„Poděbradští policisté sdělili podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví dvacetiletému mladíkovi, který se zmíněných skutků dopustil  během několika málo hodin. Za nejzávažnější lze považovat poškození sochy Sv. Prokopa na poděbradském náměstí. K tomu došlo dne 15. srpna mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Mladík vylezl na mariánský sloup a odlomil část pravé pískovcové ruky světce spolu s pozlacenou biskupskou berlou. Takto způsobená škoda byla vyčíslena na bezmála 25 tisíc korun,“ uvedl policejní rada Marek Šmíd.

To ovšem nebyla jeho jediná aktivita. Během svého řádění vyvrátil a rozlámal na několik částí vysazený strom Pavlovnie plstnaté (známé také jako čínský císařský strom) u vodní nádrže Jordán, poškodil dvě lampy veřejného osvětlení v Aleji Esperanto a spolu s dalšími dvěma osobami poničil osobní automobil zaparkovaný ve Studentské ulici. „V souhrnu pak mladíkem způsobená škoda převyšuje osmdesát tisíc korun. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta,“ dodal Marek Šmíd.

Po zveřejnění události na sociální sítí města se rozproudila debata o tom, zda se vandal objevil na obrazovkách kamerového systému. „Kamerový záznam byl předán policii, která ho vyhodnocuje,“ komentovala příspěvky tisková mluvčí města Radka Kakrdová.

Ilustrační foto.
Nejvíce cyklistů zemřelo ve středních Čechách
Nehoda před pizzerií v Městci Králové.
Motorkář si zlomil nohu, auta skončila u dveří pizzerie