Jenže na to nedbal chmaták, který přelezl drátěný plot vysoký metr a půl na pozemek k domu v Lázeňské ulici v Sadské. Kromě pánského horského kola se bohužel zaměřil na věci, které sloužily k potěšení dětem. „Ukradl dětskou odstrkovací motorku, koloběžku a také dětské kolo,“ konstatovala policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. Hodnota celého lupu se blíží deseti tisícům korun.

Pokud však mají zlodějská pořekadla nějakou váhu, daleko lump s takovým lupem neuteče a stihne ho spravedlivý trest.

Jestliže ve výše uvedeném případu byla ukradena dvě kola (pánské a dětské), pak také z následující zlodějiny si lapka odnesl právě dvě kola. Ovšem nejsou kola jako kola.

V opočnické krádeži jde o kola, která byla součástí přední nápravy maringotky. Ta stála, a stále ještě stojí v areálu bývalého zemědělského objektu. Bůhví k čemu se zloději taková kola mohou hodit…

Nicméně faktem je, že v době od uplynulé neděle do úterý zřejmě zručný darebák obě přední kola maringotky odmontoval a nahradil je klasicky českým způsobem: „Přední nápravu podložil cihlami a z místa zmizel,“ doplnila policejní mluvčí. Jak snadné, chtělo by se říci.

Také u této krádeže byla škoda stanovena na 10 tisíc korun, i když je pravda, že kola odstavené maringotky asi budou chybět výrazně méně, než koloběžka či malá motorka.