Jako pára nad hrncem se o víkendu vypařil šestačtyřicetiletý Vratislav Vlášek, kterého naposledy viděl jeho kamarád v sobotu večer ve Vinicích. Pak jeho stopa mizí.

Pátrací akci po něm včera zorganizovali policisté a hasiči. „Do současnosti jsme prohledali dům a přilehlá místa, zatím však bezvýsledně. Budeme pátrat mezi Vinicemi a Slovčí u struh, na polích nebo třeba u městeckého nádraží,“ řekl před akcí vrchní komisař František Kuneš.

Vratislav Vlášek je šestačtyřicetiletý muž trvale hlášený v Poděbradech, který však v poslední době přebýval na chatě ve Slovči. Podle dostupných informací rád zašel do hospůdky, znát ho mohou například z městecké restaurace U Pařízků.

Naposledy byl viděn v sobotu čtvrt hodiny po desáté večer, když odcházel od kamaráda z Vinic. Zřejmě měl namířeno domů do Slovče. Nikdo však neví, jestli si svůj záměr po cestě nerozmyslel.

Jeho zmizení oznámila rodina. Do včerejšího odpoledne pátrací akce zatím nepřinesla žádné výsledky. V této souvislosti proto policisté žádají o pomoc také veřejnost. „Pokud by měl někdo informace o pohybu nebo výskytu hledaného muže, ať se neprodleně obrátí na číslo 974 878 101, případně na linku 158,“ doplnil Kuneš.