VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

20.5.2018

Alpská příroda a pohádkové zámky Bavorska

Bavorsko /CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 1./ - Začátkem května jsme se s manželkou vydali na pár dní do Bavorska. Naše cesta vedla především po stopách krále Ludvíka II. Bavora. Hlavně po zámcích, na kterých přebýval. Ale úplně prvním naším cílem se stalo velmi známé alpské středisko zimních sportů a vysokohorské turistiky Garnisch-Partenkirchner, zkráceně tedy Ga-Pa. Toto centrum leží pod nejvyšším německým vrcholem Zugspitze (2963 m.). A lze říci, že právě tady začala dlouhá historie skokanských závodů na lyžích - Turné čtyř můstků.

19.5.2018

OBRAZEM: Hrabalovo Kersko oslavilo jubilejní 20. ročník

Kersko – Příjemnou, pohodovou akcí byl letošní jubilejní 20. ročník Hrabalova Kerska. V lesním ateliéru Kuba jako by na příchozí dýchla zvláštní atmosféra jak vystřižená z Hrabalových děl.

19.5.2018

V Čelákovicích mají nové nástupiště i koleje

Čelákovice – Zvýšení komfortu cestujících na jednotlivých nádražích, ale i při cestě vlakem. To jsou hlavní cíle dlouhodobého projektu zásadní rekonstrukce trati mezi Lysou nad Labem a Prahou Vysočany. Jeho součástí je i úprava nádraží a kolejí v Čelákovicích, která se po roce a půl blíží do finále.

17.5.2018

Poděbrady hledají osobnosti

Poděbrady – Město hledá osobnosti, které ocení v říjnu v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

17.5.2018

Bazén se musí zavřít, hrozil pád podhledů

Nymburk – Kontrola krajských hygieniků a následně stavebního úřadu upozornily na závažné závady.

17.5.2018

Na hřišti u Vesláku se dá díky osvětlení hrát i večer

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Po hřišti u Základní školy Letců RAF je to teprve druhé multifunkční hřiště, kterému se v Nymburce dostalo umělého osvětlení. Řeč je o hřišti u Vesláku, které se dá využít například k hraní malého fotbalu. Což po slavnostním rozsvícení názorně předvedli zástupci města i sportovci.

17.5.2018

Natura Viva přiláká myslivce, rybáře i včelaře

Lysá nad Labem – Největší myslivecká akce roku v celé republice. Tak prezentují pořadatelé každoroční setkání a výstavu na lyském výstavišti s názvem Natura Viva. Letošní 23. ročník mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě se uskuteční od středy 23. do neděle 27. května.

17.5.2018

Uzavírka na kamenném mostě skončila

Nymburk - Ve čtvrtek se to kolem sedmé ráno na kamenném mostě opět rozjelo normálně, dopravu přestaly řídit semafory.

17.5.2018

Děti se vrátí do Hlaholu, opravy jsou u konce

Nymburk – Stavební práce budou do konce měsíce hotové. Součástí historického Smetanova domu bude supermoderní kuchyně. Původní číslice a písmena s nápisem Hlahol a Smetanův dům 1935 jsou už také vyrobena a připravena k umístění. Kolemjdoucí si jistě všimli, že fasáda z boční strany je již ve žluté okrové barvě korespondující s barvou základní školy. Zkrátka všechny známky toho, že náročná rekonstrukce, která je jednou z největších investic nymburské radnice v posledních letech, se úspěšně blíží ke svému cíli.

16.5.2018

Zamčená zastávka hyzdí Hořátev

Hořátev – Chátrající železniční zastávka působí tak, že na ni již dlouho nikdo nevstoupil. Opak je pravdou. Denně ji využívají stovky lidí, kteří přijíždějí vlakem do sousedícího technologického parku, ve kterém pracuje asi tisíc lidí a patří tak mezi největší zaměstnavatele v regionu. Zastávku využívají také obyvatelé Hořátve, kterých je zhruba 800.

15.5.2018

Poslední etapa oprav drahelického sídliště skončí v srpnu

Nymburk – Od března jsou rozkopané některé ulice v rámci poslední fáze regenerace drahelického sídliště. Poslední sedmá etapa se nejvíce dotýká obyvatel v ulicích Jurije Gagarina, Karla Čapka a Mládežnická. Stavební práce běží naplno a vše by se mělo stihnout do konce prázdnin.

14.5.2018

Koncerty, snídaně i módní přehlídka zahájily lázeňskou sezónu

Poděbrady – Už dlouho nebylo na lázeňské kolonádě tak rušno, jako uplynulý víkend. Celá série akcí se uskutečnila v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny. Od pátku do neděle si příchozí mohli vybrat, zda si zajdou poslechnout některý z koncertů na mobilní scénu vedle kongresového centra, či se budou kochat ve znovuotevřené Galerii Ludvíka Kuby novou výstavou. Nebo třeba zda v sobotu ráno vyrazí s dekou na piknik k soše TGM a podpoří tak akci hotelové školy propagující férové snídaně.

14.5.2018

Fanoušci Čechům fandí, ale příliš nevěří

Poděbrady, Kodaň – Čeští hokejisté letos na šampionát do Dánska určitě necestovali v roli favoritů. Řada nováčků, mladý tým, porážky v přípravě. Naproti tomu hvězdný výběr Švédů, tým čerstvých olympijských vítězů z Ruska a jako vždy hráči z NHL vyztužená Kanada.

13.5.2018

OBRAZEM: V Kostelní Lhotě si připomněli Staročeské Máje

Kostelní Lhota – Král, muzika, místní v krojích a v průvodu další tradiční postavy, které patří ke Staročeským Májům. Tak to vypadalo v sobotu v Kostelní Lhotě, kde průvod v 11 dopoledne vyrazil k obydlím, u nichž stála postavená májka. Došlo na připíjení a pohoštění, u domů se samozřejmě i tančilo a bavila se opravdu celá obec. Velké setkání se uskutečnilo téhož dne i večer. To se u kostela potkala většina místních kvůli společnému focení. Fotka bude umístěna do kopule opravovaného kostela, kde zůstane společně s dalšími věcmi jako odkaz pro budoucí generace.

11.5.2018

Na Hrabalovo Kersko dorazí i Hanzlík a Hadrbolcová

Kersko – Poetický den nesený v duchu tvorby nejslavnějšího českého pábitele Bohumila Hrabala. Takové je každoročně setkání přátel jeho tvorby a humoru, které se koná na zahradě Lesního ateliéru Kuba v chatové oblasti Kersko. V lokalitě, kde se odehrávaly Slavnosti sněženek i podstatná část spisovatelova života. Letos se uskuteční v sobotu 19. května.

11.5.2018

Zavřenou lávku zkoumají technici z Kloknerova ústavu

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Kolem zavřené lávky pro pěší přes Labe a dokonce i přímo na ní je opět živo. Na pozvání radnice dorazili odborníci z Kloknerova ústavu v Praze, kteří provádí její diagnostiku. Což podle našich informací znamená, že mimo jiné dělají sondy a zkoumají korozi lan.

11.5.2018

Policista šel po stopách krve, zachránil muži život

Milovice – Drama se odehrálo před půlnocí v milovickém domě.

10.5.2018

Zavře se jeden pruh mostu. Čeká Nymburk kolaps?

Nymburk - Uzavřen bude úsek kamenného mostu na kraji Zálabí kvůli havárii plynovodu.

10.5.2018

Lékaři bez hranic ukazují silné příběhy

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Co je náramek života, který ukazuje míru podvyživenosti dětí? Proč může být při epidemii eboly pohlazení od známého dotykem smrti? Na tyto a mnohé další otázky odpovídají zkušení lékaři, kteří zájemce provází stany na nymburském náměstí. Ještě dnes je možné navštívit výstavu Lékařů bez hranic, která přibližuje náročnost jejich práce a ukazuje záchranu životů tak, jak ji většina místních vůbec nezná.

10.5.2018

Mladík si vytunil „tašku na kolech“, jezdila i stovkou

Nymburk – Také jste po Nymburce a okolí zahlédli malé auto, kterému většina Čechů neřekne jinak, než nákupní taška na kolech, jak se s podivným zvukem motoru a nevídanou rychlostí řítí ulicemi? Tak tomu by měl být už konec. Policisté si na nezletilého řidiče posvítili a možná sami byli překvapeni, co všechno se dozvěděli.

7.5.2018

Zinkovna stále jede, úřad chystá kontrolu

Nymburk – Už je to více než měsíc, kdy stavební úřad v Mladé Boleslavi vydal nařízení, podle nějž měla zinkovna APP, dřívější Azos, zastavit svoji výroby na nymburském Zálabí. Firma se odvolala a i přes to, že nařízení nemělo odkladný účinek, výrobu nezastavila. Obyvatelé Zálabí se bouří, boleslavský stavební úřad se dotazoval na kraji, zda může ve věci konat dál.

7.5.2018

Na Labi bylo k vidění i motorové prkno

Nymburk – Příjemné sluneční počasí a řada nezvyklých zážitků přilákaly za Šafaříkův mlýn k řece stovky zájemců. Opět se konala populární akce Lodě na Labi, která má za cíl zpopularizovat vodní turistiku i možnost výletů loděmi.

7.5.2018

V Poděbradech zahájí už 110. lázeňskou sezónu

Poděbrady – Módní přehlídka, bluesový koncert i žehnání pramenům. To vše a mnoho dalšího bude součástí slavnostního zahájení lázeňské sezóny, které se uskuteční nadcházející víkend. Sezóna to bude už 110.

7.5.2018

Lysá se mění. Kromě nadjezdu bude mít i obchvat

Lysá nad Labem – Pokud se v poslední době hovoří mezi lidmi i v médiích o Lysé, pak je to zpravidla kvůli dopravním problémům. Tím aktuálně nejzásadnějším je uzavírka a demolice železničního nadjezdu. Bourací práce a stavba nového potrvají v ideálním případě do podzimu příštího roku.

6.5.2018

OBRAZEM: Ve sportovním centru se konalo finálové klání mateřinek

Nymburk - Finále 23. ročníku Mateřinka 2018, jehož se účastnily mateřské školky z celé České republiky, které ve Sportovním centru v Nymburce předváděly svoje umění dramatické a taneční, se odehrálo v pátek 4. května a v sobotu 5. května.

5.5.2018

Rekordní Cyklootvírák přivítal i Brazilce!

Nymburk – Také osmý ročník populární společenské vyjížďky Cyklootvírák potvrdil vzrůstající oblibu této akce. Jednoznačným důkazem je znovu překonaný rekord z loňského roku v počtu účastníků. Letos jich z pivovarského dvora vyrazilo na trasu podél Labe více než 2 100!

5.5.2018

Před školou zasadili strom Olgy Havlové

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová by se letos dožila 85 let. Výbor dobré vůle, který zakládala, se rozhodl památku této osobnosti připomenout akcí, při níž bude po celé zemi během roku vysázeno 85 stromů, které ponesou jméno někdejší první dámy.

4.5.2018

OBRAZEM: Hasiči a policisté ukázali zásahy a techniku

Nymburk – Den otevřených vrat. Tak pojmenovali společnou akci pro veřejnost hasiči a policisté. Ti na hřišti za sídlem nymburských hasičů pro děti ze škol a školek, ale i pro dospělé přichystali celodenní zajímavý program.

4.5.2018

Na zavřené cyklostezce klopýtají chodci i cyklisté

Nymburk - „Cyklostezka mezi Veslákem a Sánskou strouhou je sice rozkopaná a zavřená, ale projet se tam normálně dá.“ Několik takových zpráv na sociálních sítích zřejmě povzbudilo část cyklistů a podle svědků dokonce i bruslařů, aby se zavřený a opravovaný úsek cyklostezky mezi Nymburkem a Poděbrady pokoušeli zdolat. Ve středu po obědě jsme to na kole zkusili i my.

3.5.2018

OBRAZEM: Miss Polabí si užily nejkrásnější létání

Kolín – Finalistky Miss Polabí ve společnosti loňských vítězek za sebou mají první společnou akci, která se pod názvem Nejkrásnější létání uskutečnila na kolínském letišti. Deset dívek z letošních vybraných castingů při ní mělo možnost absolvovat let na bezmotorovém kluzáku L-13 Blaník. Jedinečný zážitek jim poskytli členové místního Aeroklubu Kolín. Tři odvážné loňské vítězky Sabina Uxová a Alice Kosičková pak vyzkoušely volný pád z výšky 3 000 metrů při tandemovém seskoku s paraškolou IMPACT.

3.5.2018

Lodní kolos Florentina se opět ukázal v Nymburce

Nymburk – Jednou za čas se v Nymburce a Poděbradech objeví na Labi něco, z čeho jde opravdu respekt. A zároveň je třeba to obdivovat pro jeho krásu a velikost. Řeč je o hotelové lodi Florentina, která ve středu odpoledne mířila po Labi od kamenného mostu k nymburskému zdymadlu.

3.5.2018

Hotelovka slaví výročí. Budou se jíst knedlíky na čas

Poděbrady – Nezapomenutelný narozeninový happening a gastronomický festival. Tak mluví organizátoři o chystaných oslavách 50. výročí existence Hotelové školy v lázeňském městě. Vedle řady dalších zajímavostí se mohou kolemjdoucí přihlásit do velké otevřené soutěže v pojídání plněných knedlíků se zelím a cibulkou. Celá akce se uskuteční v sobotu 9. června a ponese název School Food Fest.

3.5.2018

Lékaři bez hranic se představují v centrech Poděbrad i Nymburka

Poděbrady, Nymburk - Rušno je už od úterka na poděbradské lázeňské kolonádě. Stejně tak se budou dít zajímavé věci od pondělí do středy na náměstí Přemyslovců v centru Nymburka. Důvod je v obou případech stejný: interaktivní výstava organizace Lékaři bez hranic, která přitahuje obrovský zájem veřejnosti.

2.5.2018

Lysá nad Labem se dočká obchvatu, hotovo by mělo být v roce 2020

Střední Čechy – V roce 2020 by se Lysá nad Labem měla dočkat obchvatu, ten bude navazovat na hotovou silnici poblíž obce Litol. Stavět by se mělo začít v březnu 2019, dokončení prací se předpokládá na listopad 2020.

2.5.2018

Strom polibků pokřtily líbající se páry

Nymburk – Prvomájové oslavy jsou v posledních letech více připomínány jako svátek lásky, než jako svátek práce, což je přirozeně sympatičtější připomínka začátku květnových dnů. Před kaplí svatého Jana Nepomuckého se tak na 1. máje uskutečnila premiérová akce nazvaná Strom polibků.

2.5.2018

U Rašovic vysadili „uhlíkové“ stromy

Rašovice – 20 hrušní, 10 třešní a 240 keřů. To je nová výsadba dřevin na křižovatce mezi obcemi Rašovice, Netřebice a Vestec. Na místě, kterému místní říkají Cimbálek. Na tom by na první pohled nebylo nic mimořádného. Jenže tento projekt má zásadní ekologický podtext a proto je dotován společností CI2. Ti celý projekt označují jako ojedinělý v celé republice a vysázené dřeviny nazývají „uhlíkovými“ stromy.

30.4.2018

Pouť nabídla zábavu i setkání na hradisku

Libice nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ - Uplynulý víkend se v Libici a širším regionu nesl ve znamení svatovojtěšské pouti. Tradiční lidová a oblíbená slavnost přilákala velké množství lidí všeho věku, ale ostatně jako vždy převládala mladší generace.

30.4.2018

Chodci na mostě? Varianta se vrací do hry!

Nymburk – Vedení města jedná o možnosti pustit chodce na kamenný most alespoň po jedné straně.

29.4.2018

OBRAZEM: Botanicus zahájil návštěvní sezonu

Ostrá - V sobotu se zelené jarní zahrady Botanicusu po zimní pauze opět otevřely veřejnosti. Do Ostré zavítalo množství návštěvníků, kteří se procházeli jarními zahradami a na vlastní kůži zkoušeli starodávná řemesla.

28.4.2018

V nymburské porodnici se rodí více chlapců než dívek

Nymburk – Porodnice hlásí zajímavé údaje kolem dětí narozených v Nymburce v loňském roce. Pozoruhodný se jeví především fakt, že poměrně výrazně převažuje počet narozených chlapů nad děvčaty. Zajímavostí jsou také netradiční jména, která si někteří novorozenci z porodnice odnesli.

27.4.2018

Hasiči soutěžili ve vyprošťování z havarovaných aut

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Každoroční klání profesionálních hasičských týmů z celého kraje tentokrát hostil Nymburk. Pořadatelé, kteří už mají zkušenosti s touto soutěží z předchozích ročníků konaných na lyském výstavišti, tentokrát umístili divácky atraktivní soutěž do centra města na parkoviště pod Eliškou. I díky tomu v průběhu celého dne sledovaly soutěž desítky diváků.

27.4.2018

OBRAZEM: Číšníci s tácy běhali po kolonádě

Poděbrady – Soutěž číšníků na překážkové trati přímo na lázeňské kolonádě. Výtvory budoucích kuchařů a cukrářů. To vše bylo součástí 12. ročníku soutěžní přehlídky gastronomických škol Gastro Poděbrady 2018, který se tradičně uskutečnil v lázeňském městě. 

27.4.2018

U Milovic se nečekaně objevil vlk!

Milovice – Velké překvapení zažili ochránci přírody ze společnosti Česká krajina, když kontrolovali fotopasti. V bývalém vojenském prostoru u Milovic, kde se nyní prohání divocí koně, pratuři a zubři, se znenadání objevil i vlk! Ač se to tak například místním chovatelům nemusí na první pohled jevit, je to jednoznačně pozitivní zpráva.

26.4.2018

Zastupitelé rozhodli: ze dvou brandýských škol bude jedna

Střední Čechy – Termín je šibeniční a stihnout se to nedá. To je shrnutí pocitů, s nimiž ve čtvrtek vpodvečer opouštěl jednání středočeských zastupitelů ředitel Střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi Michal Ornst. Dostal za úkol převzít od 1. září pod svá křídla brandýské učiliště: zajistit sloučení zemědělky s Integrovanou střední školou Františka Melichara. Ornst má však jasno: do září se změny nedají zvládnout. „Ani z ekonomického, ani z materiálního, ani z kantorského hlediska,“ poznamenal. Zvlášť když nyní začínají maturity – a pak následují dva měsíce prázdnin.

26.4.2018

Motorkářům začíná sezóna. Chystají se i policisté

Nymbursko – Slunečné dny posledních týdnů odstartovaly letošní motorkářskou sezónu. Ta kromě krásných zážitků z jízdy každoročně nabízí také karamboly, z nichž mnohé končí tragicky. Jak tomu chtějí policisté co nejvíce zamezit? Na jakých trasách po Nymbursku se nejčastěji motorkáři pohybují? Na to odpoví následující řádky.

25.4.2018

Šéfredaktor Respektu besedoval o knize i politice

Nymburk /FOTOGALERIE/ - O chování prezidenta, o způsobu práce novinářů i o své nové knize. O tom všem hovořil v úterý vpodvečer šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se zhruba padesátkou zájemců, kteří přišli na besedu do Obecního domu. Debatu moderoval Matěj Prášil z Nymburka, toho času student politologie na Univerzitě Karlově. 

25.4.2018

V bunkru už žijí ryby a rostou saláty

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Originální projekt akvaponie oživil nymburský bunkr za hřbitovem. Místní budou moci ochutnat ryby i saláty zdarma.

24.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Palachova Poděbrady ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

24.4.2018

Skláři už připravují korunky pro Miss Polabí

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Castingy, z nichž vzešel výběr dívek pro finálový večer letošního ročníku Miss Polabí, jsou u konce. Dívky se o titul utkají za několik týdnů tradičně v poděbradském divadle Na Kovárně.

24.4.2018

Hygienici byli v čínské restauraci zděšeni

Poděbrady - Špinavé podlahy a povrchy v přípravně, skladu a hygienickém zázemí personálu. Mastná špína, zbytky potravin, prach. To je část výsledku kontroly pracovnic Krajský hygienické stanice v čínské restauraci Hong Kong v centru Poděbrad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT