Ahoj babi! Prosím tě, rozbilo se mi auto a nutně potřebuju půjčit na nové 60 tisíc korun. Za chvilku ti tam pro peníze pošlu kamaráda, tak mu je dej. Děkuju.“

Zhruba tak mohl vypadat telefonát, který vyslechla šestaosmdesátiletá žena z Nymburka ve čtvrtek v poledne. O hodinu později už u jejich vrátek zvonil člověk, který se představil jako kamarád vnuka. Nicnetušící důchodkyně mu dala úspory ve výši 31 tisíc korun.

Problém je v tom, že vnuk neměl o žádné půjčce ani tušení a podvodník tak drzou fintou přišel velmi rychle ke slušnému zisku.

Nymburští policisté událost potvrdili a důrazně varují zejména seniory, aby byli v podobných případech ostražití. „Před vydáním jakékoliv částky do rukou cizí osoby je nutné si vždy informace ověřit. Nejedná se v našem regionu o první takový případ a je možné, že podvodník se pokusí oklamat i další starší osoby,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Dalším problémem je, že podvodník je v takové situaci jako doma, vystupuje velmi slušně a dokáže vzbudit u starších lidí důvěru. Ti pak přicházejí o své úspory.