VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

12.11.2018

Učňové z Poděbrad umožnili zvědavcům ochutnat své dovednosti

Poděbrady – Poblahopřát k 70. výroční založení Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady přijela v sobotu na slavnost v Kongresovém centru Lázeňská kolonáda i hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). A neobjevila se tam náhodou. Právě kraj je zřizovatelem učiliště – stejně jako většiny dalších učilišť i středních škol v regionu.

12.11.2018

Čtenáři ze sídliště se dočkají: knihovna otevírá

Nymburk – 26. listopadu v 10 hodin dopoledne. To je termín slavnostního otevření nové pobočky městské knihovny, která bude mít očekávané druhé pracoviště na sídlišti.

11.11.2018

Zámek Loučeň nikdy nespí. Vyčistí lustry a Silvestra oslaví v jednu

Loučeň – Turistická sezóna skončila, hrady a zámky zavřely své brány. Ovšem na zámku Loučeň je to jinak. Tady sezóna nekončí.

11.11.2018

Na poděbradském nádraží má vyrůst další nástupiště

Poděbrady - Tři nástupiště na poděbradském nádraží. To je vize Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která je součástí celkové modernizace trati mezi Kolínem a Babínem. Nepůjde však o vybudování zcela nového nástupiště. Další by se totiž mělo vklínit mezi současné první a druhé nástupiště. Zatím však není jasné, kdy přesně by k zásadním úpravám nádraží mělo dojít. Projekt má časový horizont 10 let bez bližšího časového harmonogramu.

9.11.2018

Oslavy výročí spojili s posvícením a zabijačkou

Odřepsy – Až začátek listopadu si v Odřepsích vyhradili pro konání oslav k příležitosti 100 let české státnosti. Důvod je nasnadě: připomínku založení státu spojili s dalšími bohulibými akcemi, jako jsou posvícení a s ním spojená zabijačka. Slavnost pořádala obec ve spolupráci s místními hasiči, sportovci a myslivci. Společně uctili památku padlých vojáků v 1. světové válce.

9.11.2018

Přívoz zůstává, loď bude jezdit až do dubna

Nymburk – Výletní loď Blanice bude pendlovat mezi zálabským břehem a nástupištěm u parkoviště pod Eliškou až do začátku dubna. Loď má nově plavební řád a jezdit nebude jen v případě špatného počasí. Tedy velkého větru či mrazu.

8.11.2018

Na rakovinu zemře na Nymbursku 250 lidí ročně

Nymbursko - Rakovina. Slovo, při jehož zaznění přejede mráz po zádech asi každému. Nemoc, se kterou se v mnohých případech zatím bojovat nedá a která v řadě případů končí smrtí.

6.11.2018

Stížnost na volby v Milovicích soud zamítl

Milovice – Krajský soud v Praze definitivně zamítl stížnost na možné ovlivnění výsledku voleb v Milovicích. Výsledek místních komunálních voleb platí a na radnici tak velmi pravděpodobně dojde k výměně vedení.

6.11.2018

OBRAZEM: Domácí pochoutky voněly pod vodárenskou věží

Nymburk – Další díl z mimořádně populární série gastro festivalů Restaurant Day se uskutečnil v Nymburce tentokrát pod vodárenskou věží.

6.11.2018

Bez překvapení: starostou Nymburka byl zvolen Tomáš Mach

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Všechno podle plánu. To se dá říci o ustavujícím jednání zastupitelů v Nymburce, které volilo vedení města na příští čtyři roky. Starostou se stal Tomáš Mach, lídr vítězného hnutí Nymburk s klidem (NsK). To také obsadilo posty obou uvolněných místostarostů.

6.11.2018

Výročí republiky slavili i ve školce

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Do oslav stoletého výročí naší republiky se zapojili i v Mateřské škole Na Valech. „Zúčastnili jsme se řady akcí konaných v našem městě, a zároveň jsme při této jedinečné příležitosti uskutečnili také několik vlastních myšlenek k uctění naší stoleté dámy,“ říká Andrea Karlíčková, zástupkyně ředitelky pro zmíněnou školku.

6.11.2018

Začíná přestavba sportovní haly, školy musí na tělocvik jinam

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Největší letošní investiční akce města, přestavba sportovní haly Bios, začíná. Generální proměna bude znamenat mimo jiné novou dvoupodlažní přístavbu, protipovodňová opatření a opravu parkoviště před halou. Projekt by měl městskou kasu přijít na 72 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2018

V Labi u Vesláku našli mrtvou ženu

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V pondělí odpoledne si mladíci všimli podivné v Labi plovoucí věci asi metr od břehu. Jak se ukázalo, nešlo o věc, ale o mrtvé tělo. Jednalo se o tmavovlasou ženu. Na místo dorazili hasiči, policejní potápěč, technik i kriminalisté. Místo kolem břehu zahradili policejními páskami a později při lovení těla i látkovými zábranami.

5.11.2018

OBRAZEM: Drákula se chtěl stát člověkem

Nymburk - Stovky dětí v doprovodu rodičů se zúčastnily populární akce Nymburk plný strašidel. Všichni se zapsali u veselých strašidel v podloubí radnice, kde dostali plánek, kam se všude vydat. Nejbližší stanoviště od náměstí byla za Eliškou a u vodárenské věže. 

5.11.2018

Filmaři natáčí v Poděbradech

Poděbrady – Zatím blíže nespecifikovaný film nebo seriál se chystají filmaři natáčet tento týden v některých částech lázeňského města. To pochopitelně na přechodnou dobu omezí dopravu na některých úsecích silnic.

5.11.2018

Dálnice má mít tři pruhy až do Poděbrad

Nymbursko – Hned několik zpráv z posledních dnů se týká dálnice D11, která je životně důležitým silničním spojením pro stovky lidí z našeho regionu dojíždějících do Prahy, případně Hradce Králové.

3.11.2018

OBRAZEM: Na Světýlkové cestě se letos zabydleli Kamenožrouti

Poděbrady - Po západu dušičkového slunce se kolem poděbradského Domu dětí a mládeže Symfonie už podesáté rozsvítila světýlka. Lemovala cestu s deseti zastaveními, na nichž děti plnily úkoly Kamenožroutů, jako zvedání papírových balvanů, hledání pokladu v písku, vybarvování a kreslení Kamenožrouta, nechyběla ani hra kámen, nůžky, papír. Odměnou jim byly samozřejmě drahokamínky, které v cíli proměnily v odměnu.

3.11.2018

V pondělí zvolí nového starostu

Nymburk – Zatímco Poděbrady, či Lysá mají už zvolena nová vedení a ustavující jednání zastupitelů za sebou, Nymburk to čeká v pondělí.

2.11.2018

V čele obce je potřetí za sebou žena

Libice nad Cidlinou - Podobně jako na jiných místech, tak i v Libici se uskutečnilo ustavující zasedání nově zvoleného obecního zastupitelstva. Zajímavostí je, že do čela se potřetí za sebou postaví žena.

2.11.2018

Exstarostové hledají novou práci. Kam zamíří?

Nymbursko – Politika je povolání nejisté a šéfové samospráv jsou smíření s tím, že o konci jejich hlavní pracovní náplně mohou rozhodnout každé čtyři roky voliči. Ovšem ani vítězství ve volbách a suverénně nejvyšší podpora voličů neznamená, že mají své místo jisté.

2.11.2018

Silničáři jsou na zimu připraveni

Lysá n. L., Milovice – Ačkoliv současné počasí má zatraceně daleko do zimních podmínek, silničáři hlásí, že jsou na případnou změnu připraveni. Alespoň ti, kteří se budou starat o údržbu silnic v Lysé a Milovicích.

1.11.2018

Poděbrady mají nového starostu, v Lysé zůstává Otava

Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Hned ve třech městech se ve středu odpoledne či navečer konala ustavující zastupitelstva, která schválila nová, případně staronová vedení. Zvoleni byli starostové, místostarostové, členové rady a zástupci do nejdůležitějších výborů, kterými jsou finanční a kontrolní.

1.11.2018

Pivovar mění podobu. U silnice vyroste restaurace s ubytováním

Nymburk – Kde je stánek s levným lahvovým pivem? A kde prodejna se suvenýry Postřižinského pivovaru a řadou předmětů připomínajících Bohumila Hrabala? To se v posledních týdnech ptají místní i fanoušci nymburského piva z celé republiky, kteří si právě na tyto služby v posledních desítkách let zvykly. Na místě velkého objektu u silnice nyní nestojí nic.

31.10.2018

Nymburský Legios razie nepostihla

Nymburk, Louny – Desítky zaměstnanců nymburské pobočky firmy Legios Loco vyděsila policejní razie, která se uskutečnila v lounské pobočce minulý týden. Ta stejně jako nymburský závod vyrábí a opravuje železniční vagóny.

31.10.2018

Běžci vzdali hold válečným hrdinům

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Před budovu místního obecního úřadu dorazila v Den vzniku samostatného československého státu běžecká štafeta Vzdáváme hold 1918 – 2018.

31.10.2018

Dušičky lákají na hřbitovy blízké, ale i zloděje

Nymbursko /ANKETA/ – První víkendový nápor na hřbitovech už proběhl ve sváteční dny. Druhý se čeká nastávající víkend. Připravují se na něj správci hřbitovů i policisté.

30.10.2018

Podzimní prázdniny strávily děti mezi zvířaty

Chleby /FOTOGALERIE/ – Jedenáct dětí z Nymburska a Boleslavska strávilo dva dny podzimních prázdnin netradičním způsobem. Přihlásily se na příměstský tábor do zoologické zahrady v Chlebích, kde se staraly o zvířecí kamarády.

30.10.2018

Silný vítr přerušil provoz nymburského přívozu

Nymburk – Teplota na slunci nad 20 stupni, ovšem také silný nárazový vítr. To byla netradiční meteorologická situace v úterý na Nymbursku.

30.10.2018

Masaryk se vrátil do Přední Lhoty

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – V rámci oslav 100. výročí republiky byla v poděbradské městské části Přední Lhota obnovena busta Tomáše Garrigua Masaryka. Sochu odhalil končící starosta města Ladislav Langr společně s jejím autorem Milanem Kuzicou a s bývalým předsedou místního výboru Janem Jirkou.

30.10.2018

Stížnost na volby v Milovicích řeší krajský soud

Milovice – I přes vysoký počet politických stran a hnutí, které se dostaly do milovického zastupitelstva, se podařilo relativně brzy uzavřít dohodu o nové koalici. Ta však teoreticky může přijít vniveč, pokud soud uzná stížnost na regulérnost voleb, kterou podala jedna z místních obyvatelek. Krajský soud má na rozhodnutí 20 dnů. „Jakmile Krajský soud vydá pravomocné rozhodnutí, budeme občany obratem informovat,“ slibují stránky města.

29.10.2018

Nové starosty zvolí v Poděbradech a Sadské ve středu

Poděbrady, Sadská - Středa 31. října je termín, ve kterém vyhlásila konání ustavujícího zastupitelstva některá města na Nymbursku. Noví starostové, radní a zastupitelé by měli být jmenování v Poděbradech a Sadské.

29.10.2018

Nymburk vyhlásil sbírku na pomník Masarykovi

Nymburk – V roce 2020 by se měla busta prvního prezidenta Československa vrátit do parčíku na Palackého třídě k budově bývalé radnice. Součástí záměru vedení města je i vyhlášená sbírka, v rámci níž mohou na pomník přispět libovolnou částkou i Nymburáci.

28.10.2018

V nymburském parku stojí už třetí památná lípa

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Státní svátek si pietním aktem, vzpomínkami a letos i zasazením Stromu svobody připomněli v den výročí také v Nymburce. Nejprve položením věnce a proslovy v Parku hrdinů.

28.10.2018

OBRAZEM: Svátek slavili i ve školách

Nymburk, Dymokury - Oslavy 100. výročí založení Československa se konaly i na Základní škole Letců R. A. F. V Nymburce. Nejviditelnějším počinem bylo zasazení Lípy republiky před budovou školy, kde ruku k dílu přiložili i ředitel školy Jiří Cabrnoch a zástupkyně ředitele Gabriela Vejvodová. K dalším akcím patřila výstava v prostorách školy.

27.10.2018

Starosta Poděbrad Kvíčala: Zvolejme třikrát sláva naší svobodné zemi

Nymbursko –„Konec rakousko – uherské říše!“, „Český stát bude demokratickým“, „Uznání práv Čechoslováků a Jihoslovanů“. Tak vypadaly novinové titulky přesně před sto lety. Nepojednávaly o ničem jiném, než o vzniku samostatného Československého státu.

26.10.2018

Dva starostové a dvě starostky zasadili lípu srdčitou

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Slavnost u příležitosti stoletého výročí vzniku samostatného československého státu se uskutečnila na třech místech v obci.

26.10.2018

Chřipková sezona je tady, varují hygienici

Střední Čechy – Nemocnost je prozatím poměrně nízká, stále není úplně pozdě na očkování proti chřipce. Takové varování zní z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Jinými slovy, chřipková sezona je tady, říkají hygienici.

26.10.2018

Z Nymburska do Hradce rychleji a mimo Velký Osek

Nymbursko – Libická spojka. To je nový termín Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), který by měl v budoucnu přinést zkrácení a zrychlení vlaků z našeho regionu na Hradec Králové.

25.10.2018

Poděbrady prošel historický průvod, oslavy vrcholí

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Čerstvý vítr, chvíli déšť a chvíli slunko. Tak nevyzpytatelně se chovalo počasí při jednom z vrcholů oslav stoletého výročí založení republiky v lázeňském městě.

25.10.2018

Nejlepšími prezidenty byli Masaryk a Havel

Nymbursko – V rámci oslav 100. výročí založení jsme se zeptali na dvě zásadní otázky týkající se naší historie. Oslovené osobnosti měly odpovědět na to, kdo byl nejhorším a nejlepším prezidentem. A také, které období bylo za dobu trvání našeho státu to nejpovedenější a které naopak považují za dobu temna.

24.10.2018

Hasiči vyjeli kvůli vichru třikrát

Nymbursko – Silný vítr se v noci na středu přehnal i Nymburskem. Ve srovnání s dalšími regiony však nebyly škody tak citelné a hasiči nemuseli zasahovat u žádného mimořádného případu.

24.10.2018

Známé tváře se vrátily na poděbradské gymnázium. Jejich jména zvěčnili napořád

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Nejen Miloš Forman a Václav Havel byli významnými absolventy poděbradského Gymnázia Jiřího z Poděbrad. Dalších dvanáct osobností od úterý hrdě připomíná nová deska ve vstupní hale budovy školy. Jejím představením se zástupci školy, její absolventi i současní studenti připojili k poděbradským oslavám vzniku republiky.

24.10.2018

Nutrie jsme v Nymburce nestříleli, říká majitel odchytové firmy

Nymburk – Diskuzi ve městě i na sociálních sítích vyvolala informace o údajném brutálním zásahu firmy objednané radnicí na odchyt nutrií.

23.10.2018

První knihu vydal muž z Lipníku v 72 letech!

Lysá nad Labem - Pavel Pažout, rodák z Lipníka nacházejícího se na pomezí Nymburska a Boleslavska, se minulý týden zařadil mezi české spisovatele. V sedmdesáti dvou letech vydal svou prvotinu s názvem Vzpomínání na terase.

23.10.2018

Vězeň z Jiřic zachránil život muži v parku Mirakulum

Milovice – Třiačtyřicetiletý odsouzený Jaroslav Hluchý při práci v zábavním parku pomohl civilnímu zaměstnanci, kterému se zastavilo srdce.

22.10.2018

Týden oslav zahájili zasazením Lípy republiky

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Hned v pondělí ráno začali studenti i pedagogové Gymnázia Bohumila Hrabala s akcemi, kterými si tento týden budou připomínat kulatá osmičková výročí letošního roku. Na počest toho nejvýznamnějšího, tedy 100 let od založení republiky, dokonce zasadili památný strom a do zídky před něj umístili pamětní desku. To vše za asistence zajímavých hostů, kterými byli muzikant David Koller a mluvčí Občanského fóra z revolučních dob Petr Havlík.

22.10.2018

Nymburské oslavy republiky: vysadí strom, předají vyznamenání

Nymburk – Oslavy 100. výročí založení Československa budou mít v různých městech různou podobu. O sérii akcí, které začínají už od zítřka v Poděbradech, jsme informovali. V Nymburce pojali oslavy trochu jinak a skromněji. Faktem však je, že řadu akcí pořádali ve městě po celý rok v rámci cyklu Nymburské osudové osmičky.

22.10.2018

Divocí koně vracejí do krajiny drobnou zvěř

Milovice - Desítky let myslivci v České republice smutně sledují, jak v krajině dramaticky ubývá drobná zvěř, která byla dříve v přírodě běžná. Kromě zajíců jde především o ptáky zemědělské krajiny, jako jsou koroptve nebo křepelky. Nyní myslivci získali překvapivého spojence. Koroptve pomáhají do krajiny vracet divocí koně a další velcí kopytníci.

20.10.2018

V Sadské bude pokračovat koalice s komunisty

Sadská – Podle očekávání dopadla povolební vyjednávání v třítisícové Sadské. Na svém místě zůstane nejen starosta Milan Dokoupil, ale i dosavadní koalice.

19.10.2018

O přívozu rozhodnou Nymburáci, říká Mach

Nymburk /ANKETA/ – Nymburk asi bude chtít zrušit přívoz. Tato informace ze začátku týdne, která se objevila v některých médiích, vzbudila ve městě poprask.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT