelákovickým nádražím. Ivan Mládek se svou kapelou zakončil sobotní Regionální den Pražské integrované dopravy (PID), který byl věnován (nejen) cestujícím příměstskými spoji do metropole.

8.9.2018

Citelná výluka u Velkého Oseka v sobotu končí

Střední Čechy – Velká výluka na páteřní železniční trati číslo 020 spojená s nutností předstupovat do autobusů náhradní přepravy, kterou pociťovali lidé cestující vlakem na Nymbursku a Kolínsku od poloviny srpna, se úderem sobotní půlnoci stane minulostí. Do úseku mezi Velkým Osekem a Hradcem Králové (přičemž rychlíky jsou nahrazeny autobusy v úseku Poděbrady – Hradec Králové) se vrátí běžný železniční provoz.

8.9.2018

Oblíbená akce otevře i kostelní věž na Jiljí

Nymburk, Poděbrady – Akce, která každým rokem přiláká do nymburských i poděbradských památek větší počet zájemců. A města na oplátku připravují na každé září atraktivní novinky. Tedy umožní přístup do míst, kam se nikdo z veřejnosti v minulosti ještě nepodíval. Letos to budou v Nymburce dokonce čtyři nová místa. V Poděbradech se akce koná už tento víkend, v Nymburce pak ten následující 15. září.

7.9.2018

Kosy na Nymbursku možná zabíjí tropický virus

Poděbrady – Řada lidí pozoruje v posledních týdnech podivné chování kosů. Bohužel jejich podivné stavy končívají jejich úhynem. S případy se setkali už také v Záchranné stanici pro handicapované živočichy na Huslíku u Poděbrad.

7.9.2018

Víkend nabídne poezii básní, páry či vinobraní

Střední Čechy – Doporučení k návštěvě rozmanitých akcí pořádaných po celém kraji, na nichž většinou bude znít hudba (avšak není to podmínkou), nabízí před víkendem Středočeská centrála cestovního ruchu. Většina nabídek láká na sobotu, kdy také startuje pestrý program Dnů evropského dědictví – kutnohorský bonbonek je ale aktuální po celý víkend.

7.9.2018

Zubři od Milovic poběží dnes v televizi

Milovice – Unikátní projekt návratu divokých koní a zubrů do naší přírody se objeví dnes na obrazovkách České televize. Zvířata dovezená z různých koutů Evropy tak budou mít další mediální zářez.

6.9.2018

V Nymburce kandidují reprezentanti, duchovní, básník i šička

Nymbursko – Přesně za měsíc se budou konat volby do zastupitelstev a kandidátní listiny napříč okresem jsou vskutku rozmanité. Do komunální politiky chtějí zasáhnout různí lidé. Nejvíce kandidujících jako své povolání uvádí živnostník či podnikatel. Není nouze ale ani o učitele, techniky, či lékaře. Celá 3 procenta pak tvoří zdravotní sestry, což je v tomto oboru nejvíce kandidujících na okres v krajských statistikách. Nabízí se tak otázka, zda politická uskupení dala profesím svých kandidátů váhu, nebo to u nich bylo jen druhořadou záležitostí.

5.9.2018

Policisté vypátrali ženu, která se chtěla otrávit léky. Pomohli místní

Jíkev – Velká pátrací akce se rozjela před několika dny v obci Jíkev nedaleko Nymburka. Při pátrání po místní ženě šlo doslova o minuty.

5.9.2018

Komunitní centra sbližují sousedy i problémové děti

Nymbursko - Známe své sousedy? Lidi ze “svého” města? V dnešní době to tak často není. Svůj volný čas trávíme v úzkém kruhu svých známých a o budování komunity v místě bydliště se tolik nestaráme. Na Nymbursku je ale rovnou několik organizací a spolků, které se pokouší komunitní život povzbudit.

4.9.2018

Nymburští si mohou nechat označit kola proti krádeži

Nymburk – Lidé z Nymburka mají novou možnost, jak snížit riziko krádeže svého kola. Či přesněji řečeno, zvýšit svoji šanci na dohledání bicyklu, který by jim někdo ukradl. Pomoci má takzvané forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků.

4.9.2018

V chlebské zoo se narodila druhá krásná opička

Chleby – V místní zoo se před několika dny narodilo v pořadí již druhé mládě mimořádně vzácného druhu opice langur duk. Matkou druhého chlebského mláděte se stala šestiletá samice Ding. S největší pravděpodobností se opět jedná o samečka. „Ve skupině vládne klid, mládě je stále se svojí matkou, která, přestože je provodička, o svého potomka vzorně pečuje. Svoje okolí začínají mladí languři prozkoumávat přibližně ve dvou týdnech života,“ uvedla Karolina Dufková z chlebské zoo.

4.9.2018

Prvňáky v Sadské přivítal hokejista a vítězka SuperStar

Sadská – Je to už letitá tradice, že první školní den v Sadské přivítají vždy nějakou významnou osobnost. Letos dorazily hned dvě. Prvňáci se kvůli dešti shromáždili tentokrát v tělocvičně a napětí by se dalo krájet.

3.9.2018

Město chce monitorovat ovzduší v pilotním projektu

Nymburk – Radnice se po nedávných neúspěších znovu snaží najít řešení, jak pravidelně monitorovat čistotu ovzduší v Nymburce, zejména na Zálabí. Důvodem je pochopitelně i pokračující výroba firmy Azos, která podle místních vypouští do vzduchu nepovolené a zdraví závadné látky. To se však nikdy oficiálně prokázat nepodařilo.

2.9.2018

Přívoz už vozí lidi na Zálabí a zpět

Nymburk – Loď Blanice už od soboty funguje jako nový přívoz mezi labskými břehy. Zadarmo ji tak budou moci využívat všichni, kdo se potřebují dostat z centra na Zálabí a zpět. Je součástí opatření, která mají dočasně nahradit strženou lávku pro pěší.

2.9.2018

Hudebníci na Soundtracku fascinovali u jezera i v parku

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Velkolepý, hudebně skvělý, divácky vyhledávaný a s optimistickými plány do budoucna. I tak lze charakterizovat oficiálně druhý ročník festivalu filmové hudby Soundtrack, který od čtvrtka do neděle hostilo lázeňské město na sedmi scénách. 

1.9.2018

Do Hlaholu se vrací děti, mají nové třídy i kuchyň

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Nové třídy, sociální zázemí, kuchyň i plošina pro handicapované. To jsou jen některé novinky, které najdou děti a učitelé v generálně opravené budově Hlaholu naproti Základní škole v Komenského ulici. Po roční přestávce se tak do učeben a chodeb v pondělí vrátí školáci, konkrétně tři páté třídy. Mimo jiné budou mít k dispozici i speciální učebnu jazyků.

30.8.2018

Sál bývalého kulturáku se promění na školní tělocvičnu

Nymburk - Mluví se o tom už dlouho. Město rozhodlo o koupi kulturního domu v roce 2015 pro Základní a mateřskou školu Tyršova, aby v něm zřídilo vlastní tělocvičnu. Škola musí dosud využívat malého prostoru v sokolovně nebo venkovního hřiště Na Hasičárně. Proč vznikla po nákupu tříletá proluka? Co se dělo v mezidobí?

29.8.2018

Budoucnost milovického letiště chce kraj spojit s firmou Valeo Autoklimatizace

Střední Čechy – Investice ve výši 100 milionů korun během deseti let, vytvoření desítek nových pracovních míst – a v neposlední řadě také přitáhnutí pozornosti k regionu, kam přijdou moderní technologie spjaté s vědou a výzkumem. To vše by měla přinést spolupráce Středočeského kraje se společností Valeo Autoklimatizace, která má zájem vybudovat na bývalém vojenském letišti Boží Dar u Milovic pokročilý polygon pro testování aut.

29.8.2018

OBRAZEM: Nevinná neděle v kině chutnala po burčáku

Nymburk - V neděli se konala fajn akce na zahradě před kinem Sokol. Dostala do vínku vtipný název Nevinná neděle a navštívilo ji hodně lidí. 

28.8.2018

O zdravé potraviny je zájem. Prodejen v regionu přibývá

Nymbursko - Změnit svůj životní styl, začít jíst zdravě a pečlivěji si vybírat potraviny, které kupujeme. To nyní zkouší mnoho jedinců i rodin. V posledních letech se proto zvýšil počet obchodů, ve kterých se zaměřují na prodej zdravějších potravin často od místních či menších pěstitelů a výrobců.

24.8.2018

Měl jsem tu druhou rodinu, říká muž propuštěný po deseti letech z nemocnice

Městec Králové, Velké Všelisy - 10 let a 60 dní. To je čas, který na oddělení následné intenzivní péče královéměstecké nemocnice strávil Václav Trč. Ač mu život před deseti lety nenávratně změnil velmi vážný úraz a zůstal odkázán jen na pomoc přístrojů a zdravotnického personálu, svůj boj nevzdal. Poslední dny se těšil na návrat ke své rodině, která se rozhodla zřídit doma provizorní nemocnici, tzv. domácí ventilační péči.

