Jako na divokém Západě se choval čtyřiapadesátiletý muž z Nymburka na přelomu pátku a soboty v nymburské čtvrti Habeš v Černohorského ulici. Na zahradě u jedné ženy napadl jiného muže nejdříve pěstí, pak po něm dokonce vystřelil nelegálně drženou pistolí.

Podle dostupných informací byl na návštěvě u ženy padesátiletý muž z Nymburka. Seděl u ní na zahradě na lavičce. Jenže dorazil také o čtyři roky starší muž a patrně došlo k rozepři kvůli dotyčné dámě. „Čtyřiapadesátiletý muž přistoupil k muži, který seděl na lavičce a udeřil jej pěstí do obličeje.

Napadený přepadl přes lavičku dozadu na zem a když se zvedal, vytáhl agresor zbraň, namířil a vystřelil. Naštěstí se netrefil,“ popsala konflikt policejní mluvčí Petra Potočná.

Útočník pak chtěl vyklidit pozice a zamířil na ulici k zaparkovanému autu. „Tam byl zadržen policejní hlídkou,“ doplnila Potočná.

Při dalším vyšetřování byla zjištěna další zajímavá fakta. například to, že střelec při dechové zkoušce nadýchal 1,8 promile alkoholu.

„Pěkné“ věci objevili policisté také při prohlídce auta. „Byly nalezeny dvě zbraně. Revolver a pistole Walter ráže 75, z které se na zahradě střílelo,“ doplnila policejní mluvčí.

Pistolníkovi byla sdělena podezření ze spáchání dvou trestných činů. Jednak nedovoleného ozbrojování a jednak pokusu ublížení na zdraví. V krajním případě hrozí muži až roční pobyt za mřížemi.