VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

11.12.2017

Vysvědčení pro politiky: nejlepší dostali dvojku

Poděbrady - Po dobu dvaadvaceti dní mohli obyvatelé Poděbrad v elektronické anketě známkovat práci svých zastupitelů. Prostřednictvím známek od jedné do pěti, stejně jako ve škole, měli příležitost hodnotit každého z nich. Jedničku si nezasloužil žádný z komunálních politiků.

10.12.2017

OBRAZEM: Akce Vem - ber přitáhla do Obecního domu hlavně ženy

Nymburk - Šaty, kabátky malé i velké, dětské oblečení. Ale i sladkosti. To vše nabídla akce Vem - ber, která se letos v Nymburce konala už popáté. Jde o svérázný bazárek s charitativním nádechem. Odvíjí se od hesla v názvu, které vyzývá k tomu, aby zájemci vzali ze svých skříní, co už nepotřebují nebo z čeho jejich děti vyrostly a naopak na bazaru koupili nabízené oděvy od někoho jiného. Asi tak nepřekvapí, že v sále Obecního domu korzovaly především dívky a ženy. 

9.12.2017

Na Oslím ostrově se nesmí kouřit. Ale nedodržuje se to

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 3./ Se zájmem jsme si prohlédli i malebné městečko Agios Nikolaos ležící ve svahu nad zálivem Mirabello, kterému se prý také někdy říká Záliv bohatých. 

9.12.2017

OBRAZEM: Polabský pavouk přilákal na lezeckou stěnu děti i dospělé

Nymburk - Už po osmé se sešli milovníci lezeckých stěn a výškových výzev v nymburské sokolovně, kde na ně čekalo předvánoční klání s názvem Polabský pavouk.

9.12.2017

OBRAZEM: Čokoládový festival provoněl kolonádu

Poděbrady - Kongresový sál lázeňské kolonády obsadila čokoláda. Ano, sladkostí s čokoládou bylo doslova všude plno. K mání byly neobyčejně kvalitní tabulky čokolády. Pro některé návštěvníky za trochu vyšší ceny.

8.12.2017

OBRAZEM: Jarmark před školou přilákal davy

Nymburk – Sídlištní vánoční jarmark před Základní školou Letců R.A.F definitivně potvrdil, že se nacházíme ve svátečním čase. Zvuk vánočních melodií, stánky provoněné čajem, svařákem i klobáskou. Taková byla atmosféra na nymburském sídlišti ve čtvrtek odpoledne, kde se mezi stánky na placu před školou procházely stovky lidí. Rodiče dětí si v klidu měli co říct o probíhajícím školním roce a svých svěřencích, mezi nimi se pohyboval i ředitel školy Jiří Cabrnoch. A děti? Ty se bavily mezi sebou a ochutnávaly dobroty z jednotlivých stánků.

8.12.2017

KRÁTCE: Stoupne cena stočného

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

8.12.2017

Lákal dítě do auta? Vůbec ne, chtěl pomoci

Všechlapy – Ve středu jsme informovali o případu, kdy matka osmileté dívky zveřejnila výzvu, že se její dceru ve Všechlapech pokusil vlákat do auta neznámý muž v modré dodávce. Případem se začala zabývat kriminální policie a naštěstí se jej podařilo velmi rychle vyřešit. A to i s výrazným přispěním Nymburského deníku!

8.12.2017

Za odpad zaplatí v Nymburce o stovku méně

Nymburk /ANKETA/ – Nečekaně bouřlivou diskusi mezi zastupiteli vyvolalo schvalování vyhlášky o místním poplatku za svoz komunálního odpadu. Zásadní věc, snížení pro příští rok o sto korun, však po hlasování zůstala zachována.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

První letošní živý betlém měli v Kounicích

Kounice - Jako již tradičně o prvním adventním víkendu naplnila centrum obce předvánoční atmosféra.

7.12.2017

Potvrzeno: nymburská nemocnice zůstává městu

Nymburk /ANKETA/ – Období, ve kterém se diskutovalo o možnosti nemocnici prodat či pronajmout, je zase na nějaký čas u konce. Zastupitelé ve středu večer hlasováním po relativně dlouhé diskusi schválili, že preferují zachování stávající situace, kdy majitelem a provozovatelem nemocnice je město. 

7.12.2017

KRÁTCE: Rychlíky opět zastaví v Lysé

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

7.12.2017

Čokofest nabídne pralinky s červy

Poděbrady – První čokoládový festival svého druhu se uskuteční o víkendu v Kongresovém centru na lázeňské kolonádě.

7.12.2017

Ceny vánočních stromků jsou stejné jako loni

Nymbursko /ANKETA/ – Pokud někdo přemítá, zda má jet koupit vánoční stromek před nymburský Kaufland, na druhý konec města před Albert nebo až k poděbradskému Tescu, pak spekuluje zbytečně. Všechny stánky totiž obhospodařuje stejná firma. Nabídka i ceny jsou tak všude shodné.

6.12.2017

Mikuláš s andělem nadělovali dobroty také ve skanzenu

Přerov nad Labem - Mikuláš s andělem a dvěma čerty navštívili v neděli také přerovský skanzen. Mezi starobylými chaloupkami to svatému Mikuláši v doprovodu anděla s košíkem dobrot moc slušelo, zato dva čerti mezi dětmi budili hrůzu. Nejedno dítko se místo toho, aby řeklo básničku, jen vyděšeně tisklo k mamince. Nakonec ale i ti méně odvážní dostali něco na zub. Vánoční výstava ve skanzenu nalákala o víkendu stovky lidí z celého kraje, takže mikulášská družina měla co dělat, aby trochu potrápila každé dítko.

6.12.2017

Cyklisté z Lysé už parkují své bicykly v cyklověži

Lysá nad Labem - Dlouho očekávaný projekt za 11 milionů korun se stal skutečností. Automatický parkovací dům pro kola u nádraží v Lysé nad Labem od soboty využívají cyklisté z Lysé i okolních obcí. Zaplatí buď pět korun, nebo přiloží InKartu Českých drah a úschovu kola mají na 24 hodin zdarma.

5.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Hrubý Jeseník, Krchleby, Křečkov a Loučeň

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 6. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Hrubý Jeseník, Krchleby, Křečkov a Loučeň.

5.12.2017

Lysáci věnovali zraněnému policistovi 20 tisíc korun

Lysá nad Labem - Při tradičním rozsvěcení vánočního stromečku na Husově náměstí se letos obyvatelé Lysé nevěnovali jen zábavě, ale také charitě. Radnice zorganizovala sbírku pro rodinu policisty Vladimíra Suchánka, který byl loni těžce zraněn při výkonu služby. Nyní je odkázán na nepřetržitou pomoc příbuzných.

5.12.2017

Studentky poděbradské hotelovky soutěží o Svačinu roku ve finále

Poděbrady – Studentky poděbradské hotelové školy se pravidelně účastní soutěže o Svačinu roku s Rio Mare. Letos se dokonce dvě budoucí kuchařky probojovaly do patnáctičlenného finále.

4.12.2017

Lávku přes Labe v Nymburce zatím nezavřou. Shání peníze na nový most

Nymburk /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Událost se zřícením lávky v Praze zřejmě pomůže s urychlením její výměny také v Nymburce. Pěší lávka v našem městě je totiž stejný projekt od stejného projektanta, jako ta, co se z neznámých důvodů zřítila o víkendu v Tróji.

2.12.2017

Místo nebezpečné křižovatky bude kruhový objezd

Lysá nad Labem - Nebezpečnou křižovatku, kde řidiči odbočují na Benátky, nahradí kruhový objezd. Vybuduje se zároveň s nový nadjezdem přes železnici.

2.12.2017

Milovice hledají Pop Idol

Milovice – Svůj Pop Idol, podobně jako na televizních obrazovkách, se rozhodli najít také v Milovicích. Nejtalentovanější zpěvák nahraje vlastní CD ve studiu.

1.12.2017

I nemocní na smrt dokázali bojovat s osudem

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 2./ V sousední vesnici nesoucí jméno Anatoli jsme navštívili typickou krétskou tavernu. Tady nás čekal příjemný pozdní oběd. V nabídce se objevila řada místních jídel. Například sem patřilo souvlaki, což je grilované skopové maso okořeněné dobromyslí, pepřem a saturejkou. Skvělá byla i musaka, tedy zapečené brambory s lilkem, mletým hovězím masem a zalité hustou bešamelovou omáčkou. Na přípitek nechyběl kalíšek rakije nebo anýzového ouza a dobré řecké víno.

1.12.2017

Nemocnici bude zřejmě dál provozovat město

Nymburk – Pracovní jednání zastupitelů, na němž řešili budoucí provoz nemocnice, má patrně jednoznačný výstup. Přes nabídku firmy Agel na odkup či pronájem zdravotnického zařízení se zatím nic ve vlastnické struktuře měnit nebude.

1.12.2017

Senioři mají skromná přání. Často jen zdraví a oblečení

Lysá nad Labem - Pracovníci Domova Na Zámku se letos opět rozhodli uspořádat akci s názvem Strom splněných přání. Díky ní i senioři najdou pod stromečkem to, co si přejí nebo potřebují.

30.11.2017

KRÁTCE: Přání dětí zavěsí na stromek

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

30.11.2017

Milovice vybudují P+R parkoviště

Milovice - Chaotické parkování u milovického nádraží bude brzy minulostí. Radnice chce v jeho těsné blízkosti vybudovat P+R parkoviště.

29.11.2017

OBRAZEM: Retrogaráž dala vzpomenout na legendární burzy

Lysá nad Labem - Trochu nostalgie vzbudila výstava Retrogaráž v hale C lyského výstaviště. Starší návštěvníci jistě zavzpomínali při pohledu na stánky a deky před nimi, na nichž byly rozložené nejrůznější motoristické díly, ale i kousky nádobí, umělecké předměty a zkrátka všechno, co se v garáži nebo na půdě nepotřebného našlo.

29.11.2017

Zastupitelé dnes jednají o nemocnici. Za týden veřejně

Nymburk – Dnes se zastupitelé sejdou na pracovním jednání, na kterém se bude řešit budoucnost nemocnice. Přesněji řečeno to, kdo bude jejím vlastníkem či pronajímatelem v nejbližších letech. Někteří zastupitelé už delší dobu upozorňují na špatné hospodaření nemocnice a především její údajně nepřiměřené dotování z městského rozpočtu. Také upozorňují na rezervy v personálním zajištění a kvalitě lékařské péče. Naopak stávající vedení města je spokojeno s tím, že nemocnici provozuje radnice a podle dosavadních vyjádření starosty Pavla Fojtíka by rádo tento stav zachovalo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>