Případem se zabývají nymburští kriminalisté. Ti však vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nechtějí sdělit bližší podrobnosti. „K útoku se sexuálním podtextem skutečně v jiřické věznici došlo. Případ je v šetření a v tuto chvíli další informace poskytovat nebudeme,“ uvedla policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Podle našeho zdroje si dokázala dozorkyně přivolat pomoc tak, že zmáčkla na vysílačce speciální tlačítko, které využívají dozorci v případech nouze. Na pomoc jí tak během chvíle měli přispěchat dva její kolegové. Jaký měl útok vězně následky, však nikdo zatím komentovat nechce.

Mluvčí vězeňské správy Petra Kučerová také potvrdila, že k případu skutečně došlo, žádné další informace ale nesdělila. „Vzhledem k tomu, že případ vyšetřují kriminalisté, my se k němu v tuto chvíli vyjadřovat nebudeme,“ uvedla Kučerová.

Případem sexuálního násilí v jiřické věznici se zabývali policisté a soud už před 18 lety. Tehdy měl jeden z dozorců pustit za úplatu vězně k jedné odsouzené a nechat ho u ní hodinu. Ta si poté stěžovala, že byla znásilněna. Soud potrestal jak dozorce, tak násilníka.