Případ se stal v pátek 18. října před polednem. Situaci oznámila strážníkům napadená žena. Uvedla, že na parkovišti u Obecního domu ji udeřil muž pěstí do obličeje. „Strážníci na místě zjistili, že nejprve mezi řidičkou a druhým řidičem vznikl slovní konflikt kvůli parkovacímu místu, na kterém chtěli oba zaparkovat. Celá situace vyvrcholila fyzickým útokem na ženu,“ uvedl vrchní strážník Martin Rajl. Muž byl za přestupky ohlášen ke správnímu řízení.

Podobně jako druhý agresor, který si týž den vylíval vztek na několika schránkách, z nichž jedna byla přímo schránka důvěry, o kterou se starají právě strážníci. „V 15.40 přijali strážníci oznámení, že v Palackého třídě udeřil mladík pěstí do dvou schránek, z nichž jedna je přímo schránkou důvěry městské policie. Strážníci muže dostihli u hlavního nádraží. Ke svému jednání se přiznal a zdůvodnil ho tím, že měl vztek na svou přítelkyni,“ konstatoval Martin Rajl. Naštěstí na schránkách nebyla shledána žádná škoda.

Strážníci důrazně upozorňují, že schránky důvěry neslouží k vybití agrese, ale ke zcela jiným účelům. „Jsou určeny ke vhazování drobných nálezů a připomínek a podnětů od obyvatel města. Strážníci je vybírají každý všední den v ranních hodinách,“ doplnil vrchní strážník.