VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

dnes 06:21

Letos se sklízí dříve. Kvůli suchu jsou plodiny menší

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Zavařit meruňkové, rybízové nebo špendlíkové marmelády. Pochutnat si na sladkých jahodách nebo švestkách. Upéct si koláč s malinami. Na to se každoročně těší většina lidí. Letos se dočkají svého oblíbeného ovoce dříve než jindy, ale někde za vyšší cenu. Kvůli suchu dozrává většina plodin rychleji. 

včera 17:44

U knihovny vyroste venkovní čítárna

Nymburk – Nejen školy jsou tradičním místem stavebních prací o prázdninách. Zásadní úpravy v těchto dnech a týdnech provádí dělníci také na Městské knihovně v Nymburce.

včera 10:00

Muž z Milovic poběží ultramaraton pro hospic

Milovice – Běhat a pomáhat. Tak by mohlo znít motto pětačtyřicetiletého Michala Mislera z Milovic. Ten se v brzké době chystá na originální ultramaraton a zároveň tím chce výrazně pomoci hospicu nablízku v Lysé nad Labem.

17.7.2018

Horké počasí má za následek otravy ptáků a úhyn ryb

Nymbursko – Horké letní počasí nesvědčí úplně všem. V živočišné říši na déle trvající teplé počasí doplácí například ryby nebo vodní ptáci.

17.7.2018

V Lysé vily věnce nejen víly

Střední Čechy – Vysloveně květnatou náladu měli na sklonku uplynulého týdne návštěvníci výstaviště v Lysé nad Labem. Uskutečnil se tam již 22. ročník celostátní výstavy s výmluvným názvem Květy, tentokrát inspirovaný inspirovaný érou „květinových dětí“ oslavujících mír a lásku – hippies.

17.7.2018

Poděbradští hlasují o tom, které osobnosti ocenit

Poděbrady – Pracovní skupina zveřejnila seznam 64 lidí, z nichž místní rozhodují hlasováním o tom, kterých 25 osobností bude oceněno.

16.7.2018

Ochrana památek pomáhá vytvářet pocit domova

Střední Čechy – Zanedbávané, opomíjené a nedoceňované. Takové jsou podle slov středočeského radního pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky (ČSSD) mnohé vesnické památky. Upozornit na to, že statky, kapličky ale třeba i „pouhé“ sýpky či malé chaloupky jsou venkovskými popelkami, jejichž půvaby lze nejen směle srovnávat s princeznami, ale také by si zasloužily princeznovské zacházení, chtějí aktuální Dny lidové architektury Středočeského kraje.

16.7.2018

Cestující chodí na vlak podchodem. Části místních se to nelíbí

Čelákovice - Čelákovičtí už nechodí na vlak přes úrovňový přechod, ale od prvního týdne v červenci musí využívat nově vybudovaný podchod vedoucí z výpravní budovy na ostrovní nástupiště. 

15.7.2018

Čerstvá Miss Polabí nazpívala CD ve stylu 60. let

Poděbrady – Nela. Tak prostě se jmenuje CD, které před několika dny ve studiu nazpívala aktuální Miss Polabí Nela Dobiášová.

15.7.2018

OBRAZEM: Barvy léta u Jezera opět vyšperovaly Tři sestry

Poděbrady - Hudební festival Barvy Léta znovu rozvířil stojaté vody areálu poděbradského Jezera. Již sedmnáctý ročník se letos nesl zejména v duchu punku. „Počasí dneska přeje, cítím pozitivní vibrace,“ zhodnotil kladně atmosféru festivalu Tomáš, který sem společně s přáteli dorazil až z Jeseníku. Ne všichni návštěvníci ale byli s připraveným programem spokojeni.

13.7.2018

Lávka by měla jít k zemi v srpnu

Nymburk – Lávka pro pěší přes Labe má před sebou poslední týdny existence. V nejbližších dnech by měl stavební úřad vydat rozhodnutí o její demolici. 

