Prvního z nich kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení Milovice jako řidiče osobního vozidla. „Kontrolou bylo zjištěno, že sedmatřicetiletý muž je již trestně stíhán pro spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a proto byl policisty vyzván na policejní služebnu. Tam však při výslechu nabídl policistovi úplatek, když věc bude řešit jiným způsobem. Muž se tak dopustil trestného činu podplacení,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Druhý obdobný případ řešili policisté z obvodního oddělení Sadská. Tentokrát čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Peugeot řídil vozidlo po předchozím požití alkoholu, kdy dechová zkouška naměřila hodnotu 1,34 promile. „I v tomto případě se muž snažil věc řešit úplatkem a oběma policistům nabídl finanční hotovost, pokud jeho protiprávní jednání nebudou řešit,“ uvedla Potočná.

Muži byli obviněni ze spáchání trestného činu podplacení, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 6 let. 

Zajímavý případ řidiče zaznamenali také v Lysé. V noci zastavili řidiče Škody Fabia, který měl zákaz řízení trvající až do září příštího roku. Navíc dýchl 0,45 promile. Ten si vyslechl obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a jeho zákaz se výrazně protáhne.