V tu dobu přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o posprejovaném vlaku odstaveném poblíž nymburského vlakového nádraží. Na místo vyslal policisty k prověření celé události. „Ti po příjezdu na místo ucítili specifický zápach barvy a šli po kolejích doslova po čichu. Přibližně 200 metrů od budovy hlavního nádraží spatřili vlakovou soupravu s čerstvě posprejovanými a nezaschlými nápisy o velikosti přibližně 37 metrů čtverečních,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační foto.
Hacker chtěl z ženy vylákat peníze. Na messengeru se vydával za kamarádku

Díky místní znalosti tušili, kudy by mohli sprejeři odcházet. Vrátili se do služebního vozidla a jeli k ulicím, které lemují nádraží. V tu chvíli přijíždělo k policejnímu vozu osobní auto Škoda Felicia, které se rozhodli zkontrolovat. „Uvnitř seděla tříčlenná posádka mužů a při otevření okénka se na policisty vyvalil silný zápach připomínající právě barvu z posprejovaného vlaku,“ popsala situaci policistka.

Při kontrole policisté zjistili, že jde o muže ve věku 20, 33 a 34 let. V jejich autě našli tašku s větším množství sprejů, včetně volně položených, které byly čerstvě použité a neměly ještě ani na hrdlech zaschlou barvu. Trojice si začala vymýšlet a zapírat. S posprejováním vlaku nechtěli mít nic společného.

Seriál Případy 1. oddělení.
Případy 1. oddělení a přepadení auta s penězi: Kdo byl skutečný pachatel

Pod tíhou důkazů se ale jejich postoj změnil. Nalezené barvy byly totožné s barvami na vlaku a muži putovali na obvodní oddělení, kde se přiznali. „Policisté všem sdělili podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci spáchaného ve spolupachatelství. Za to jim v případě odsouzení může hrozit až roční pobyt za mřížemi,“ uzavřela policejní mluvčí.