Škoda Octavia nabourala do vozu Celní správy ČR na rovném úseku. „Už při prvním kontaktu s řidičem bylo zjevné, že je pod vlivem drog, ale tak velkou míru agresivity žádný z celníků nečekal. Řidič fyzicky celníka napadl. Útočníka musela hlídka středočeských celníků zpacifikovat hrozbou namířením střelné zbraně a následným přiložením pout,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Ivona Matějková.

Na místo byla přivolána policejní hlídka. Ta zjistila, že vozidlo, se kterým řidič narazil do celníků, bylo krátce předtím odcizené. „Pětačtyřicetiletý řidič se podrobil testu na omamné látky, který byl pozitivní,“ řekla Vlasta Suchánková, policejní mluvčí. Test na alkohol pak vyšel negativně.

Statisícová škoda a podezření z krádeže

Případ si převzali nymburští kriminalisté. Ti prováděli v úterý výslechy zúčastněných osob. Škoda na nabouraných autech dosáhla 100 tisíc korun. Řízení pod vlivem omamných látek budou řešit dopravní policisté. Kriminalisté muži hned v úterý kvůli ukradenému vozu sdělili podezření ze spáchaní krádeže. „Případem se v tuto chvíli dále zabýváme,“ doplnila policistka.