Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

4.10.2017

Na krajském Gastrofestivalu bude vařit i hejtmanka. S muzikantem z Lucie

Lysá nad Labem – Pestrá nabídka dobrého jídla, pití i delikates opravdu bude stát za návštěvu. To slibují organizátoři tradičního krajem pořádaného Gastrofesivalu, který se na výstavišti v Lysé nad Labem koná 6. a 7. října. Začíná v pátek od 10. hodiny, kdy akci zahájí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Osobně nebude chybět ani v sobotu – přičemž program ji nepřipomíná jen jako oficiálního hosta, jehož přítomnost zvyšuje lesk chystané akce, nebo ochutnávače chválícího dovednosti jiných. Po oba dny bude patřit mezi aktivní účastníky.

4.10.2017

Místo lávky možná postaví v Nymburce most pro cyklisty

Nymburk – V návaznosti na schválení výstavby nové části cyklostezky mezi Nymburkem a Čelákovicemi chce starosta Pavel Fojtík vybudovat právě v Nymburce nový most pro cyklisty přes Labe. V místech, kde se nyní nachází lávka pro pěší, tedy mezi parkovištěm vedle kamenného mostu a prostorem před restaurací Žofín.

3.10.2017

OBRAZEM: Senioři v Nymburce rovnali těla

Nymburk - Jóga byla jednou z aktivit, které pro seniory připravila nymburská radnice ve Sportcentru v rámci akce Radnice seniorům k jejich významnému dni. Několik desítek seniorů se sešlo už ráno ke zdravotně pohybovému cvičení s lékařem. Poté pokračovali s cvičitelkou v józe, která jim pomohla narovnat těla. „Překvapilo mne i pana doktora, že byl o cvičení takový zájem. Mnozí se ptali, proč není takové cvičení častěji,“ řekla ředitelka Sportcentra Monika Bezděková.

3.10.2017

Ve středu v Nymburském deníku: prvňáci ze ZŠ Václava Havla Poděbrady

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 4. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Václava Havla Poděbrady.

3.10.2017

Do Technické skupiny putuje první milion

Lysá nad Labem – Sedm set tisíc korun na provoz a dalších tři sta tisíc na investice. Tak rozhodli zastupitelé o prvních penězích pro Technickou skupinu, která už se začala starat o pořádek ve městě.

3.10.2017

Festival jídla a pití láká do parku už tuto neděli

Nymburk – Oblíbený komunitní festival jídla a pití se kvapem blíží. Již tuto neděli budou moci zájemci předvést svoje kuchařské umění svým sousedům, rodině, či kolemjdoucím!

3.10.2017

Market na Žižkově zatím zelenou nemá

Poděbrady - Stavba většího obchodu řetězce Billa na poděbradském Žižkově zatím nezačne. Radnice tvrdí, že není dořešen problém s odvodněním okolních lokalit a poukazuje na odborný posudek, který si před časem nechala zpracovat. Investor Radek Farid zase namítá, že posudek se neopírá o relevantní měření.

2.10.2017

Do rezervace se již vracejí i divoké včely

Milovice - S příchodem divokých koní, zubrů a praturů do rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice se k nadšení vědců a překvapení veřejnosti objevila další důležitá skupina živočichů, divoké včely.

2.10.2017

V Poděbradech se otevřelo nové fitcentrum, jedno z největších v kraji

Poděbrady – V neděli zavítali do Jeronýmovy ulice vyznavači pohybu, kvalitního cvičení a zdravého životního stylu. Otvíral se tu totiž nový Fitclub EVO, a to si nenechala ujít ani známá cvičitelka Hanka Kynychová nebo Miss ČR Aneta Vignerová.

2.10.2017

Řidiče čekají objížďky, zavřou se dva přejezdy

Nymburk – Objízdné trasy pro řidiče osobních aut i cestující autobusy. To čeká v příštích dnech ty, kteří budou mířit z Nymburka směrem na Dvory a později na Kamenné Zboží. Silnice uzavřou opravy dvou železničních přejezdů na hlavní trati mezi Lysou nad Labem a Kolínem.

30.9.2017

Kamenná svatba rovná se pětašedesát let společného života

Hradištko /FOTOGALERIE/ – Pětašedesát úctyhodných let spolu prožili Jiřina Hlavičková a František Hlavička, a to je nepochybně důvod k velké oslavě. Prostory Obecního úřadu Hradištko určitě nezažívají kamennou svatbu několikrát do roka, ale tentokrát se tu odehrála a byli to manželé Hlavičkovi, kdo při ní symbolicky obnovil manželský slib.

30.9.2017

Na zámku v Křinci se uskutečnil první ročník retro festivalu Na Rohu

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Mimořádný retro festival probíhal v areálu křineckého zámku. Organizátorka Vendula Burger ho nazvala Na Rohu, tedy místě, kde se lidé potkají, aby společně oživili historickou paměť zcela mimořádného místa.

30.9.2017

Dráhy chtějí stavět v Poděbradech další nadjezd

Poděbrady – Bude mít lázeňské město dva železniční nadjezdy jen pár set metrů od sebe? Tak to vidí do budoucna Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která vznesla na radnici dotaz, zda by se stavbou nadjezdu spojujícího Jiráskovu a Revoluční ulici souhlasila.

29.9.2017

KRÁTCE: Nymburk rozdal dotace

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.9.2017

Zálabáci nevzdávají boj se zinkovnou AZOS

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Další z demonstrací proti zinkovně AZOS se konala na nymburském náměstí Přemyslovců. Zúčastnila se jí více než stovka Nymburáků včetně vedení města.

28.9.2017

V Městci si autenticky připomenou válečné boje

Městec Králové – Vojensko historický den pořádá město spolu s Klubem vojenské historie Veteranen Budčeves v sobotu 30. září od 9 hodin v areálu starého hřiště za školou.

28.9.2017

Pátečtí rodiče mají o školáky postaráno

Pátek - Na to, jak usnadnit život pracujícím rodičům dětí z prvního stupně, přišli v Pátku u Poděbrad. Založili Dětský klub, který se o děti stará od půl sedmé ráno až do půl sedmé do večera. Navíc nabízí o letních prázdninách i příměstské tábory. 

27.9.2017

Kostel svatého Jiljí zaujal i Hrabala

Nymburk - Spolu se středověkými hradbami vytváří kostel sv. Jiljí v Nymburce typickou kulisu královského města. S gotickou grácií vzpíná svoji štíhlou věž k nebi a jeho zdi z červených cihel s prvky z bílého pískovce pamatují celou historii Nymburka. „Víme, že presbytář, nejstarší část kostela, byl vybudovaný jen pět let po založení města, tedy v roce 1280, a příštích šedesát let sloužil jako kostel,“ připomněl historik a starosta města Pavel Fojtík.

27.9.2017

Kostelní Lhota patří v Evropě k nejkrásnějším

Kostelní Lhota – „Je to úspěch, který se nebude jen tak opakovat. Mně osobně se už víc v životě nemůže podařit,“ usmívá se starosta Kostelní Lhoty Tomáš Drobný. Ten dokázal spolu se zastupiteli a hlavně se všemi obyvateli dotáhnout dlouholeté úsilí obce o vytvoření příjemného životního prostředí až k mimořádnému a jedinečnému evropskému úspěchu.

26.9.2017

Ve středu v Nymburském deníku: prvňáci ze ZŠ Tyršova Nymburk a ZŠ Kovanice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Tyršova Nymburk a ZŠ Kovanice. Už ve středu v Nymburském deníku.

26.9.2017

KRÁTCE: Starosta provede radnicí

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

26.9.2017

Lysá chce obnovit jednání o domově seniorů

Lysá nad Labem – Po neúspěšných pokusech minulého vedení města o stavbu nového domova pro seniory dostal starosta Karel Otava od zastupitelů za úkol písemně požádat Středočeský kraj o opětovné zahájení procesů, vedoucích k výstavbě domova.

25.9.2017

Hořátev si poradila s nevyužitým teplovodem

Hořátev – Na papíře vypadal projekt bioplynové stanice velmi dobře. Firma Talpa chtěla vybudovat v blízkosti obce bioplynovou stanici a elektřinu dodávat do sítě vysokého napětí. Pro odpadní teplo, které vznikalo při její výrobě, neměla využití a nabídla je obci. Pro ni to měl být zdroj tepla pro vytápění obecních objektů, obecního úřadu, hasičské zbrojnice, školy a školky.

24.9.2017

Knihy se budou od zimy půjčovat i na sídlišti

Nymburk /ANKETA/ – Dobrá zpráva! Čtenáři ze sídliště, využívající služeb městské knihovny, už brzy nebudou muset do centra města. Novou pobočku totiž bude mít knihovna přímo na sídlišti v budově polikliniky na Okružní ulici.

23.9.2017

Nymburské pivní speciály uspěly v Žatci

Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály. 

23.9.2017

Nové školní hřiště otevřel i mistr světa

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - „Jsme rádi, že můžeme otevřít v našem městě další hřiště odpovídající potřebám 21. století.“ To jsou slova starosty Ladislava Langra na slavnostním otevření sportovního hřiště u Základní školy TGM na poděbradském Žižkově. To se konalo ve čtvrtek dopoledne.

22.9.2017

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

22.9.2017

KRÁTCE: Děti budou pouštět draky

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

22.9.2017

Kraj ještě nevybral zhotovitele nadjezdu

Lysá nad Labem – Původně měl být nadjezd nad železnicí v Lysé nad Labem uzavřen už letos na jaře. Akce se nejdříve zdržela kvůli administrativě, nyní se čeká na nabídky firem, které se budou o stavbu za čtvrt miliardy korun ucházet.

21.9.2017

Pivovar chystá várku z vlastního chmele a cyklozavírák

Nymburk – Postřižinský pivovar hýří aktivitou i na konci letní sezony. Získal významná ocenění na vysoce ceněné degustaci odborníků na Dočesné v Žatci. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení