VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

dnes 12:22

Záchranáři zasahují u pádu dívky z železničního nadjezdu

Nymburk - K pádu mladé dívky z železničního nadjezdu v Nymburce vyráželi v pondělí po poledni záchranáři. Zatím není jisté, zda dívka skočila sama, nebo šlo o nešťastnou náhodu. Na místo míří vrtulník.

dnes 10:39

OBRAZEM: V Hradištku vynesli Smrt, skončila ve vodě

Hradištko /FOTOGALERIE/ - Prastará oslava spojená s koncem zimy a oslavou jara se konala v neděli v Hradištku. Slavnostní průvod s Moranou vyrazil od základní školy k Labi, kam byla loutka představující smrt a zimu vhozena. Přestože venku mrzlo a foukal ledový vítr, děti během pochodu zpívaly a tančily na tradiční jarní písně.

dnes 10:36

Dialyzační středisko slouží pacientům už rok

Nymburk - Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, už jeden rok funguje moderní dialyzační středisko v Nymburce. V dialyzační středisko se proměnila zchátralá budova v Nádražní ulici, která posledních dvanáct měsíců slouží desítkám pacientů.

dnes 07:10

Zubrů je poprvé od středověku u nás více než 100!

Milovice – Také sedmnáctihlavé polodivoké stádo zubrů v bývalém vojenském prostoru u Milovic je součástí zásadního přepisu dějin těchto zvířat v našich končinách. Poprvé od středověku je zubrů na našem území více než stovka. Potvrdili to vědci, kteří zveřejnili počet zubrů v Česku k poslednímu dni loňského roku. Zubr evropský patří mezi ohrožené druhy zvířat.

17.3.2018

Zákaz kouření rozčiluje hospodské i některé návštěvníky

Nymburk – Brzy uplyne rok od zavedení takzvaného protikuřáckého zákona. Diskuze kvůli radikálnímu opatření stále neutichá. Část zákonodárců chce po vozu některých zemí zákon zmírnit a do malých pivnic kouření vrátit. Současná vláda v demisi však tento krok nepodpoří. A jaká je v tomto ohledu situace v Nymburce? Co si o tom myslí provozovatelé restaurací a co zákazníci?

16.3.2018

Lidí s bydlištěm na obecních úřadech je stále více

Trvalé bydliště: městský úřad. Lidí s takovou adresou v posledních letech přibývá. Třebaže by se to mohlo zdát jako alarmující údaj, nemusí to nutně znamenat, že by končili obyvatelé měst s tímto údajem v občanském průkazu na ulici. Pokud by se ale dostali i do takové těžké životní situace, města jim v mnohých případech dokážou pomoci. Počet lidí, kteří mají trvalé bydliště na městském úřadu, stoupá ale téměř všude.

15.3.2018

Studenti stávkovali. Kritizují hlavně prezidenta

Nymburk, Poděbrady – Nejmenování trestně stíhaného premiéra, neohýbání ústavy. To jsou některé požadavky studentů, kteří ve čtvrtek v pravé poledne vyjádřili svůj postoj k současnému politickému dění. Stávky se na Nymbursku oficiálně zúčastnili studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce a Gymnázia Jiřího z Poděbrad. V lázeňském městě však přišli na shromáždění i zástupci některých dalších středních škol.

15.3.2018

Chlebská zoo má novou atrakci: hbité medvědy

Chleby – Po vzácných opicích langur duk má chlebská zoo další zajímavý přírůstek. Poprvé se v této zahradě objeví medvědi. Konkrétně mladý pár medvědů ušatých, kterým se říká také himalájští.

15.3.2018

Policie prověřuje, zda si motoristé cvakli. Kontroluje pásy

Střední Čechy – Větší počet policejních hlídek než obvykle mohou v tomto týdnu potkávat řidiči nejen na silnicích ve středních Čechách, ale po celé zemi – a vlastně i v dalších koutech Evropy. Rozjela se totiž rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce koordinovaná mezinárodní organizací složek dopravní policie Tispol. 

15.3.2018

Studenti budou stávkovat za dodržování ústavy

Nymburk, Poděbrady – Studenti po celé republice dnes chtějí dát najevo nesouhlas s postupem některých politiků. Konkrétně vyzývají prezidenta k dodržování ústavy jmenováním premiéra, jehož vláda získá důvěru a který nebude trestně stíhán. Na Nymbursku se do akce zapojí Gymnázium Jiřího z Poděbrad a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. „Oslovujeme i další školy v Nymburce, aby se do akce zapojily, ale zatím neznám konkrétní výsledky jednání,“ řekl ve středu před polednem Vojtěch Vejvoda, organizátor nymburské stávky a student Oktávy A.

14.3.2018

V Hořátvi rekonstruují výjimečnou památku

Hořátev - Ve středu obce stojí barokní památka z roku 1792, která postupně odkrývá různá tajemství. V současné době je kvůli rekonstrukci uzavřena, místní evangelický sbor má upřímnou snahu, aby se podařilo památku opravit a od konce roku 2018 ji potom opět zprovoznit.

14.3.2018

Kulturní památka s asijskou tržnicí. To je Záložna

Poděbrady – Ministerstvo kultury prohlásilo budovu na poděbradském náměstí památkou. Město z toho nejásá.

14.3.2018

FOTO: Velikonoční výstava zve na speciální tabule

Městec Králové – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek. To jsou některé dny ze Svatého, či Pašijového týdne, který tvoří Velikonoční svátky. Jak připravit speciální tabule pro jednotlivé dny? I takovou inspiraci nabízí právě konaná Velikonoční výstava ve Středním odborném učilišti a Střední odborné škole v Městci Králové. Kromě toho si příchozí mohou zakoupit i výrobky vzniklé v rukách zdejších budoucích cukrářů. Nechybějí samozřejmě velikonoční beránci, ale i tradiční perníčky a další dobroty. Výstava je otevřena ještě dnes a zítra od 8 do 16.30 hodin.

13.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Větrník Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.3.2018

Budoucím školákům se blíží zápisy

Nymbursko - Předškoláci už si doma s rodiči opakují barvy, učí se první písmenka nebo si zkouší zavázat boty. Důvod je jednoduchý. Už za necelý měsíc je čeká zápis do prvních tříd. Ve kterých termínech se budou konat? Které školy vyhlásili i náhradní termíny a které spoléhají na případnou individuální domluvu pro druhý pokus? To zodpoví následující řádky.

12.3.2018

Výstava Zemědělec nabídne levná vejce a krásné koně

Lysá nad Labem /INFOGRAFIKA/ – Pětidenní výstava, kterou navštíví tisíce lidí, začíná už příští středu na lyském výstavišti. 

10.3.2018

Olympijské vítězky z Pískové Lhoty slavily

Písková Lhota – Velká oslava všech sportovních družstev místních dobrovolných hasičů se konala v Pískové Lhotě. A čekalo je nejedno příjemné překvapení. V první řadě jim jejich vedoucí Monika Němečková, která celý slavnostní podvečer moderovala, oznámila úžasnou zprávu.

9.3.2018

Na nymburské radnici podruhé září tibetská vlajka

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ – Historicky podruhé zavlála na nymburské radnici tibetská vlajka. Tentokrát ne jen na jeden den, jak tomu bývá zvykem, ale na celý víkend. Výročí tibetského povstání, a tedy i jeho připomínka vyvěšením tibetské vlajky, letos vychází na sobotu 10. března. V Nymburce tak vlajku vyvěsili už v pátek ráno a nechají ji vlát přes víkend. „Vnímáme to jako symbolickou podporu vyjádřenou nejen tibetskému lidu, ale všem utlačovaným národům,“ řekl starosta Nymburka Pavel Fojtík. Osobně z plošiny vlajku na radnici instaloval.

9.3.2018

Nemocnice dostala nové monitory dechu

Nymburk – Patnáct kusů monitorovacích podložek, které hlídají dech novorozenců. To je dar, který tento týden předali zástupci Nadace Křižovatka vedení nymburské nemocnice. Přístroje mají hodnotu 44 500 korun a peníze na ně věnovaly dvě firmy právě prostřednictvím Nadace Křižovatka. Ta spolupracuje s nymburskou nemocnicí dlouhodobě a v minulosti jí věnovala i jiné potřebné přístroje.

8.3.2018

Krajské kolo psychologické olympiády hostila zdravotní škola

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Krajské kolo psychologické olympiády se ve čtvrtek uskutečnilo na Střední zdravotnické škole v Nymburce. Soutěžit přijelo celkem osm studentů z celého kraje.

8.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Milovicích

Nymbursko - Nymburský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Nymburska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších.

8.3.2018

Některé opravy silnic v okolí Lysé se přesouvají na příští rok

Lysá nad Labem - Před několika dny oficiálně začaly práce týkající se rekonstrukce nadjezdu ve městě. Od půlky dubna bude přemostění nad železnici zcela uzavřeno. Souběžně s touto velkou stavbou, která na rok a půl rozdělí Lysou na dvě půlky, se měly opravovat i další silniční tahy, po nichž Lysáci denně jezdí do práce. Velká část se jich ale posune na příští rok.

8.3.2018

Dětský klub Romodrom už chystá Velikonoce

Nymburk – Mezi rodiči v Nymburce není příliš známý fakt, že v Jičínské ulici už od roku 2016 funguje zařízení, které tak trochu supluje školní družinu. Je zcela zdarma a v současné době poskytuje azyl především dětem ze sociálně slabých rodin. Nicméně nadšená vedoucí Tereza Košková by byla ráda, aby se klientela dětí rozšířila.

7.3.2018

Havárie vodovodu uzavřela Zámečnickou ulici

Nymburk – Další havárie vodovodu uzavřela na dva dny Zámečnickou ulici nedaleko nymburského nádraží. Dělníci rozkopali ulici kvůli výměně prasklého potrubí.

7.3.2018

OBRAZEM: Hasiči cvičili na Labi záchranu tonoucího

Poděbrady – Právě v těchto dnech hrozí nebezpečí propadnutí na ledu asi nejvíce z celého roku. Počasí, kdy je Labe ještě pokryto vrstvou ledu, využili také profesionální hasiči k tomu, aby si v praxi zkusili případnou záchranu tonoucího.

7.3.2018

V Poděbradech ocenili letce, skauty, ale i pedagogy, sportovce a podnikatele

Poděbrady - Galavečer, při němž starosta města předal ocenění občanům města, se už 14. rok koná u příležitosti Dne Poděbrad. Letos ceny dostali umělci, pedagogové a vychovatelé dětí a mládeže za svou dlouholetou činnost, ale také mladí a nadějní sportovci za vzornou reprezentaci. Především ti jistě ocenili výběr moderátora galavečera. Byl jím český sportovní redaktor a televizní komentátor Petr Vichnar. 

7.3.2018

Nymburk výrazně navýší počet kontejnerů. Kvůli třídění

Nymburk – Málo kontejnerových hnízd s nádobami na tříděný odpad. Navíc daleko od sebe. To je zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč třídění odpadu není v Nymburce na takové úrovni, jako v některých srovnatelných městech v kraji. To chce vedení města změnit, a proto radní odhlasovali navýšení kontejnerových stání ze současných 49 na 69. Přibude jich tedy rovných 20.

6.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Čtyřlístek Nymburk ve středu v Deníku!

Nymbursko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.3.2018

Hypermarket přepracoval plány na stavbu u nadjezdu

Poděbrady – Obchodní řetězce stále usilují o stavbu hypermarketů v lázeňském městě. Novinkou je přepracovaný plán týkající se lokality u nadjezdu, kde chce svůj obchod už několik měsíců stavět řetězec Kaufland. 

5.3.2018

OBRAZEM: Bruslaři obsadili Velké Valy. Poprvé a naposled

Nymburk - Poprvé a zřejmě také naposled si malí hokejisté i větší bruslaři a bruslařky mohli vyzkoušet přírodní led na zamrzlých Velkých Valech v Nymburce. Předpověď mluví jednoznačně o oblevě, a tak bude možná víkendové bruslení vedle silnice letos mimořádným zážitkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT