Případem se zabývají poděbradští policisté. Varianty, proč kobyla zmizela, jsou zatím dvě. Alespoň podle policistů. Buď ji odvedl zloděj koní, nebo se zvíře splašilo při pondělní bouřce a někam se zatoulalo.

Doba zmizení je stanovena od pondělních 8 hodin ráno do 19 večer. „Klisna Siesta bez plemenné příslušnosti typu Arab má zrzavou barvu a v kohoutku výšku 150 centimetrů. Na čele má bílý pruh. Na levé přední noze ji lze poznat podle bílé ponožky a kulaté zhruba pěticentimetrové jizvy na koleni téže nohy," řekla policejní mluvčí Věra Žídková.

Chovatel Ladislav Ruml si je jistý, že kobylka byla ukradena. „Celý areál výběhů je oplocený páskou s elektrickým ohradníkem a ten nebyl nikde porušený. Kobylka se bouřky nebojí a neměla před večerním jídlem ve stáji potřebu utíkat," říká Ruml.

Podle jeho slov dokonce existuje svědek, který viděl 
v dopoledních hodinách muže, který měl koně odvádět. To je však zatím nepotvrzená informace.
Poděbradští policisté žádají případné svědky, aby se ozvali buď na linku 158, nebo se osobně dostavili na obvodní oddělení policie v Poděbradech.

Podle dosavadních zjištění se měl kolem osmé veček kolem výběhů pohybovat asi dvacetiletý mladík, který by také mohl poskytnout důležité svědectví, zda se klisna v té době ještě pohybovala na svém teritoriu. V případě zatoulání také mohli svědci kobylku vidět na jiném místě.