VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

16.12.2017

Bývalý vojenský prostor se stal rájem netopýrů

Milovice - Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách divokých koní, praturů a zubrů a v jejich okolí. Bývalý vojenský prostor mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou poskytuje útočiště až dvou třetinám druhů, které v Česku žijí.

16.12.2017

Nové řády přidaly vlaky do Prahy i Boleslavi

Nymbursko – Od 10. prosince platí nové jízdní řády, které upravují odjezdy a příjezdy některých vlaků na Nymbursku. Lehce se dotýkají i změn v autobusové dopravě. Asi nejpodstatnější pro Nymburáky je přidání ranních spojů do Prahy a Mladé Boleslavi. A také nové noční vlaky z Prahy, které uvítají třeba návštěvníci koncertů či sportovních klání.

15.12.2017

Alej u Poděbrad vyhrála hlasování

Poděbrady – Poděbrady se mohou pyšnit krajským prvenstvím. Podle hlasujících je stromořadí u Skupice nejkrásnější v kraji.

14.12.2017

Stoletá alej roku ukazuje cestu k domovu Slavníkovců

Poděbrady – Nejvíce příznivců ze všech středočeských alejí získalo pro letošní rok lipové stromořadí u Labe na východním okraji Poděbrad mezi lokalitami Skupice a Huslík. V kraji dostala nejvíce hlasů v rámci ankety Alej roku 2017.

14.12.2017

Uzavírka lávky potrvá minimálně několik měsíců

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Od středečního odpoledne je uzavřena lávka přes Labe. Klíčová spojka pro pěší ze Zálabí do centra. Podle aktuálních zpráv zůstane lávka uzavřená minimálně v řádu několika měsíců.

14.12.2017

Vánoční dárek pro Adélku: příspěvek na nové auto

Milovice - Léčba nemocné Adélky rodinu stojí spoustu času a peněz. Na nové auto už jim zkrátka nezbývá.

13.12.2017

Lávka přes Labe je definitivně uzavřena! Není bezpečná, rozhodli radní

Nymburk – Přesně v 15.37 ve středu prošla po nymburské lávce pro pěší poslední chodkyně. Vzápětí tři muži instalovali na kraj lávky kovovou mříž s cedulí zákazu vstupu chodcům. Je to výsledek jednání radních, kteří z bezpečnostních důvodů nechali lávku uzavřít.

13.12.2017

Milovice schválily rozpočet na příští rok

Milovice - Z bývalému Domu důstojníků by se mělo stát kulturní centrum, u nádraží vznikne velké parkoviště P+R, opraví se řada ulic a město bude investovat také do bezpečnosti. To vše vyplynulo z pondělního zasedání zastupitelstva v Milovicích. Zastupitelé schvalovali rozpočet na příští rok.

13.12.2017

Na sídlišti vyrostl u školky malý kruhový objezd

Nymburk – Kruhový objezd vyrostl v rámci současné etapy revitalizace části sídliště.

12.12.2017

OBRAZEM: Rohatý průvod šel od soutěže k soutěži

Poděbrady - Kdo se o víkendu lekl, že se na Jiřího náměstí otevřela brána pekla, nebál se dlouho. Při bližším pohledu totiž rozeznal i malé roztomilé čertíky. Jednalo se pouze o pekelnou zábavu v dobrém slova smyslu.

12.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Bobnice, Budiměřice, Semice, Straky a Dvory

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 13. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Bobnice, Budiměřice, Semice, Straky a Dvory.

12.12.2017

Na okraji Milovic se válely zbytky po sovětské armádě

Milovice - I přes teploty těsně nad nulou se o víkendu dobrovolníkům povedlo vyčistit desítky hektarů bývalého vojenského prostoru na kraji Milovic. Kromě černých skládek nacházeli spoustu starého a často pro zvířata i lidi nebezpečného harampádí po sovětské armádě. Ocelová lana, ostnaté dráty, zbytky techniky nebo pneumatiky, které ještě nesly nápisy v azbuce, nebyly výjimkou.

12.12.2017

V Milovicích má vyrůst Lidl

Milovice – O stavbě Lidlu někde v Milovicích se mluví už dlouho. Podle informací starosty Milana Poura radnice s obchodním řetězcem jedná a v lednu by obyvatelé Milovic mohli vědět víc.

11.12.2017

Krev daroval osmdesátkrát. Získal ocenění

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Vedení radnice se rozhodlo obnovit zaniklou tradici oceňování nymburských občanů, kteří jsou zároveň bezpříspěvkovými dárci krve. Za tímto účelem se na místní radnici uskutečnila ve čtvrtek 7. prosince menší slavnost.

11.12.2017

Řidiči, pozor! Radar měří od víkendu všechna auta

Všechlapy – Hned první obec za Nymburkem na hlavním tahu na Mladou Boleslav se může stát pastí na peněženky pro příliš rychlé řidiče. Už na konci uplynulého týdne byl spuštěn úsekový radar, který měří všechna projíždějící vozidla a ta příliš rychlá také fotí. Spuštění radaru je avizováno od jara.

11.12.2017

KRÁTCE: Biketower má první potíže

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

11.12.2017

Kaple sv. Jana Nepomuckého má opravenou balustrádu

Nymburk – Mramorová balustráda přímo před hlavním oltářem gotické kaple sv. Jana Nepomuckého byla ve špatném stavu už dlouho. Její zdařilou opravu si město může připsat na seznam k mnoha dalším nezbytným rekonstrukcím uvnitř kaple i zvenčí.

11.12.2017

Vysvědčení pro politiky: nejlepší dostali dvojku

Poděbrady - Po dobu dvaadvaceti dní mohli obyvatelé Poděbrad v elektronické anketě známkovat práci svých zastupitelů. Prostřednictvím známek od jedné do pěti, stejně jako ve škole, měli příležitost hodnotit každého z nich. Jedničku si nezasloužil žádný z komunálních politiků.

10.12.2017

OBRAZEM: Akce Vem - ber přitáhla do Obecního domu hlavně ženy

Nymburk - Šaty, kabátky malé i velké, dětské oblečení. Ale i sladkosti. To vše nabídla akce Vem - ber, která se letos v Nymburce konala už popáté. Jde o svérázný bazárek s charitativním nádechem. Odvíjí se od hesla v názvu, které vyzývá k tomu, aby zájemci vzali ze svých skříní, co už nepotřebují nebo z čeho jejich děti vyrostly a naopak na bazaru koupili nabízené oděvy od někoho jiného. Asi tak nepřekvapí, že v sále Obecního domu korzovaly především dívky a ženy. 

9.12.2017

Na Oslím ostrově se nesmí kouřit. Ale nedodržuje se to

/CESTOPIS MILANA ČEJKY, DÍL 3./ Se zájmem jsme si prohlédli i malebné městečko Agios Nikolaos ležící ve svahu nad zálivem Mirabello, kterému se prý také někdy říká Záliv bohatých. 

9.12.2017

OBRAZEM: Polabský pavouk přilákal na lezeckou stěnu děti i dospělé

Nymburk - Už po osmé se sešli milovníci lezeckých stěn a výškových výzev v nymburské sokolovně, kde na ně čekalo předvánoční klání s názvem Polabský pavouk.

9.12.2017

OBRAZEM: Čokoládový festival provoněl kolonádu

Poděbrady - Kongresový sál lázeňské kolonády obsadila čokoláda. Ano, sladkostí s čokoládou bylo doslova všude plno. K mání byly neobyčejně kvalitní tabulky čokolády. Pro některé návštěvníky za trochu vyšší ceny.

8.12.2017

OBRAZEM: Jarmark před školou přilákal davy

Nymburk – Sídlištní vánoční jarmark před Základní školou Letců R.A.F definitivně potvrdil, že se nacházíme ve svátečním čase. Zvuk vánočních melodií, stánky provoněné čajem, svařákem i klobáskou. Taková byla atmosféra na nymburském sídlišti ve čtvrtek odpoledne, kde se mezi stánky na placu před školou procházely stovky lidí. Rodiče dětí si v klidu měli co říct o probíhajícím školním roce a svých svěřencích, mezi nimi se pohyboval i ředitel školy Jiří Cabrnoch. A děti? Ty se bavily mezi sebou a ochutnávaly dobroty z jednotlivých stánků.

8.12.2017

KRÁTCE: Stoupne cena stočného

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

8.12.2017

Lákal dítě do auta? Vůbec ne, chtěl pomoci

Všechlapy – Ve středu jsme informovali o případu, kdy matka osmileté dívky zveřejnila výzvu, že se její dceru ve Všechlapech pokusil vlákat do auta neznámý muž v modré dodávce. Případem se začala zabývat kriminální policie a naštěstí se jej podařilo velmi rychle vyřešit. A to i s výrazným přispěním Nymburského deníku!

8.12.2017

Za odpad zaplatí v Nymburce o stovku méně

Nymburk /ANKETA/ – Nečekaně bouřlivou diskusi mezi zastupiteli vyvolalo schvalování vyhlášky o místním poplatku za svoz komunálního odpadu. Zásadní věc, snížení pro příští rok o sto korun, však po hlasování zůstala zachována.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

První letošní živý betlém měli v Kounicích

Kounice - Jako již tradičně o prvním adventním víkendu naplnila centrum obce předvánoční atmosféra.

7.12.2017

Potvrzeno: nymburská nemocnice zůstává městu

Nymburk /ANKETA/ – Období, ve kterém se diskutovalo o možnosti nemocnici prodat či pronajmout, je zase na nějaký čas u konce. Zastupitelé ve středu večer hlasováním po relativně dlouhé diskusi schválili, že preferují zachování stávající situace, kdy majitelem a provozovatelem nemocnice je město. 

7.12.2017

KRÁTCE: Rychlíky opět zastaví v Lysé

Nymbursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT