Nejprve kolem tři čtvrtě na deset večer vešel do hotelu Bellevue a ze skladu v prvním patře odcizil 30 hotelových ručníků. „S nimi z hotelu odešel, vzápětí však byl dostižen recepčním, načež ručníky odhodil a z místa utekl," popsala první podivný skutek policejní mluvčí Petra Potočná.

Zhruba o půl hodiny později byl zaregistrován jen o pár desítek metrů výše na lázeňské kolonádě, konkrétně v Divadelní ulici u stánků s občerstvením. Ty byly pochopitelně 25. prosince před půl jedenáctou večer zavřené. „Kamenem rozbil skleněnou výplň u jednoho ze stánků s občerstvením a pokusil se vniknout dovnitř. To se mu však nepodařilo, navíc byl vyrušen čtyřiapadesátiletým mužem," pokračuje líčení ve stopách nevšedních oslav Vánoc ústy policejní mluvčí.
Bohužel starší muž byl v nesprávný okamžik na nesprávném místě. Mladý zloděj jej brutálně fyzicky napadl. „Udeřil jej do pravého spánku. Napadený muž upadl na zem a útočník jej ještě několikrát udeřil do obličeje, čímž způsobil muži tržná poranění. Ten musel být odvezen do nymburské nemocnice, kde se podrobil ošetření," řekla Potočná.

V prvním případě krádeže ručníků byla škoda vyčíslena na 2 400 korun, ve druhém případě pak na 3 300 korun.

Poděbradští policisté muže vypátrali a v pondělí jej obvinili z krádeže, částečně dokonané, částečně ve stadiu pokusu, dále z výtržnictví a ublížení na zdraví. Je vysoce pravděpodobné, že skončí na nějakou dobu za mřížemi, protože se do konfliktu se zákonem nedostal poprvé. „V posledních třech letech byl za krádeže odsouzen," doplnila policistka.