23.8.2018

Největší sovětská základna po okupaci 1968 se změnila v rezervaci divokých koní

Milovice - Vojenské prostory, které po vpádu sovětských vojsk 21. srpna 1968 do tehdejšího Československa zabraly okupační jednotky, měly po odchodu vojáků v roce 1991 různý osud. Obrovskou proměnou prošel bývalý vojenský prostor v Milovicích. Z největší sovětské základny na československém území se změnil ve světově unikátní rezervaci se stády zubrů a divokých koní.

22.8.2018

Od září začne v místě bývalé lávky fungovat přívoz

Nymburk – Od prosincového uzavření lávky přes Labe pro pěší volala část místních po zřízení klasického přívozu, který by spojoval oba labské břehy. Tedy ten pod parkovištěm u Elišky u centra města se stranou na Zálabí. To se stane realitou od soboty 1. září odpoledne. Mezi oběma břehy bude pendlovat výletní loď Blanice. Pro všechny zcela zdarma.

21.8.2018

V Sadské na výročí okupace zavlály rudé trenky

Sadská – Připomenutí 50. výročí okupace má různé podoby. Na sociálních sítích vznikla aktivita, která nesouhlasí s tím, že se k tak závažným a tragickým událostem před půl stoletím odmítá vyjádřit hlava státu. Iniciativa nese jméno Nepromluví prezident, promluví národ. Vyzývá všechny, aby proti Zemanovu postoji vyjádřili odpor vyvěšením červených trenýrek na veřejných místech.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2018

Jiří Fišer: Dodnes nevím, kdo nás schoval před vojáky

Lysá nad Labem – Dnes je to přesně 50 let od začátku okupace naší země vojsky Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu. Pamětníků pochopitelně ubývá. Redakci Nymburského deníku se ozval Jiří Fišer z Lysé nad Labem, který ony tragické dny pamatuje jako mladík. Své vzpomínky na tu dobu sepsal do několika momentů a my je nyní nabízíme čtenářům.

20.8.2018

Městský architekt ovlivňuje rozvoj města. Ne všude ho ale mají

Nymbursko – Domy, parky, sídliště, parkoviště, průmyslové či pěší zóny, veřejná infrastruktura nebo třeba kulturní památky. To vše je součástí měst, ve kterých žijeme.

19.8.2018

OBRAZEM: Důstojná akce na zahradě kina připomněla srpen 1968

Nymburk - Opravdu vydařená po všech stránkách byla připomínka okupace z roku 1968. Ta se konala na velmi pěkném prostranství před kinem Sokol. Prostor tak dostal nový rozměr, který mu sluší.

18.8.2018

Divocí koně, zubři a pratuři mají u Milovic o třetinu větší pastvinu

Milovice – Dobrá zpráva! Velká pastvina v rezervaci velkých kopytníků u Milovic se podstatně zvětšila. A to hned o celou třetinu. Z dosavadních 160 hektarů se teď mohou divocí koně, zubři a pratuři prohánět po 240 hektarech někdejšího vojenského prostoru. Ten do roku 1991 devastovala vojenská technika okupační armády Sovětského svazu, která se u Milovic usadila po událostech roku 1968.

17.8.2018

Poděbrady mají novou pláž. Stánek s občerstvením vyrostl na hromadě písku

Poděbrady - Výstavba nového stánku Streetfood se uskutečnila během několika dní u cyklostezky na Labském nábřeží. Desítky zvědavců se tak mohly už v sobotu sejít na slavnostním křtu nového kontejnerového bistra v Poděbradech, které leží uprostřed ostrova písku jako středomořská oáza klidu a pohody. Návštěvníky přitom láká nejen na kvalitní jídlo a pití, ale i letní kino.

17.8.2018

Výročí sovětské okupace v Nymburce připomene i písničkář Hutka

Nymburk – Písničkář Jaroslav Hutka, novináři Jindřich Šídlo a Petruška Šustrová, historik Zdeněk Hazdra či senátor Tomáš Czernin. To jsou někteří hosté, kteří v sobotu odpoledne přijedou do Nymburka připomenout jednu z největších tragédií naší novodobé historie.

16.8.2018

Parkoviště i cyklostezka jsou znovu přístupné

Nymburk – Po stržené lávce už není na parkovišti pod Eliškou ani stopy. Firma Strabag dokončila demoliční práce, místo vyčistila a bývalé staveniště převzali zástupci radnice.

15.8.2018

Parní mašina zůstane kvůli suchu doma

Střední Čechy – Protipožární omezení kvůli suchu a horku již meteorologové zmírnili ve středních Čechách i v hlavním městě, přesto si příznivci parních vlaků ještě musí nechat zajít chuť. Vyplývá to ze středeční informace Petra Pošty z centrály Českých drah.

15.8.2018

Cyklověž začne zkušební provoz na konci srpna

Poděbrady – Několik odkladů kvůli dotaci, vysvětlování kvůli bezpečnému fungování, ale už stojí a za dva týdny by měla začít fungovat. Řeč je o cyklověži, tedy proskleném parkovacím místě pro bicykly vedle poděbradského nádraží. „Zkušební provoz by měl začít 30. srpna,“ uvedla Lenka Hotovcová, mluvčí poděbradské radnice. První cyklisté budou moci svá kola bezpečně uložit v 9 hodin ráno.

14.8.2018

Na recepci, za kasou či s telefonem v ruce. Brigád je na Nymbursku dost

Nymbursko – Dva měsíce letního volna většině školou povinných udělá každoročně velkou radost. Odpočinou si, cestují. Ti starší si ale také často chtějí přivydělat. Brigády nejčastěji hledají poblíž nebo přímo v místě svého bydliště. Volných míst pro brigádníky je tradičně v Praze, která je z Nymburska poměrně dobře dostupná. Momentálně ale zájemci o brigády najdou spousty volných míst také přímo na Nymbursku.

13.8.2018

Hradisko patřilo hledačům pokladů

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Už podeváté v posledním desetiletí zavítali do areálu místního slavníkovského hradiska lovci pokladů.

13.8.2018

Dívka se oběsila v přímém přenosu

Nymburk – Tragédie se stala v závěru minulého týdne v jedné obci nedaleko Nymburka. Patnáctiletá dívka se v místě svého bydliště oběsila. Navíc svoji sebevraždu přímo vysílala na internetu. Podle některých informací bylo její smrt možné sledovat na nejrozšířenější sociální síti.

13.8.2018

Mobily na táborech? Záleží na věku dětí i rozhodnutí vedoucích

Nymbursko - Rodiče si chtějí od dětí na chvíli v létě odpočinout a načerpat energii. Využívají k tomu často letní tábory, kam své potomky posílají. Nabitý program plný her, kamarádů nebo třeba sportovních aktivit mladší děti večer často zakončují uslzenými polštáři, protože se jim tolik stýská po rodičích, sourozencích nebo domácích mazlíčcích. Znavení po celém dni by se rodičům nejraději vyplakali na rameni nebo alespoň do telefonu. Otázkou zůstává, zda by jim to spíš nepřitížilo.

11.8.2018

Diktát v přerovském skanzenu diktoval režisér Troška

Přerov nad Labem /FOTOGALERIE/ - Pohádkové prostředí přerovského skanzenu uchvátilo několik stovek návštěvníků, kteří si přišli užít slunnou sobotu.

11.8.2018

Policisté vypátrali seniora v bahně u rybníka

Záhornice /VIDEO/ – Pátrací akce s dobrým koncem. To si mohou připsat na své konto policisté z Nymburska.

9.8.2018

OBRAZEM: Dramatické vytahování lávky fotili i hasiči

Nymburk – Technicky náročné vytahování lávky z Labe zvládli drážní hasiči a specialisté z firmy Strabag na jedničku. V době tahání konstrukce bylo možné celou událost monitorovat a fotit z bezpečnostních důvodů pouze z druhého břehu řeky. Nyní však drážní hasiči zveřejnili vlastní snímky přímo z parkoviště pod Eliškou a ty mnohem emotivněji vypovídají o tom, jak skutečná akce probíhala. Podávají také svědectví o technické vyspělosti organizátorů a v neposlední řadě síle třech hasičských tanků. 

8.8.2018

Nymburská lávka byla na břehu v úterý večer, likvidují se zbytky

Nymburk – Lávka pro pěší zprovozněná v roce 1985 je definitivně minulostí. Její poslední kapitolu napsali specialisté z firmy Strabag a drážní hasiči v uplynulých hodinách. Zhruba 100 metrů dlouhý úsek vytáhli z Labe už v úterý večer a ve středu jej na břehu rozebírali, drtili a odváželi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT