Ve škole se všem prvňákům líbí, což doložila reakce na dotaz, kdo se do školy těšil, vystřelily všechny ruce nahoru. A naopak ani jedno dítko by nechtělo i nadále setrvat ve školce.

Při prvním školním dnu se prvňáčci ve třídě s paní učitelkou seznamovali s interaktivní tabulí a zábavnou formou pomocí praskání balónků se vzájemně představili. Interaktivní tabulí jsou v moderní libické škole, která prošla v roce 2018 rekonstrukcí, vybaveny všechny učebny.

Mají už za sebou také první školní výlet, který absolvovaly v době adventu, cílem byl zámek Loučeň. Tam si děti vyslechly příběhy Vánočních stromků, které mnohé prvňáky zaujaly, a obdivovaly největší adventní věnec u nás. Škola samozřejmě pořádá akce i pro ostatní třídy. Například páťáci se nedávno podívali do Kutné Hory, kde nevynechali návštěvu Chrámu svaté Barbory. Pěvecký sbor školy včetně prvňáčků se za hudebního doprovodu zúčastnil slavnostního rozsvěcení vánočního stromu v Libici nad Cidlinou.

První třída s třídní učitelkou Romanou ŘehákovouZdroj: Deník / Olga Vendlová

První třída s třídní učitelkou Romanou Řehákovou

Všechny prvňáčky na jednom místě najdete ve speciální příloze, která vyjde v tištěném vydání Nymburského deníku ve středu 29. ledna 2020.