Smutek v duši má majitel dvou retrívrů z nymburských Drahelic Jiří Němeček. V době, kdy byl s dětmi na soustředění, někdo na jeho zahradu, kde se pohybovali jeho dva psi, hodil jed na krysy.

Jiří Němeček má dva zlaté retrívry, mladší fenku, které jsou dva roky, a devítiletého Adamina, který na zahradě pozřel jed. „Jed někdo dal na zahradu zřejmě o víkendu. Adamin v úterý nejedl, silně zvracel a ve středu ráno mu začala téct z nosu krev. Už nemohl ani chodit, tak jsem ho musel doslova donést k veterináři," říká majitel psů s tím, že nymburský veterinář Vladimír Hodač potvrdil otravu jedem na krysy. „Pes dostal několik silných injekcí a snad bude v pořádku," doufá Jiří Němeček.

Případ majitel oznámil na městskou policii a podal trestní oznámení u státní policie. „Nevím, kdo to mohl udělat. Musí to být šílenec. Buď je to útok na mou osobu, ale to si neumím představit, kdo by to mohl být, nebo je to člověk, který nesnáší psy. Na městské policii mi slíbili, že zprávu 
o možném útoku na psy oznámí v městském rozhlase," řekl ve středu Jiří Němeček s tím, že v okolí jeho domova nejsou žádné krysy, ale zahrada je blízko opuštěných doků.

V době, kdy byl Jiří Němeček na soustředění se sportovním oddílem, byly doma jeho manželka a dcera, které ovšem psy nevenčí. Proto také není možné, aby Adamin přišel do styku s jedem na krysy někde venku. „Ven s nimi chodím jen já," vysvětlil Jiří Němeček.
Policisté sdělili, že budou případ šetřit buď jako přestupek, nebo jako obecné ohrožení, což by bylo pro pachatele tohoto opovrženíhodného činu daleko horší. Vyšetřování je ale zatím v začátku. „Jak městští strážníci, tak policisté mi přislíbili, že v Drahelicích posílí hlídky," řekl majitel psů.

Naposledy policisté řešili vážný případ psích otrav 
v chatové oblasti Řehačka 
u Lysé nad Labem v lednu 2012. Tehdy tam neznámý travič nastražil návnadu s kontaktním jedem karbofuranem ve vysoké koncentraci, která mohla ohrozit zdraví a životy nejen zvířat, ale i lidí.