Sedm set tisíc korun chtěl jednorázově vybrat muž, který se později ukázal jako skoro dokonalý podvodník.

Ještě předtím, na podzim minulého roku, začínal na částce okolo sta tisíc korun. V Teplicích se mu dokonce podařilo vybrat na pobočce jednoho peněžního ústavu 200 tisíc korun.

Osudnou se mu však stala návštěva pobočky České spořitelny v Kostelci nad Černými lesy. Tam na začátku února tohoto roku v odpoledních hodinách přišel se žádostí vybrat 700 tisíc korun. U přepážky předložil občanský průkaz, pas a kartičku od účtu. Chtěl 700 tisíc korun. Ty nedostal. Musel si pro ně dojít až druhý den. Doklady však vypadaly všelijak. Zjistilo se, že by se mohlo jednat o padělky. Zaměstnankyně muže druhý den u přepážky upozornila, že musí ještě něco ověřit. To lumpa zřejmě vystrašilo. Řekl, že si jde ven zatelefonovat a už se nevrátil.

V uplynulých dnech spadla klec. Kolínští kriminalisté dopadli podezřelého. Ten se postupně přiznal k dalším šesti stejným kouskům. Mimo jiné i v Kolíně, Poděbradech nebo Nymburce. Policie ho obvinila ze dvou trestných činů. „Podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozí odnětí svobody až na osm let,“ uvedla Petra Čimová z kolínské policie s tím, že policie podala návrh na vzetí do vazby a ten byl vyslyšen.