12.7.2018

Restaurátor ve Zbožíčku pozlacuje díly pražského orloje

Zbožíčko /FOTOGALERIE/ – O tom, že pražský orloj je v současné době mimo provoz a jeho díly procházejí opravami, se obecně ví. Co se ale neví, je fakt, že některé jeho součásti jsou právě v této době uloženy v ateliéru restaurátora Ivana Vondráčka ve Zbožíčku kousek za Nymburkem.

12.7.2018

V restauraci hygieničky překvapila úroveň čistoty i skladované suroviny

Středí Čechy – Nepříjemné překvapení může při kontrole přinést i zavedená a oblíbené restaurace, na jejíž provoz si nikdo nestěžuje. To jsou slova ředitelky středočeské hygienické stanice Jarmily Rážové, která se před měsícem potvrdila při plánované kontroly hygieniků v restauraci v Nymburce. O výsledcích nyní krajská hygiena informovala. Kvůli úrovni čistoty dostal provozovatel pokutu – podstatné ovšem podle odboru hygieny výživy a předmětů běžné užívání je, že se situace zlepšila.

12.7.2018

Pivo při sportu? Na kole prý ne, na vodě klidně

Nymbursko /ANKETA/ – V jedné ruce pádlo a v druhé vychlazená plechovka cideru na raftu, točené pivo na cyklovýletě nebo svařené víno na sjezdovce. Češi pijí alkohol obecně rádi a hodně. Také proto se již nějakou dobu diskutuje o tom, v jakých situacích pít smí a nesmí.

12.7.2018

V Městci přes prázdniny opravují školy

Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Opravy škol jsou v čase letních prázdnin na pořadu dne v řadě měst. Budova prvního stupně základní školy v Městci Králové tak dostává novou střešní pokrývku. „Bude jí klasická taška. Práce skončí v průběhu srpna,“ řekl na místě stavbyvedoucí. Akce by měla přijít na zhruba 1,9 milionu korun.

11.7.2018

Ptáčata unikla nožům kombajnu, ekologové jim pomohli

Poděbrady – Začínající žně sebou každoročně bohužel přináší tragédie ze zvířecí říše. Jedné takové se v těchto dnech podařilo zabránit ochráncům přírody ze Záchranné stanice na Huslíku u Poděbrad. Díky jejich zásahu jsou stále naživu ptáčata motáka lužního.

11.7.2018

V nymburské nemocnici nepůjde rentgen ani CT

Nymburk – Vedení nemocnice oznámilo některá opatření, která se dotknou pacientů tento pátek. Na poslední pracovní den tohoto týdne totiž ČEZ naplánoval pravidelnou odstávku dodávek elektřiny, proto některé přístroje, které mají velkou spotřebu, nebudou funkční. Nemocnice zajistí náhradní dodávky elektřiny z vlastních agregátů, právě přístroje s velkou spotřebou však budou mimo provoz.

10.7.2018

Sokolka Markéta Rožová: Teprve až se budou všichni lidé hýbat, tak bude dobře

Poděbrady /ROZHOVOR/ - Pražské Vršovice zaplnili první týden v červenci sokolové z celé republiky i ze zahraničí, například ze Slovinska, Austrálie nebo Kanady. Na letošním XVI. všesokolském sletu vystoupili i cvičenci jednoty Sokol Poděbrady. "Náš poděbradský Sokol šlape bezvadně," vysvětluje Markéta Rožová, která ve svých osmasedmdesáti letech předcvičuje poděbradskou Věrnou gardu.

10.7.2018

Hydroponická farma dodá saláty i pro nemocnici

Nymburk – Originální projekt hydroponické farmy, který vznikl v bývalém bunkru a jeho okolí za nymburským hřbitovem, má nový rozměr. Výpěstky v bio kvalitě, zejména několik druhů salátů, chce farma dodávat zdarma nemocnici a pomáhat i dalším organizacím, které pomáhají lidem.

