VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

6.12.2017

Cyklisté z Lysé už parkují své bicykly v cyklověži

Lysá nad Labem - Dlouho očekávaný projekt za 11 milionů korun se stal skutečností. Automatický parkovací dům pro kola u nádraží v Lysé nad Labem od soboty využívají cyklisté z Lysé i okolních obcí. Zaplatí buď pět korun, nebo přiloží InKartu Českých drah a úschovu kola mají na 24 hodin zdarma.

5.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Hrubý Jeseník, Krchleby, Křečkov a Loučeň

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 6. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Hrubý Jeseník, Krchleby, Křečkov a Loučeň.

5.12.2017

Lysáci věnovali zraněnému policistovi 20 tisíc korun

Lysá nad Labem - Při tradičním rozsvěcení vánočního stromečku na Husově náměstí se letos obyvatelé Lysé nevěnovali jen zábavě, ale také charitě. Radnice zorganizovala sbírku pro rodinu policisty Vladimíra Suchánka, který byl loni těžce zraněn při výkonu služby. Nyní je odkázán na nepřetržitou pomoc příbuzných.

5.12.2017

Studentky poděbradské hotelovky soutěží o Svačinu roku ve finále

Poděbrady – Studentky poděbradské hotelové školy se pravidelně účastní soutěže o Svačinu roku s Rio Mare. Letos se dokonce dvě budoucí kuchařky probojovaly do patnáctičlenného finále.

4.12.2017

Lávku přes Labe v Nymburce zatím nezavřou. Shání peníze na nový most

Nymburk /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Událost se zřícením lávky v Praze zřejmě pomůže s urychlením její výměny také v Nymburce. Pěší lávka v našem městě je totiž stejný projekt od stejného projektanta, jako ta, co se z neznámých důvodů zřítila o víkendu v Tróji.

2.12.2017

Místo nebezpečné křižovatky bude kruhový objezd

Lysá nad Labem - Nebezpečnou křižovatku, kde řidiči odbočují na Benátky, nahradí kruhový objezd. Vybuduje se zároveň s nový nadjezdem přes železnici.

2.12.2017

Milovice hledají Pop Idol

Milovice – Svůj Pop Idol, podobně jako na televizních obrazovkách, se rozhodli najít také v Milovicích. Nejtalentovanější zpěvák nahraje vlastní CD ve studiu.

1.12.2017

I nemocní na smrt dokázali bojovat s osudem

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 2./ V sousední vesnici nesoucí jméno Anatoli jsme navštívili typickou krétskou tavernu. Tady nás čekal příjemný pozdní oběd. V nabídce se objevila řada místních jídel. Například sem patřilo souvlaki, což je grilované skopové maso okořeněné dobromyslí, pepřem a saturejkou. Skvělá byla i musaka, tedy zapečené brambory s lilkem, mletým hovězím masem a zalité hustou bešamelovou omáčkou. Na přípitek nechyběl kalíšek rakije nebo anýzového ouza a dobré řecké víno.

1.12.2017

Nemocnici bude zřejmě dál provozovat město

Nymburk – Pracovní jednání zastupitelů, na němž řešili budoucí provoz nemocnice, má patrně jednoznačný výstup. Přes nabídku firmy Agel na odkup či pronájem zdravotnického zařízení se zatím nic ve vlastnické struktuře měnit nebude.

1.12.2017

Senioři mají skromná přání. Často jen zdraví a oblečení

Lysá nad Labem - Pracovníci Domova Na Zámku se letos opět rozhodli uspořádat akci s názvem Strom splněných přání. Díky ní i senioři najdou pod stromečkem to, co si přejí nebo potřebují.

30.11.2017

KRÁTCE: Přání dětí zavěsí na stromek

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

30.11.2017

Milovice vybudují P+R parkoviště

Milovice - Chaotické parkování u milovického nádraží bude brzy minulostí. Radnice chce v jeho těsné blízkosti vybudovat P+R parkoviště.

29.11.2017

OBRAZEM: Retrogaráž dala vzpomenout na legendární burzy

Lysá nad Labem - Trochu nostalgie vzbudila výstava Retrogaráž v hale C lyského výstaviště. Starší návštěvníci jistě zavzpomínali při pohledu na stánky a deky před nimi, na nichž byly rozložené nejrůznější motoristické díly, ale i kousky nádobí, umělecké předměty a zkrátka všechno, co se v garáži nebo na půdě nepotřebného našlo.

29.11.2017

Zastupitelé dnes jednají o nemocnici. Za týden veřejně

Nymburk – Dnes se zastupitelé sejdou na pracovním jednání, na kterém se bude řešit budoucnost nemocnice. Přesněji řečeno to, kdo bude jejím vlastníkem či pronajímatelem v nejbližších letech. Někteří zastupitelé už delší dobu upozorňují na špatné hospodaření nemocnice a především její údajně nepřiměřené dotování z městského rozpočtu. Také upozorňují na rezervy v personálním zajištění a kvalitě lékařské péče. Naopak stávající vedení města je spokojeno s tím, že nemocnici provozuje radnice a podle dosavadních vyjádření starosty Pavla Fojtíka by rádo tento stav zachovalo.

28.11.2017

Kočičí útulek praská ve švech

Mochov - Jediný kočičí útulek široko daleko, který se stará o opuštěné a zbědované kočky, v těchto dnech doslova praská ve švech. Chybí dostatek prostoru i finance na jeho provoz.

27.11.2017

V Městci už Vánoční strom svítí!

Ačkoliv první adventní víkend přijde na řadu na konci tohoto týdne, existuje několik míst, kde Vánoční strom už prozařuje centra města. V našem regionu je tomu tak v Městci Králové.

27.11.2017

Zrušené vlaky opět pojedou

Lysá nad Labem - Už nějaký čas bojují obyvatelé Lysé nad Labem a Čelákovic se zrušenými vlaky směrem do Prahy a zpět, vleklými zpožděními, ale především se špatnou informovaností. Od středy večer by to mělo být lepší.

27.11.2017

Cukroví podražilo, přesto cukráři pečou dál po kilech

Nymbursko – Už jen necelý měsíc zbývá do Vánoc a snad nikdo si je neumí představit bez voňavého cukroví. Cukráři jsou většinou v tuto dobu vytíženi vůbec nejvíc z celého roku. Nicméně zvýšení cen některých surovin zdražilo cenu cukroví a někde zakázky klesly.

26.11.2017

Na Krétě zemědělcům pomáhají oslové

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 1./ - V rámci dlouhodobého poznávání středomořských ostrovů jsem se letos vydal s manželkou na Krétu.

25.11.2017

Nový obchod má otevřít do Vánoc

Poděbrady – Ani Kaufland, ani Billa, ani Lidl. Ačkoliv o všech těchto řetězcích se spekuluje, že chtějí v lázeňském městě otevřít svůj hypermarket, jako první dostal zelenou obchod se sloganem „vše pro domov“. Tedy JYSK. Hala už roste v Bílkově ulici naproti elektru Oáza.

25.11.2017

Rakouský tábor změní podobu

Milovice - Radnice v Milovicích si nechala urbanistickým studiem zpracovat projekt na to, jak by měla vypadat revitalizace čtvrti zvané Rakouský tábor. Se svými představami mohli přijít i sami občané.

24.11.2017

Učni dostali auto jako školní pomůcku

Městec Králové /FOTOGALERIE/ - Nezvyklý sponzorský dar dostali studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Městci Králové. Kolínská automobilka TPCA jim věnovala nový Citroen C1. Ovšem nebudou ho využívat na cesty, ale jako školní pomůcku pro budoucí automechaniky.

24.11.2017

Nadjezd v Lysé nad Labem se zavře v příštím roce

Lysá nad Labem - Kraj konečně vybral firmu, která postaví nový nadjezd nad železnicí v Lysé nad Labem. Bourat se začne v lednu nebo únoru příštího roku.

24.11.2017

Kritikům vadí nové hřiště pod stromy

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – V lázeňském městě otevřeli nové dětské hřiště. Umístění na labském nábřeží napravo od kamenného mostu při výjezdu z centra se ale některým lidem nelíbí. Stejně jako cena, která se blíží k milionu korun.

23.11.2017

Děti mají v knihovně více prostoru

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Týdenní rekonstrukcí prošlo dětské a hudební oddělení a také studovna v nymburské knihovně. Co bylo hlavním cílem proměny? 

23.11.2017

Parkoviště P+R je zase o krok blíže

Lysá nad Labem - Dlouho očekávaná výstavba parkoviště P + R u nádraží v Lysé nad Labem pro 160 aut se zase o něco přiblížila. Stavět se začne možná už příští rok.

22.11.2017

Vánoční strom už zdobí centrum Nymburka

Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Po roce vypadá náměstí Přemyslovců opět o něco „plnější“. Na tradičním místě od středečního dopoledne totiž stojí letošní Vánoční strom. 

22.11.2017

KRÁTCE: Pozor! V lesích se bude střílet

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

22.11.2017

Část chodníků a úprav na sídlišti dokončí později

Nymburk – Úpravy v rámci šesté etapy revitalizace sídliště měly být hotové do konce října. Stavební ruch je však na místě i v těchto dnech. A podle posledních zpráv bude i po novém roce. Proč?

21.11.2017

Dobrovolníci zasadili mladé jabloně

Opolany /FOTOGALERIE/ - Občanská iniciativa OKOO ve spolupráci s obecním úřadem v Opolanech nachystala akci Zasaďte strom a staňte se jeho patronem. V pátek 17. listopadu se za tímto účelem sešla na východním okraji obce asi třicítka dobrovolníků, včetně dětí a mládeže všeho věku.

21.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Litol, Hradištko, Kostomlaty a Přerov

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 22. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Litol, Hradištko, Kostomlaty a Přerov nad Labem.

21.11.2017

Knihovnice získala cenu Středočeský Kramerius

Kostomlaty nad Labem – Na 6. ročníku slavnostního vyhlášení soutěže Středočeský Kramerius byla mezi pěti oceněnými také Libuše Břeňová, která zde zastupovala Klub Kamarád, spravující obecní knihovnu v Kostomlatech nad Labem.

20.11.2017

Desítky tisíc se válely u dálnice. Našly je turistky

Starý Vestec – Turisté z Nymburka a Sadské toho už procestovali hodně. Ale takový nález, jako před pár dny, ještě neobjevili. V příkopu u dálnice ležely hadrové pytlíky plné mincí. Byly v nich desítky tisíc korun.

19.11.2017

OBRAZEM: Lyské výstaviště přivítalo chovatele

Lysá nad Labem - Zatímco v jedné z výstavních hal stříhali ušima pestrobarevní ušáci, jinde se rozléhaly hlasy kachen. A ještě jinde se čepýřili holubi. Přítomnost těchto zvířat na výstavišti znamenala jediné. Opět se konala tradiční výstava Chovatel. Kromě klasické drůbeže a holubů byly také k vidění andulky, morčata, či třeba křepelky.

17.11.2017

Rozsvícení stromu bude letos v neděli

Nymburk – Změna oproti předchozím letům se chystá v rámci rozsvěcení Vánočního stromu. Zatímco v předchozích letech se konalo už na začátku prvního adventního víkendu, letos se posouvá až na neděli (3. prosince).

17.11.2017

Hřiště u Labe je téměř hotové. Otevře příští týden

Poděbrady - Skluzavka, prolézačky, sítě, ale i malovací tabule z vodovzdorné překližky. To všechno jsou prvky, které se objeví na novém dětském hřišti u Labe.

16.11.2017

Zemřel hrabě Antonín Bořek – Dohalský. Žil v Lysé

Lysá nad Labem – V neděli 12. listopadu zemřel v Lysé nad Labem Antonín Bořek-Dohalský, potomek dvou významných šlechtických rodů – Bořek-Dohalských a Thurn-Taxisů. Velkou část života strávil v zahradním domku na zámku v Lysé.

16.11.2017

Nymburk k výročí okupace uspořádá happening

Nymburk – Hned několik kulatých výročí historických událostí si připomene celý národ v příštím roce. Nymburská radnice už sestavila plán oslav a exkluzivně jej poskytla Nymburskému deníku.

15.11.2017

KRÁTCE: Radnice vyzvala k zapálení svíčky

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.11.2017

Děti se vrátily do školky o 14 dnů dříve

Nymburk - Děti, které by za normálních okolností už několik měsíců navštěvovaly Mateřskou školku U pejska a kočičky na nymburském sídlišti, se konečně mohou vrátit do svých domovských prostor v ulici Karla Čapka. Rekonstrukce jejich školky skončila o 14 dnů dříve, než se plánovalo, a i když není všechno ještě hotové na 100 procent, už si hrají v upravených třídách.

14.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Křinec, ZŠ Rožďalovice, ZŠ Dymokury

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Křinec, ZŠ Rožďalovice, ZŠ Dymokury.

14.11.2017

Na vánoční úklid mají firmy poslední volné termíny

Nymbursko – Mají-li Vánoce nějakou vadu na kráse, je to předvánoční úklid. Může to sice vyřešit úklidová firma, většina z nich je ale v posledních týdnech zahrnuta objednávkami. Některé už mají dokonce kalendář až do svátků zaplněný.

13.11.2017

Poděbradská alej bojuje o výhru, pomoci lze hlasováním

Poděbrady – Začalo hlasování veřejnosti v soutěži o Alej roku. Mezi 62 přihlášenými stromořadími je i ta poděbradská.

13.11.2017

Problémy s pitnou vodou vyřeší studna v Kovoně

Lysá nad Labem – Dlouhodobé nadlimitní hodnoty dusičnanů v lyské pitné vodě by mohlo vyřešit připojení artéské studny v areálu Kovony k městskému vodovodu. Radnice se chystá vodní zdroj koupit a postavit na přilehlém pozemku úpravnu vody.

11.11.2017

Hledači pokladů našli náušnice i sekyrku

Libice nad Cidlinou - Před několika dny se na akropoli libického slavníkovského hradiska objevili hledači pokladů. Už poosmé se tady pod dohledem odborníků z Archeologického ústavu Akademie věd uskutečnil netradiční archeologický výzkum.

10.11.2017

Cenu vévody z Edinburghu získali studenti z Poděbrad

Poděbrady – Prestižní zlatá ocenění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) převzali z rukou Prince Edwarda v budově Senátu České republiky také čtyři mladí lidé z Poděbrad. 

10.11.2017

Milan Pour prý zvládne funkce starosty Milovic i poslance

Milovice – Starosta Milan Pour si poté, co se jako náhradník za hejtmanku dostal do poslanecké sněmovny, vzal týden času na rozmyšlenou. Chtěl se rozhodnout, zda bude schopen skloubit pozici starosty Milovic s prací v poslanecké sněmovně. V pátek oznámil své rozhodnutí. Zvládne prý obě funkce.

10.11.2017

Policie kontroluje, zda jsou chodci reflexní

Nymbursko - Sražená běžkyně za ranní tmy mezi obcemi Straky a Krchleby. Další střety s chodci na území kraje i celé republiky. Listopad bývá podobných nepříjemných, a často i tragických událostí, plný. I proto letos přistoupili policisté k mimořádné akci, kdy za časného rána, nebo večerní tmy kontrolují chodce, zda jsou vybaveni povinnými reflexními prvky.

10.11.2017

Voda nepoteče, restaurace ale většinou nezavřou

Nymburk /INFOGRAFIKA/ – Suchá neděle čeká Nymburk už za dva dny. 

9.11.2017

V AZOSu hořela trafostanice, Nymburk a okolí byly chvíli bez proudu

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Několik blikajících hasičských aut a výjezdový vůz energetiků. Tak to ve čtvrtek chvíli po šesté večer vypadalo v areálu firmy AZOS na nymburském Zálabí. Důvodem přítomnosti zasahujících jednotek byl zkrat v trafostanici v jedné z budov v areálu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT