VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

8.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Milovicích

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

8.3.2018

Některé opravy silnic v okolí Lysé se přesouvají na příští rok

Lysá nad Labem - Před několika dny oficiálně začaly práce týkající se rekonstrukce nadjezdu ve městě. Od půlky dubna bude přemostění nad železnici zcela uzavřeno. Souběžně s touto velkou stavbou, která na rok a půl rozdělí Lysou na dvě půlky, se měly opravovat i další silniční tahy, po nichž Lysáci denně jezdí do práce. Velká část se jich ale posune na příští rok.

8.3.2018

Dětský klub Romodrom už chystá Velikonoce

Nymburk – Mezi rodiči v Nymburce není příliš známý fakt, že v Jičínské ulici už od roku 2016 funguje zařízení, které tak trochu supluje školní družinu. Je zcela zdarma a v současné době poskytuje azyl především dětem ze sociálně slabých rodin. Nicméně nadšená vedoucí Tereza Košková by byla ráda, aby se klientela dětí rozšířila.

7.3.2018

Havárie vodovodu uzavřela Zámečnickou ulici

Nymburk – Další havárie vodovodu uzavřela na dva dny Zámečnickou ulici nedaleko nymburského nádraží. Dělníci rozkopali ulici kvůli výměně prasklého potrubí.

7.3.2018

OBRAZEM: Hasiči cvičili na Labi záchranu tonoucího

Poděbrady – Právě v těchto dnech hrozí nebezpečí propadnutí na ledu asi nejvíce z celého roku. Počasí, kdy je Labe ještě pokryto vrstvou ledu, využili také profesionální hasiči k tomu, aby si v praxi zkusili případnou záchranu tonoucího.

7.3.2018

V Poděbradech ocenili letce, skauty, ale i pedagogy, sportovce a podnikatele

Poděbrady - Galavečer, při němž starosta města předal ocenění občanům města, se už 14. rok koná u příležitosti Dne Poděbrad. Letos ceny dostali umělci, pedagogové a vychovatelé dětí a mládeže za svou dlouholetou činnost, ale také mladí a nadějní sportovci za vzornou reprezentaci. Především ti jistě ocenili výběr moderátora galavečera. Byl jím český sportovní redaktor a televizní komentátor Petr Vichnar. 

7.3.2018

Nymburk výrazně navýší počet kontejnerů. Kvůli třídění

Nymburk – Málo kontejnerových hnízd s nádobami na tříděný odpad. Navíc daleko od sebe. To je zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč třídění odpadu není v Nymburce na takové úrovni, jako v některých srovnatelných městech v kraji. To chce vedení města změnit, a proto radní odhlasovali navýšení kontejnerových stání ze současných 49 na 69. Přibude jich tedy rovných 20.

6.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Čtyřlístek Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.3.2018

Hypermarket přepracoval plány na stavbu u nadjezdu

Poděbrady – Obchodní řetězce stále usilují o stavbu hypermarketů v lázeňském městě. Novinkou je přepracovaný plán týkající se lokality u nadjezdu, kde chce svůj obchod už několik měsíců stavět řetězec Kaufland. 

5.3.2018

OBRAZEM: Bruslaři obsadili Velké Valy. Poprvé a naposled

Nymburk - Poprvé a zřejmě také naposled si malí hokejisté i větší bruslaři a bruslařky mohli vyzkoušet přírodní led na zamrzlých Velkých Valech v Nymburce. Předpověď mluví jednoznačně o oblevě, a tak bude možná víkendové bruslení vedle silnice letos mimořádným zážitkem.

5.3.2018

Obce opět začaly plánovat Labskou cyklostezku

Nymbursko - Úsek cyklostezky mezi Čelákovicemi a Nymburkem je takovým bolavým místem celé Labské cyklostezky. Ta by měla vést od pramene podél celého Labe až do Německa. Mezi zmíněnými městy však cyklisté stále jezdí po pěšinách.

5.3.2018

Oběti holocaustu připomínají květy

Milovice - Žáci Základní školy T. G. Masaryka se zapojili do mezinárodního projektu Krokusy, jehož cílem je připomenout veřejnosti dětské oběti holocaustu. Ke každému na jaře vykvetlému krokusu v okolí budovy školy položili milovičtí žáci kartičku se jménem a příběhem zemřelého dítěte.

3.3.2018

FOTO: V kině se sešli příznivci akrobatického létání

Nymburk - Příznivce letadel a létání jistě potěšil 2. března komponovaný večer v nymburském kině. Jan Rudzinskyj, špičkový letec a pilot The Flying Bulls Aerobatic Team četl ve foyer přítomnému publiku ze své knihy Na křídlech racků, fotograf David Choděra vyzdobil stěny svými fotografiemi s leteckou tematikou a v sále kina byl na závěr promítnut dokument ze světa leteckých akrobatů s názvem V kokpitu.

3.3.2018

FOTO: Do ateliéru Kuba zavítalo jaro

Kersko - Přestože tomu teploty venku neodpovídají, blíží se jaro. Sérii prvních jarních výstav a programů, které ohlašují blížící se Velikonoce, odstartovali v Ateliéru Kuba v Kersku. Hned o první březnové sobotě ho navštívila Lucie Trešlová se svými květinovými členkami, věnečky, hřebínky či brožemi. Každá žena i holčička, která se v sobotu u Kubů zastavila, zatoužila po nějakém jejím výrobku.

3.3.2018

Nymburk rozdělil granty za osm set tisíc korun

Nymburk – Podpora sportovních reprezentantů města Nymburk v mezinárodních soutěžích, vzdělávání a volnočasové vyžití dětí a mládeže. To jsou hlavní projekty, které se město rozhodlo podpořit formou grantů v letošním prvním kole přidělování peněz z rozpočtu města. Celkem přišlo 68 žádostí o peníze, nedostalo se na 14 z nich. 

2.3.2018

Bobista Šindelář se vrátil z olympiády do Nymburka

Nymburk – Pár dnů po skončení olympiády v jihokorejském Pchjongjangu dorazil na nymburskou radnici její účastník bobista Jan Šindelář. Kromě krasobruslařky Anny Duškové to byla jediná stopa našeho regionu na zimních hrách. Před odletem deklaroval, že by za úspěch považoval umístění do 15. místa, případně zajištění si finálové 4. jízdy, což po třech jízdách předpokládá umístění do 20. místa. To se jen o pár setin vteřiny nepodařilo. Čtyřbob s Janem Šindelářem skončil nakonec na 21. místě. „Těsně po závodě nás to samozřejmě mrzelo. Ale s odstupem času jsem za to rád. Myslím si, že není tak špatné být 21. na olympiádě,“ řekl na radnici při setkání se starostou Pavlem Fojtíkem.

2.3.2018

Havárie odřízla od vody Habeš

Nymburk – Další havárie na vodovodním řadu způsobila suché kohoutky v nymburské čtvrti Habeš. Přerušení dodávek vody je v posledních týdnech a měsících v Nymburce poměrně častým jevem.

2.3.2018

V Lysé začíná jezdit senior taxi

Lysá nad Labem - Od čtvrtka ve městě funguje na zkoušku nová služba pro seniory - takzvané senior taxi. Za pouhých deset korun se mohou starší lidé nechat dovézt k lékaři či do lékárny. 

2.3.2018

Rodina zraněného policisty pomohla malé Žanetce

Městec Králové – Takovou atmosféru na policejní stanici v Městci Králové už dlouho nezažili. Ani příběh, jehož vyvrcholení se právě tady odehrálo, rozhodně není všední. Má několik hrdinů. 

1.3.2018

Krahujec je zpátky ve volné přírodě

Poděbrady – Dva odlišné ptačí příběhy zažívají v těchto dnech v Záchranné stanici pro zraněné živočichy na Huslíku. V prvním případě jde bohužel o život. Do stanice se dostal zvonohlík zahradní, se kterým se u nás v zimě potkáme vzácněji. Zůstávají zde jen malá hejna nebo jednotliví ptáci.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Nymburce

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

1.3.2018

Oprava silnice z Kounic do Bříství začne později

Kounice - Silnice spojující Kounice s Břístvím i hlavní tah z dálnice na Český Brod je už po léta v příšerném stavu. Letos má kraj na její opravy konečně peníze.

28.2.2018

Kostomlaty a Hradištko propojí lávka přes Labe

Kostomlaty nad Labem, Hradištko - Jednání o stavbě lávky pro chodce a cyklisty přes Labe, která by spojila dvě vesnice na protilehlých březích řeky, trvá už dva roky. Středočeský kraj kdysi přislíbil, že projekt zaplatí, když jej obce připraví. Nyní se vše řeší opět od začátku, protože lávka bude muset kvůli budoucí přestavbě zdymadla stát o něco výš proti proudu řeky. O přestavbě plavební komory se bohužel obce dozvěděly teprve nedávno.

28.2.2018

Lesní školka bude i v Poděbradech

Poděbrady – Trend zřizování lesních školek postupuje i na Nymbursku. Nová lesní školka otevře za měsíc v lokalitě Na Hrázi. Jejím provozovatelem bude kolínská společnost Prostor plus.

27.2.2018

Zdravotnice dorazily do školky

Nymburk – O tom, že základy první pomoci se vyplatí nenásilnou formou sdělovat i malým dětem asi nikdo nepochybuje. Proto vedení nymburské Mateřské školky Větrník pozvalo zdravotnice mezi děti do třídy.

27.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Sluníčko Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.2.2018

KRÁTCE: Policie bude měřit v Opočnici i Osečku

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

27.2.2018

Kvůli požáru mrazíren uhynulo v potoce přes 300 kilogramů ryb

Mochov - Rozsáhlý požár mochovských mrazíren nepředstavuje katastrofu jen pro samotnou firmu, ale i pro čelákovické rybáře. Voda znečištěná hasební pěnou a odpadem z požáru natekla kanalizací přímo do potoka Výmola a otrávila více než 300 kilogramů ryb. 

27.2.2018

Cyklostezka u Vesláku se zavře kvůli opravě

Nymburk – Nový povrch cyklostezky, opravy a doplnění laviček a vykácení několika stromů, které budou nahrazeny jinými. To jsou základní parametry opravy cyklostezky, která by měla začít v horizontu několika dnů.

26.2.2018

Chystané projekty: přístaviště i cyklostezka u Mrliny

Nymburk – Přístaviště malých plavidel, generální rekonstrukce Kostelního náměstí, nové řešení teras pod Eliškou v centru města, nebo zásadní změny týkající se jedné z dopravních tepen – Palackého třídy. To jsou projekty, které vedení města chystá pro příští léta. A je jich daleko více. Samozřejmě místní bude eminentně zajímat postup příprav na rekonstrukci hlavního nádraží a prostoru před ním. Stejně jako revitalizace jankovického sídliště či projekt chybějícího venkovního hřiště u Základní školy Tyršova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT