Hyenismus. Jinak se nedá nazvat smutný příběh, který zažila jedna z milovických rodin koncem minulého týdne a o kterém jsme přinesli první informace v pondělním vydání Nymburského deníku.

Z vitríny, kde byli pohřbeni jejich zesnulí příbuzní, zmizely dvě urny s ostatky. „Pachatel rozbil sklo u hrobky 
a urny vyjmul," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Rodina je z události naprosto v šoku. „Sestřenice šla na hřbitov v pátek odpoledne, tak kolem půl páté. Hřbitov se zavírá v pět hodin. S hrůzou zjistila, že tam urny nejsou. Ihned to nahlásila hlídce městské policie, která zrovna přijížděla," popsal šokující situaci člen rodiny, který měl 
v jedné z uren tatínka a který si z pochopitelných důvodů nepřál být jmenován. První, co ho napadlo, bylo prý to, že je to jen nějaká „klukovina". „Začali jsme se synem prohledávat hřbitov, jestli nenajdeme někde hromádky s popelem, ale bezvýsledně. Máma je z toho v hrozném šoku, pořád pláče. Musím jí každý den volat. Byl to pro nás druhý pohřeb," říká člen postižené rodiny s tím, že chtějí dát vědět ostatním lidem z okolí, kteří mají urny s pohřbenými příbuznými pouze za sklem, aby si raději pro jistotu vzali urny domů.

Otázkou zůstává, co budou zloději, které policie do dnešního dne zatím nedopadla, 
s urnami dělat. Navíc rodina si není jistá, z jakého materiálu urny byly.