„Cizinec, který na území České republiky pobývá nelegálně. byl na místě zajištěn a bylo s ním zahájeno správní řízení o vyhoštění," potvrdila Potočná a připomněla, že policisté z obvodních oddělení společně s cizineckou policií a kriminálkou zkontrolovali patnáct osob cizí státní příslušnosti.

Kontrola byla odezvou na případ, kdy před několika týdny jeden z cizinců v obci vnikl do několika domů. Jednoho z majitelů lehce zranil, když po něm házel z patra květináče. Své běsnění korunoval, když za studeného počasí přeplaval Mrlinu a v nepochopitelném chování pokračoval na druhém břehu pouze v trenýrkách. Nakonec byl zadržen hlídkou až na poli. Ani později se policisté nedozvěděli, co svými skutky vlastně sledoval. Podle místních nepůsobil dojmem, že by chtěl bezprostředně krást. Nakonec skončil v psychiatrické léčebně v Kosmonosích. Podle zjištění Deníku šlo o muže ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Policisté vzápětí provedli ještě jednu kontrolu zaměřenou na pobyt cizinců u nás. A to přímo v čínské firmě v průmyslové zóně za Nymburkem.

„Tato kontrola proběhla bez závad. Nikdo, kdo by v Česku pobýval nelegálně, vypátrán nebyl," uvedla nymburská policejní mluvčí. Podle jejích slov budou podobně zaměřené akce pokračovat.