VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

19.4.2018

Dámy ocení šaty, sukně i kalhoty

Poděbrady - Každé jaro stejně jak se probouzí příroda, objevuje se i lidská touha po zlepšení sebe sama. A k tomu samozřejmě patří i přehodnocení šatníku a jeho doplnění o modely, které nás udělají zajímavější, viditelnější, osobitější.

18.4.2018

Poděbradský student Forman už nepřijede

Poděbrady – Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Lid versus Larry Flynt, ale také Hoří, má panenko či Černý Petr. Namátkou několik ze slavných filmů režiséra Miloše Formana, který v pátek 13. dubna zemřel ve věku 86 let. Především jeho mládí a studentská léta jsou spojeny s Poděbrady, kam se za zvláštních okolností dostal na prestižní školu.

17.4.2018

Policisté kontrolovali parkování. Placení i správnost

Nymburk – Dopředu avizovanou akci zaměřenou na správnost a placení parkování v centru Nymburka zřejmě řada řidičů nevzala vážně.

17.4.2018

Regiony kraj ukázaly jako atraktivní i aktivní region

Střední Čechy – Na vlastní půdě se kraj představil v celé rozmanitosti – a rozhodně se mezi ostatními netratil. Příznivě hodnotil středočeskou účast na již sedmnácté společné výstavě měst, obcí, mikroregionů a turistických informačních center nazvané Regiony České republiky 2018, kterou na sklonku uplynulého týdne hostilo výstaviště v Lysé nad Labem, předseda výboru středočeského zastupitelstva pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

17.4.2018

Chybí lidé na práci! Učitelé i prodavačky

Nymburk – Celá země, Nymbursko nevyjímaje, hlásí mimořádná čísla zaměstnanosti. Jinými slovy nezaměstnaných je minimum lidí. To je dobrá zpráva. Špatná zpráva je však to, že firmám, školám i obchodům chybí lidé, které by potřebovali přijmout.

16.4.2018

Vodáci a vojáci o víkendu odemkli na Mrlinu

Rožďalovice, Nymburk - V neděli se konala tradiční akce určená hlavně pro vodáky, ale také pro cyklisty a všechny milovníky přírody.

16.4.2018

Práce na nádraží v Lysé odkloní většinu rychlíků

Střední Čechy – Se změnou v cestování musí až do konce května počítat cestující z Nymburska, kteří jsou zvyklí využívat železnici. Kvůli pracím na nádraží v Lysé nad Labem začala většina rychlíků na trase Praha–Hradec Králové od pondělka jezdit jinak než obvykle.

14.4.2018

Řemeslný jarmark v Lysé se letos konal již podesáté

Lysá n/L - Originální české rukodělné výrobky, dřevěný kolotoč, ale i kozí taxi - to vše si mohli vyzkoušet návštěvníci jarmarku v Lysé nad Labem.

14.4.2018

Města a obce musejí mít plán rozvoje sportu

Nymbursko – Jak se budou sportoviště v městech a obcích rozvíjet dál v následujících letech? Přesně na takovou otázku má odpovídat plán rozvoje sportu. Současně má tento plán zmapovat stávající stav a navrhnout, jak na rozvoj rozdělit peníze. To je nová povinnost, kterou musejí obce stihnout splnit do 1. července.

14.4.2018

Změny dopravy v Lysé: v neděli zavřou klíčový nadjezd

Střední Čechy – Vážné dopravní komplikace lze očekávat v Lysé nad Labem na Nymbursku, kde se kraj v neděli chystá kvůli rekonstrukci uzavřít most přes železniční trať na silnici II/272. Frekventovaný nadjezd spojující dvě části města má zůstat mimo provoz dlouhodobě. Zhoršení dopravní situace lze očekávat nejen v místě samotné uzavírky (kdy řidiči mohou zmatkovat zejména za počátku, než si na změnu zvyknou), ale i na objízdných trasách.

13.4.2018

Školáci se dozvěděli o osudech Židů

Nymburk – Projektový den na Základní škole Letců RAF měl všeříkající název: Židé. Školáci se dozvěděli především o osudech některých Židů včetně dětí za druhé světové války.

13.4.2018

Hřiště pro teenagery je před dokončením

Nymburk – Zatímco ti nejmenší už mají dvě sezóny hrátek na novém hřišti v rámci drahelického sídliště za sebou, o něco starší děti se moderního hřiště se zajímavými prvky dočkají během několika týdnů. Jinými slovy, Nezlobiště pro nejmenší bude mít co nevidět svého bratra určeného starším dětem a teenagerům.

13.4.2018

Uzavření mostu v neděli rozdělí Lysou

Lysá nad Labem - Projekt na opravu železničního nadjezdu spojený s jeho demolicí a výstavbou nového se začal připravovat už v létě roku 2016. Tuto neděli se nadjezd uzavře, s opravami se začne hned v 8 hodin ráno. Od této chvíle bude město na dobu zhruba devatenácti měsíců rozděleno.

12.4.2018

Loučeňský zámek oslaví svou tradici. Fotbalovou!

Střední Čechy – Čím ožije o víkendu loučeňský zámek na Nymbursku? Zasvěcení vědí, nezasvěcení by neuhodli. Historický areál oživí „míč kopaný“ – neboli kopaná. Zámek hostí Slavnosti fotbalu, které připomínají herní tradici na Loučeni. Zámek se hlásí o české prvenství – s tím, že prohánění meruny po trávníku přivezl ze studií na Britských ostrovech princ Erich Thurn Taxis, nejstarší syn loučeňského knížete Alexandra.

12.4.2018

FOTO: Jarní burza nabídla hlavně oblečení

Nymburk - Tradiční Jarní burza se uskutečnila v tomto týdnu v Obecním domě. Nabídla především lehké jarní a letní oblečení, ale také obuv. Častými návštěvnicemi byly maminky s dětmi, které si prohlížely nabízené modely a přímo na svém potomkovi zhodnocovaly, zda jim příslušné kalhoty či tričko budou. Hlavními dny, kdy se mohlo vybírat, byly úterý a středa.

12.4.2018

Poděbradské nádraží začala hlídat bezpečnostní služba

Poděbrady – Na poděbradském nádraží se objevili zaměstnanci bezpečnostní agentury. Jako první na to upozornily stránky Město Poděbrady.

11.4.2018

Nejšikovnější učni se přenesou do období první republiky

Střední Čechy – Pozice jet obhajovat loňský úspěch není snadná – a to jsme před rokem v soutěži kadeřníků získali první, druhé i třetí místo. Tohle před cestou do Lysé nad Labem řekl Deníku Josef Ležal; ředitel Centra odborné přípravy technickohospodářského, které na okraji metropole připravuje budoucí řemeslníky a živnostníky mnoha profesí. Díky dostupné poloze v Praze 9 školu navštěvuje dobrá třetina Středočechů.

11.4.2018

FOTO: Stovkám dětí zahrála Míša Dolinová hru o etiketě

Nymburk – Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej! To je název divadelního představení, které pro školy nacvičili známí herci a hudebníci a v současné době s ním objíždí kina a divadla po Středočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Ve středu dvakrát dopoledne zaplnilo kino Sokol celkem 660 dětí z nymburských škol.

11.4.2018

V Nymburce se navyšuje výroba vagónů

Nymburk – Firma Legios instalovala nové linky ve firmě za nadjezdem a rozjíždí novou výrobu. Hledá i nové zaměstnance.

10.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Labská v Poděbradech ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

10.4.2018

FOTO: Budoucí školáci poznávali barvy i pohádky

Nymburk – V pondělí se na všech nymburských základních školách konaly zápisy do prvních tříd. My jsme s naším objektivem zamířili na sídliště na Základní školu Letců RAF.

10.4.2018

Auta nesmí k Tyršově škole, vznikla parkoviště K+R

Nymburk – Úplně nová dopravní situace u Základní školy Tyršova vznikla od poloviny minulého týdne. Nově auta nesmí do ulice vedle divadla a dále před školu, kde podle zaměstnanců školy, vedení města, ale i policie a strážníků vznikaly ráno před vyučováním nebezpečné situace a kolize mezi školáky, cyklisty a auty. Stav mají řešit tři nová parkoviště K+R a častější využívání parkoviště pod Eliškou u Labe. Jenže nové řešení kritizuje část rodičů a také opozice.

9.4.2018

Koupání už má první letošní oběť

Střední Čechy – Smutnou práci měli v pondělí večer středočeští hasiči. Poblíž Čelákovic na Praze-východ lovili z Labe tělo 22letého cizince, který podle dostupných informací utonul v neděli při podvečerním koupání. Společně s policisty po něm pátrali už v neděli: krátce po 18. hodině svědci ohlásili, že si muž šel zaplavat do řeky – a poté, co skočil do vody, už nevyplaval.

9.4.2018

Oživování si vyzkoušeli i na plyšovém medvědovi

Městec Králové - Tradiční Den zdraví přilákal do areálu městecké nemocnice téměř tři stovky lidí, kterým stav jejich tělesné schránky není lhostejný. Zdarma si mohli nechat vyšetřit kožní znaménka či se dozvědět, jak jsou na tom s krevním tlakem, cholesterolem, s hladinou vitamínu D, vápníku či hořčíku.

9.4.2018

Nymburská radnice pomohla zraněnému policistovi

Nymburk – Vedení města schválilo a vyplatilo pomoc rodině zraněného policisty Vladimíra Suchánka. Ačkoliv v době, kdy radnice potřebné usnesení schválila, byl již jeho transparentní účet uzavřen, i tak peníze doputovaly k adresátovi.

8.4.2018

FOTO: Nymburáci uklízeli na sídlišti

Nymburk - Do největší dobrovolnické akce v zemi se zapojili i lidé z Nymburka. O víkendu se sešli na místním sídlišti, aby vysbírali nepořádek z veřejného prostranství a zaměřili se na okolí potoku Liduška.

7.4.2018

Školáci zjišťují, co vyšlo Hrabalovi v samizdatu

Nymburk – Před několika dny byla představena pilotní verze nového výukového programu Bohumil Hrabal v samizdatu pro literární klub oktavánů paní profesorky Suchánkové na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce. Program vznikl ve spolupráci Městské knihovny Nymburk se samizdatovou knihovnou Libri Prohibiti.

7.4.2018

Mezi dřevostavbami roku jsou i dvě z Nymburska

Milovice, Kersko – Dětská vesnička Mirakulum v Milovicích a rodinný dům v Kersku. To jsou dva projekty, které se zařadily mezi vítěze letošní soutěže Dřevostavba roku.

6.4.2018

Vlaky si na Nymbursku odpočinou hned na dvou tratích

Střední Čechy – Větší pozornost bude od cestujících vyžadovat o víkendu jízda vlakem na Nymbursku. K výluce na trati 060, kde místo vlaků jezdí v úseku Nymburk hl. n.–Poříčany náhradní autobusy již od čtvrtka (a bude tomu tak až do úterka příštího týdne), přibude během víkendu další omezení. Týká se trati 232 Lysá nad Labem–Milovice, kde kvůli pracím na opravách trati budou vlaky nahrazeny autobusy v sobotu i v neděli vždy mezi osmou a čtrnáctou hodinou.

6.4.2018

Zemřel Jaroslav Vondruška mladší

Libice nad Cidlinou – Některé zprávy se špatně čtou a některé věty se ještě hůře píší. Z našeho světa ve věku 46 let odešel před několika dny dlouholetý člen Divadelního spolku Vojan Libice nad Cidlinou Jaroslav Vondruška mladší.

6.4.2018

Cyklověž v Poděbradech začne růst každým dnem

Poděbrady /INFOGRAFIKA/ – Biketower. Cyklověž. Úschovna kol. Několik různých slov pro jeden projekt. Aktuálně stavbu prosklené úschovny vyhlíží v Poděbradech. Po ročním odkladu by stavba měla začít v řádu dnů.

5.4.2018

Nové jízdenky na nádražích. Ušetří i desítky korun

Nymbursko - Koupit jízdenku na nádraží v Nymburce či Poděbradech a přesednout s ní z vlaku na autobus nebo pražské metro – takovou možnost mají od 1. dubna lidé žijící v blízkosti 93 železničních stanic v Praze a Středočeském kraji včetně několika nádraží v našem regionu. Od neděle je totiž rozšířen prodej jízdenek Pražské integrované dopravy do všech osobních pokladen Českých drah v regionu. Cesta vlakem díky tomu zlevní i o více než polovinu. Ještě více pak ušetří cestující, kteří přestupují na autobus.

4.4.2018

Volby v Pískovce nemají vítěze

Písková Lhota – Sobotní mimořádné volby nepřinesly žádný jednoznačný výsledek. Své kandidátky postavilo hned pět uskupení. Ze dvou kandidátek uspěly dvě osoby, z dalších tří pak po jedné.

3.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Studentská v Poděbradech ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

3.4.2018

OBRAZEM: V Lysé řádili koně

Lysá nad Labem - Dostihové odpoledne ovládlo závodiště v Lysé nad Labem. Manželé Jana a Josef Dufkovi, on mimo jiného prezident Fotbalového klubu Mladá Boleslav, oba pak spolumajitelé dostihových koní ze stáje Statek Blata, uspořádali dostihové odpoledne. Za velké divácké podpory, příjemného slunečného počasí se druhý dubnový den uskutečnily dramatické závody. „Jsem spokojen, návštěvnost diváků byla skvělá, jezdci podali parádní výkony, už se těším na další závody,“ uvedl po dostizích Josef Dufek.

3.4.2018

Oprava dálnice D11 zřejmě způsobí kolony

Nymbursko – Další komplikace čekají na řidiče od těchto dní. Od 1. dubna měly začít práce na prvních osmi kilometrech dálnice D11. Konkrétně se jedná o úsek mezi sjezdem z pražského okruhu a exitem Jirny. Práce jsou naplánovány na 353 dnů. V letošním roce potrvají do 15. listopadu, zbylé práce budou dokončeny v příštím roce. V obou směrech se bude jezdit ve dvou zúžených pruzích.

31.3.2018

V Pískové Lhotě volili nové zastupitelstvo

Písková Lhota - V sobotu 31. března se konaly předčasné volby do zastupitelstva obce Písková Lhota. 

31.3.2018

OBRAZEM: Poděbrady zaplavili motorkáři

Poděbrady - Na tradiční spanilou jízdu do Poděbrad vyrazili příznivci klubu Harley Davidson, ale i další motorkáři. K vidění byly také sportovní stroje a vřelé přivítání zakusili i recesisté, kteří dorazili na babetách. Centrum Poděbrad bylo zcela zaplněno fanoušky, kteří stroje obdivovali.

31.3.2018

Dům hrůzy se proměnil v krásné bydlení

Sadská - Takzvaný dům hrůzy v Kostelní ulici mezi budovou České spořitelny a obchůdkem se zeleninou byl ještě před rokem noční můrou radnice. Ta ovšem nájemníkům, kteří dům doslova zdevastovali, neprodloužila smlouvy a pustila se do rozsáhlé rekonstrukce. Opravené byty nyní nabízí mladým rodinám.

29.3.2018

Suchý poldr by zabránil dalším povodním na Mrlině

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Plán na vybudování poldru Nepokoj opět ožívá. Povodí Labe kreslí plány.

29.3.2018

Cyklostezka bude otevřena i v dubnu

Nymburk –Už několikrát jsme informovali o uzavření části cyklostezky mezi Nymburkem a Poděbrady. Konkrétně jde o opravu úseku mezi Veslákem a Sánskou strouhou. Podle našich informací však úsek bude průchozí a průjezdný až do 22. dubna. Tedy dne konání Nymburského půlmaratonu, který po této trase vede.

28.3.2018

Sadská podporuje životní prostředí: multikáru vyměnila za elektrickou "rikšu"

Sadská - Techničtí pracovníci sadské radnice do nedávna využívali dvě klasické multikáry. Jedna však dosloužila, tak se vedení města rozhodlo nahradit ji elektromobilem. Tříkolka má čistě elektrický pohon a může jet rychlostí až 50 km za hodinu.

28.3.2018

Babiš: Kraj s nárůstem obyvatel má dostávat více peněz

Poděbrady – Premiér v demisi Andrej Babiš podpoří změnu koeficientu pro přerozdělování peněz jednotlivým krajům. Středočeský kraj by tak měl dosáhnout na více peněz ze státního rozpočtu než dosud. Řekl to po skončení výjezdu vlády do největšího českého regionu na tiskové konferenci v Poděbradech.

28.3.2018

Může kraj získat přerovský zámek od rozhlasu? Zdá se, že tomu nic nebrání

Přerov nad Labem – Získá Středočeský kraj do svého vlastnictví objekt renesančního zámku v Přerově nad Labem, o který hejtmanství projevuje zájem? Může se to stát, potvrdila ve středu debata přímo na místě v rámci výjezdního zasedání vlády v demisi. Chátrající zámek s bohatou historií je ve vlastnictví Českého rozhlasu, který ho nevyužívá.

28.3.2018

Policisté hlásí akci na alkohol během Velikonočního pondělí

Nymbursko – Hned několik akcí zaměřených na řidiče mají naplánováno policisté v těchto dnech. Ve středu v našem regionu kontrolovali především technický stav vozidel, doklady, připoutání bezpečnostními pásy, případně telefonování za jízdy.

28.3.2018

Občanská poradna pomohla šikanované ženě

Nymburk - Magda je zaměstnaná už pět let na stejném místě. V prvních letech byla se svou prací spokojená, vyhovoval jí kolektiv i náplň práce. Před půl rokem ale přišel do firmy nový nadřízený a od té doby se její situace dramaticky změnila k horšímu. Magda se ze všech problémů nakonec úplně zhroutila.

28.3.2018

OBRAZEM: Ve skanzenu představují jarní zvyky

Přerov nad Labem - Tradiční výstava v přerovském skanzenu "Jaro na vsi" je v plném proudu. Začala v pátek 16. března a potrvá do 15. dubna. V rámci výstavy jsou na víkendy připraveny dílny s jarní tématikou. Děti si vyzkouší, jak nazdobit vajíčka, uplést pomlázku, vytvořit velikonoční ozdoby či plstění ovčího rouna. Tvoří se naštěstí nezávisle na počasí uvnitř staré školy, kde je teplo.

27.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Hradištko ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.3.2018

Bývalý Azos výrobu nezastaví! Odvolal se

Nymburk – Zinkovna firmy APP, bývalý Azos, na Zálabí svoji výrobu nehodlá zastavit. A to i přes výzvu stavebního úřadu v Mladé Boleslavi, kterou firma obdržela minulý týden. V něm úřad vyzývá k ukončení výroby do pěti dnů od doby doručení výzvy.

27.3.2018

Cyklostezka se zavře už ve středu. Do léta

Nymburk – Zpráva o uzavření části cyklostezky mezi Nymburkem a Poděbrady byla prezentována už před měsícem. Původní informace hovořily o tom, že má být zavřena od začátku března do začátku letních prázdnin. Starosta Pavel Fojtík už začátkem měsíce uvedl, že budoucí staveniště si převzala firma, která má stezku opravit. Jenže dosud se na ní nic nedělo a na sociální síti se začaly množit dotazy a dohady, zda vůbec k uzavření dojde.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT