Na první srpnovou noc zřejmě nezapomenou obyvatelé nymburské ulice Letců R.A.F. Z jejich spánku je probudil teprve osmnáctiletý výtržník.

Kolem tři čtvrtě na dvanáct v noci se ulicí rozléhalo řvaní sprostých nadávek. „Osmnáctiletý mladík z Nymburska se na místě přístupném veřejnosti dopustil hrubé výtržnosti. Řval vulgární výrazy a přitom dlažební kostkou prohodil dvojitou skleněnou výplň vstupních dveří do prodejny. Letící předmět dále poškodil i další dveře uvnitř,“ popsala první řádění výtržníka policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. Způsobil škodu za čtyři tisíce korun.

To ale nebylo všechno. Ten samý mladík se v sobotu 13. srpna v odpoledních hodinách dostal do suterénu domu ve Vítkovické ulici, kde ze sklepní místnosti odcizil svářecí agregát a ošacení. Způsobil tam škodu za 8 500 korun. „Přistoupil k uzamčené sklepní místnosti, kde u vstupních dveří rozbil skleněnou výplň. Za jeho činy mu bylo sděleno podezření z přečinu výtržnictví, krádež a porušování domovní svobody,“ uvedla Tuzarová s tím, že dotyčný je stíhán na svobodě a hrozí mu až tři roky vězení.