Rozruch v lázeňském domě Libenský způsobil nezvaný host, který se přišel ohřát do prostorů recepce. Místo po několika výzvách odmítal opustit, ve finále byl agresivní, vyhrožoval zabitím a mával před hostem nožem.

K nepříjemné scéně došlo v neděli v pravé poledne. „Seděl tam u stolku, vytáhl si svačinu. Jeden z hostů na to upozornil, tak jsem ho požádala, ať budovu opustí,“ vypráví začátek děje čtyřiadvacetiletá recepční, která si nepřála být jmenována.

Muž však odmítal místo opustit. „Říkal mi, abych si hleděla svého, vrátila se na své místo, a jeho si nevšímala,“ vypráví recepční.

Podle dostupných údajů se jednalo o bezdomovce, který se podobným způsobem chodil do lázeňského domu ohřívat už předtím. „Myslím, že tam chodil asi tak třikrát nebo čtyřikrát týdně. Už ve čtvrtek předtím jsem s ním měla první konflikt,“ vybavuje si mladá recepční.

Tentokrát však jeden z hostů nevydržel a zvýšil na něj hlas. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

„Vytáhl odněkud nůž a začal tomu pánovi vyhrožovat,“ říká recepční.

Policisté scénu upřesňují. „Vyhrožoval hostovi, že mu rozkope a podřeže břicho a začal muži mávat nožem před obličejem,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Nakonec stihl muž prostory Libenského domu opustit dříve, než dorazila policie. „Mám pocit, že ještě o další noční stál u dveří, ale dovnitř nevešel,“ myslí si recepční.

Agresor byl obviněn ze dvou trestných činů, přičemž za výtržnictví mu v krajním případě hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.