V časovém rozmezí mezi 14 a 14.30 hodinami využil nepozornosti prodavačky a do otevřeného proskleného pultu sáhnul pro šperk. „Bez použití násilí pachatel odcizil náhrdelník z bílého kovu,“ informovala o krádeži mluvčí nymburské policie Petra Potočná. Zloděj vzápětí odešel s dvaceti tisíci korunami v podobě náhrdelníku z obchodu.

Dávno pryč jsou doby, kdy zloději kradli šperky výlučně pod rouškou tmy. V dnešní době bývají prodavači či majitelé domů často překvapeni i za denního světla. Jako tomu bylo v případě, který se odehrál ´v srpnu v Lysé.

Konkrétně se darebák vypravil do ulice Na Mlíčníku v době od jedenácti dopoledne do půl šesté navečer. „Přelezl dřevěný plot a vypáčil nedostatečně zajištěné přízemní okno do garáže,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

Postupně se dostal do suterénu domu a následně do kuchyně. Tam začal s důkladnou prohlídkou. Nezapomněl nahlédnout do tradiční české skrýše na peníze, totiž do hrnků. A právě v nich našel, co hledal. „Ze dvou hrnků ukradl 9 tisíc korun a 500 euro,“ konstatovala Potočná. Ze skříňky si „vypůjčil“ volně položený zlatý šperk v hodnotě 6 tisíc korun. Dále ukradl i elektroniku.

Po sečtení škody mohl majitel jen sprásknout ruce: částka se vyšplhala na 64 106 korun.