První případ řeší milovičtí policisté, ačkoliv se udál v obchodě v sousední Lysé nad Labem. Policisté vedou trestní řízení proti neznámému pachateli, který v pátek 26. října v prodejně Teta v Lysé nad Labem odcizil zboží v hodnotě přesahující 5 tisíc korun.

„Stalo se tak kolem třetí hodiny odpolední. Z kamerového záznamu prodejny se podařilo zajistit fotografii muže, který by mohl být důležitým svědkem celého případu. Proto se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění totožnosti muže z fotografie,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Druhý případ se týká krádeže kola před poděbradskou Základní školou Václava Havla. Policisté z Poděbrad šetří případ od 12. října. „Jeden ze studentů své kolo značky Galaxy šedé barvy odstavil do kolostavu krátce před osmou hodinou ranní a od neuzamčeného kola odešel do školy. Z kamerových záznamů školy je patrné, že k odcizení došlo ve 12.45. V tuto dobu se kolem budovy pohyboval i neznámý starší muž, oblečen do tmavého oblečení, viz fotografie,“ uvedla Potočná.

Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění totožnosti uvedeného muže. Ten může být důležitým svědkem celé události a přispět k objasnění případu.

„Jakékoliv informace k oběma osobám na snímcích prosím sdělte na bezplatné telefonní lince Policie ČR 158, nebo na telefon 724 323 475,“ žádá veřejnost policejní mluvčí.