9.7.2018

Příměstské tábory jsou stále oblíbenější. Děti pečují o zvířata i vaří

Nymbursko - Hrát divadlo, sjíždět vodu, vyrábět, sportovat nebo se třeba učit o životním prostředí. To vše můžou děti zkusit na letních příměstských táborech na Nymbursku. Po programu, který trvá od rána do večera, se děti vrací zpět domů. V tom se příměstské tábory liší od těch klasických.

8.7.2018

OBRAZEM: V Osečku vyrostl nový maják u přívozu

Oseček – Místní přívoz se má dočkat řady změn v souvislosti se zbudováním přístavišť pro rekreační lodě v nedalekých městech, například Poděbradech či Kolíně. Jednu zásadní změnu si však mohou příchozí prohlédnout už nyní. Na břehu se do výšky tyčí nový dřevěný maják.

7.7.2018

Mladý hasič z Pískové Lhoty vicemistrem republiky!

Písková Lhota – Další úspěch hasičů z Pískové Lhoty zaznamenal v kategorii chlapců Martin Zradička. V individuálním závodě na 60 metrů s překážkami byl lepší pouze Petr Loukota z Vědomic a mladík z obce u Poděbrad se tak stal vicemistrem republiky.

5.7.2018

Rarita! Langury duk mají mládě

Chleby /VIDEO/ – V zoologické zahradě Chleby na Nymbursku přišlo na svět mládě opice langur duk, nejvzácnějšího zvířete, které se v současné době nachází v Česku.

4.7.2018

Opravená cyklostezka je širší a bez hrbů

Nymburk – Bez hrbů a širší. To jsou dvě nejzákladnější změny po opravě frekventované pravobřežní cyklostezky mezi Nymburkem a Poděbrady. Přesněji řečeno její části od nymburského Vesláku po Sánskou strouhu. V těchto dnech byla po čtyřech měsících znovu otevřena a hojně ji využívají nejen cyklisté, ale i bruslaři, běžci či pejskaři.

3.7.2018

Zájemci si přišli do kavárny namalovat obrazy

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Štětce, barvy, plátna. To všechno bylo připravené pro návštěvníky výstavy obrazů Moniky Schmidtové s názvem Zkus to taky! v poděbradské kavárně Na cestě. Zájemci z řad dětí i dospělých si tak mohli na konci dne odnést svůj vlastní originální výtvor.

3.7.2018

Stavba bazénu začne, město si vezme úvěr

Nymburk – Projekt přestavby stávajícího bazénu na moderní bude i přes námitky některých opozičních zastupitelů pokračovat.

2.7.2018

V Kamenném Zboží jsou bez prodejny. Definitivně?

Nymburk - Nedávno v Kamenném Zboží u Nymburka skončila samoobsluha na návsi. Náhle a bez varování. Lidé ze Zboží, převážně starší, si tak nemohou nakoupit základní potraviny, jak byli po léta zvyklí.

2.7.2018

V Činěvsi oslavili pouť i založení republiky

Činěves – Hned dvojím oslavám tu patřila sobota 30. června. Konala se tu totiž činěveská pouť, zároveň se pořádaly oslavy 100 let založení ČSR. Program začal ve 13.30 pietním aktem a položením věnce u Pomníku Padlých.

30.6.2018

Knihkupectví se plní, na dračku jdou detektivky

Nymbursko - Uniknout na chvíli z reality a nechat se unášet libovolným příběhem s knihou v ruce. K polehávání na pláži nebo zahradě dobrá knížka prostě patří. 

29.6.2018

Stržená trolej, vykolejený vlak. Trať u Nymburka stála, provoz je stále omezen

Nymburk – Provoz mezi Nymburkem a Lysou nad Labem v pátek zastavila porucha trakčního vedení. Vlak v Kostomlatech nad Labem v noci strhl trolej. V Nymburce pak při posunu navíc vykolejil vlak.

29.6.2018

Po třetí půjčily Kinoty svůj mikrofon

Nymburk - Kinoty je populární akce místního kulturního centra. Jedná se o open mic projekt, což znamená, že kdo chce, může vystoupit v kavárně kina Sokol. Jsou pozvaní hosté a k nim se mohou přidat další.

29.6.2018

Lidé z Lysé si zvykají na město bez nadjezdu

Lysá nad Labem - Demolice a stavba nového nadjezdu přes železniční trať. To jsou dnes a denně základní témata lidí v Lysé nad Labem. Takový zásah do chodu města tady několik let nepamatují. Jsou tu objízdné trasy, které se podepíší na peněženkách řidičů, protože najezdí o mnoho kilometrů navíc. Je tu i druhá stránka věci: hluk a prašnost v posledních dnech sucha. Každopádně i to musí místní přestát.

28.6.2018

Češi se přestali bát. Cestují více a objevují netradiční destinace

Nymbursko - Řízky. Ponožky v sandálech. Orosená piva v plechovce. Letní sezóna začíná a Češi vyrážejí cestovat. Míří v letošních neobvykle vysokých teplotách nejčastěji k vodě, ať už k moři nebo třeba k rybníku.

27.6.2018

OBRAZEM: Nymburk má nové hřiště pro teenagery

Nymburk - V úterý došlo k slavnostnímu otevření nového hravého hřiště pro teenagery. To se nachází na nároží ulic Jurije Gagarina a Karla Čapka a má rozlohu asi 2 800 metrů čtverečních. Je určeno především dětem staršího školního věku a mládeži pro jejich volnočasové aktivity.

27.6.2018

Senice vzdaly hold výsadkářům ze skupiny Silver A

Senice /FOTOGALERIE/ - Už tradičně připravila obec Senice ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vzpomínkovou akci Pocta statečným konanou u příležitosti 76. výročí úspěšného působení paradesantní skupiny Silver A v okupované vlasti. 

26.6.2018

OBRAZEM: V Mečíři oslavili výročí sboru. Hasiči uhasili hořící auto

Mečíř - Lidé z Mečíře a blízkého okolí společně oslavili 130. výročí mečířských hasičů. 

26.6.2018

Citlivých informací o starostech bude méně. Ti to vítají

Nymbursko - Veřejně přístupných informací o zastupitelích měst a obcí nebude tolik. Po půl roce vyjednávání v parlamentu na konci května vyslyšeli nesouhlas komunálních politiků a hlasovali pro zmírňující novelu zákona o střetu zájmů. 

25.6.2018

Nadjezdy a křižovatky. Doprava v Poděbradech se má změnit

Poděbrady – Lázeňské město má zpracován generel dopravy. Což je dokument, který mimo jiné informuje o zásadních chystaných změnách v dopravě. Ty nejzásadnější pak vypichují neoficiální stránky Město Poděbrady. Některé změny se dají nazvat revolučními. Ta nejzásadnější se shodou okolností týká právě ulice Revoluční.

22.6.2018

Beseda s generálem zaplnila knihovnu

Poděbrady - Jak bezpečný je svět, ve kterém dnes žijeme? Tuto otázku položil Andor Šándor posluchačům přednášky, která se konala v poděbradské městské knihovně.

22.6.2018

Senioři se chlubí tisícovkami svých výrobků

Střední Čechy – Šikovné ruce našich seniorů je výmluvný název výstavy, kterou od čtvrtka do neděle hostí výstaviště v Lysé nad Labem na Nymbursku. K vidění je tři a půl tisíce rozmanitých prací – od dekorací z přírodních materiálů přes výtvarná díla až po výrobky tradičních řemesel i dnes již bezmála zanikajícího lidového umění zaslaných do soutěže určené právě seniorům. Ta měla vedle kategorie ručních prací ještě další dvě, aby umožnila pochytit také fotografické či literární dovednosti.

22.6.2018

Co s budovou nádraží? SŽDC ji chce zbourat!

Nymburk – Představy o proměně nymburského nádraží a jeho okolí mají v řadě bodů radnice a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) shodné. V jednom podstatném bodě se ale zásadně rozcházejí a zatím nebyla nalezena shoda. Co se stávající budovou nádraží?

21.6.2018

Ministr slíbil přímluvu zdravotnické škole kvůli sestrám

Nymburk - Do nymburské nemocnice přijel ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch. Prohlédl si ji a besedoval se zaměstnanci.

21.6.2018

Hledání kešek se omezovat nemá, říká hráč z Nymburka

Nymburk – Smrt dvou lidí v pražském kanále při geocachingu vyvolala řadu reakcí. Někteří veřejní činitelé se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že krabičky umístěné na podobně nepřístupných a rizikových místech by se měly v zájmu ochrany zdraví a lidských životů odstranit. S tím však zásadně nesouhlasí Richard z Nymburka, který je „kačerem“, jak si hráči této hry říkají, už pěknou řádku let.

20.6.2018

OBRAZEM: Ze sladovny se otevřel pohled na město a okolí

Nymburk - Nevšední a zcela výjimečný zážitek nabídla svým členům Společnost přátel starého Nymburka. Při dodržení všech bezpečnostních pravidel a předpisů se zájemci z řad tohoto spolku vydali na střechu místní sladovny Soufflet. Výtah je vyvezl do desátého patra budovy a následně ještě překonali dvoupatrové schodiště. Konečně se ocitli zhruba ve třiačtyřicetimetrové výšce a odtud se jim otevřel úžasný pohled na Nymburk a okolí.

20.6.2018

Zubrů už je na pláních u Milovic přes dvacet!

Milovice – Nejen stádo divokých koní a praturů se má na pláních u Milovic a Benátek nad Jizerou k světu. Nová mláďata se rodí také zubrům, naposledy dvě minulý týden. V tuto chvíli počet jedinců v jejich stádu přesáhl dvacet, přesně jich je 21.

19.6.2018

Davy lidí sledovaly vyzdvižení báně na kostel

Kostelní Lhota /FOTOGALERIE/ – Originální operace, v níž hlavní úlohu hrál jeřáb a nová báň místního kostela. Její usazování se stalo atrakcí nejen pro místní, kteří pozoruhodnou akci sledovali z prostranství před kostelem a obdivovali zručnost přítomných řemeslníků. Výsledkem je to, že věž kostela v Kostelní Lhotě zdobí od pondělního dopoledne nová báň. Vyzdvihli ji na ni po desáté ráno jeřábem za přítomnosti desítek přihlížejících. 

19.6.2018

Zrušený ČelArt. Čelákovický umělecký festival letos nebude

Čelákovice – Umělecká díla čelákovických umělců si lidé letos neprohlédnou. Pátý ročník alternativního multižánrového festivalu ČelArt organizátoři zrušili měsíc před vypuknutím. Svá díla na něm mělo prezentovat dvanáct umělců.

18.6.2018

Den piva se vydařil. Vyhříval se na slunci

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Sobota patřila v Nymburce největší akci místního pivovaru, kterou je Den Postřižinského piva. Žíznivých a zábavychtivých lidí prošlo areálem opravdu hodně. Počasí se převážně vyhřívalo na slunci a tak nebyl problém tady strávit celý den. 

18.6.2018

Provizorní lávka by měla vyrůst na jaře u kamenného mostu

Nymburk – Vedení města každým dnem činí kroky směřující k řešení situace kolem lávky pro pěší přes Labe. Ta může být podle odborníků v havarijním stavu a hrozí zřícením. V současné chvíli je už dán technologický postup, jak bude stávající lávka rozebrána.

18.6.2018

Extrémní závod prověřil schopnosti záchranářů. Nymburští policisté mají stříbro!

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Běh do stráně se stodvacetikilovým mužem na nosítkách, půl kilometrový pochod s kládou na rameni nebo vytažení dodávky na laně do kopce. To vše zakusili čeští záchranáři na více jak pětihodinovém testu odolnosti na Kokořínsku. Závodu se zúčastnili i pořádkoví policisté z Nymburka, které dokázala překonat jen pražská jednotka a přivezli si historický úspěch v podobě stříbrných medailí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT