VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

12.1.2018

Jak jsme žili v Nymburce za dob Československa

Nymbursko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Nymburka.

SLEDUJEME ON-LINE
12.1.2018

Na Nymbursku se volí ve školách, hospodách i knihovnách

Nymbursko – Volba prezidenta České republiky začíná dnes i na Nymbursku ve 14 hodin a lidé budou mít možnost odevzdat svůj hlas jednomu z kandidátů až do 22 hodin.

12.1.2018

KRÁTCE: Spor s AZOSem pokračuje

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

12.1.2018

Zraněný policista přenechá nasbíraná víčka nemocné Žanetce

Nymbursko – V loňském roce jsme několikrát informovali o případu zraněného policisty Vladimíra Suchánka z Městce Králové. Po autonehodě ve službě bojoval o život, na rekonvalescenci potřebovala jeho rodina velkou částku peněz. Pomoci se mu rozhodla řada organizací i jednotlivců. Sbírku mezi sebou vyhlásili samotní policisté, konaly se benefiční akce, jejichž výtěžek šel na pomoci rodině policisty. 

11.1.2018

KRÁTCE: Pošta v Poděbradech omezí otvírací dobu

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

11.1.2018

V Milovicích chtějí postavit menší aquapark

Milovice - Město by chtělo vybudovat vlastní plavecký bazén. Momentálně je vše teprve v přípravné fázi. Pracuje se na průzkumu lokality vedle rozestavěného vědeckotechnického parku, kde by mohl bazén stát.

10.1.2018

Výstup na Holý vrch se asi stane tradicí

Dobšice - Už na podzim se sešli v Dobšicích lidé, kteří si dali za cíl obnovit někdejší tradici výstupů na nedaleký Holý vrch. Ten se nachází nedaleko Kozí hůry a zeleného přechodu u dálnice D11 na pomezí Nymburska a Kolínska. 

10.1.2018

Členové komisí dostanou šedesát korun na hodinu

Nymbursko – Studenti a senioři bývají nejčastějšími členy volebních komisí. Průměrná odměna šedesát korun za hodinu jim většinou stačí. Podle Svazu měst a obcí je však nízká částka demotivující a může přispět k chybám. Jako po posledních volbách do poslanecké sněmovny, kdy nechal Nejvyšší správní soud přepočítat preferenční hlasy v celém Středočeském kraji.

9.1.2018

Lidské jídlo může zvěři přivodit smrt

Nymbursko – V teplé zimě lesní zvěř ani ptáci přikrmovat nepotřebují.

9.1.2018

Změna vyžádaná kvůli ochraně vody stavbu mostu zlevní

Lysá nad Labem – Proti původním plánům se bude stavět malinko jinak – a levněji. Takové jsou novinky týkající se stavby mostu přes Jizeru v Sojovicích; na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví. V regionu, kde se stýkají okrajové části Mladoboleslavska, Prahy-východ a Nymburska. Loni v červenci tam začala stavba nového mostu nahrazujícího nynější: přes sto let starý, nemile úzký a dnešnímu automobilovému provozu již dávno nevyhovující. Hotovo by mělo být letos v říjnu.

9.1.2018

Cyklověž i hudební altán vyrostou letos

Poděbrady – Hned několik velkých a viditelných akcí by mělo letos změnit vzhled města tak, že si toho všimne každý místní. Těmi nejviditelnějšími by měly být úprava lázeňského parku u knihovny, výstavba cyklověže u nádraží nebo zásadní modernizace žižkovské tepny – Revoluční ulice.

8.1.2018

Nymburk se představuje jako město cyklistů na břehu Labe

Nymburk /ANKETA/ – Město bude používat na plakátech a propagačních materiálech jednotný styl.

7.1.2018

Právník zdarma poradí s dluhy nebo rozvodem

Lysá nad Labem - Poradenství v oblasti občansko-právních vztahů nabízí od poloviny ledna Rodinné centrum Parníček. Dotazy ohledně majetku, manželství či dluhů mohou zájemci konzultovat s advokátkou Radkou Bláhovou.

7.1.2018

Na Krétu patří i palmový háj s pláží

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 5./ - Naše putování po východní Krétě nás poté zavedlo na písečnou palmovou pláž s názvem Vai. Řada cestovních kanceláří sem pořádá autobusové výlety, hlavně z okolních turistických středisek. 

6.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálové bruslení zaplnilo stadion

Nymburk – Nedostatek přírodního ledu způsobuje, že zájem o veřejné bruslení je obrovský. Na vlastní oči se o tom každý mohl přesvědčit na Tři krále na nymburském zimním stadionu. Při podvečerním bruslení bylo parkoviště za zimákem plné a samotná ledová plocha také neskýtala příliš volného prostoru navíc. „Je tu určitě více než stovka bruslících,“ konstatovala pokladní. Na ledě se pohybovaly všechny myslitelné generace, od téměř batolat až po zkušené harcovníky. 

6.1.2018

KRÁTCE: Další cyklověž vyroste v Poděbradech

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

6.1.2018

Přišli popřát prvnímu letošnímu miminku

Nymburk /FOTOGALERIE/ - První miminko narozené v letošním roce v nymburské porodnici, Filip Valuš, společně s maminkou Zuzanou Valušovou přivítal svou první oficiální návštěvu.

6.1.2018

FOTO, VIDEO: Ve Velkém Zboží otevřeli rozšířenou hasičskou zbrojnici

Poděbrady - „Velké Zboží má velký den.“ Těmito slovy začal svůj proslov starosta Poděbrad Ladislav Langr. Na slavnostní otevření zrekonstruované a především rozšířené hasičské zbrojnice v poděbradské čtvrti Velké Zboží se i přes deštivé počasí v pátek večer sešly desítky, možná stovky lidí. 

6.1.2018

Zima na krku. A tak míříme za teplem

Nymbursko /ANKETA/ – V zimě za teplem. Očekávat, že našinec změní ze dne na den svoje dovolenkové priority, by bylo naivní. Egypt, Dominikánská republika, Kanárské ostrovy, ale i Zanzibar, Kuba a Kapverdy. To jsou destinace, o které mají Češi zájem. Prostě teplo a sluníčko jako kompenzace české (ne)zimy. Potvrzují to oslovené cestovní kanceláře v regionu.

5.1.2018

KRÁTCE: K motorestu Ohio míří filmaři

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

5.1.2018

Firmy v Milovicích nabízejí stovky pracovních míst

Milovice - Radnice prodala pozemky, na kterých firmy postavily výrobní a montážní haly.

4.1.2018

Turisté při výletě sbírali houby

Nymbursko - Oslavit první dny nového roku výletem po krásách našeho regionu se vypravili členové a členky Klubu českých turistů. Sešla jich u poděbradského nádraží opravdu velká skupina.

4.1.2018

Kvůli zavřené lávce budou jezdit autobusy zdarma

Nymburk /ANKETA/ – Vedení nymburské radnice se s autobusovým dopravcem podařilo vyjednat výjimku kvůli uzavřené lávce pro pěší. Spoje mezi Zálabím a náměstím tak budou jezdit v obou směrech od 15. ledna zdarma!

4.1.2018

OBRAZEM: Ohňostroj osvítil oblohu i nad Poděbrady

Poděbrady - Novoroční ohňostroj v Poděbradech přišly shlédnout stovky lidí na poděbradské nábřeží pod zámkem. Pěkný výhled na barevnou show, odpalovanou z Ostrova, se naskytl také z mostu nebo lávky. Závěrečným potleskem a komentáři diváci zhodnotili ohňostroj jako nejlepší za poslední léta. Velký hluk neodradil překvapivě dost lidí od přivedení psa. Dobře naladění Poděbraďáci pokračovali do města na dobré jídlo nebo svařák.

4.1.2018

KRÁTCE: Prvním pacientem záchranné stanice se stal ježek

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

3.1.2018

Sadská dá letos peníze na opravy ulic i hasičské auto

Sadská - Na konci roku zastupitelé v Sadské schválili rozpočet na rok 2018. Mezi největší investice budou patřit pokračující opravy Pražské ulice a dalších ulic a chodníků ve městě. Radost ale budou mít také hasiči, kterým město koupí nový požární vůz. Radnice chce investovat také do zdejšího kina a dokončit opravu Mariánského sloupu.

3.1.2018

Ohlédnutí za rokem 2017 na Nymbursku

Nymbursko - Jaký byl rok 2017 na Nymbursku?

2.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Kounice, Záhornice a Kněžice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 3. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Kounice, Záhornice a Kněžice.

2.1.2018

Na jaře dorazí motorkáři, v létě technaři a Serra

Nymbursko – Letošní rok nabídne na Nymbursku mnoho zajímavých akcí. Řada z nich se bude vázat k historickým osmičkovým výročím.

1.1.2018

OBRAZEM: O Silvestru běhali ulicemi Lysé dospělí i děti

Lysá nad Labem - V pořadí již po třiačtyřicáté se sportovci z Lysé a okolí sešli na Silvestra, aby si v chladném počasí pořádně zaběhali. Oproti předcházejícím mrazivým ročníkům letos závodili v 10 stupních Celsia nad nulou. Tradiční silvestrovský běžecký závod zahájili v dopoledních hodinách děti, které oběhly Husovo náměstí. Pak následovali školáci s o něco delší trasou ulicemi Lysé a odpoledne závodil dorost a dospělí. Akci pořádala Tělocvičná jednota Sokoly, aby tak uzavřela sportovní sezónu.

30.12.2017

Zemřel nymburský pábitel a divadelník Miroslav Ropek

Nymburk – Divadelník, osvětlovač, malíř, vytrvalý chodec po Nymburce, nespoutaný vypravěč. To vše se dá říci o Bohumíru Miroslavu Ropkovi, který 28. prosince zemřel ve věku 75 let. Na Hálkově divadle zavlál černý prapor a v duši jeho přátel a příbuzných se rozhostil smutek.

29.12.2017

Nymburk rozšířil zákaz hracích automatů

Nymburk – Místní radnice dál vytlačuje hrací automaty z města. Po přijetí zásadní vyhlášky v roce 2011 ji v těchto dnech rozšířilo. Hrací automaty tak v brzké době zmizí také ze sídlištní restaurace U Kotherů, které většina místních neřekne jinak, než Dřevák.

28.12.2017

Akce pro rok 2018: oprava bazénu i provizorní most

Nymburk – Rekonstrukce bazénu, projekt provizorní lávky vedle kamenného mostu, vybudování nového skateparku nebo vznik nového hřiště pro větší děti na sídlišti. A možná i slibované kruhové objezdy u nemocnice. To vše čeká Nymburk v příštím roce.

28.12.2017

Na Huslíku dnes slaví Vánoce

Poděbrady – Záchranná stanice pro zraněné živočichy na Huslíku dnes zve na tradiční povánoční akci na pomoc zvířatům žijícím v zařízení.

26.12.2017

Nové centrum Milovic zaplní obchody i byty

Milovice - Přestože Milovice patří co do počtu obyvatel mezi největší města v regionu a zároveň mezi nejrychleji se rozvíjející města. Kvůli neobvyklé historii ale Milovicím zcela chybí typické centrum, kde by měli obyvatelé po ruce většinu služeb. Radnice to chce ale změnit. Dokonce oslovila architekty, aby vymysleli, jak by v budoucnu měl střed města vypadat.

24.12.2017

OBRAZEM: Půlnoční od čtyř odpoledne zaplnila chrám svatého Jiljí

Nymburk - Už ve čtyři hodiny odpoledne se konala letošní Půlnoční mše v chrámu svatého Jiljí na Kostelním náměstí.

23.12.2017

Na Juventě tekly slzy štěstí

Milovice – Ve středu odpoledne se na základní škole Juventa v Milovicích sešlo spoustu dětí i dospělých, přišli se podívat na finále talentové školní soutěže Pop Idol.

21.12.2017

Dočasnou lávku chtějí nalepit na kamenný most

Nymburk /ANKETA/ – Situace kolem uzavřené lávky a možná východiska se vyvíjí každým dnem. Aktuální, a zatím nejpravděpodobnější scénář, je v přimontování provizorní ocelové lávky k pravé straně kamenného mostu při příjezdu od centra. Vyprojektování, schválení i provedení má trvat rekordně krátký čas. Vedení města chce, aby se po provizorní lávce chodilo už příští září.

21.12.2017

Z bývalého domu důstojníků bude honosné kulturní centrum

Milovice - V rekonstruované části bývalého domu důstojníků na náměstí 30. června, který v Milovicích postavila sovětská okupační armáda, už pár let sídlí radnice. Zbytek budovy se nyní chystá město za 140 milionů korun opravit. V rekonstruovaném multifunkčním zařízení pak bude kino, divadelní sál, restaurace či muzeum. 

21.12.2017

Lysá nad Labem investuje do vodovodu a chodníků

Lysá nad Labem - Lysá nad Labem ušetřila 115 milionů korun. Může se tak v následujícím roce pustit do větších projektů. Rozpočet schválili zastupitelé na svém posledním letošním zasedání.

20.12.2017

V Poděbradech otevřeli seniorský Fit park

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Pět nerezových prvků, na kterých lze posilovat svalstvo i jen příjemně relaxovat. Řeč je o nově otevřeném Fit parku, který byl v těchto dnech slavnostně uveden do provozu. Zájemci jej naleznou na Žižkově naproti prodejně potravin v ulici Karla Hampla.

20.12.2017

Milovická radnice láká nové podnikatele

Milovice - Ve městě by se měly rozvíjet služby a infrastruktura. Radnice chce nalákat nové podnikatele a výrobce, aby mohla ve městě vzniknout další pracovní místa. To vše se píše ve strategickém plánu na příštích deset let, který na svém posledním zasedání schválili zastupitelé města.

20.12.2017

Interna má nového primáře. Je z Prahy

Nymburk – Po všech negativních zprávách spojených s úmrtím pacienta, soudy a tresty pro chybující lékaře, přichází z interny nymburské nemocnice také pozitivní signál. Vedení nemocnice našlo nového primáře, který bude do Nymburka dojíždět z Prahy.

19.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Kostelní Lhota, Libice, Sokoleč, Vrbová Lhota

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Kostelní Lhota, Libice nad Cidlinou, Sokoleč a Vrbová Lhota.

AKTUALIZOVÁNO
19.12.2017

Havárie na potrubí odstřihla část Nymburka od pitné vody

Nymburk - Část Nymburka se v úterý na několik hodin ocitla bez pitné vody. Důvodem byla oprava vodovodu.

19.12.2017

Paní Lence se půjčka na vánoční dárky nevyplatila

Nymburk – Vánoční svátky pro mnoho lidí představují období, kdy by si měli pořádně vyhodit z kopýtka. Rodiče chtějí vidět u stromečku rozzářené dětské oči a snaží se svým ratolestem splnit jejich vánoční přání. Mnohdy na to ale zkrátka nemají peníze a rozhodnou se pro půjčku. Mají ji ale z čeho splácet? O tom ví své i Lenka.

19.12.2017

Studentky poděbradské hotelovky uspěly se Svačinou roku

Poděbrady – Nedávno jsme informovali o úspěchu dvou budoucích kuchařek, které studují na Hotelové a Vyšší odborné školy Poděbrady. Ty se probojovaly do celostátního finále soutěže Svačina roku s Rio mare. Svůj úspěch nyní podtrhly a získaly i ve finále skvělá umístění. Finále se konalo v gastronomickém studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích.

18.12.2017

Nymburské muzeum se zvětší. Ukáže pak Muchovy lunety i Hrabalovo auto

Střední Čechy – Zajímavé a moderní formou podané informace o rostlinstvu a zvířeně středního Polabí i o historii regionu od pravěku až do poloviny 20. století. Na to vše se mohou těšit návštěvníci Vlastivědného muzea v Nymburce, které čeká zásadní změna.

18.12.2017

Školákům ze Zálabí město od ledna proplatí jízdné

Nymburk – Komplikace s uzavřením lávky pro pěší vyvolává pochopitelně obrovskou reakci ze strany místních a radnice proto každým dnem zveřejňuje nové kroky. Aktuálně se chystá posílit kvůli školákům některé přeplněné ranní spoje. Dětem ze základních a studentům středních škol také slíbila od ledna proplácet jízdné.  

16.12.2017

Vzácný klášter rabovali piráti i Turci

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 4./ - Na severní straně ostrova jsou nádherné pláže s bílým pískem a teplou, křišťálově čistou vodou, ovšem někdy přicházejí větší vlny a mohou znepříjemňovat koupání. Jižní strana je klidnější, ale zase poměrně skalnatá, nachází se tady malé přístaviště a taverna. Vzhledem k tomu, že ostrov má kolem pěti kilometrů čtverečních, lze ho během jednoho dne v pohodě obejít kolem dokola.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT