Násilím si chtěli vymoci sex na mladých dívkách dva muži během uplynulého víkendu. Ačkoliv některé rysy případů jsou si podobné, oba skutky spolu nesouvisí.

Těžko posoudit, který z nich je ohavnější.

Pod pohrůžkou došlo k orálnímu sexu

Ve Staré Lysé se v neděli po desáté večer dostal do přístavku rodinného domku třiatřicetiletý cizinec. V přístavku spala šestadvacetiletá dívka. „Začal jí svlékat, čemuž se dívka bránila. Pak se jí pokoušel svůj ztopořený úd vložit do úst,“ popsala první okamžiky znásilnění policejní mluvčí Petra Potočná.

Žena muže odstrčila, ačkoliv si v tu chvíli ještě neuvědomovala, o koho jde. Muž však začal ženě vyhrožovat a nakonec došlo i k ráně do spánku. Neustále se snažil přinutit dívku k orálnímu sexu. Ta nakonec podlehla výhružkám a k orálnímu sexu došlo.

Dívku zachránilo to, že na dvoře uslyšela hlas otce. Násilníka odstrčila a vyběhla ven.

Muž byl dopaden. „V úterý převzal obvinění. Soudce nevyhověl návrhu na vzetí do vazby a muž je stíhán na svobodě,“ doplnila Potočná.

Pokus o soulož na zámeckém nábřeží

Poděbradský případ se odehrál v noci na neděli ve tři ráno na zámeckém nábřeží nedaleko místa, kde kotví výletní loď Jiří. „Devětadvacetiletý cizinec strhl dvacetiletou dívku do křoví mezi lavičky a snažil se jí stáhnout kalhoty a vykonat soulož. Dívka se díky aktivnímu odporu ubránila. Muž pak obnažil přirození a dožadoval se orálního sexu,“ popsala další odporný čin policejní mluvčí. Ve chvíli, kdy muž začal penis strkat dívce do úst, ta jej do něj kousla. „Muž pak ženu udeřil a z místa utekl,“ řekla Potočná.

V neděli odpoledne byl i tento sexuální násilník dopaden, v jeho případě jej však soudce poslal do vazby.

Oba muži skončí zřejmě před soudem s obžalobou za znásilnění. Hrozí jim trest v rozmezí od dvou do deseti let.