VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

7.10.2017

OBRAZEM: Hasiči cvičili požární útok i za větru

Nymburk - Už čtvrt století pořádají nymburští hasiči soutěž v požárním útoku na hřišti za svým sídlem. Setkávají se tak pravidelně na konci letní sezóny. V pátek se na hřišti sešlo zhruba 60 hasičů. "Akce se zúčastnily směny A,B,C a denní směna plus družstvo poděbradských hasičů a tým drážních hasičů," řekl velitel stanice Roman Zima. 

7.10.2017

Milovice do dražby o Vědecko-technický park zatím nepůjdou

Milovice – Město ustoupilo od původního plánu zúčastnit se prvního kola dražby o nedokončený Vědecko-technický park, jehož megalomanský projekt zkrachoval. Radnice chce počkat, jaká bude poptávka. Vyvolávací cena je totiž 69,5 milionu korun, což je téměř třikrát vyšší částka, než za jakou město pozemky o rozloze přes dvě stě tisíc metrů čtverečních prodalo.

6.10.2017

OBRAZEM: Seniory bavil při prohlídce starosta

Nymburk - Řadu nevšedních aktivit si během tohoto týdne užili nymburští důchodci. Radnice pro ně uspořádala už tradiční týden s názvem Radnice seniorům. Ti si tak mohli užít sportovních zápolení ve Sportcentru, pohovořit se strážníky městské policie o zajímavých případech, zúčastnit se přednášky o ochraně spotřebitelů, zatančit si v Obecním domě při pořadu Čas na čaj, kdy jim zahrála skupina TOX. V neposlední řadě si také mohli vyrazit na procházku, a to s odborným výkladem starosty Pavla Fojtíka. Ten připomněl historii města a jednotlivých domů a náměstí zejména v období renesance. 

6.10.2017

Kvůli popadaným stromům vyjeli hasiči desetkrát

Nymbursko – Silný vítr zasáhl ve čtvrtek odpoledne a večer také nymburský region. I když oproti jiným oblastem nedorazil živel v takové síle a nenapáchal žádné větší materiální škody.

6.10.2017

K ochutnání budou řepánky i pučálka

Lysá nad Labem – Trojici výstav mají možnost zhlédnout návštěvníci lyského výstaviště do neděle.

5.10.2017

Nový cyklomost by mohl stát do roku 2021

Nymburk – Doslova bouři reakcí vyvolala informace o tom, že starosta Nymburka Pavel Fojtík navrhl strhnout současnou lávku pro pěší a na jejím místě vybudovat širší, hezčí a bezpečnější most určený cyklistům, bruslařům i chodcům. 

5.10.2017

Studentky zdrávky si zkouší volit nanečisto

Nymburk /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Studentské volby jsou předzvěstí každých velkých voleb už řadu let. Připojují se k nim desítky středních škol. Na Nymbursku si je poprvé vyzkoušeli před lety gymnazisté. Letos se konají na dvou poděbradských středních školách – hotelové a zemědělské. A také na Střední zdravotnické škole v Nymburce, kam jsme zavítali.

4.10.2017

Na krajském Gastrofestivalu bude vařit i hejtmanka. S muzikantem z Lucie

Lysá nad Labem – Pestrá nabídka dobrého jídla, pití i delikates opravdu bude stát za návštěvu. To slibují organizátoři tradičního krajem pořádaného Gastrofesivalu, který se na výstavišti v Lysé nad Labem koná 6. a 7. října. Začíná v pátek od 10. hodiny, kdy akci zahájí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Osobně nebude chybět ani v sobotu – přičemž program ji nepřipomíná jen jako oficiálního hosta, jehož přítomnost zvyšuje lesk chystané akce, nebo ochutnávače chválícího dovednosti jiných. Po oba dny bude patřit mezi aktivní účastníky.

4.10.2017

Místo lávky možná postaví v Nymburce most pro cyklisty

Nymburk – V návaznosti na schválení výstavby nové části cyklostezky mezi Nymburkem a Čelákovicemi chce starosta Pavel Fojtík vybudovat právě v Nymburce nový most pro cyklisty přes Labe. V místech, kde se nyní nachází lávka pro pěší, tedy mezi parkovištěm vedle kamenného mostu a prostorem před restaurací Žofín.

3.10.2017

OBRAZEM: Senioři v Nymburce rovnali těla

Nymburk - Jóga byla jednou z aktivit, které pro seniory připravila nymburská radnice ve Sportcentru v rámci akce Radnice seniorům k jejich významnému dni. Několik desítek seniorů se sešlo už ráno ke zdravotně pohybovému cvičení s lékařem. Poté pokračovali s cvičitelkou v józe, která jim pomohla narovnat těla. „Překvapilo mne i pana doktora, že byl o cvičení takový zájem. Mnozí se ptali, proč není takové cvičení častěji,“ řekla ředitelka Sportcentra Monika Bezděková.

3.10.2017

Ve středu v Nymburském deníku: prvňáci ze ZŠ Václava Havla Poděbrady

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 4. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Václava Havla Poděbrady.

3.10.2017

Do Technické skupiny putuje první milion

Lysá nad Labem – Sedm set tisíc korun na provoz a dalších tři sta tisíc na investice. Tak rozhodli zastupitelé o prvních penězích pro Technickou skupinu, která už se začala starat o pořádek ve městě.

3.10.2017

Festival jídla a pití láká do parku už tuto neděli

Nymburk – Oblíbený komunitní festival jídla a pití se kvapem blíží. Již tuto neděli budou moci zájemci předvést svoje kuchařské umění svým sousedům, rodině, či kolemjdoucím!

3.10.2017

Market na Žižkově zatím zelenou nemá

Poděbrady - Stavba většího obchodu řetězce Billa na poděbradském Žižkově zatím nezačne. Radnice tvrdí, že není dořešen problém s odvodněním okolních lokalit a poukazuje na odborný posudek, který si před časem nechala zpracovat. Investor Radek Farid zase namítá, že posudek se neopírá o relevantní měření.

2.10.2017

Do rezervace se již vracejí i divoké včely

Milovice - S příchodem divokých koní, zubrů a praturů do rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice se k nadšení vědců a překvapení veřejnosti objevila další důležitá skupina živočichů, divoké včely.

2.10.2017

V Poděbradech se otevřelo nové fitcentrum, jedno z největších v kraji

Poděbrady – V neděli zavítali do Jeronýmovy ulice vyznavači pohybu, kvalitního cvičení a zdravého životního stylu. Otvíral se tu totiž nový Fitclub EVO, a to si nenechala ujít ani známá cvičitelka Hanka Kynychová nebo Miss ČR Aneta Vignerová.

2.10.2017

Řidiče čekají objížďky, zavřou se dva přejezdy

Nymburk – Objízdné trasy pro řidiče osobních aut i cestující autobusy. To čeká v příštích dnech ty, kteří budou mířit z Nymburka směrem na Dvory a později na Kamenné Zboží. Silnice uzavřou opravy dvou železničních přejezdů na hlavní trati mezi Lysou nad Labem a Kolínem.

30.9.2017

Kamenná svatba rovná se pětašedesát let společného života

Hradištko /FOTOGALERIE/ – Pětašedesát úctyhodných let spolu prožili Jiřina Hlavičková a František Hlavička, a to je nepochybně důvod k velké oslavě. Prostory Obecního úřadu Hradištko určitě nezažívají kamennou svatbu několikrát do roka, ale tentokrát se tu odehrála a byli to manželé Hlavičkovi, kdo při ní symbolicky obnovil manželský slib.

30.9.2017

Na zámku v Křinci se uskutečnil první ročník retro festivalu Na Rohu

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Mimořádný retro festival probíhal v areálu křineckého zámku. Organizátorka Vendula Burger ho nazvala Na Rohu, tedy místě, kde se lidé potkají, aby společně oživili historickou paměť zcela mimořádného místa.

30.9.2017

Dráhy chtějí stavět v Poděbradech další nadjezd

Poděbrady – Bude mít lázeňské město dva železniční nadjezdy jen pár set metrů od sebe? Tak to vidí do budoucna Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která vznesla na radnici dotaz, zda by se stavbou nadjezdu spojujícího Jiráskovu a Revoluční ulici souhlasila.

29.9.2017

KRÁTCE: Nymburk rozdal dotace

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.9.2017

Zálabáci nevzdávají boj se zinkovnou AZOS

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Další z demonstrací proti zinkovně AZOS se konala na nymburském náměstí Přemyslovců. Zúčastnila se jí více než stovka Nymburáků včetně vedení města.

28.9.2017

V Městci si autenticky připomenou válečné boje

Městec Králové – Vojensko historický den pořádá město spolu s Klubem vojenské historie Veteranen Budčeves v sobotu 30. září od 9 hodin v areálu starého hřiště za školou.

28.9.2017

Pátečtí rodiče mají o školáky postaráno

Pátek - Na to, jak usnadnit život pracujícím rodičům dětí z prvního stupně, přišli v Pátku u Poděbrad. Založili Dětský klub, který se o děti stará od půl sedmé ráno až do půl sedmé do večera. Navíc nabízí o letních prázdninách i příměstské tábory. 

27.9.2017

Kostel svatého Jiljí zaujal i Hrabala

Nymburk - Spolu se středověkými hradbami vytváří kostel sv. Jiljí v Nymburce typickou kulisu královského města. S gotickou grácií vzpíná svoji štíhlou věž k nebi a jeho zdi z červených cihel s prvky z bílého pískovce pamatují celou historii Nymburka. „Víme, že presbytář, nejstarší část kostela, byl vybudovaný jen pět let po založení města, tedy v roce 1280, a příštích šedesát let sloužil jako kostel,“ připomněl historik a starosta města Pavel Fojtík.

27.9.2017

Kostelní Lhota patří v Evropě k nejkrásnějším

Kostelní Lhota – „Je to úspěch, který se nebude jen tak opakovat. Mně osobně se už víc v životě nemůže podařit,“ usmívá se starosta Kostelní Lhoty Tomáš Drobný. Ten dokázal spolu se zastupiteli a hlavně se všemi obyvateli dotáhnout dlouholeté úsilí obce o vytvoření příjemného životního prostředí až k mimořádnému a jedinečnému evropskému úspěchu.

26.9.2017

Ve středu v Nymburském deníku: prvňáci ze ZŠ Tyršova Nymburk a ZŠ Kovanice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Tyršova Nymburk a ZŠ Kovanice. Už ve středu v Nymburském deníku.

26.9.2017

KRÁTCE: Starosta provede radnicí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

26.9.2017

Lysá chce obnovit jednání o domově seniorů

Lysá nad Labem – Po neúspěšných pokusech minulého vedení města o stavbu nového domova pro seniory dostal starosta Karel Otava od zastupitelů za úkol písemně požádat Středočeský kraj o opětovné zahájení procesů, vedoucích k výstavbě domova.

25.9.2017

Hořátev si poradila s nevyužitým teplovodem

Hořátev – Na papíře vypadal projekt bioplynové stanice velmi dobře. Firma Talpa chtěla vybudovat v blízkosti obce bioplynovou stanici a elektřinu dodávat do sítě vysokého napětí. Pro odpadní teplo, které vznikalo při její výrobě, neměla využití a nabídla je obci. Pro ni to měl být zdroj tepla pro vytápění obecních objektů, obecního úřadu, hasičské zbrojnice, školy a školky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT