Zřejmě drogová závislost se stala osudnou třiadvacetiletému mladíkovi ze Žehuně. Ten byl ve středu večer nalezen mrtvý v zahradním domku. Podle prvních informací se zřejmě předávkoval tvrdou drogou. Potvrdit by to měla nařízená zdravotní pitva.

Syna v zahradním domku u domu, kde bydlel, našel jeho otec. Na místo byla přivolána záchranka i policisté. „Podle zprávy lékaře byl mladík mrtvý už několik hodin,“ uvedla mluvčí záchranky Tereza Janečková.

Případem se zabývají nymburští kriminalisté. „Příčinu úmrtí skutečně určí až zdravotní pitva. Na místě nebyly nalezeny žádné stopy, které by ukazovaly na cizí zavinění,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Podle dostupných informací byla přímo na místě také objevena varna, kde si zřejmě mladík drogy vařil.

Vposlední době je na Nymbursku tento případ takřka ojedinělý. Podle Miroslava Zavadila z K–centra, které se zabývá problematikou drog, jsou tyto případy důsledkem velmi citlivého období, které kolem svátků drogově závislí prožívají ještě emotivněji. „Z toho, co je známé, vyplývají v podstatě dvě možnosti. Buď získal dávku, o které nic nevěděl a dal si jí větší množství. Nebo se jednalo o cílenou sebevraždu, kdy mladík nějakou situaci emočně neunesl,“ myslí si Zavadil.