VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

dnes 07:06

Firma slíbila výměnu teplovodu do konce září. Stihne to?

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Rozkopané sídliště Jankovice je už víceméně minulostí. Díry se zasypávají, zacelují, místa mezi paneláky se vrací do původního stavu. Pracuje se na zasypávání v Růžové ulici, připojují se stanice tepla v jednotlivých domech. Ovšem v části Sadové je stále v silnici dlouhý vyhloubený pás. Stihne společnost Thermoservis svůj závazek vše dokončit do konce září, jak je naplánováno? 

včera 07:00

Přestavba nadjezdu běží, Lysá zkusí obnovit bazén ve škole

Lysá nad Labem - Město leží na strategickém bodě mezi Nymburkem a Prahou, na každou stranu je to tak 25 kilometrů. Po posledních komunálkách se dlouho nedařilo ukotvit vedení města. Až v roce 2016 došlo k odvolání prvního muže na radnici Jiřího Havelky. Jako nový starosta byl zvolen Karel Otava. Zdá se, že Lysou spojil a přišel s ním do města nový svěží vítr.

24.9.2018

Knihovna na sídlišti otevře snad už v říjnu

Nymburk - „Zatím jsme neprošli kolaudací. Jinak jsme připraveni zapnout počítače a začít fungovat v plném rozsahu.“ To jsou slova zástupkyně ředitelky knihovny Heleny Marešové, týkající se očekávaného otevření pobočky na nymburském sídlišti. To by se mělo uskutečnit ještě letos v říjnu.

24.9.2018

Obyvatel Nymburska výrazně přibylo

Nymburk – Nymbursko se zalidňuje. Ukazují to nejnovější údaje středočeských statistiků, kteří vyhodnotili pohyb obyvatelstva v prvním pololetí.

24.9.2018

Město chystá sdíleného logopeda i inspirativní kavárny

Nymburk – Inspirativní kavárny, sdílený logoped nebo projekt Příběhy našich sousedů. To vše je součástí vzdělávacího programu, který financuje ministerstvo školství a v němž chce Nymburk pokračovat i pro příští léta. Stvrdili to radní podpisem nové smlouvy.

23.9.2018

OBRAZEM: Ukázky řemesel vytvořily příjemnou atmosféru

Krchleby – Ukázky lidových řemesel vytvořily příjemnou a milou atmosféru v sobotu 22. září v zahradách a prostorách základní školy.

22.9.2018

Milovice těší Relax park, chybí lepší sekání trávy

Milovice – Při vyslovení jména města Milovice se většině lidí vybaví dlouhodobější projekty. Trvající spory o využití přilehlého letiště, které je majetkem kraje. Letní festivaly navštěvované desítkami tisíc lidí z celého světa. Největší základní škola v republice. V poslední době pak úspěšný projekt návratu divokých koní, zubrů a praturů do přírody.

21.9.2018

Deník hledá webeditora/ku na externí spolupráci

Nymbursko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Pracujete rádi na počítači a chcete si o víkendech nebo ve všedních dnech přivydělat? Právě teď máte šanci! Deník hledá šikovného webeditora či webeditorku na externí spolupráci. Není ani problém zaučit se.

21.9.2018

Domov dětí slouží ve městě 120 let

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Dětský domov, budova sídlící v Resslově ulici, slaví letos 120 let od svého založení. 

21.9.2018

Na náměstí má vzniknout nová pasáž. U Startu

Nymburk – Projekt, který by měl zásadním způsobem proměnit část centra Nymburka. To je představa vedení města zhmotněná konkrétní smlouvou mezi radnicí a majitelem dosud zanedbané zahrady u domu číslo 169 na náměstí Přemyslovců. Pro místní bude jednodušší sdělení, že se jedná o zahradu za někdejším legendárním bufetem Start. Prodej zmíněného dvora do rukou soukromníka, který se jej chystá zvelebit i komerčně využít, schválili také zastupitelé.

20.9.2018

Hasiči vynášeli raněné z nemocnice. Naštěstí jen cvičně

Nymburk – Výbuch kyslíkové bomby v jedné z nemocničních budov s následným požárem a závalem osob. Statika budovy je narušena. To byl námět velkého cvičení složek Integrovaného záchranného systému pod vedením hasičů. Postup záchranných prací včetně vynášení „zraněných a usmrcených“ osob se odehrával ve čtvrtek v pavilonu E nymburské nemocnice.

20.9.2018

Město poslalo peníze diakonii i Centru pro všechny

Nymburk – Rada města vyhověla dvěma žádostem o finanční příspěvek. Podpořila tak Diakonii provozovanou Českobratrskou církví evangelickou, která se stará o znevýhodněné seniory. Ve druhém případě vyhovělo žádosti předsedkyně spolku Centrum pro všechny, které provozuje sportovní i další aktivity především s dětmi.

20.9.2018

Na Nymbursku kandiduje hned deset čerstvě plnoletých

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ – Náš region společně s Příbramským jsou jediné, které v nadcházejících volbách nabízí hned 10 osmnáctiletých kandidátů. Ve středních Čechách jinde tolik čerstvě plnoletých na kandidátkách nalézt nelze. Naopak lze u nás nalézt i druhé věkové extrémy. Například druhému nejmladšímu kandidátovi za komunisty v Nymburce je 63 let.

19.9.2018

V nemocnici exploduje bomba. V Nymburce se chystá velké cvičení

Nymburk - Nejprve exploze bomby. Vzápětí zachvátí požár celou jednu budovu. Krátce nato se rozezní sirény a na místo tragédie se začnou sjíždět vozy hasičů, záchranářů i policie.

19.9.2018

V Ostré slavili 110 let školy. I s hercem Janem Čenským

Ostrá /FOTOGALERIE/ - V Ostré slavili svou školu. Má už úctyhodných 110 let.

19.9.2018

Pro Vánoce chystá Loučeň i neviditelný stromeček

Střední Čechy – Předvánočními přípravami žije již nyní tým zámku Loučeň na Nymbursku. Aktuálně se tam sice chystají na víkendové napoleonské slavnosti včetně pátečních napoleonských prohlídek, na akce s vánoční atmosférou nicméně již v tiskové zprávě upozornila Kateřina Groškov Řeháková.

18.9.2018

Plány na vznešenou budoucnost přerovského zámku zůstávají zatím v říši snů

Střední Čechy – Nic nového se zatím neodehrálo. Tak si v souvislosti se záměrem převést zámek v Přerově nad Labem na Nymbursku do majetku kraje posteskl středočeský radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD). Přerov navštívil o víkendu, kdy se v tamějším Polabském národopisném muzeu konaly dožínkové slavnosti spojené s folklorem i představením tradičních řemesel.

18.9.2018

Od čtvrtka se parkuje v Nymburce půl hodiny zdarma

Nymburk – Rok od zavedení radikálních změn v systému parkování včetně parkovacích zón, dochází k další zásadní úpravě. Potěší řidiče parkující zejména v centru města. Ti totiž budou mít od 20. září první půlhodinu parkování zdarma. „Cílem je umožnit občanům snadněji si vyřídit pochůzky i nákupy v centru města, aniž by museli platit za parkovné,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous.

17.9.2018

Odsouzení tátové vařili při Dnu dětí v jiřické věznici

Jiřice – Pódium s kapelou, dobrá nálada. Otcové s dětmi v barevných trikách podle týmů, společenské hry a soutěže, grilování. Na první pohled běžné zábavné odpoledne pro celé rodiny. Ovšem toto se odehrávalo v uzavřeném objektu jiřické věznice. I když v parku a tedy místě, které vězeňské prostředí připomíná ze všeho nejméně.

15.9.2018

Školní bufety mizí, vrací se svačiny od rodičů

Nymbursko - Párek v rohlíku. Jogurt. Lízátko. Rohlík se salámem. Bagetu. Hamburger v housce. Ochucené mléko. Čokoládovou tyčinku. Tohle všechno si dřív mohly koupit děti ve školních bufetech. Od ledna 2017 ale museli prodavači ve školách začít dodržovat kontroverzní vyhlášku o nezdravých potravinách, které se říká pamlsková.

15.9.2018

Děti se učí využívat i GPS, říká vedoucí skautů

Nymburk /ROZHOVOR/ - Pavel Kotyza, řečený Belmondo, je vedoucím nymburského skautského střediska Krahujec. Mají dnes ještě rodiče zájem o to, aby jejich potomci chodili do skautu? A co dělají skauti na letním táboře?

15.9.2018

Nežijeme v pravěku, říkají skauti a hlásí nové zájemce

Nymburk - Skauting v Nymburce rozhodně netrpí nezájmem dětí o jejich činnost. Řada oddílů s novým školním rokem zaznamenala poptávku po zapsání malých adeptů do junáckých řad. Potvrdili to zástupci dvou velkých skautských středisek v Nymburce: Krahujec i Modrá flotila.

14.9.2018

Nová lávka bude mít mírnější stoupání kvůli cyklistům i vozíčkářům

Vítězem soutěže na novou podobu se stalo studio SHP profesora Jiřího Stráského, který navrhl i předchozí konstrukci lávky.

14.9.2018

Nemocnice má rekord: 100 miminek za měsíc!

Nymburk – Tak to tu od sametové revoluce nebylo! Nymburská porodnice v srpnu překonala všechna novodobá čísla v porodnosti a místní lékaři a sestry přivedli na svět rovných 100 miminek. Jedná se o výkyv nebo dlouhodobější trend? Podle primáře gynekologicko -porodního oddělení Dušana Kolaříka se počet narozených dětí pomalu zvedá v celé republice. „Je to skutečně trend, v poslední době se rodí více dětí po celé zemi. U nás v Nymburce jsme od roku 1989 takové číslo nikdy nezaznamenali,“ potvrzuje primář.

13.9.2018

Starostou byl 24 let. „Už nechci, kriminalizují nás,“ říká starosta Bobnic

Nymbursko – Řada současných starostů a zastupitelů ve volbách za tři týdny už kandidovat nechce. Důvody jsou různé, těmi převládajícími jsou však podle oslovených nárůst byrokracie a kriminalizace některých kroků vedení měst a obcí. Jsou však i tací, kteří už na svých postech strávili několik volebních období a chtějí pokračovat i v dalších čtyřech letech.

13.9.2018

Všechny souvislosti pěstounství vysvětlují úředníci i spolky

Střední Čechy – Děti, které nemají to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině, jsou ve středu v centru pozornosti na středočeském krajském úřadu i na 13 větších radnicích po celém kraji. Jejich oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) uspořádala v rámci Týdne pěstounství dny otevřených dveří, při nichž se zájemci o vše, co souvisí s pěstounskou péčí a systémem náhradní rodinné péče, mohou dočkat zasvěcených odpovědí na své dotazy.

12.9.2018

Děti v netradičních kroužcích tetují, nebo poznávají roboty

Nymbursko - Začátek školního roku a konec prázdnin neznamená jenom zhoršující se počasí a začátek školy. Po prázdninovém odpočinku opět startují různé kroužky, volnočasové aktivity a nábory nováčků. Někteří se vrací ke svým zálibám z minula a jiní se rozhodují zkusit něco nového. Na Nymbursku si naštěstí mají z čeho vybírat. Na své si přijdou milovníci umění, ručních prací, sportu, tance, hudby, ale také třeba elektroniky, šachů nebo včelařství.

12.9.2018

Nymburské Respondeo nově řeší i konflikty ve vztazích

Nymburk – Poradna Respondeo sídlící na nymburském náměstí může nově pomáhat i při řešení problémů, které vrcholí agresí. Týkat se to může situací v partnerství, při soužití s rodiči či výchově dětí. Pomoci může psychoterapeut, který je zaškolen v rámci speciálního programu podporovaného ministerstvem vnitra.

11.9.2018

Kapitán Demo v Čelákovicích rozskákal diváky

Čelákovice - V sobotu to v Čelákovicích opravdu žilo. Ve dvoře hospody u Najmanů se již od odpoledne scházeli lidé, aby si společně zabubnovali, dali si pivo, nechali si pomalovat obličej, společně si něco vytvořili nebo si zkusili vylézt po lezecké stěně od organizace Opři se, ve které pomáhají dětem z dětských domovů se integrovat do většinové společnosti. Hlavní program každoročního festivalu Czela. Fest byl ale ten hudební. Na podiu v zahradě podniku zahrálo několik kapel různých hudebních stylů. Zatímco nejprve si zájemci mohli zkusit zahrát na ukulele, tak později si zatančili a zaskákali pod podiem na reggae, blues nebo na překvapivě divoký Gott Revival.

11.9.2018

Novinář Jaroslav Kmenta se má stát Čestným občanem Nymburka

Nymburk – Svoji investagitivní prací přispěl k pádu premiéra Stanislava Grosse. Pohyboval se na tenkém ledě i ve chvíli, kdy rozplétal vztahy kolem kmotra Františka Mrázka a jeho vazby na tehdejší politické elity. Opustil značku Mladá fronta ve chvíli, kdy vydavatelství stojící za touto značkou koupil podnikatel a v současnosti premiér. O něm napsal a vydal knihu s titulem Boss Babiš. Nyní má zkušený novinář aktuálně působící v Magazínu Reportér dostat nejvyšší městské vyznamenání ve svém rodném Nymburce, kde stále žije a k němuž se hlásí. Má se stát 23. Čestným občanem Nymburka. Navrhla to Rada města, schválit to mají zastupitelé na jednání 19. září.

11.9.2018

Lávku přes Labe by mohl kompletně zaplatit stát

Nymburk – Už za pár dnů, přesně 14. září, se budou otvírat obálky s návrhy na podobu nové lávky. Ještě před vyhlášením vítěze této soutěže byli jednat zástupci města na Státním fondu dopravní infrastruktury (SFDI) v Praze. A přivezli zajímavou a pro místní určitě dobrou zprávu.

11.9.2018

Studentky Univerzity třetího věku dokončily semestr

Nymburk – Slavností předání diplomů při ukončení dalšího semestru Virtuální univerzity třetího věku se konalo v obřadní síni Městského úřadu v Nymburce. Studenti a především studentky jednou za 14 dnů navštěvují městskou knihovnu, kde se seznamují se zajímavými tématy formou předtočených přednášek vysokoškolských pedagogů.

11.9.2018

Mladý nymburský filmař Jan Koutek debutuje v kině dokumentem 42!

Kino Sokol promítne v neděli 16. září od 19 hodin dokument filmaře, režiséra a také patnáctiletého nymburského studenta Jana Koutka o běžkyni Adéle z Nymburka, která se připravuje na svůj první maraton. Film s názvem 42! je symbolikou čtyřiceti dvou kilometrů běžeckého závodu, kterému předchází jeden rok příprav. Pro režiséra Jana Koutka, který započal práce na filmu ve svých třinácti letech, byl velkou inspirací krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

11.9.2018

Do spřáteleného města vyrazí studenti i kuchaři

Nymburk – Německý Neuruppin je tradičním spřáteleným, či dřívějším slovníkem družebním městem Nymburka. Početná skupina německých hostů zavítala do Nymburka na posvícenský víkend. Na programu však byla nejen zábava, ale i plány do budoucna. Podle starosty Pavla Fojtíka chtějí obě města zintezivnit spolupráci.

10.9.2018

Rejdiště se dočká kompletní proměny

Nymburk - Místo, odkud se branou vchází do parku pod hradbami. Lokalita, kterou si až do loňska místní pamatovali hlavně v souvislosti s posvícenskou hudební scénou a kde se každoročně při té příležitosti mačkaly stovky lidí. Řeč je místě s adresou Na Rejdišti. Právě to se dočká v příštích týdnech a měsících zásadních úprav.

9.9.2018

OBRAZEM: Kam dřív skočit? Na regionálním dni pražské dopravy zahrál Ivan Mládek

Z Opavy, z Opavy jede rychlík do Prahy, znělo zrekonstruovaným čelákovickým nádražím. Ivan Mládek se svou kapelou zakončil sobotní Regionální den Pražské integrované dopravy (PID), který byl věnován (nejen) cestujícím příměstskými spoji do metropole.

8.9.2018

Citelná výluka u Velkého Oseka v sobotu končí

Střední Čechy – Velká výluka na páteřní železniční trati číslo 020 spojená s nutností předstupovat do autobusů náhradní přepravy, kterou pociťovali lidé cestující vlakem na Nymbursku a Kolínsku od poloviny srpna, se úderem sobotní půlnoci stane minulostí. Do úseku mezi Velkým Osekem a Hradcem Králové (přičemž rychlíky jsou nahrazeny autobusy v úseku Poděbrady – Hradec Králové) se vrátí běžný železniční provoz.

8.9.2018

Oblíbená akce otevře i kostelní věž na Jiljí

Nymburk, Poděbrady – Akce, která každým rokem přiláká do nymburských i poděbradských památek větší počet zájemců. A města na oplátku připravují na každé září atraktivní novinky. Tedy umožní přístup do míst, kam se nikdo z veřejnosti v minulosti ještě nepodíval. Letos to budou v Nymburce dokonce čtyři nová místa. V Poděbradech se akce koná už tento víkend, v Nymburce pak ten následující 15. září.

7.9.2018

Kosy na Nymbursku možná zabíjí tropický virus

Poděbrady – Řada lidí pozoruje v posledních týdnech podivné chování kosů. Bohužel jejich podivné stavy končívají jejich úhynem. S případy se setkali už také v Záchranné stanici pro handicapované živočichy na Huslíku u Poděbrad.

7.9.2018

Víkend nabídne poezii básní, páry či vinobraní

Střední Čechy – Doporučení k návštěvě rozmanitých akcí pořádaných po celém kraji, na nichž většinou bude znít hudba (avšak není to podmínkou), nabízí před víkendem Středočeská centrála cestovního ruchu. Většina nabídek láká na sobotu, kdy také startuje pestrý program Dnů evropského dědictví – kutnohorský bonbonek je ale aktuální po celý víkend.

7.9.2018

Zubři od Milovic poběží dnes v televizi

Milovice – Unikátní projekt návratu divokých koní a zubrů do naší přírody se objeví dnes na obrazovkách České televize. Zvířata dovezená z různých koutů Evropy tak budou mít další mediální zářez.

6.9.2018

V Nymburce kandidují reprezentanti, duchovní, básník i šička

Nymbursko – Přesně za měsíc se budou konat volby do zastupitelstev a kandidátní listiny napříč okresem jsou vskutku rozmanité. Do komunální politiky chtějí zasáhnout různí lidé. Nejvíce kandidujících jako své povolání uvádí živnostník či podnikatel. Není nouze ale ani o učitele, techniky, či lékaře. Celá 3 procenta pak tvoří zdravotní sestry, což je v tomto oboru nejvíce kandidujících na okres v krajských statistikách. Nabízí se tak otázka, zda politická uskupení dala profesím svých kandidátů váhu, nebo to u nich bylo jen druhořadou záležitostí.

5.9.2018

Policisté vypátrali ženu, která se chtěla otrávit léky. Pomohli místní

Jíkev – Velká pátrací akce se rozjela před několika dny v obci Jíkev nedaleko Nymburka. Při pátrání po místní ženě šlo doslova o minuty.

5.9.2018

Komunitní centra sbližují sousedy i problémové děti

Nymbursko - Známe své sousedy? Lidi ze “svého” města? V dnešní době to tak často není. Svůj volný čas trávíme v úzkém kruhu svých známých a o budování komunity v místě bydliště se tolik nestaráme. Na Nymbursku je ale rovnou několik organizací a spolků, které se pokouší komunitní život povzbudit.

4.9.2018

Nymburští si mohou nechat označit kola proti krádeži

Nymburk – Lidé z Nymburka mají novou možnost, jak snížit riziko krádeže svého kola. Či přesněji řečeno, zvýšit svoji šanci na dohledání bicyklu, který by jim někdo ukradl. Pomoci má takzvané forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků.

4.9.2018

V chlebské zoo se narodila druhá krásná opička

Chleby – V místní zoo se před několika dny narodilo v pořadí již druhé mládě mimořádně vzácného druhu opice langur duk. Matkou druhého chlebského mláděte se stala šestiletá samice Ding. S největší pravděpodobností se opět jedná o samečka. „Ve skupině vládne klid, mládě je stále se svojí matkou, která, přestože je provodička, o svého potomka vzorně pečuje. Svoje okolí začínají mladí languři prozkoumávat přibližně ve dvou týdnech života,“ uvedla Karolina Dufková z chlebské zoo.

4.9.2018

Prvňáky v Sadské přivítal hokejista a vítězka SuperStar

Sadská – Je to už letitá tradice, že první školní den v Sadské přivítají vždy nějakou významnou osobnost. Letos dorazily hned dvě. Prvňáci se kvůli dešti shromáždili tentokrát v tělocvičně a napětí by se dalo krájet.

3.9.2018

Město chce monitorovat ovzduší v pilotním projektu

Nymburk – Radnice se po nedávných neúspěších znovu snaží najít řešení, jak pravidelně monitorovat čistotu ovzduší v Nymburce, zejména na Zálabí. Důvodem je pochopitelně i pokračující výroba firmy Azos, která podle místních vypouští do vzduchu nepovolené a zdraví závadné látky. To se však nikdy oficiálně prokázat nepodařilo.

2.9.2018

Přívoz už vozí lidi na Zálabí a zpět

Nymburk – Loď Blanice už od soboty funguje jako nový přívoz mezi labskými břehy. Zadarmo ji tak budou moci využívat všichni, kdo se potřebují dostat z centra na Zálabí a zpět. Je součástí opatření, která mají dočasně nahradit strženou lávku pro pěší.

2.9.2018

Hudebníci na Soundtracku fascinovali u jezera i v parku

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Velkolepý, hudebně skvělý, divácky vyhledávaný a s optimistickými plány do budoucna. I tak lze charakterizovat oficiálně druhý ročník festivalu filmové hudby Soundtrack, který od čtvrtka do neděle hostilo lázeňské město na sedmi scénách. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT