Otčím nalezl nevlastního syna mrtvého v domku u příjezdové silnice od Sadské. Podle prvních informací byl syn nalezen na zemi s několika zraněními. „Měl poranění na hlavě, ale i na jiných částech těla,“ řekl Jiří Fejfar, vedoucí policie nymburského okresu.

Na místo byl přivolán krajský výjezd, který místo mapoval a shromažďoval stopy.

Podle našich informací byl muž mrtev řádově maximálně několik hodin. Ještě ve čtvrtek byl údajně sousedy viděn živý.

Policisté na místě našli také evidentně vystresovaného psa, který se choval dost neobvykle a začal přirozeně reagovat až po příjezdu rodinných příslušníků.

Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování není zatím možné hovořit o jakémkoliv motivu či podrobnostech, a to ani v případě, že se jednalo o násilnou smrt nebo o neštěstí, které si muž přivodil sám. Na místě oslovení policisté nechtěli předbíhat výrok soudního lékaře, případně nařízené soudní pitvy, nicméně klonili se spíše ke druhé variantě. „Jeví se mi jako velmi pravděpodobná možnost, že zemřel na následky vlastních zranění,“ uvedl jeden z policistů.

Jeho slova pak nepřímo potvrdil výrok soudního lékaře. Ten sice na místě neurčil přesnou příčinu smrti, nicméně fakt, že kraj ponechal vyšetřování na nymburských policistech podle běžné praxe svědčí o tom, že se nejspíš o vraždu nejednalo.

Nicméně podle informací z večera policisté zahájili úkony související se zločinem usmrcení z nedbalosti. „V případě, že bude prokázán podíl na smrti muže další osobou, hrozí jí v krajním případě až tříletý pobyt zamřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Poslední vražda v Poděbradech

Pokud by se však skutečně jednalo vraždu, pak by to byl první případ na Nymbursku v tomto roce.

Poslední vražda se na Nymbursku stala 8. prosince, kdy jedenačtyřicetiletý muž uškrtil svoji bývalou sedmatřicetiletou přítelkyni. Pak se sám dostavil na policii a k činu se ihned přiznal.

Motivem vraždy byly osobní neshody. „Muži bylo sděleno obvinění ze zločinu vraždy, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 10 až 18 let,“ řekl mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek.

Podle informací, které se Nymburskému deníku podařilo zjistit, žil vrah s budoucí obětí sedm let a mají spolu čtyřletého chlapce. Spolu budovali dům v nedalekém Pátku.

Právě ten měl být hlavní rozbuškou tragického činu. Ona údajně muže měla o dům připravit a odmítala se s ním finančně vyrovnat, on jí smrtí vyhrožoval už několik měsíců předtím. Dokonce žena už hlásila nepřípustné obtěžování ze strany bývalého přítele na policii. Policie nabídla ženě osobní ochranu, kterou však nevyužila. I to se jí patrně stalo osudným.