Příběh, jaký by si zřejmě nevymyslel ani takový cynik se smyslem pro akční zápletku, jakým je Quentin Tarantino. Asi tak lze zhodnotit případ, kterým žili a během minulého čtvrtka vyřešili nymburští kriminalisté.

Prvním momentem celého příběhu je esemeska, kterou kolem čtvrtečního poledne poslal devatenáctiletý mladík žijící v Nymburce svému dědovi bydlícímu ve Všejanech na pomezí Nymburska a Boleslavska. Stálo v ní, že mladík je v zajetí neznámé osoby, která za jeho propuštění požaduje 100 tisíc korun.

Pětašedesátiletý děda ani na okamžik nezaváhal a kontaktoval nymburské kriminalisty. „Od těch okamžiků se rozjela akce,“ potvrdil zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Akce měla za cíl objevit mladíka podle telefonního signálu. Mezitím mu jeho děda vyhýbavě odpovídal esemeskami věty typu, že půjde vybrat peníze, ale neví, jestli tak velkou částku včas sežene.

Telefonní signál byl navečer kolem šesté lokalizován na ubytovně v Bobnické ulici a následovala rychlá policejní akce. Jak se ukázalo, mladík si kvůli penězům vše vymyslel.

Tím ovšem příběh zdaleka nekončí. Naopak. Mladík byl totiž policisty na ubytovně vyrušen v okamžiku, kdy pohlavně zneužíval třináctiletou dívku z Běloruska. „Ta byla od 29. srpna na útěku a bylo po ní vyhlášeno pátrání,“ řekl Novák.

Mladík jí poskytoval ubytování a pravidelně s ní souložil. O případu byly ihned vyrozuměny patřičné úřady, včetně například Odboru pro sociální a právní ochranu dětí. „Dívka byla předána do střediska okamžité péče v Kolíně,“ uvedli policisté.

Ani to však není konec případu. Při vyšetřování se ukázalo, že mladík má na svědomí i krádež části vybavení na jiné nymburské ubytovně (vařič, varná konvice, televizor).

Děsivá perlička na závěr: den před vydíráním svého dědy jej tajně ve Všejanech navštívil a ukradl mu zahradní sekačku a vrtačku. Krádež za 8 200 korun.

Mladík je v současné době stíhán pro čtyři trestné činy: krádež, ohrožování mravní výchovy mládeže, pohlavní zneužívání a vydírání. V krajním případě mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. „Soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby. Byl předán do věznice v Hradci Králové,“ zakončili policisté.