Vozidlo Opel Omega se slovenskou poznávací značkou a již bez posádky zůstalo včera odstavené v odbočce k nechvalně proslulému rodinnému domu. Ten kriminalisté již dobře znají. V minulosti už zde razie kvůli drogám provedli.

K čemu včera došlo? „Tři muži a jedna žena, všichni slovenské národnosti, byli zadrženi. Je u nich podezření na přechovávání omamných a návykových látek,“ uvedla kolínská policejní mluvčí Jana Žďárská s tím, že vzhledem probíhajícímu vyšetřování bližší informace zatím poskytovat nebudou.

Při zatýkání dokonce vypadlo několik dávek drogy v takzvaných psaníčkách romské ženě z kapsy. „Policisté ji vytáhli z auta a několik psaníček ji přitom vypadlo z kapes,“ uvedla mladá místní žena. Podle ní jsou zde podobné „návštěvy“ velmi časté. „Největší pohyb je tady v pátek. To se tady takzvaně dveře netrhnou. Zájemci o drogy se tu jen střídají,“ nastínila situaci pečecké ulici Barákova.

O tom že se v místě kšeftuje s drogami věděl i muž vietnamské národnosti, který ze zvědavosti celou akci sledoval. „Zase cikáni a drogy no,“ poznamenal stroze. Starší muž, který bydlí jen kousek od drogového doupěte, viděl situaci trochu jinak. „To je furt samá maryhuána. Vždyť si to sami odsouhlasili, že je povolené množství pro vlastní potřebu,“ pletl se evidentně v odhadu o tom, co se v psaníčkách vlastně skrývalo.

Psaníčka a jeich obsah poputují na odborné expertízy. Jaké množství a o jaký druh drogy jde, kriminalisté teprve upřesní. Jisté je, že někteří ze zadržených se musejí obávat pobytu za mřížemi.

Dana Zářecká, Zdeněk Holeček