VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

21.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Litol, Hradištko, Kostomlaty a Přerov

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 22. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Litol, Hradištko, Kostomlaty a Přerov nad Labem.

21.11.2017

Knihovnice získala cenu Středočeský Kramerius

Kostomlaty nad Labem – Na 6. ročníku slavnostního vyhlášení soutěže Středočeský Kramerius byla mezi pěti oceněnými také Libuše Břeňová, která zde zastupovala Klub Kamarád, spravující obecní knihovnu v Kostomlatech nad Labem.

20.11.2017

Desítky tisíc se válely u dálnice. Našly je turistky

Starý Vestec – Turisté z Nymburka a Sadské toho už procestovali hodně. Ale takový nález, jako před pár dny, ještě neobjevili. V příkopu u dálnice ležely hadrové pytlíky plné mincí. Byly v nich desítky tisíc korun.

19.11.2017

OBRAZEM: Lyské výstaviště přivítalo chovatele

Lysá nad Labem - Zatímco v jedné z výstavních hal stříhali ušima pestrobarevní ušáci, jinde se rozléhaly hlasy kachen. A ještě jinde se čepýřili holubi. Přítomnost těchto zvířat na výstavišti znamenala jediné. Opět se konala tradiční výstava Chovatel. Kromě klasické drůbeže a holubů byly také k vidění andulky, morčata, či třeba křepelky.

17.11.2017

Rozsvícení stromu bude letos v neděli

Nymburk – Změna oproti předchozím letům se chystá v rámci rozsvěcení Vánočního stromu. Zatímco v předchozích letech se konalo už na začátku prvního adventního víkendu, letos se posouvá až na neděli (3. prosince).

17.11.2017

Hřiště u Labe je téměř hotové. Otevře příští týden

Poděbrady - Skluzavka, prolézačky, sítě, ale i malovací tabule z vodovzdorné překližky. To všechno jsou prvky, které se objeví na novém dětském hřišti u Labe.

16.11.2017

Zemřel hrabě Antonín Bořek – Dohalský. Žil v Lysé

Lysá nad Labem – V neděli 12. listopadu zemřel v Lysé nad Labem Antonín Bořek-Dohalský, potomek dvou významných šlechtických rodů – Bořek-Dohalských a Thurn-Taxisů. Velkou část života strávil v zahradním domku na zámku v Lysé.

16.11.2017

Nymburk k výročí okupace uspořádá happening

Nymburk – Hned několik kulatých výročí historických událostí si připomene celý národ v příštím roce. Nymburská radnice už sestavila plán oslav a exkluzivně jej poskytla Nymburskému deníku.

15.11.2017

KRÁTCE: Radnice vyzvala k zapálení svíčky

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.11.2017

Děti se vrátily do školky o 14 dnů dříve

Nymburk - Děti, které by za normálních okolností už několik měsíců navštěvovaly Mateřskou školku U pejska a kočičky na nymburském sídlišti, se konečně mohou vrátit do svých domovských prostor v ulici Karla Čapka. Rekonstrukce jejich školky skončila o 14 dnů dříve, než se plánovalo, a i když není všechno ještě hotové na 100 procent, už si hrají v upravených třídách.

14.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Křinec, ZŠ Rožďalovice, ZŠ Dymokury

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Křinec, ZŠ Rožďalovice, ZŠ Dymokury.

14.11.2017

Na vánoční úklid mají firmy poslední volné termíny

Nymbursko – Mají-li Vánoce nějakou vadu na kráse, je to předvánoční úklid. Může to sice vyřešit úklidová firma, většina z nich je ale v posledních týdnech zahrnuta objednávkami. Některé už mají dokonce kalendář až do svátků zaplněný.

13.11.2017

Poděbradská alej bojuje o výhru, pomoci lze hlasováním

Poděbrady – Začalo hlasování veřejnosti v soutěži o Alej roku. Mezi 62 přihlášenými stromořadími je i ta poděbradská.

13.11.2017

Problémy s pitnou vodou vyřeší studna v Kovoně

Lysá nad Labem – Dlouhodobé nadlimitní hodnoty dusičnanů v lyské pitné vodě by mohlo vyřešit připojení artéské studny v areálu Kovony k městskému vodovodu. Radnice se chystá vodní zdroj koupit a postavit na přilehlém pozemku úpravnu vody.

11.11.2017

Hledači pokladů našli náušnice i sekyrku

Libice nad Cidlinou - Před několika dny se na akropoli libického slavníkovského hradiska objevili hledači pokladů. Už poosmé se tady pod dohledem odborníků z Archeologického ústavu Akademie věd uskutečnil netradiční archeologický výzkum.

10.11.2017

Cenu vévody z Edinburghu získali studenti z Poděbrad

Poděbrady – Prestižní zlatá ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) převzali z rukou Prince Edwarda v budově Senátu České republiky také čtyři mladí lidé z Poděbrad. 

10.11.2017

Milan Pour prý zvládne funkce starosty Milovic i poslance

Milovice – Starosta Milan Pour si poté, co se jako náhradník za hejtmanku dostal do poslanecké sněmovny, vzal týden času na rozmyšlenou. Chtěl se rozhodnout, zda bude schopen skloubit pozici starosty Milovic s prací v poslanecké sněmovně. V pátek oznámil své rozhodnutí. Zvládne prý obě funkce.

10.11.2017

Policie kontroluje, zda jsou chodci reflexní

Nymbursko - Sražená běžkyně za ranní tmy mezi obcemi Straky a Krchleby. Další střety s chodci na území kraje i celé republiky. Listopad bývá podobných nepříjemných, a často i tragických událostí, plný. I proto letos přistoupili policisté k mimořádné akci, kdy za časného rána, nebo večerní tmy kontrolují chodce, zda jsou vybaveni povinnými reflexními prvky.

10.11.2017

Voda nepoteče, restaurace ale většinou nezavřou

Nymburk /INFOGRAFIKA/ – Suchá neděle čeká Nymburk už za dva dny. 

9.11.2017

V AZOSu hořela trafostanice, Nymburk a okolí byly chvíli bez proudu

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Několik blikajících hasičských aut a výjezdový vůz energetiků. Tak to ve čtvrtek chvíli po šesté večer vypadalo v areálu firmy AZOS na nymburském Zálabí. Důvodem přítomnosti zasahujících jednotek byl zkrat v trafostanici v jedné z budov v areálu.

9.11.2017

Nové chodníky s dlažbou proměňují hřbitov

Nymburk - Zásadní proměnou prochází v těchto týdnech v Nymburce nejen Lipová ulice vedoucí ke hřbitovu, ale i samotný hřbitov. Hlavní dosud nezpevněné cesty mezi hroby přeměňují zaměstnanci technických služeb v úhledné a decentní chodníčky ze zámkové dlažby. Ve čtvrtek jsme je zastihli při betonování jednoho z nich. 

9.11.2017

KRÁTCE: Opravy vodovodu omezí provoz na Zálabí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.11.2017

Poděbrady zveřejnily čísla o bezdomovcích

Poděbrady - Také lázeňské město má „své“ bezdomovce. Údaje o nich zveřejnil velitel městské policie Miloš Dlabal a jako první je přinesly FB stránky Město Poděbrady.

9.11.2017

Pacienti nemocnice chválí sestry, ale kritizují stravu

Nymburk – Kritika jídla v porodnici a naopak chvála přístupu sester a lékařů k pacientům. To jsou dva poznatky, vyplývající z dotazníkového průzkumu, který mezi pacienty provedla nymburská nemocnice.

8.11.2017

Juventa získala cenu v soutěži o Stavbu roku

Milovice – Největší základní škola v republice, milovická Juventa, se dočkala ocenění v rámci soutěže Středočeská stavba roku. Získala zvláštní cenu poroty za dlouhodobou koncepci rozvoje.

8.11.2017

OBRAZEM: Nové javory už zdobí náměstí

Nymburk - Poté, co v pondělí zaměstnanci technických služeb zlikvidovali na nymburském náměstí Přemyslovců jehličnany a keře zasazené ještě za dob normalizace, ve středu dopoledne je nahradily tři javory. Podle vedení radnice se jedná o zkulturnění centra města. 

8.11.2017

Poděbrady chtějí vzpomínat oděné v národních barvách

Poděbrady – Sté výročí založení republiky si v Poděbradech chtějí připomenout ve velkém.

7.11.2017

Nymburk hledá Vánoční strom

Nymburk – Zatím stále není jasné, jaký strom za necelý měsíc začne po dobu adventu zdobit náměstí Přemyslovců v Nymburce. Radnice vyzývá místní i přespolní k podání nabídek.

7.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Sadská

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 8. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sadská.

7.11.2017

KRÁTCE: Adventní sbírka pomůže policistovi

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT