VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

17.8.2018

Poděbrady mají novou pláž. Stánek s občerstvením vyrostl na hromadě písku

Poděbrady - Výstavba nového stánku Streetfood se uskutečnila během několika dní u cyklostezky na Labském nábřeží. Desítky zvědavců se tak mohly už v sobotu sejít na slavnostním křtu nového kontejnerového bistra v Poděbradech, které leží uprostřed ostrova písku jako středomořská oáza klidu a pohody. Návštěvníky přitom láká nejen na kvalitní jídlo a pití, ale i letní kino.

17.8.2018

Výročí sovětské okupace v Nymburce připomene i písničkář Hutka

Nymburk – Písničkář Jaroslav Hutka, novináři Jindřich Šídlo a Petruška Šustrová, historik Zdeněk Hazdra či senátor Tomáš Czernin. To jsou někteří hosté, kteří v sobotu odpoledne přijedou do Nymburka připomenout jednu z největších tragédií naší novodobé historie.

16.8.2018

Parkoviště i cyklostezka jsou znovu přístupné

Nymburk – Po stržené lávce už není na parkovišti pod Eliškou ani stopy. Firma Strabag dokončila demoliční práce, místo vyčistila a bývalé staveniště převzali zástupci radnice.

15.8.2018

Parní mašina zůstane kvůli suchu doma

Střední Čechy – Protipožární omezení kvůli suchu a horku již meteorologové zmírnili ve středních Čechách i v hlavním městě, přesto si příznivci parních vlaků ještě musí nechat zajít chuť. Vyplývá to ze středeční informace Petra Pošty z centrály Českých drah.

15.8.2018

Cyklověž začne zkušební provoz na konci srpna

Poděbrady – Několik odkladů kvůli dotaci, vysvětlování kvůli bezpečnému fungování, ale už stojí a za dva týdny by měla začít fungovat. Řeč je o cyklověži, tedy proskleném parkovacím místě pro bicykly vedle poděbradského nádraží. „Zkušební provoz by měl začít 30. srpna,“ uvedla Lenka Hotovcová, mluvčí poděbradské radnice. První cyklisté budou moci svá kola bezpečně uložit v 9 hodin ráno.

14.8.2018

Na recepci, za kasou či s telefonem v ruce. Brigád je na Nymbursku dost

Nymbursko – Dva měsíce letního volna většině školou povinných udělá každoročně velkou radost. Odpočinou si, cestují. Ti starší si ale také často chtějí přivydělat. Brigády nejčastěji hledají poblíž nebo přímo v místě svého bydliště. Volných míst pro brigádníky je tradičně v Praze, která je z Nymburska poměrně dobře dostupná. Momentálně ale zájemci o brigády najdou spousty volných míst také přímo na Nymbursku.

13.8.2018

Hradisko patřilo hledačům pokladů

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Už podeváté v posledním desetiletí zavítali do areálu místního slavníkovského hradiska lovci pokladů.

13.8.2018

Dívka se oběsila v přímém přenosu

Nymburk – Tragédie se stala v závěru minulého týdne v jedné obci nedaleko Nymburka. Patnáctiletá dívka se v místě svého bydliště oběsila. Navíc svoji sebevraždu přímo vysílala na internetu. Podle některých informací bylo její smrt možné sledovat na nejrozšířenější sociální síti.

13.8.2018

Mobily na táborech? Záleží na věku dětí i rozhodnutí vedoucích

Nymbursko - Rodiče si chtějí od dětí na chvíli v létě odpočinout a načerpat energii. Využívají k tomu často letní tábory, kam své potomky posílají. Nabitý program plný her, kamarádů nebo třeba sportovních aktivit mladší děti večer často zakončují uslzenými polštáři, protože se jim tolik stýská po rodičích, sourozencích nebo domácích mazlíčcích. Znavení po celém dni by se rodičům nejraději vyplakali na rameni nebo alespoň do telefonu. Otázkou zůstává, zda by jim to spíš nepřitížilo.

11.8.2018

Diktát v přerovském skanzenu diktoval režisér Troška

Přerov nad Labem /FOTOGALERIE/ - Pohádkové prostředí přerovského skanzenu uchvátilo několik stovek návštěvníků, kteří si přišli užít slunnou sobotu.

11.8.2018

Policisté vypátrali seniora v bahně u rybníka

Záhornice /VIDEO/ – Pátrací akce s dobrým koncem. To si mohou připsat na své konto policisté z Nymburska.

9.8.2018

OBRAZEM: Dramatické vytahování lávky fotili i hasiči

Nymburk – Technicky náročné vytahování lávky z Labe zvládli drážní hasiči a specialisté z firmy Strabag na jedničku. V době tahání konstrukce bylo možné celou událost monitorovat a fotit z bezpečnostních důvodů pouze z druhého břehu řeky. Nyní však drážní hasiči zveřejnili vlastní snímky přímo z parkoviště pod Eliškou a ty mnohem emotivněji vypovídají o tom, jak skutečná akce probíhala. Podávají také svědectví o technické vyspělosti organizátorů a v neposlední řadě síle třech hasičských tanků. 

8.8.2018

Nymburská lávka byla na břehu v úterý večer, likvidují se zbytky

Nymburk – Lávka pro pěší zprovozněná v roce 1985 je definitivně minulostí. Její poslední kapitolu napsali specialisté z firmy Strabag a drážní hasiči v uplynulých hodinách. Zhruba 100 metrů dlouhý úsek vytáhli z Labe už v úterý večer a ve středu jej na břehu rozebírali, drtili a odváželi.

7.8.2018

Lávku vytahovaly z labského dna tři tanky

Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Ačkoliv z pohledu místních byl asi nejzajímavějším momentem demolice lávky přes Labe její samotné páteční stržení, šéf celé operace upozorňoval, že to nejtěžší teprve přijde. Měl na mysli vytahování lávky z labského dna, které začalo v úterý ráno, pokračovat bude celý den do večerních hodin a skončit by mělo až ve středu během dne.

7.8.2018

Bagry a stavební dělníci obléhají Sadskou

Sadská /FOTOGALERIE/ – Bagry, rozkopané ulice, stavební materiál a dělníci v montérkách. Tak vypadá léto v Sadské. Město buduje nové chodníky, ulice, parkovací místa, přechody a podobně. Mnoho staveb je již hotových, na některých se pracuje a řadu z nich radnice ještě chystá.

6.8.2018

Pneumokok zabíjí i v našem regionu

Nymbursko – Pneumokok. Při vyslovení tohoto slova se řadě lidí vybaví nemoci s vážnými, někdy i tragickými následky. Jak však ukazují poslední průzkumy, paradoxně se jej 8 z 10 oslovených dospělých lidí nebojí. Jak se nejlépe vyhnout zdravotním problémům s pneumokokem? Zdravotníci radí očkování.

3.8.2018

OBRAZEM: Happening za lávku se konal večer před demolicí

Nymburk – Zhruba dvě desítky přátel kolem Hudebního klubu Mlejn se rozhodly uspořádat smuteční rozloučení s lávkou večer před tím, než byla stržena do řeky.

3.8.2018

Lávka je v Labi! Zrezivělá lana způsobila předčasný pád

Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Bude to znít zřejmě paradoxně, ale z pohledu obyvatel Nymburka byl pád lávky v pražské Tróji loni v zimě skvělou zprávou. Při pohledu na prorezlá lana, která přinesl ukázat zástupce firmy Strabag během bourání nymburské lávky, běhal mráz po zádech. Lávka v Nymburce byla podobně jako ta v Tróji v havarijním stavu. A zřítit se mohla kdykoliv. Nakonec její předčasný pád zhruba hodinu po zahájení bouracích prací mluví jasnou řečí.

2.8.2018

Sadská bojuje proti sinicím ultrazvukem

Sadská – Jezero na kraji městečka Sadská je už dlouhá léta oblíbeným místem ke koupání. Podobně jako další přírodní koupaliště v Čechách se ale i tato pískovna potýká s přemnoženými sinicemi. Radnice zkouší s těmito prastarými organismy bojovat pomocí ultrazvuku.

2.8.2018

Sbírku historických lahví ukáže veřejnosti

Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Po octu, polévkovém koření, ale i po likérech či pivu. Po těchto tekutinách nasbíral na burzách a chozením po půdách a sklepích slušnou řádku mimořádných historických lahví. Řeč je o sběrateli Jiřím Kotlářovi z Městce Králové, který si vybudoval expozici hned vedle vlastní truhlářské dílny.

31.7.2018

Nymburská lávka padne v pátek. Na kamenný most policie chodce nepustí

Nymburk – Den D pro nymburskou lávku bude pátek 3. srpna. To se podle plánu vedení města a firmy Strabag, která bude demolici provádět, zřítí zhruba stometrová část úseku nad vodou právě do řeky.

31.7.2018

Město chystá nový skatepark a hřiště. Hasičárna ožije

Nymburk - Areál Na Hasičárně, jak Nymburáci nazývají hřiště u Labe a zimního stadionu, ožije. Kromě pravidelných závodů v požárním sportu se město chystá zrenovovat skatepark a vybudovat víceúčelové hřiště na volejbal a další sporty.

30.7.2018

Děti umírají při nehodách i v létě. Více než jindy

Nymbursko - Odborníci radí, jak zmírnit nebezpečí úrazu či tragické nehody o prázdninách, kdy se děti chovají jinak, než ve školním roce.

28.7.2018

Koupání na Nymbursku? Často i přes zákaz

Nymbursko - Teploměr ukazuje třicetistupňové teploty od rána až do večera a lidé hledají místa, kde mohou své rozpálené organismy trochu zchladit. Někdo skočí do bazénu na své zahradě, ti ostatní odjíždějí k vodě na veřejná koupaliště nebo někam do přírody.

26.7.2018

Lávku zbourá firma Strabag do několika dnů

Nymburk – Radní na základě výběrového řízení vybrali firmu, která se postará o demolici lávky přes Labe. Ta je od prosince zavřená a odborná analýza nevyloučila, že se může zřítit kdykoliv.

26.7.2018

Bude se konat technopárty znovu u Poděbrad?

Nymbursko - Na sociálních sítích vyplavaly na povrch informace o chystané technopárty. Policie Nymburk obeslala bezmála osmdesát starostů v regionu s informacemi o možném konání. Bude toto setkání technařské komunity opět jako vloni poblíž Osečku?

26.7.2018

Chcete chatu na Nymbursku? Připravte si balík peněz

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Je léto a do chalup se vrátil život. Každý pátek odpoledne jsou silnice narvané k prasknutí, protože lidé prchají z hluku velkoměsta do klidu a za odpočinkem na svou chatu. Češi jsou holt národem chatařů. Své chalupy mají často také na Nymbursku, kde kvůli vodním tokům, klidným zákoutím a blízkosti od hlavního města není o chataře nouze.

24.7.2018

Ze sídliště je staveniště, bude to tak až do září

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Už nějaký čas běží hlavně v nymburských Jankovicích pokládka potrubí horkovodu. Někdy to tady vypadá jako v zákopech, shodují se obyvatelé. To se musí přestát, i když je sídliště rozkopané dokola, od Sadové k Topolové ulici. Lidé mají, aby mohli domů, před vchody do panelových domů, přistavené můstky. Pro Thermoservis je to obří akce za 50 milionů korun.

22.7.2018

OBRAZEM: Kněžice sportovaly pro Žanetku

Kněžice - Druhý Kněžický sportovní den se uskutečnil na zahradě hospody Na Křížovce a na asfaltovém okruhu kolem vesnice. Na dvou trasách se sešlo bezmála na třicet borců, kteří jeli na kolech nebo běželi charitativní závod. Ten podpořil malou Žanetku, která má obrnu.

21.7.2018

Stavební úřad vydal povolení: lávka půjde k zemi

Nymburk – Zásadní dokument, který potvrzuje po 33 letech existence konec lávky přes Labe, vydal místní stavební úřad. Stalo se tak už 11. července a nyní běží patnáctidenní odvolací lhůta. 

20.7.2018

OBRAZEM: Na příměstském táboře hrály děti cirkus

Městec Králové - „Já jsem Shrek a budu mít svého oslíka!“ hlásil hned při příjezdu redaktora na příměstský tábor chlapec se zelenými tykadly. Dopoledne se totiž skupina dětí chystala na svá vlastní cirkusová vystoupení. A tak na zahradě základní školy byli k vidění klauni, slon i akrobatky s obručemi.

20.7.2018

Historický dům se opraví, problémoví nájemníci dostali výpovědi

Nymburk - Na hluk a nepořádek si stěžovali lidé čím dál častěji. Situaci řeší romští koordinátoři.

19.7.2018

Letos se sklízí dříve. Kvůli suchu jsou plodiny menší

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Zavařit meruňkové, rybízové nebo špendlíkové marmelády. Pochutnat si na sladkých jahodách nebo švestkách. Upéct si koláč s malinami. Na to se každoročně těší většina lidí. Letos se dočkají svého oblíbeného ovoce dříve než jindy, ale někde za vyšší cenu. Kvůli suchu dozrává většina plodin rychleji. 

18.7.2018

U knihovny vyroste venkovní čítárna

Nymburk – Nejen školy jsou tradičním místem stavebních prací o prázdninách. Zásadní úpravy v těchto dnech a týdnech provádí dělníci také na Městské knihovně v Nymburce.

18.7.2018

Muž z Milovic poběží ultramaraton pro hospic

Milovice – Běhat a pomáhat. Tak by mohlo znít motto pětačtyřicetiletého Michala Mislera z Milovic. Ten se v brzké době chystá na originální ultramaraton a zároveň tím chce výrazně pomoci hospicu nablízku v Lysé nad Labem.

17.7.2018

Horké počasí má za následek otravy ptáků a úhyn ryb

Nymbursko – Horké letní počasí nesvědčí úplně všem. V živočišné říši na déle trvající teplé počasí doplácí například ryby nebo vodní ptáci.

17.7.2018

V Lysé vily věnce nejen víly

Střední Čechy – Vysloveně květnatou náladu měli na sklonku uplynulého týdne návštěvníci výstaviště v Lysé nad Labem. Uskutečnil se tam již 22. ročník celostátní výstavy s výmluvným názvem Květy, tentokrát inspirovaný inspirovaný érou „květinových dětí“ oslavujících mír a lásku – hippies.

17.7.2018

Poděbradští hlasují o tom, které osobnosti ocenit

Poděbrady – Pracovní skupina zveřejnila seznam 64 lidí, z nichž místní rozhodují hlasováním o tom, kterých 25 osobností bude oceněno.

16.7.2018

Ochrana památek pomáhá vytvářet pocit domova

Střední Čechy – Zanedbávané, opomíjené a nedoceňované. Takové jsou podle slov středočeského radního pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky (ČSSD) mnohé vesnické památky. Upozornit na to, že statky, kapličky ale třeba i „pouhé“ sýpky či malé chaloupky jsou venkovskými popelkami, jejichž půvaby lze nejen směle srovnávat s princeznami, ale také by si zasloužily princeznovské zacházení, chtějí aktuální Dny lidové architektury Středočeského kraje.

16.7.2018

Cestující chodí na vlak podchodem. Části místních se to nelíbí

Čelákovice - Čelákovičtí už nechodí na vlak přes úrovňový přechod, ale od prvního týdne v červenci musí využívat nově vybudovaný podchod vedoucí z výpravní budovy na ostrovní nástupiště. 

15.7.2018

Čerstvá Miss Polabí nazpívala CD ve stylu 60. let

Poděbrady – Nela. Tak prostě se jmenuje CD, které před několika dny ve studiu nazpívala aktuální Miss Polabí Nela Dobiášová.

15.7.2018

OBRAZEM: Barvy léta u Jezera opět vyšperovaly Tři sestry

Poděbrady - Hudební festival Barvy Léta znovu rozvířil stojaté vody areálu poděbradského Jezera. Již sedmnáctý ročník se letos nesl zejména v duchu punku. „Počasí dneska přeje, cítím pozitivní vibrace,“ zhodnotil kladně atmosféru festivalu Tomáš, který sem společně s přáteli dorazil až z Jeseníku. Ne všichni návštěvníci ale byli s připraveným programem spokojeni.

13.7.2018

Lávka by měla jít k zemi v srpnu

Nymburk – Lávka pro pěší přes Labe má před sebou poslední týdny existence. V nejbližších dnech by měl stavební úřad vydat rozhodnutí o její demolici. 

12.7.2018

Restaurátor ve Zbožíčku pozlacuje díly pražského orloje

Zbožíčko /FOTOGALERIE/ – O tom, že pražský orloj je v současné době mimo provoz a jeho díly procházejí opravami, se obecně ví. Co se ale neví, je fakt, že některé jeho součásti jsou právě v této době uloženy v ateliéru restaurátora Ivana Vondráčka ve Zbožíčku kousek za Nymburkem.

12.7.2018

V restauraci hygieničky překvapila úroveň čistoty i skladované suroviny

Středí Čechy – Nepříjemné překvapení může při kontrole přinést i zavedená a oblíbené restaurace, na jejíž provoz si nikdo nestěžuje. To jsou slova ředitelky středočeské hygienické stanice Jarmily Rážové, která se před měsícem potvrdila při plánované kontroly hygieniků v restauraci v Nymburce. O výsledcích nyní krajská hygiena informovala. Kvůli úrovni čistoty dostal provozovatel pokutu – podstatné ovšem podle odboru hygieny výživy a předmětů běžné užívání je, že se situace zlepšila.

12.7.2018

Pivo při sportu? Na kole prý ne, na vodě klidně

Nymbursko /ANKETA/ – V jedné ruce pádlo a v druhé vychlazená plechovka cideru na raftu, točené pivo na cyklovýletě nebo svařené víno na sjezdovce. Češi pijí alkohol obecně rádi a hodně. Také proto se již nějakou dobu diskutuje o tom, v jakých situacích pít smí a nesmí.

12.7.2018

V Městci přes prázdniny opravují školy

Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Opravy škol jsou v čase letních prázdnin na pořadu dne v řadě měst. Budova prvního stupně základní školy v Městci Králové tak dostává novou střešní pokrývku. „Bude jí klasická taška. Práce skončí v průběhu srpna,“ řekl na místě stavbyvedoucí. Akce by měla přijít na zhruba 1,9 milionu korun.

11.7.2018

Ptáčata unikla nožům kombajnu, ekologové jim pomohli

Poděbrady – Začínající žně sebou každoročně bohužel přináší tragédie ze zvířecí říše. Jedné takové se v těchto dnech podařilo zabránit ochráncům přírody ze Záchranné stanice na Huslíku u Poděbrad. Díky jejich zásahu jsou stále naživu ptáčata motáka lužního.

11.7.2018

V nymburské nemocnici nepůjde rentgen ani CT

Nymburk – Vedení nemocnice oznámilo některá opatření, která se dotknou pacientů tento pátek. Na poslední pracovní den tohoto týdne totiž ČEZ naplánoval pravidelnou odstávku dodávek elektřiny, proto některé přístroje, které mají velkou spotřebu, nebudou funkční. Nemocnice zajistí náhradní dodávky elektřiny z vlastních agregátů, právě přístroje s velkou spotřebou však budou mimo provoz.

10.7.2018

Sokolka Markéta Rožová: Teprve až se budou všichni lidé hýbat, tak bude dobře

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Pražské Vršovice zaplnili první týden v červenci sokolové z celé republiky i ze zahraničí, například ze Slovinska, Austrálie nebo Kanady. Na letošním XVI. všesokolském sletu vystoupili i cvičenci jednoty Sokol Poděbrady. "Náš poděbradský Sokol šlape bezvadně," vysvětluje Markéta Rožová, která ve svých osmasedmdesáti letech předcvičuje poděbradskou Věrnou gardu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT