VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

9.2.2018

Nymburk klesá v hlasování o Rákosníčkovo hřiště

Nymburk – Propad ze čtvrtého na šesté místo. Taková je aktuální situace Nymburka v hlasování řetězce Lidl o postavení nového dětského hřiště. Přitom od medailových příček, které stavbu zajišťují, nedělí naše město žádná velká propast.

9.2.2018

Silnice k nádraží je neprůjezdná

Nymburk - Havárie na kanalizačním řadu. To je důvod aktuální uzavírky části Palackého třídy. Konkrétně se jedná o překop celé silnice před Dělnickým domem nedaleko hlavního nádraží.

8.2.2018

OBRAZEM: Prohnilou vrbu odstranili z Malých Valů. Hrozila pádem

Nymburk – Ve čtvrtek dopoledne byla uzavřena část malých Valů. Silnici obsadil ukotvený nákladní vůz s plošinou, ze které zaměstnanci technických služeb odstranili mohutnou vrbu rostoucí těsně vedle koryta říčky.

8.2.2018

Senátor Czernin žaluje poslance Roznera v kauze výroků o táboře v Letech

Nymburk - „Můj dědeček v německém kriminále byl. A když to po válce někteří popírali, bylo to urážlivé pro celou rodinu. Zločiny nelze zlehčovat.“ Těmito slovy doprovodil senátor z Dymokur Tomáš Czernin (TOP 09) podání trestního oznámení na poslance Miloslava Roznera (SPD). Ten se na uzavřeném sjezdu strany dopustil výroku, který je terčem kritiky řady lidí, ale i organizací.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Lysé nad Labem

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

8.2.2018

Ordinace na vesnicích zavírají

Nymbursko – Ordinace praktických lékařů na vesnicích v poslední době zanikají, služby se přesouvají do větších měst. Provoz na vsi se nevyplatí.

8.2.2018

Hálkovo divadlo dostane nová portálová okna

Nymburk – Před a za Hálkovým divadlem začne růst lešení. Vyměněna budou velká portálová okna do silnice a do dvora.

7.2.2018

Poděbradský most zakryjí zespoda sítě proti holubům

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Řada mostů v našem regionu je ve špatném stavu a čekají je opravy. A jak je na tom jeden z nejfrekventovanějších mostů přes Labe na Nymbursku, ten poděbradský? Vzhledem k jeho mládí jej zřejmě nečekají zásadnější úpravy. Nicméně jedna je právě nyní aktuální. 

6.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ U Pejska a kočičky Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.2.2018

Číslice z hodin na Staroměstskou radnici se zlatí ve Zbožíčku

Zbožíčko /FOTOGALERIE/ – Asi jen málokdo nezaznamenal, že v současné době je prováděna zásadní rekonstrukce pražského orloje, který momentálně chybí na Staroměstské radnici. Ovšem nejen orloj je momentálně opravován. V rámci rekonstrukce celé budovy nejsou na svém místě ani hodiny, které jsou jinak umístěny pod ochozem radnice. 

6.2.2018

Vážná nemoc zasáhla malého Míšu už podruhé. Rodině pomáhá Dobrý anděl

Milovice - Paní Petra vychovává s manželem Honzou Kubu (10), Míšu (8) a Marečka (3). Je to již dva a půl roku, co se jim obrátil život vzhůru nohama. Prostřednímu synovi Míšovi lékaři diagnostikovali vzácné onkologické onemocnění – histiocytózu z Langerhansových buněk. Tyto buňky jsou součástí imunitního systému. 

5.2.2018

Když voda řádí ve stylu „hrnečku, vař“, zabrání škodám poldr

Nymbursko – Název vodního díla zní tak trochu krčínovsky: Nepokoj. Nejedná se však o rybník z éry rožmberského regenta Jakuba Krčína z Jelčan, který je až do dnešních dob známý jako dovedný autor návrhů hrází a stok (a v nezvyklých názvech svých děl si přímo liboval). Jde o stavbu ryze současnou – či ještě předněji: budoucí. Nepokoj je název poldru, s jehož vybudováním nedaleko Rožďalovic a Křince na Nymbursku vyslovili v pondělí souhlas středočeští radní. Má sloužit k zachycení velké vody.

5.2.2018

Nemocnice zakázaly kvůli chřipce návštěvy

Nymbursko - V pondělí zakázala návštěvy nemocnice v Městci Králové a nymburská nemocnice k tomuto opatření přikročila už dokonce minulý týden. Podle nejnovějších informací z krajské hygienické stanice sice v regionu přibývá lidí nemocných chřipkou, nicméně stav epidemie zatím nenastal. 

4.2.2018

OBRAZEM: Gymnazisté z Nymburka připravili boží ples ve stylu starého Říma

Kolín - Hegemonii kolínských středních škol narušili první únorovou sobotu v Městském společenském domě v Kolíně studenti sousedního nymburského gymnázia, konkrétně třídy oktáva 8OB.

4.2.2018

Stavba zařízení pro seniory budí rozpaky

Nové Zámky - V malé vesničce Nové Zámky spadající pod obec Křinec zamýšlí firma AZ Elektrostav vybudovat senior klub, tedy ubytovací zařízení pro seniory a imobilní osoby. Tento záměr existuje zatím pouze ve formě návrhů a u části místních obyvatel vyvolává sporné odezvy.

3.2.2018

Pavel Hlaváč z Milovic se může stát Osobností roku

Nymbursko – Osobnost cestovního ruchu za rok 2017. Tak se jmenuje anketa, ve které se 11 osobností uchází o prestižní titul. Je mezi nimi i Pavel Hlaváč z Milovic. Tohoto neúnavného organizátora řady akcí, propagátora Turistických informačních center a v neposlední řadě také třeba spolupořadatele oblíbené jarní akce Lodě na Labi nezná v regionu jen málokdo. Vítězem ankety a osobností roku se stane ten, který dostane nejvíce hlasů na odkazu www.icot.cz. Což je odborný portál cestovního ruchu.

3.2.2018

Archeologické muzeum přibližuje zaniklou civilizaci

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 7./ - V Heraklionu jsme zahlédli také několik mešit, které zde byly vystavěny během mnohaleté osmanské nadvlády. Zajímavým místem je bezpochyby chrám sv. Tita, který byl v 19. století naprosto zničen zemětřesením, ale později došlo k jeho obnově. 

3.2.2018

V Milovicích chce postavit supermarket Lidl i Billa

Milovice - Dva obchodní řetězce by v Armádní ulici mohly otevřít už koncem roku.

2.2.2018

KRÁTCE: Milovice budou plné stromů

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

2.2.2018

Nymburk má nový grafický jazyk. Jak se vám líbí?

Nymburk /FOTOGALERIE, ANKETA/ – Město už delší dobu usiluje o to, aby mělo navenek i dovnitř ke svým obyvatelům jednu grafickou podobu. Jinými slovy, aby bylo barevně i druhem písma jasné logo města, aby se stejná grafika používala například na plakáty, označení budov, městský zpravodaj, ale třeba i auta technických služeb či městské policie. Jednotná grafika bude také platit pro všechny úřední dokumenty. 

2.2.2018

Nymburk opět bojuje o Rákosníčkovo hřiště

Nymburk – Několikrát scházelo jen málo hlasů, aby Nymburk měl nové dětské hřiště. A zadarmo! Nakonec to nikdy nevyšlo. Nyní však řetězec Lidl vyhlásil nový ročník soutěže o vybudování Rákosníčkova dětského hřiště a Nymburk je opět ve hře.

1.2.2018

KRÁTCE: Prošlé dálniční známky musí z aut zmizet

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Nymburce

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

1.2.2018

Litolské děti pojedou do školy dvacet minut

Lysá nad Labem - Odříznutá od dalších částí Lysé nad Labem zůstane čtvrť Litol rok a půl v době demolice a stavby nového železničního nadjezdu. Místní lidé mají obavy především z dopravy dětí do školek a škol.

31.1.2018

Mladá žena se otrávila v autě u Osečka

Nymbursko – Tolik pátracích akcí ve dvou dnech policisté na Nymbursku dlouho nepamatují. Během pondělí a úterý pátrali v našem regionu celkem po šesti osobách. Případy spolu nesouvisely a odehrály se na různých místech. Pětkrát se pohřešovanou osobu podařilo vypátrat, aniž by byla v ohrožení života. Jednou pátrání bohužel skončilo tragicky.

31.1.2018

KRÁTCE: V Lysé nepoteče voda kvůli opravě vodovodu

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

31.1.2018

OBRAZEM: Prvňáci v Sadské dostali vysvědčení od hejtmanky

Sadská - Málokdo se může pochlubit tím, že své první vysvědčení v životě dostal z rukou hejtmana či hejtmanky. Právě tím se od středy může pyšnit zhruba dvacítka školáků z 1. A ze Základní školy v Sadské. 

31.1.2018

Pohotovost pro dospělé se přesunula do nemocnice

Nymburk – Pohotovost pro dospělé fungovala dlouhá léta v nymburském Obecním domě. Od zítřka ji tam ale pacienti nenajdou. S akutními problémy budou muset do nymburské nemocnice, která bude nově od 1. února lékařskou pohotovost pro dospělé v Nymburce zajišťovat.

30.1.2018

Pátý ročník Zimního jezdeckého poháru otevřelo úvodní kolo v Hradištku

Hradištko - V pořadí již pátý ročník Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace odstartoval v sobotu 27. ledna v Hradištku. Pro jezdce byly připraveny celkem tři bodované seriálové soutěže. Hned ve dvou z nich nenašel přemožitele Petr Vlašic.

30.1.2018

Místo autem budou jezdit lidé z Litole na kole

Lysá nad Labem - Už v dubnu se definitivně uzavře nadjezd přes železnici, spojující městskou část Litol se zbytkem města. Především obyvatelé Litole se oprávněně obávají dopravních komplikací.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT