Nebude-li pršet, nezmoknem. To si říkali v sobotu ráno jak organizátoři, tak první návštěvníci jubilejního 
20. Dne Postřižinského piva.

S obavami hleděla na zamračenou oblohu i podsládková Martina Hronová. „Je pravda, že letos není úplně horko, na druhou stranu momentálně neprší, tak snad to vydrží. Parním vláčkem z Lysé přijelo tolik lidí jako obvykle, takže v tuhle chvíli to vypadá s návštěvností jako každý rok," uvažovala nahlas Martina Hronová v 10 hodin dopoledne.

Program se rozběhl v tradiční podobě hned od rána. Dopoledne bylo zasvěcené především exkurzím do útrob pivovaru. „Exkurze trvá přibližně 30 minut a lidé vidí sladovnu, varnu, spilku (část pivovaru, kde probíhá kvašení piva – pozn. redakce) a sklep. Do stáčírny se nechodí, tam mají základnu vystupující umělci," přiblížila prohlídku podsládková Hronová.

Po příjezdu prvního vlaku taženého parního lokomotivou Lízou 
z Lysé nad Labem v 9.45 hodin se prostory pivovarského areálu slušně zaplnily a na exkurzi se utvořila pěkná fronta. Průvodců bylo několik, všichni z řad odborníků pivovaru, kteří výrobě opravdu rozumějí.

Odpoledne se místy rozjasnilo a na pódiu to rozjeli Heidi Janků, Marek Ztracený, Zdeněk Izer, kapely No Name, Crossband a další. Kolem páté odpoledne praskal areál pivovaru doslova ve švech. Kdo tam byl, ten hodoval, pil dobré pivo a byl rád na světě. Pod pódiem duněla diskotéka, v odpadkových koších přibývalo vypitých pohárů od piva a přibývalo také veselých tváří.

Návštěvníci měli příležitost ochutnat kromě tradičního sortimentu nymburského pivovaru novinku, Čokoládový tmavý ležák, který nedávno získal na soutěži Pivo České republiky v Českých Budějovicích ve své kategorii zlatou medaili.

„Dnes se moc příchuťová piva nedělají, spíše se pivo míchá s limonádami. My jsme hledali nějaké ozvláštnění 
a když přišla nabídka čokoládové příchuti, tak jsme ji zkusili použít. Přímo se nabízela kombinace s černým pivem 
a ono to k sobě vyloženě pasuje. Čokoládové pivo už sice bylo k dostání u nás v prodejně, ale dnes je chceme představit v širším měřítku," přiblížila vznik čokoládového piva Martina Hronová. Jestli si získá oblibu široké veřejnosti, to se teprve uvidí, ale zlatou medaili od odborníků už mu nikdo nevezme.

Zajímá vás, kolik lidí si našlo na Den Postřižinského piva cestu?

„Tím, že se neplatí vstupné, neznáme nikdy přesný počet. Víme jen, kolik se vytočí piva. A to hodně záleží na počasí. Ale i chladnější počasí není marné, lidé si zase dají těch piv třeba víc," uvažovala dopoledne Martina Hronová.

Vzhledem k tomu, že se odpoledne na pivovar chvílemi smálo slunce, vypilo se na 20. Dni Postřižinského piva zlatého moku určitě nemálo. Ku radosti pivovaru i jeho hostí.