Situaci pak pro televizní kameru popsal napadený hráč Dymokur Radek Horák. „Při dopadu na zem jsem dostal kopačkou do obličeje, kde mám momentálně na třech místech zlomenou čelist, dvakrát na mě soupeř šlápnul a jednou snad kopnul,“ uvedl Horák.

To se stalo v 84. minutě utkání. Rozhodčí Karel Vlk vytáhl červenou kartu. To však domácího hráče rozběsnilo ještě více. Předseda dymokurského klubu Martin Malát popsal další dění na hřišti následovně. „Hráč Kamenného Zboží dostal červenou kartu, ale ze hřiště nechtěl odejít. Vyhrožoval hráčům i rozhodčímu. Pak se odebral k odchodu, ale následně se rozběhl a napadl rozhodčího, který po jeho ataku skončil na zemi. Pak zakročili hráči obou mužstev,“ uvedl Malát.

Podobně to viděl i rozhodčí Karel Vlk, který situaci popsal do zápisu o utkání. „Stál přímo přede mnou a vyhrožoval mi, poté oběma rukama vší silou mi vrazil do prsou a já jsem spadl dozadu na zem. Na to jsem ukončil zápas pro inzultaci rozhodčího. Hráče číslo 10 domácí pak odvedli z hřiště. Hráč hostů č.3 ležel na zemi a krvácel z nosu a stěžoval si na bolest na prsou a bolest nohy, na hlavě měl v obličeji viditelné zranění od kopačky domácího hráče č.10. Protože špatně dýchal a byl zřejmě v šoku, zavolali hosté záchrannou službu a poté i policii,“ napsal sudí do zápisu, který se vůbec nepodobá záznamům o fotbalovém utkání.

K zápasu i celému incidentu se vyjádřil také předseda klubu z Kamenného Zboží Josef Skořepa. „Emoce k fotbalu patří, ale musí to mít nějaké hranice. Náš hráč Koudelka vypěnil a takhle to dopadlo. Jsme přece lidi a měli bychom některé situace nějakým způsobem ustát,“ nebylo příliš do řeči Josefu Skořepovi. „Nechci se Koudelky zastávat, ale jeho zkratu předcházel nešetrný zákrok na našeho hráče. A Koudelka si to šel vyříkat. Ale jeho jednání pak bylo nepřiměřené,“ dodal šéf domácího klubu. Podle jeho slov klub hráče za jeho chování zatím blíže nespecifikovaným způsobem potrestá.

close Napadený hráč Radek Horák po útoku protihráče. info Zdroj: FB Radka Horáka zoom_in

Napadený hráč Radek Horák po útoku protihráče. Autor: FB Radka Horáka

Jenže trest od klubu bude možná to nejmenší, co hráče čeká. Jak jsme zmínili v úvodu, případ šetří i nymburští kriminalisté. „Hráč je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. To však nemusí být konečná kvalifikace případu. V úvahu připadá i ublížení na zdraví, za které je podstatně vyšší sazba, než dva roky za výtržnictví.

Dnes k případu zasedne i disciplinární komise. Hráči hrozí mnohaletý zákaz činnosti, finanční pokuta a klubu kontumace výsledku. Podle napadeného Radka Horáka by už se už Koudelka do konce života na trávníku neměl objevit. „Tento pán už by si v životě neměl zahrát fotbal, protože fotbal na téhle úrovni se hraje pro radost,“ řekl napadený hráč.

Ze zápisu rozhodčího Karla Vlka o utkání:- Hráč domácích č.10 po vyloučení v 84. minutě odmítal opustit hřiště a vyhrožoval dalším hráčům i rozhodčímu. Ostatní hráči domácího mužstva se mu snažili zabránit v dalším napadení, nicméně stejně se mu povedlo dostat ke mně.
- Stál přímo přede mnou a vyhrožoval mi, poté oběma rukama vší silou mi vrazil do prsou a já jsem spadl dozadu na zem. Na to jsem ukončil zápas pro inzultaci rozhodčího.
- Hráče číslo 10 domácí pak odvedli z hřiště. Hráč hostů č.3 ležel na zemi a krvácel z nosu a stěžoval si na bolest na prsou a bolest nohy, na hlavě měl v obličeji viditelné zranění od kopačky domácího hráče č.10. Protože špatně dýchal a byl zřejmě v šoku, zavolali hosté záchrannou službu a poté i policii.
- Zraněný hráč hostů č.3 byl naložen do sanitky a odvezen do nemocnice. Přítomní policisté a si zapsali napadení hráče hostů a já jsem jim ze zápisu oznámil jméno domácího hráče č.10.