Čím dál komplikovanější se jeví případ, v němž je obžalovaný šestapadesátiletý taxikář. Podle policistů to měl být on, kdo v červenci roku 2007 za volantem zeleného Fiatu Tempra srazil sedmasedmdesátiletou důchodkyni, která jela na kole od Sadské na Hradištko. Řidič od nehody ujel. Žena za pár dní v nemocnici zemřela. Obžalovaný svou vinu důrazně popírá. „S tím nemám nic společného,“ tvrdí před soudem.

Vyslechnuto bylo několik svědků. Především osádka auta, které jelo za fiatem, a celou nehodu viděla. Bohužel řidiče pouze zezadu. „Měl lysinu a mohl být v takovém věku,“ uvedla spolujezdkyně z auta směrem k obžalovanému.

Navíc podle signálu mobilního telefonu se muž v inkriminované době na Nymbursku pohyboval. V registru aut s podobnou espézetkou a typem vozidla se žádné podobné v okolí nevyskytuje. A na jeho autě byla nalezena shodná barva, jakou mělo kolo ženy.

Taxikář se všem obviněním brání. Především tvrdí, že auto bylo v té době nepojízdné po nehodě, kterou měl zhruba měsíc předtím.

Soudní znalec však při pohledu na fotodokumentaci připustil, že obviněný mohl do doby projednávané nehody auto zprovoznit.

Při sražení stařenky, která vedla kolo, došlo jejím pádem k rozbití čelního skla. To by tedy muselo být u auta, které používal, vyměněné. Obžalovaný ale tvrdí, že v autě je stále zamontované původní čelní sklo a dá se to dokázat. Problém je ovšem v tom, že majitelku auta a tudíž ani samotný vůz se zatím nepodařilo najít.

Obžalovaný, který zdaleka nestojí před soudem poprvé, je v tuto chvíli ve vazbě vzhledem k možnému ovlivňování svědků, či případnému nedostavování se k soudu. Proto chce soudce Václav Krejčík případ rozhodnout v dohledné době. Další líčení se koná 29. dubna.