Nejprve si ovšem odvyprávíme události, které celému incidentu předcházely. Drama se začalo odehrávat ve středu odpoledne po třetí hodině. Chlapík kráčel po Jičínské ulici, když jej míjela cyklistka. Pětašedesátiletá seniorka na kole netušila, že muž, jehož minula, zpozorněl a zaregistroval kabelku v jejím zadním košíku. „Tu měla ovšem ušima zajištěnou přes sedlo. Muž do kabelky sáhl a peněženku s platební kartou vytáhl," říká policejní mluvčí Petra Potočná.

Sprostá zlodějina, která však v Nymburce ani jinde na světě bohužel není až tak ojedinělou záležitostí. Zvláštností je ovšem fakt, že celé dění zpozoroval svědek, který nezůstal nečině přihlížet. Zatímco si zloděj s ukradenou prkenicí v klidu vyšlapoval dál 
v domnění, že je v bezpečí a nesledován, svědek krádeže okamžitě zastavil kolem projíždějící hlídku dopravních policistů. Ano, souhra náhod, ovšem velmi vítaná.

Hlídka dopraváků začala okamžitě konat. „Muže zkontrolovali a posadili jej do služebního auta. Ten se ovšem bránil," říká policejní mluvčí. Darebák se prostě vzpínal a nechtěl se nechat zadržet.

Pak se však stalo něco, co nikdo nečekal. V ruce zloděje se nečekaně objevil pepřový sprej, chcete-li kasr. „Sprej použil proti zasahujícím policistům. Ti si přivolali hlídku 
z obvodního oddělení," popisuje další děj Potočná.

Služební auto se tak proměnilo na chvíli v bitevní pole se slzícími bojovníky. Vzpurný muž se odmítal nechat zadržet a přivolaná hlídka policistů z obvodu musela použít hmaty a chvaty, aby agresora zpacifikovala.

Pak byl muž převezen na služebnu. Po výsleších a dalších příslušných úkonech si druhý den vyslechl čísla hned tří paragrafů. Kromě krádeže a speciálního ustanovení týkajícího se toho, že ukradl v peněžence i platební kartu, je obviněn z násilí proti úřední osobě. A to se zbraní v ruce, neboť pepřový sprej se v podobné situaci za nic jiného ani považovat nedá.

Takže je možné, že pokud jej soud uzná vinným, půjde si lump zchladit hlavu za mříže v krajním případě až na šest let. Zatím byl propuštěn na svobodu.