Svěřenkyně kouče Tomáše Paciny budou v úterním závěrečném utkání s Japonskem usilovat o první místo. Na vedoucí tým ztrácejí bod a k posunu potřebují vyhrát. Potom by se ve čtvrtfinále vyhnuly favorizovaným týmů Kanady a USA.

Markéta Davidová.
Poslední rána připravila Davidovou o historické zlato, nakonec dojela šestá

Český tým dvakrát vedl po brankách Anety Tejralové a Kateřiny Mrázové, ale Dánky srovnaly kroky díky Josefine Jakobsonové a Michelle Weisové a v čase 40:49 rozhodla Silke Gludová. Seveřanky, které loni v Calgary z 10. místa sestoupily z elitní kategorie mistrovství světa, se dočkaly při premiéře na OH prvního zisku.

Po úvodních výhrách nad Čínou a Švédskem shodně 3:1 se do české branky místo zkušené Kláry Peslarové postavila devatenáctiletá Viktorie Švejdová. Do první velké šance se dostala po individuální akci Lédlová, ale brankářka Repstocková-Rommeová zasáhla. V 6. minutě získala puk Křížová a nabídla ho mezi kruhy Tejralové, která otevřela skóre.

Zvýšit mohla Mlýnková, ale zakončení do odkryté branky jí znemožnila Brixová. V polovině úvodní části se dostala do úniku Jakobsenová a bekhendovým blafákem vyzrála na Švejdovou. Češky pak nevyužily přesilovku a samy se ubránily ve dvou oslabeních. Náskok Pacinovu výběru nevrátila ani šance Přibylové či při vyloučení Petersové možnosti Bukolské a Hymlárové.

Švejdovou střídala Peslarová

Na dánské brankářce ztroskotala i v úvodu druhé části Lédlová. Ve 24. minutě po ideální křížné přihrávce Radové už zamířila u levé tyče do odkryté branky Křížová, ale z vedení se Češky těšily jen 87 sekund. Vanišová ztratila puk před brankou a Weisová podobně jako Jakobsenová uspěla se zakončením do bekhendu.

V polovině druhé části mohla po zaváhání Pejšové otočit stav Perssonová, ale Švejdová její forhendový blafák kryla. Český tým nevyužil tři početní výhody za sebou, největší šanci měla v 32. minutě Tejralová, jejíž bekhendový pokus kryla Repstocková-Rommeová.

Tomáš a Zuzana Paulovi v utkání curlingového turnaje na ZOH v Pekingu.
Vítězné loučení. Paulovi po obratu porazili Čínu a celkově skončili šestí

Potom Pacinův tým nabídl dvě přesilovky Seveřankám a v té druhé při pobytu Radové na trestné lavici inkasoval. Po 49 sekundách třetí třetiny po asistenci Jakobsenové překonala osamocená Gludová Švejdovou. Tu pak v brance nahradila Peslarová.

Češky poprvé na turnaji prohrávaly a nedokázaly se s nepřízní skóre vyrovnat. Šance neproměnily Přibylová, Tejralová ani Lásková a v závěrečné power play, v jejímž závěru hrály Češky i devět sekund přesilovku, se stav už nezměnil.