Nález mrtvého muže ve vlastním autě řeší nymburští kriminalisté od středečního podvečera. Podle dosud známých informací za smrt třiatřicetiletého muže z Královéhradecka nikdo další nemůže.

Tělo bez známek života bylo objeveno už kolem středečního poledne. Měl si jej všimnout řidič kamionu, který parkoval na stejné čerpačce na 36. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. „Poprvé si měl nehybného muže na zadních sedačkách auta všimnout už kolem poledne. Celou událost nahlásil po páté odpoledne,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová.

Okolnosti, místo i čas smrti mladého muže zůstávají zastřeny a bližší informace k případu nikdo říci nechce. Jasné je jen to, že jasno do celého případu by měla vnést až nařízená zdravotní pitva. Tedy nikoliv soudní, která se nařizuje v případě násilné smrti.

O případu nechtěla včera diskutovat ani obsluha a vedoucí čerpačky. „Já jen vím, že policisté po nás chtějí záznamy z kamer. Víc nevím,“ řekla jedna z obsluhujících slečen. Vedoucí pumpy uvedla, že k případu neví vůbec nic.

Sdílnější nebyli ani dálniční policisté, jejichž hlídka měla být na místo přivolána jako první a kteří mrtvolu po oznámení šoféra kamionu objevili. „Případ si na místě převzala nymburská kriminálka, další informace poskytovat nebudeme,“ řekl vedoucí poříčanské pobočky dálniční policie.

Zbývá tak prostor pro spekulace. Vylučovací metodou se dá uvažovat buď o náhlých zdravotních komplikacích vedoucích až k úmrtí nebo sebevraždě. To však skutečně zřejmě určí až pitva.

Mrtvá těla ve felicii

Podobný případ tomu středečnímu v poslední době nebyl zaregistrován.

Mrtvá těla muže a ženy v autě našel náhodný kolemjdoucí letos v únoru na lesní cestě u Osečka.

V tomto případě se však jednalo nepochybně o sebevraždu. Od výfuku byla totiž do auta zavedena hadička, otvory byly utěsněny, startér byl zapnutý a baterie vybitá.

S největší pravděpodobností se jednalo o pár, který se takto pokusil ukončit svůj život už předchozí týden v objektu bývalého zemědělského družstva u Pátku. Tehdy je ale vyrušil náhodný kolemjdoucí a milenci ujeli.

Druhý pokus se jim ale bohužel podařil. „U obou byla nařízena soudní pitva. Jedná se určitě o sebevraždu, na místě byl nalezen dopis na rozloučenou,“ potvrdili policisté. Muži bylo 42 let a byl z Frýdlantu. Žena byla o čtyři roky starší a trvalé bydliště měla hlášené v Praze. „Oba byli na seznamu pohřešovaných osob,“ uvedla policistka.