Hrůzný pohled se naskytl kriminalistům v pátek večer na soukromém pozemku bývalé konírny v Oskořínku. V plném septiku tam našli tělo muže, jež neslo zjevné stopy svědčící o násilné smrti. Do septiku se přitom vydali hledat najisto – měli totiž informace, že právě tam mělo před týdnem skončit tělo oběti konfliktu dvou osob. Šlo o muže, kterého před týdnem zavraždil jeho kamarád zřejmě v hádce. Prvotní ohledání ukázalo, že mrtvola skutečně mezi splašky ležela několik dní. Ještě v pátek večer policisté v Nymburce zadrželi osmadvacetiletého muže podezřelého z tohoto neobyčejně brutálního činu.

Konflikt, který skončil vraždou, se měl odehrát zhruba před týdnem. Jak potvrdila středočeská policejní mluvčí Soňa Budská, vrah a jeho oběť se velmi dobře znali. „Často spolu popíjeli a měli časté neshody,“ uvedla Budská s tím, že v osudný večer se muži zřejmě opět pohádali. Vrah vzal sekeru a několika ranami svého kamaráda brutálně usmrtil. „Pak svou oběť odvlekl do přibližně pět metrů vzdáleného septiku, kam tělo mrtvého kamaráda hodil,“ doplnila Budská.

Vrahovi hrozí dvanáct až patnáct let vězení. „Jelikož šlo o vraždu provedenou velmi brutálním způsobem, není vyloučený ani výjimečný trest. V pondělí se rozhodne o případném vzetí do vazby,“ dodala středočeská mluvčí.

Naposledy řešili policisté na Nymbursku takto brutální vraždu v červenci před dvěma lety. Tehdy neznámý násilník zavraždil v noci ženu ve Vinici u Městce Králové velmi brutálním způsobem. Její manžel zažil šok poté, co se vrátil z noční směny v poděbradských sklárnách. Otevřel rodinný dům a na podlaze našel mrtvou manželku. Měla podřízlé hrdlo a nejevila známky života. Brutální masakr se evidentně odehrál během noci, kdy nebyl doma.