VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

20.7.2017

FOTO: Nymburské sportovkyně trénují v Jizbicích

Jizbice - Je to tak trochu jiný příměstský tábor. Do Jizbic se vypravily úspěšné nymburské pole dancerky. Tedy dívky vyznávající relativně novou sportovní disciplínu, jejímž základem je cvičení na tyči. 

20.7.2017

KRÁTCE: V sadském jezeru jsou sinice, v Městci se pokusí o rekord

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.7.2017

Letošní úroda na Nymbursku nebude špatná

Nymbursko – V prvních týdnech června se zemědělci modlili, aby trochu zapršelo. Jinak hrozilo, že část úrody uschne. Příroda je tehdy vyslyšela. Nyní naopak vzývají oblohu, aby na ní zůstalo slunce a v posledních dnech běžné dešťové přeháňky ustaly. První kombajny totiž už vjíždí do polí a oficiálně tak startují letošní žně. Příčinou o trochu nižší úrody bude zřejmě právě sucho ze začátku léta.

20.7.2017

KRÁTCE: Lysá omezila parkování, alergiky potrápí plísně

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

FOTO: Děti v Poděbradech hýbou kostrami

Poděbrady - Šestadvacet dětí z Poděbrad tráví tento týden na příměstském táboře s názvem Hejbni kostrou, který pro ně připravil Dům dětí a mládeže Symfonie. 

19.7.2017

KRÁTCE: Romanka je otevřena denně

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

Chirurgie nabídne po létu pacientům větší pohodlí

Nymburk - Větší pohodlí v koupelnách i na toaletách v podobě protiskluzové dlažby, modernějších sprchových koutů a umyvadel s novými bateriemi i záchodů čeká na sklonku léta pacienty chirurgického oddělení nymburské nemocnice. V době prázdninového provozu, kdy se jako každý rok zavřelo kvůli dovoleným zaměstnanců přízemí chirurgie v pavilonu A, pokračuje rekonstrukce.

19.7.2017

KRÁTCE: Vlaky nahradily autobusy

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

18.7.2017

FOTO: Hasičky z Pískovky zvítězily

Písková Lhota - Velké ovace si vysloužily mladé hasičky z Pískové Lhoty po návratu domů z úspěšné olympiády v rakouském Villachu. Obhájily totiž předloňské vítězství. „Je to úžasný úspěch, protože jsme obhájily titul mezi dvaceti nejlepšími družstvy světa. Měly jsme také obrovskou diváckou podporu, za kterou všem Čechům, kteří se na olympiádu vypravili, moc děkujeme,“ řekla vedoucí týmu Monika Němečková.

18.7.2017

U Milovic se rozmnožili šakali! Fotopast zachytila kojící fenu

Milovice /FOTOGALERIE/ – Projekt chovu divokých koní a zubrů na pastvinách u Milovic má další národní primát. V bývalém vojenském prostoru bylo poprvé v České republice doloženo rozmnožování šakala obecného. „Kojící fenu v minulých dnech zachytila fotopast. Krátce na to v rezervaci nasnímal šakalí štěně fotograf Vojtěch Lukáš, který ve spolupráci se společností Česká krajina dokumentuje projekt návratu velkých kopytníků,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina.

18.7.2017

Hudební altán se posune, ale na podzim vyroste

Poděbrady – Jen málokterý projekt v lázeňském městě zažil tolik změn, posunů a odkladů. A to ještě pořád nestojí, ačkoliv několik daných termínů už je dávno za námi. Podle aktuálních informací je však už stávající termín pevný. Nová ozdoba lázeňského parku, hudební altán, má definitivně vyrůst po skončení letošní lázeňské sezony, tedy na podzim. 

18.7.2017

Kultura na Nymbursku. Kam vyrazíte?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Nymbursku.

18.7.2017

KRÁTCE: Stoupl počet nemocných

Nymbursko – Během minulého týdne stoupl počet nemocných chřipkou a respiračními chorobami na Nymbursku.

18.7.2017

Strasti na chirurgii vyřeší odbavovací systém

Nymburk – Čekání v přeplněné čekárně na ošetření až několik hodin, takový je současný stav na chirurgické ambulanci v nymburské nemocnici. To by se ale na sklonku léta mělo změnit.

17.7.2017

FOTO: Kostelní Lhota rozkvetla v rámci evropské soutěže

Kostelní Lhota - Entente Florale Europe 2017. To je název soutěže, které se aktuálně účastní Kostelní Lhota. O cenu pro Kvetoucí sídlo Evropy, jak se dá název přeložit, se uchází společně s dalšími městy a obcemi z 9 zemí Evropy. Českou republiku reprezentuje ještě Brno.

17.7.2017

KRÁTCE: Na dálnici u Sadské řidiči nenajedou

Sadská – Nájezd na dálnici D11 za Sadskou směrem na Prahu bude uzavřen ještě do 22. července. Uzavírka vznikla od 4. června kvůli opravě povrchu dálnice směrem na Prahu v místech nájezdu.

17.7.2017

Hospodám klesají tržby, bojí se podzimu

Nymburk – „Ztráty pociťujeme, ale díky zahrádkám a teplému počasí to zatím není tak hrozné. Bojíme se podzimu a zimy.“ Tak by se daly shrnout reakce většiny oslovených provozovatelů a zaměstnanců restaurací v Nymburce. Ptali jsme se, jak pociťují dopady protikuřáckého zákona ve vlastních provozovnách.

15.7.2017

KRÁTCE: Do Činěvsi přijedou veteráni

Činěves – Setkání sběratelů historických vozidel se už po sedmé uskuteční v Činěvsi v sobotu 5. srpna v areálu fary.

14.7.2017

OBRAZEM: Milovníci květin si přijdou na své

Lysá nad Labem - Tisíce květů všech možných druhů, barev a vůní jsou k vidění do neděle na lyském výstavišti. Koná se tu totiž jedna z největších expozic v republice s názvem Květy 2017. K vidění jsou lilie, růže, balkónové květiny, letničky, trvalky, zkrátka všechny krásky, které si nadšený zahradník může představit. V pátek se tu konalo finále floristické soutěže, kterou pořádal Český zahrádkářský svaz. V jeho expozici „Kousek ráje“ je také speciálně upravená cestička, kde je možné bosou nohou otestovat různé druhy povrchů a materiálů, které nabízí sama příroda. Zájemci o vlastní budoucnost mohou využít Festivalu věštění. 

14.7.2017

Policie šetří další úmrtí na nymburské interně

Nymburk – Interní oddělení nymburské nemocnice čelí dalšímu trestnímu oznámení pro údajné pochybení v péči a léčbě. Vedení nemocnice i nový primář interny však pochybení důrazně odmítají.

14.7.2017

KRÁTCE: Lysá šetří s vodou

Lysá nad Labem – Radnice vyzývá obyvatele města, aby šetřili s vodou. Kvůli velkému odběru na zalévání a napouštění bazénu dochází totiž ke snížení množství vody ve vodojemu.

14.7.2017

Politici z Nymburska: vláda starostů je nesmysl

Nymbursko /ANKETA/ – Bývalý ministr financí Andrej Babiš uvedl v Lidových novinách, že by si představoval vedení města podobně, jako vedení firmy. Pouze přímo volený starosta, žádní zastupitelé. Zeptali jsme se komunálních politiků na Nymbursku, zda by si vůbec uměli takové vedení města představit.

13.7.2017

OBRAZEM: Na vesmírném táboře vyrábí děti dalekohledy

Městec Králové - Zhruba třicítka dětí zažívá neobyčejný prázdninový výlet. A to rovnou až do kosmu! Vesmírné téma má totiž jako svoji hlavní ideu příměstský tábor sdružení Bohoušek v Městci Králové. 

13.7.2017

Cestujícím schází spojení hlavně k nemocnici, ukázal dotazník

Nymburk /ANKETA/ - Přímé spojení z Drahelic k poliklinice, obsluha zastávky v Jičínské ulici na trase hlavní nádraží – nemocnice – sídliště, zpožděné spoje nebo požadavek na více nízkopodlažních autobusů. To jsou připomínky k Pražské integrované dopravě, které Nymburáci popsali v dotazníkovém šetření, které uspořádalo město.

13.7.2017

KRÁTCE: Hasičské dorostenky z Pískovky jsou mistryně republiky

Písková Lhota - Hasičské dorostenky z Pískové Lhoty se staly mistryněmi republiky ve Zlíně. 

13.7.2017

Zavřený nadjezd v Lysé nad Labem budou řidiči objíždět rok a půl

Lysá nad Labem – Jedna z největších dopravních staveb, které čekají Nymbursko, se blíží. Do konce léta by měl stavební úřad v Lysé nad Labem vydat stavební povolení na demolici a následnou stavbu nového nadjezdu nad železniční tratí. Na podzim pak dojde k uzavření silnice, která spojuje dvě části města. Stavba bude trvat více než rok a půl.

12.7.2017

Dvoje Jizbice z České republiky si daly dostaveníčko

Jizbice – Mají stejný název, jedny jsou nedaleko Nymburka a druhé u Náchoda. Víc Jizbic v České republice není. Obyvatelé obou obcí si dali společný sraz v Jizbicích u Nymburka, aby se lépe poznali a zasadili společnou růži.

12.7.2017

V Nymburce se ženy v burkinách nevykoupou

Nymbursko /ANKETA/ - Poté, co se na sociálních sítích objevila fotografie koupající se muslimky v burkinách v čestlickém aquaparku, rozpoutaly se velké diskuze o tom, zda muslimské plavky, zahalující téměř celé tělo, jsou hygienické. Muslimky se totiž neodhalí nejen před cizími muži, ale ani před nemuslimskými ženami.

12.7.2017

V centru Nymburka nepůjde elektřina

Nymburk – Obchody, soud, či radnice. To jsou místa, kde se musí v centru města připravit na přerušení dodávky elektřiny. K tomu dojde tento pátek 14. července.

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT